Setari Cookie-uri

ai mei sunt divortati - mama nu vrea sa o invit pe iubita tatalui la nunta

mie mi se pare o prostie si un orgoliu al ei... daca il chem pe tata il chem cu tot cu ea, altfel ce respect arat eu fata de el? il respect pe el, deci si alegerile... de ce imi complica mie viata ca nu s-au potrivit ei????nu stiu ce sa fac
sotto
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:22
dupa parerea mea, conteaza f mult ceea ce vrei tu...pt ca e nunta ta. daca ai o relatie "civilizata" cu noua partenera a tatalui tau, atunci nu vad motivul pt care n-ai accepta sa-l insoteasca.
este normal ca mama ta sa aiba o astfel de reactie...pana la urma, desi nu cunosc amanunte, nu e placut pt nimeni sa-si vada o fosta "iubire" alaturi de altcineva.
cred ca cel mai bine ar fi sa te consulti cu tatal tau.
este o decizie ffff grea, iti urez mult succes!
parintii sunt f importanti si trebuie sa se simta bine amandoi..asa ca trebuie sa gasiti o cale de mijloc.
raly_uca
Postat pe 4 Noiembrie 2008 08:24
Va fi foarte greu sa-i multumesti pe toti. Odata ce il inviti pe tatal tau, e problema lui cu cine vine si de participat trebuie sa participe, e tatal tau, indiferent de ceea ce s-a intamplat intre parintii tai. Probabil ca aici este vorba si de "gura lumii". Imi inchipui ca nu va fi usor pt ea, dat cred ca sunt putini din cei prezenti care nu cunosc realitatea.
Multa Bafta!!
fantome
Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:13
este o decizie foarte grea...eu nu stiu cum as reactiona daca ar divorta ai mei cred ca nu as mai vorbi cu nici unul ....nu as suporta asa ceva sincer.Am traiut fericita pana acum si nu as vrea sa se spulbere.Copiii care traiesc cu parintii divortati eu ii admir foarte mult deoarece nu stiu cum au taria sa suporte.eu nu as suporta sa il vad pe tata sau pe mama cu o alta persoana langa ei...dar o data ce iti doresti sa vina si tatal tau la nunta trebuie sa o inviti si pe prietena lui ..altfel risti sa nu mai vina...si nu va fi bine delok
Puffy_grace
Postat pe 15 Noiembrie 2008 08:45
elyda_83
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:49
Eu am trecut prin aceeasi situatie pe 17 aug , numai ca tatal meu a fost inspirat si a venit singur si asa am scapat de alte discutii si certuri.Sincer chiar mi-am dorit sa vina singur...In felul acesta a fost ff bine ptr toata lumea.
alindor
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:26
este cel mai bine.Asa a stiut si el ca nu iti va strica cea mai frumoasa seara din viata ta cu o cearta
Puffy_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 11:26
Cam aceeasi problema am avut0o si noi cu socrii mei. Nu l-am invitat pe socrul meu, am renuntat la el in favoarea soacrei mele si acum sincer ne pare rau. Nu avem noi nicio vina pt problemele dintre ei..sa si le rezolve..ca sunt oameni mari..
caurea_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:05
de acest regret mi-a fost si mie teama si de aceea am evit sa invit doar pe unul sau sa pun conditii...m-am rugat sa fie ok ptr toata lumea si se pare ca cineva acolo sus a tinut cu mine..
alindor
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:13
da e cam aiurea,asa a fost si la sora mea ,dar socru ei a venit fara noua sotie care este mai mare decat sora mea cu ceva ani,dar nu a vrut sa stea la poze langa ex.sotie a fost de rahat,ok e bine ca a venit fara the fresh one.cea 2il suna cat mai sta sa vina odata acasa,in final a decis a plece mai devreme de fapt primul cand nunta erea la inceput,de rahat,a plecat iar in drum spre casa a facut accident sa rasturnat cu masina si erea si mort de beat,s-au dus de la nunta la spital,ia stricat nunta baiatului lui,cred ca aia a fost o mica pedeapsa , sunt urate chestiile astea,chiar le detest
kalis27
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:34
nasol!!Doamne fereste de asa ceva!!! Dar se poate intampla oricui . Eu merg pe premiza mai bine eviti decat sa ti se intample...Iar faza cu pozele e destul de jenant ptr toata lumea.Am asista la o nunta in care parintii mirelui erau div si ambii aveau pe cate cineva , iar la pozele de grup cei doi au fost alaturi de mire , apoi fiecare se intorcea la perechea lui totul decurgand normal si firesc...
alindor
Postat pe 7 Decembrie 2008 23:17
buna. parerea mea este sa-ti faci mama fericita!!!!!!!
si vei fi si lipsita de discutii...
123girl
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:25
