Setari Cookie-uri

sexul este obligatoriu inainte de nunta

fetelor... incercati-l! totul merge bine si daca in pat nu-i la fel... vai si amar de relatie apoi!

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:05
Eu nu cred ca e obligatoriu. Nu exista vreo lege scrisa sau nescrisa in acest sens. Dar probabi ca e recomandat. Insa asta nu inseamna sa facem sex cu cine ne pica in maini ci doar cu persoana de care suntem siguri ca ne va fi alaturi si pe care o iubim.
Roxy1000
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:24
De la: George, la data 2008-11-23 11:24:41Eu nu cred ca e obligatoriu. Nu exista vreo lege scrisa sau nescrisa in acest sens. Dar probabi ca e recomandat. Insa asta nu inseamna sa facem sex cu cine ne pica in maini ci doar cu persoana de care suntem siguri ca ne va fi alaturi si pe care o iubim.

subsciru !
bastiuta
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:05
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:05:08fetelor... incercati-l! totul merge bine si daca in pat nu-i la fel... vai si amar de relatie apoi!

Bun asa, ce repede cedam! Mama mmama ce mai iubirea profunda !!!
Pai ce daca in rest totul e ok si in pat apar probleme(care de altfel pot aparea si peste 10 ani de casnicie, nu din prima noapte) gata renuntam ?
Si asta este o pb k oricare alta care poate aparea intr-un cuplu si cu care trebuie sa ne luptam s-o invingem dak vrem sa ramanem uniti. Nu zice nimeni k-i simplu, de altfel nu vb teoretic, ci stiu ce spun, dar nici nu mi se pare ok sa privim asa: proba eliminatorie: am orgasm in seara asta ma marit, nu -bafta!
bastiuta
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:16
Elena,ce spui tu este o mare greseala.In mintea oricarui barbat toate femeile care i se ofera usor sunt curve ,mai putin mama si sora lui.Incearca sa -i impui nu numai iubire si pasiune care va creste in intensitate pana la casatorie,iar apoi va deveni permanenta.Nu inteleg de ce crezi ca un barbat impotent ar dori sa se casatoreasca, daca la asta te referi cand propui "incercatul" si apropo de incercat, vezi sa nu te incerce pe tine mai multi barbati si sa devii amanta de ocazie.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:00
George daca iubesti cu adevarat o fata in care vezi mama copiilor tai,niciodata nu vei face sex cu ea inainte de a-ti deveni sotie.Respectul fata de tine si fata de ea este temelia viitoarei casatorii.Ai grija de un lucru,femeia care spune ca a fost victima altui barbat, minte, are deja experienta si oricand paote fi din nou "victima"altor barbatti.Sotia este ca o lengerie intima ,o cumperi de noua si o porti numai tu.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:04
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:30
De la: ursu_livia, la data 2008-11-29 09:04:42George daca iubesti cu adevarat o fata in care vezi mama copiilor tai,niciodata nu vei face sex cu ea inainte de a-ti deveni sotie.Respectul fata de tine si fata de ea este temelia viitoarei casatorii.Ai grija de un lucru,femeia care spune ca a fost victima altui barbat, minte, are deja experienta si oricand paote fi din nou "victima"altor barbatti.Sotia este ca o lengerie intima ,o cumperi de noua si o porti numai tu.

de unde-ti ies cuvintele astea.......nu cred ca exista barbat pe lumea asta care sa-i spuna partenerei ca nu vrea sa faca sex cu ea inainte de a-i deveni sotie......hai sa fim seriosi
jessica23_healthy
Postat pe 17 Decembrie 2008 01:23
tu de unde sti ca nu exista....mai sunt
angik_grace
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:59
Cine a scos tampenia asta ca sexul e obligatoriu inainte de nunta ? Recomandat este pentru o fata cinstita , care nu vrea sa scrie "curva" pe fruntea ei, fata sa nu faca sex pana cand spune DA in fata primarului. !!!! Tineretul fara experienta de viata !!!!!!!!!
Tycu
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:23
De la: angik, la data 2008-12-17 20:38:47pt mine primul barbat in viata mea a fost si este sotul meu si sunt foarte fericita cu el...dar nu pot sa fiu de acord cu ce zici tu "mitica" nu poti sa spui vorbe asa aiurea...sa fim seriosi daca nu este virgina cand spune "da" asta nu inseamna ca este curva...
Daca nu a fost viol , e la prima casatorie, si nu sotul a fost prima data, fata se numeste CURVA [ AM SCRIS CU LITERE MARI] si asa "murdara" va fi toata viata . Cum se simte sotul,[pune-te in pielea lui] stiind ca sotia lui , inainte a fost "calarita " de altul ????!! in rest te felicit !!
Tycu
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:07

din toate comentariile pe care le am citit doar cu al tau am fost deacord nu mai suntem pe vremea lu bunica cand era obligatoriu sa fi fata mare la nunta acum ce faci daca te pastrezi doar pentru un singur om si acela se dovedeste a fi un nenorocit care nu tine cont ca tu esti doar a lui .deci merita incercat inainte .
mihaela_patrascioiu
Postat pe 19 Decembrie 2008 07:43
De la: angik, la data 2008-12-19 12:10:03
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-18 16:07:48
De la: angik, la data 2008-12-17 20:38:47pt mine primul barbat in viata mea a fost si este sotul meu si sunt foarte fericita cu el...dar nu pot sa fiu de acord cu ce zici tu "mitica" nu poti sa spui vorbe asa aiurea...sa fim seriosi daca nu este virgina cand spune "da" asta nu inseamna ca este curva...
Daca nu a fost viol , e la prima casatorie, si nu sotul a fost prima data, fata se numeste CURVA [ AM SCRIS CU LITERE MARI] si asa "murdara" va fi toata viata . Cum se simte sotul,[pune-te in pielea lui] stiind ca sotia lui , inainte a fost "calarita " de altul ????!! in rest te felicit !!



deci nu imi vine sa cred cum gandesti, desi eu am fost (virgina)cand m-am inpreunat cu sotul meu si sunt foarte fericita cu el ..totusi nu pot sa fiu de acceasi parere cu tine ...ma uimesti ...pacat ca nu sti ce inseamna cuvantul curva...iar murdara se va simti cand va face CENTURA si atunci o poti numi CURVA...ma rog fiecare cu parerile lui ....
Bucura-te ca sotul tau e singurul om din viata ta, este cel mai frumos cadou pe care il faci ,in felul acesta il ai pe primul loc in viata ta, si asta e lucru mare,! asa sa fiti toata viata , sa fi curata in fata lui, si nu te mai lua dupa ideile unor "carpe de vase" care au cunoscut placeri prin alte paturi,si cand se satura gasesc cate un prost de le ia, si toti cunoscutii rad in spatele lui !! A m vazut multe cazuri in tara asta, crede-ma !
Tycu
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:53
Nu sunt de acord. Nu ai cu cine sa-l compari, nu ai de ce sa-l incerci. Ca doar nu favem sex cu un batalion de barbati inainte de nunta, nu?Fetele maRI NU AU DE CE SA-L INCERCE. cELELALTE SA NU SE MAI CHINUIE SA SE MARITE CA NU O SA LE PLACA NICIODATA NIMIC.