Mie mi se pare normal sa nu vina si iubita tatalui tau la nunta. Este important ca mama sa se simta si ea bine la nunta ta, mai ales daca ea nu are pe cineva asa cum are tatl tau.
Eu m-am casatorit acum 2 ani, si la fel si parintii mei sunt divortati. Am avut o adevarat dilema : cum sa scriu la numele parintilor pe invitatiile de nunta, mai ales ca mama si-a luat numele de fata . Si pana la urma i-am scris pe amandoi cu numele de familie al tatalui . Iar la nunta, l-am invitat pe tatal meu, dar cu cererea ca femeia cu care el este sa nu vina la nunta mea . Si a acceptat, si asa au stat amandoi parintii mei la nunta, unul langa altul, asa cum am visat . A fost foarte frumos si tatal meu s-a simtit bine, la fel si mama .
klaudika_grace
Postat pe 10 Decembrie 2008 09:39
mi se pare k asta e o chesti in care ea nu ar trebui sa se impuna
pana la urma este nunta ta, este momentul tau, optiunea ta
nu are trebui sa se implice
ar trebui sa se gandeasca la tine
aici este egosita!
sorry
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:09
Ma doare sa vad ca ambitiile parintilor primeaza in fata fericirii copilului lor. Este poate una din cele mai importante zile din viata ta, nu a lor. Sa respecte acest lucru. Mama ta poate veni insotita de cine vrea iar tatal tau are dreptau sa-si refaca si el viata. Eu asa vad lucrurile. Ce ar fi sa listezi discutiile de mai sus si sa le dai spe studiu parintilor tai? Cred ca i-ar ajuta sa inteleaga in ce situatie te-au pus.
Multa bafta si o nunta frumoasa!
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:09
parerea mea ca nu trebuie judecat numeni, dar parintii sunt parintin la nunta copiilor, nu trebuie sa apara in peisaj parinti vitregi ca n-or sa moara. si-asa nu sunt afectati dc lipsesc. important e sa fie atenta lumea la nunta nu la ce fac parintii intre ei. mai bine fara parinti vitregi. acum depinde si de relatiile dintre familii.
dar la situatia de fata, mama nu vrea, atunci eu consider ca trebuie luata in calcul dorinta ei. practic copilul ei se maritaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!1
123girl
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:08
Si parintii mei au divortat intr-un mod nu foarte amiabil. Eu am o mama super,dar inainte de nunta mi-a aruncat niste "pastile" cum ca n-ar fi tocmai icantata sa vina tata,iar daca ii pun la aceeasi masa nu mai vine deloc. Nu mi s-a parut tocmai corecta atitudinea ei si mi s-a parut putin egoista. Am bagat-o intr-o sedinta de nu s-a vazut si s-a mai calmat. Cert este ca i-am pus la mese diferite,noi am stat doar cu nasii. A iesit ok. Au stat la poze volens-nolens, si-au vazut fiecare de treaba lui si a iesit super nunta. Chiar daca tata a fost ala naspa si din cauza lui s-a ajuns la divort si chiar daca 2 ani de zile nu ne-am vorbit, nu cred ca e tocmai ok sa nu-ti inviti unul din parinti la nunta. Indiferent daca are pe altcineva. Si imi pare rau sa-ti spun asta,dar si mama ta,la fel ca a mea,e un pic egoista si se gandeste mai mult la ea decat la tine. Nu se gandesc ce e in sufletele noastre. Eu zic sa vorbesti franc cu ea si sa-i spui punctul tau de vedere. Nici nu poti sa-i spui tatalui tau sa vina singur. Daca se simte el si nu-si ia si prietena,e una,dar daca-i spui tu,risti sa se supere si sa nu mai vina deloc. Iti urez multa bafta,draguta! Te inteleg perfect...
andreeadascalu
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:56
si la mine tot separat au stat la masa, fiecare la masa lui...
alindor
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:43
si sotul meu a crescut fara tatabde la varsta de 3 ani..... si mama l-a crescut singura...l-am lasat sa faca ce vrea el... si pana la urma nu l-a invitat la nunta...eu l-am vazut o singura data in 2 ani jumate cand ne-am intalnit intamplator pe strada si mi l-a prezentat. Tatal meu e tatal amandurora acum si el e cel mai fericit ca are tatal care i-a lipsit atatia ani...se inteleg foarte bine...sa-i vezi pe amandoi cum comenteaza la meciurile de fotbal... eu personal nu i-am simtit lipsa socrului si cred ca nici sotul ... odata ce a crescut toata viata fara el... Unde trebuia sa fie socrul prin poze si alte locuri i-a tinut loc fratele sotului si a iesit foarte bine....
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 03:17
De la: sotoo, la data 2008-10-30 16:22:48mie mi se pare o prostie si un orgoliu al ei... daca il chem pe tata il chem cu tot cu ea, altfel ce respect arat eu fata de el? il respect pe el, deci si alegerile... de ce imi complica mie viata ca nu s-au potrivit ei????nu stiu ce sa fac

cred ca cel mai bine este sa discuti prima oara cu mama ta sa vezi exact ce vrea...sa nu fie o vorba aruncata la nervi sau in gluma....apoi te duci si vorbesti cu tatal tau si-i explici situatia.... tu vrei o nunta linistita fara scandaluri, sa fii alaturi de parintii tai, sa ai poza o ca mireasa cu ei in dreapta ta... si daca pe el il deranjeaza ca nu vrei sa o inviti pe prietena lui va trebui sa o accepti si pe ea....unul va trebui sa renunte la orgoliu...la urma urmei e spre binele tau si cred ca si ei iti vor binele si vor face ce e mai bine pentru tine...

mai spune-ne ce ai mai rezolvat!!!!
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 03:26
De la: sotoo, la data 2008-10-30 16:22:48mie mi se pare o prostie si un orgoliu al ei... daca il chem pe tata il chem cu tot cu ea, altfel ce respect arat eu fata de el? il respect pe el, deci si alegerile... de ce imi complica mie viata ca nu s-au potrivit ei????nu stiu ce sa fac
BINE FACI CA-TI COMPLICI VIATA>>>NU AI NICI UN RESPECT FATA DE CINE TE-A CRESCUT !!!!!!!!! >>NU AI !!!! PE MAMA TA?!?!? ___ASTA ESTI!! >> >EGOISTA!!

Postat pe 20 Decembrie 2008 06:55
De la: fantome, la data 2008-11-07 10:13:02Va fi foarte greu sa-i multumesti pe toti. Odata ce il inviti pe tatal tau, e problema lui cu cine vine si de participat trebuie sa participe, e tatal tau, indiferent de ceea ce s-a intamplat intre parintii tai. Probabil ca aici este vorba si de "gura lumii". Imi inchipui ca nu va fi usor pt ea, dat cred ca sunt putini din cei prezenti care nu cunosc realitatea.
Multa Bafta!!
PAI DACA ESTE DECIZIA TATALUI CU CINE VINE ... >>EU MIZEZ CA MACAR EL ARE BUNUL SIMT !!

Postat pe 20 Decembrie 2008 06:59
De la: Puffy, la data 2008-11-15 08:45:09este o decizie foarte grea...eu nu stiu cum as reactiona daca ar divorta ai mei cred ca nu as mai vorbi cu nici unul ....nu as suporta asa ceva sincer.Am traiut fericita pana acum si nu as vrea sa se spulbere.Copiii care traiesc cu parintii divortati eu ii admir foarte mult deoarece nu stiu cum au taria sa suporte.eu nu as suporta sa il vad pe tata sau pe mama cu o alta persoana langa ei...dar o data ce iti doresti sa vina si tatal tau la nunta trebuie sa o inviti si pe prietena lui ..altfel risti sa nu mai vina...si nu va fi bine delok
CAND ZIC EU CA .".daca ar divorta ai mei cred ca nu as mai vorbi cu ei.."mai draga >>o viata ai si nu merita sa stai doar>>IN VIRTUTEA ENERTIEI!!!! EU PARIEZ PE EL>>>CA ARE >>BUN SIMT!!

Postat pe 20 Decembrie 2008 07:05
De la: alina_20, la data 2008-11-29 16:26:52Eu am trecut prin aceeasi situatie pe 17 aug , numai ca tatal meu a fost inspirat si a venit singur si asa am scapat de alte discutii si certuri.Sincer chiar mi-am dorit sa vina singur...In felul acesta a fost ff bine ptr toata lumea.