Postat pe 27 Decembrie 2008 07:01
Eu am 22 spre 23 de ani. Am avut ocazia sa aud de fete care au prieteni de pe la 14 ani. Unele au facut sex de la 15 ani. In aceste conditii sunt sigur ca nu mai imi gasesc si eu o prietena iar daca totusi o sa o gasesc sigur virgina nu va avea cum sa fie. Am auzit ca fetele vor sa scape de virginitate repede ca altfel nu ar fi privite cu ochi buni de catre anturaj. Deci mie unul nu mi-ar conta daca fata e viorgina sau nu, important e sa ramana a mea.
Roxy1000
Postat pe 27 Decembrie 2008 07:24
dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
adrianwerdes
Postat pe 27 Decembrie 2008 08:46
Inainte de casatoria mea ,nu am facut sex cu sotul(atunci logodnicul meu). Avwam 22 de ani,eram virgina si saruturile noastre si apropierea fizica ma infiorau de fiecare data! Nu pot uita acea iubire adevarata dintre un tanar si o tanara! Sa nu credeti ca sotul meu nu a insistat "sa facem dragoste" !!! Nunta era stabilita si cu toate acestea am simtit ca trebuie sa intru "curata"in biserica(m-am casatorit la catolici) . Iar sotul meu ,in ziua nuntii, in biserica mi-a soptit: "Esti frumoasa ! iar aceasta rochie alba o meriti pe deplin!"
botezatudaniela
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:19
Felicitari George ai toata simpatia din partea mea,ma bucur pentru tot ce ai scris vis-a-vis de "teoriile"d-lui Mitica,este plina tara de ei,de mentalitatile astea inapoiate nu ne mai scapa nimeni.Fetelor va sugerez sa va incercati sotii inainte de a le spune acel "DA" viata sexuala a unui cuplu este la fel de importanta ca si "comunicarea"intelegearea""increderea" si bineinteles "iubirea",daca nu va potriviti sexual,a doua zi dupa nunta isi va cauta o partenera pentru acest capitol al vietii,sau poate chiar voi veti fi cele care va doriti un partener mai bun.Nu va luati dupa mentalitati ,faceti cea ce simtiti si va doriti,nu va neglijati viata sexuala,orice cuplu va rezista in timp daca sunteti implinti sexual,este vorba desigur de ambii parteneri.Am intalnit foarte multi barbati tineri casatoriti de un an,doi si deja isi inselau sotiile,din curiozitate ii intrebam :"De ce atat de repede?" si raspunsul este mereu acelasi:"Nu sunt iimplinit sexual?" deci luati aminte...
Va doresc tuturor Sarbatori Fericite ! si un La Multi Ani ! calduros,sa fiti sanatosi,norocosi si iubiti.
olguta_59
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:24
tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
andrac81
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:28
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!!
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:33
De la: botezatudaniela, la data 2008-12-27 09:19:16Inainte de casatoria mea ,nu am facut sex cu sotul(atunci logodnicul meu). Avwam 22 de ani,eram virgina si saruturile noastre si apropierea fizica ma infiorau de fiecare data! Nu pot uita acea iubire adevarata dintre un tanar si o tanara! Sa nu credeti ca sotul meu nu a insistat "sa facem dragoste" !!! Nunta era stabilita si cu toate acestea am simtit ca trebuie sa intru "curata"in biserica(m-am casatorit la catolici) . Iar sotul meu ,in ziua nuntii, in biserica mi-a soptit: "Esti frumoasa ! iar aceasta rochie alba o meriti pe deplin!"
Iarta-ma , dar te rog sa scri de mai multe ori ce ai scris , ca poate asa, o sa invete si alte fete ce aste frumos si bine pentru cuplu !La multi ani !
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:38
De la: olguta_59, la data 2008-12-27 10:24:00Felicitari George ai toata simpatia din partea mea,ma bucur pentru tot ce ai scris vis-a-vis de "teoriile"d-lui Mitica,este plina tara de ei,de mentalitatile astea inapoiate nu ne mai scapa nimeni.Fetelor va sugerez sa va incercati sotii inainte de a le spune acel "DA" viata sexuala a unui cuplu este la fel de importanta ca si "comunicarea"intelegearea""increderea" si bineinteles "iubirea",daca nu va potriviti sexual,a doua zi dupa nunta isi va cauta o partenera pentru acest capitol al vietii,sau poate chiar voi veti fi cele care va doriti un partener mai bun.Nu va luati dupa mentalitati ,faceti cea ce simtiti si va doriti,nu va neglijati viata sexuala,orice cuplu va rezista in timp daca sunteti implinti sexual,este vorba desigur de ambii parteneri.Am intalnit foarte multi barbati tineri casatoriti de un an,doi si deja isi inselau sotiile,din curiozitate ii intrebam :"De ce atat de repede?" si raspunsul este mereu acelasi:"Nu sunt iimplinit sexual?" deci luati aminte...
Va doresc tuturor Sarbatori Fericite ! si un La Multi Ani ! calduros,sa fiti sanatosi,norocosi si iubiti.
Umbla te rog, in memoria aparatului tau si citeste mai cu atentie [poate si de zece ori], toate "teoriile" mele ca poate asa intelegi ce am vrut eu sa spun ! Daca nici asa nu intelegi, spune-mi si o sa-ti explic mai " babeste" si La multi ani !
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 11:01
De la: andrac81, la data 2008-12-27 10:28:48tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
Cum trebuie sa arate si ce este aia un baiat virgin ??!!! - ca eu nu stiu !!!!
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 11:05
mi-e scarba de tine,esti doar un egoist si un om care nu are respect fata de femeie,,cum adik tu sa-ti bati joc de alta femeie dar a ta este obligatoriu s afie sfanta si aia de care ti-ai batut tu joc,saraca,mai prostuta ma gandesc aia e o curva nu??dar tu ce esti,vaisamar de tine,daca gandesti asa,adik sotia ta trebuie sa te suporte asa cum esti ...INCERCAT deja si ea s anu aibe parte de alte incercari,egoistu...bip...ca numa de astea am in minte injuraturi,pentru ca nici nu meriti altceva!! al meu a fost virgin!! si eu am fost la fel! si ne bucuram unul de celalalt si ne iubim ,dar nici unul dintre noi nu am cautat asta si daca el ar fi fost cu altcineva inaintea mea nu era"murdar" si nici eu pentru el daca as fi fost "incercata "inainte.cand iubesti,iubirea te face pur,asta e adevarata puritate care o ai in suflet ,nu conteaza ce ai facut inainte...dar ce intelegi tu!
pisimaya_grace
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:03
Pe ce planeta?
crisdany75
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:33
[/quote] Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!![/quote]