Postat pe 20 Decembrie 2008 07:07
fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:11
Sunt in aceeasi situatie cu a ta! Voi avea nunta la anul, in 2010. Dorinta mea este sa se simta toata lumea foarte bine si am decis: la cununia civila si cea religioasa parintii ma vor insoti, dar fara NOILE lor jumatati. Seara, la petrecere, vor veni insotiti, daca doresc!!!!
Daca pana atunci, unul dintre ei va ramane singur, nu voi fi de acord ca celalalt sa vina insotit!! E nunta mea si vin sa ne bucuram impreuna! Nu e o nunta oarecare la care merg sa danseze cu partenerul/a.
Dar.....eu sunt rea si egoista!!! Tu decizi sotoo!
leila_grace
Postat pe 21 Februarie 2009 09:37
tatal tau ar trebuii sa inteleaga ca nu trebuie sa-ti complice existenta,din respect pentru tine si viitoarea ta familie ar trebuii sa vina singur.stai de vorba cu el.mi se pare corect sa nu vina cu iubita daca nu sint oficializati!e foarte greu si pentru mama ta care te-a zamislit din iubirea lor.ATENTIE TATA CE ATITUDINE AI FATA DE FIICA TA!
De la: sotoo, la data 2008-10-30 16:22:48mie mi se pare o prostie si un orgoliu al ei... daca il chem pe tata il chem cu tot cu ea, altfel ce respect arat eu fata de el? il respect pe el, deci si alegerile... de ce imi complica mie viata ca nu s-au potrivit ei????nu stiu ce sa fac
ioanacuna
Postat pe 21 Februarie 2009 09:55
De la: IOAA, la data 2009-02-21 09:55:16tatal tau ar trebuii sa inteleaga ca nu trebuie sa-ti complice existenta,din respect pentru tine si viitoarea ta familie ar trebuii sa vina singur.stai de vorba cu el.mi se pare corect sa nu vina cu iubita daca nu sint oficializati!e foarte greu si pentru mama ta care te-a zamislit din iubirea lor.ATENTIE TATA CE ATITUDINE AI FATA DE FIICA TA!I-MI DORESC CA TATAL TAU SA CITEASCA TOATE ACESTE RINDURI.
SA AI NOROC,SA FII FERICITA,SA TRECI BU BINE DE ACESTE PROBLEME ALE VIETII CARE SINT UNEORI INEVITABILE.r />
De la: sotoo, la data 2008-10-30 16:22:48mie mi se pare o prostie si un orgoliu al ei... daca il chem pe tata il chem cu tot cu ea, altfel ce respect arat eu fata de el? il respect pe el, deci si alegerile... de ce imi complica mie viata ca nu s-au potrivit ei????nu stiu ce sa fac
ioanacuna
Postat pe 21 Februarie 2009 10:02
De la: IOAA, la data 2009-02-21 10:02:32
De la: IOAA, la data 2009-02-21 09:55:16tatal tau ar trebuii sa inteleaga ca nu trebuie sa-ti complice existenta,din respect pentru tine si viitoarea ta familie ar trebuii sa vina singur.stai de vorba cu el.mi se pare corect sa nu vina cu iubita daca nu sint oficializati!e foarte greu si pentru mama ta care te-a zamislit din iubirea lor.ATENTIE TATA CE ATITUDINE AI FATA DE FIICA TA!I-MI DORESC CA TATAL TAU SA CITEASCA TOATE ACESTE RINDURI.
SA AI NOROC,SA FII FERICITA,SA TRECI CU BINE DE ACESTE PROBLEME ALE VIETII CARE SINT UNEORI INEVITABILE.r />
De la: sotoo, la data 2008-10-30 16:22:48mie mi se pare o prostie si un orgoliu al ei... daca il chem pe tata il chem cu tot cu ea, altfel ce respect arat eu fata de el? il respect pe el, deci si alegerile... de ce imi complica mie viata ca nu s-au potrivit ei????nu stiu ce sa fac
ioanacuna
Postat pe 21 Februarie 2009 10:03
Si eu sunt in aceeasi situatie...am hotarat sa-mi invit decat tatal fara sotia actuala...sincer trebuie sa o intelegi si pe mama ta ca ii este f greu si sincer pana la urma.... nu da bine sa vina unul dintre parinti insotiti de actuala pereche...
roxana_onea
Postat pe 21 Februarie 2009 11:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DJ NUNTA,BOTEZ 1 De la: kudika_5526 20 Aprilie 2012 01:36
IN CE ORDINE PUNETI EVENIMENTELE DIN ZIUA NUNTII??? 31 De la: Bluesky_grace 18 Iulie 2016 13:30
Concurs cu premiu constand intr-o Petrecere a burlacilor 1 De la: eley 25 Iulie 2011 18:09
ajutati-ma va rog....se merita? 23 De la: vaiana 4 Decembrie 2009 15:20
Cum pot sa imi ajut prietena 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:52