Sa inteleg ca tu ai un viol la activ? De asta tot o tii cu fetele violate nuj ce?....Daca aspunsul este da.....
rocsanyk3
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:32
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 10:33:34
De la: adrianwerdes, la data 2008-12-27 08:46:19dar cum s-ar simti ea stiind ca tu,sotul,ai calarit fara numar...a??

revin...cred ca esti un mare ipocrit ...in ceea ce priveste relatia cu femeile...in rest nu ma intereseaza:)

daca esti insurat,mi-e mila de sotia ta...sincer!
Respect parerea ta , dar am ramas uimit cum poti sa ai asemenea gandire mai ales ca parte barbateasca [am inteles] .Sigur, sunt convins ca esti tanar, inca nu ai experienta vietii, a unei casatorii , mai tarziu n-o sa mai gandesti asa .Nici eu nu am fost virgin , nici eu nu am fost "sfant, cu un conconcubinaj si un viol la activ" dar unde ... ai auzit ca se cere sa fie baiat virgin la casatorie !?! in nici o tara din lume cu castitate mare [ ex. India], in nici triburile din jungla nu se cere ca mirele sa fie virgin. ! E gresita si exprimarea de baiat virgin . E si o vorba ,ca baiatul la terminare scutura caciula si pleaca, iar fata ramane in pat cu rana deschisa ! Nu are de ce sa-ti fie mila de sotia mea , eu am fost singurul barbat la ea, si multumesc DOMNULUI, ca deocamdata , sunt inca singurul ! Ma bucur sa ai si tu norocul asta ! La multi ani !!!


Sa inteleg ca tu ai un viol la activ? De asta tot o tii cu fetele violate nuj ce?....Daca aspunsul este da..... chiar ca n-ai nici o valoare ca barbat...asa cum ai avut tu femeia virgina.... ca barbat esi egal cu 0.......astept raspunsul tau inainte sa mai zic ceva.....

Ai un viol ¨la activ¨? asa cum il numesti tu?
rocsanyk3
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:43
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-27 11:05:03
De la: andrac81, la data 2008-12-27 10:28:48tu ai fost virgint in patul nuptual? daca nu cum te numesti tu? ca despre femeile deja "calarite" am aflat ce parere ai .....
Cum trebuie sa arate si ce este aia un baiat virgin ??!!! - ca eu nu stiu !!!!


da pe tine te-au violat cand erai mic si nu-ti mai aduci aminte?
barbatul virgin la fel ca femeia virgina sunt acele persoane (egale in fata domnului si a societatii moderne) care nu au intretinut niciodata relatii sexuale ...daca nu ma crezi iti atasez definitia din DEX... cred ca ti-a fost greu pana la varsta asta sa te interesezi era si greu tare...:

VIRGÍN, -Ã, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodatã relaþii sexuale; cast, neprihãnit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioarã, fatã. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat. [Var.: (înv. ºi pop.) vergín, -ã adj.] – Din lat. virgo, -inis.

VIRGÍN adj. 1. v. inocent. 2. neexplorat. (Pãdure ~.) 3. v. necultivat.

VIRGÍN adj. v. curat, intact, întreg, nativ, neamestecat, neatins, neînceput, pur.

virgín adj. m., pl. virgíni; f. sg. virgínã, pl. virgíne

VIRGÍN ~ã (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care nu a avut niciodatã legãturi sexuale; cast; feciorelnic. 2) fig. (despre persoane) Care este plin de nevinovãþie; neprihãnit; nevino-vat; inocent; candid. 3) (despre lucruri) Care încã nu a fost în uz; neatins; pur; curat; proaspãt. 4) (despre locuri) Care încã nu a fost cultivat; nevalorificat; necultivat; neexplorat; neexploatat. /
rocsanyk3
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:58
Draga mea fi sigura ca sunt...poate nu stai tu sa ii cauti mai bine,sau poate nu vor ei sa aibe de a face cu tine;)
Ushna_grace
Postat pe 27 Decembrie 2008 15:54
De la: pisimaya, la data 2008-12-27 12:03:34mi-e scarba de tine,esti doar un egoist si un om care nu are respect fata de femeie,,cum adik tu sa-ti bati joc de alta femeie dar a ta este obligatoriu s afie sfanta si aia de care ti-ai batut tu joc,saraca,mai prostuta ma gandesc aia e o curva nu??dar tu ce esti,vaisamar de tine,daca gandesti asa,adik sotia ta trebuie sa te suporte asa cum esti ...INCERCAT deja si ea s anu aibe parte de alte incercari,egoistu...bip...ca numa de astea am in minte injuraturi,pentru ca nici nu meriti altceva!! al meu a fost virgin!! si eu am fost la fel! si ne bucuram unul de celalalt si ne iubim ,dar nici unul dintre noi nu am cautat asta si daca el ar fi fost cu altcineva inaintea mea nu era"murdar" si nici eu pentru el daca as fi fost "incercata "inainte.cand iubesti,iubirea te face pur,asta e adevarata puritate care o ai in suflet ,nu conteaza ce ai facut inainte...dar ce intelegi tu!
Pentru cultura ta, tastez asta, ca :DATORIA SOTULUI ESTE , PE TIMPUL CASATORIEI SA-I FIE CINSTIT, FIDEL UNEI SINGURE FEMEI, SOTIA SA .ATENTIE !!! NU CONTEAZA, IN NICIO TARA DIN LUME NU SE CERE ASA CEVA, DACA EL INAINTE A FOST "SFANT SAU DRAC"! Daca sotul tau a fost virgin foarte bine, dar lucrul asta nu are nici o importanta in relatie, important este ca ai fost tu si asta a fost cel mai frumos cadou pe care i-l faci !Daca ai fi fost cu voia ta"incercata "inainte , da ai fi fost "murdara" in fata lui!Adevarat ca iubirea te face pur, daca ai fost pura inaite, daca nu, e totul un fals !.
Tycu
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traista bucovineana 1 De la: traista_bucovineana 3 Iunie 2009 02:28
Traditie din zona Vrancea 9 De la: mikala 23 Martie 2010 15:56
cum sunt prostite fetele crestine sa devina musulmane 137 De la: Dindirel 22 Mai 2015 00:43
Botez 25 De la: franziska_eu 20 Februarie 2012 11:11
pantofi sau sandale...? 32 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:56