Setari Cookie-uri

problema: meniu pentru vegetarieni

tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 20:56
Buna miresici de pe acest site vai ce prost ganditi; cum sa nu dai meniu vegetarian sau dietetic sau diabetic? De ce nu? Vreti sa imbolnaviti oamanii? Sau cand o sa primiti plicurile cu banii sa vedeti negru ca asa a patit un verisor de al meu (pe plic scria 600 si in plic era 60 de lei si nu numa un caz ca asa e lumea sa plange daca nue mancarea buna si ajungi de pomina, ce va zgarciti pentru cativa banii? Asai de greu? Nu stiu daca v-ar convine ca dupa nunta lumea sa va vorbeasa ce nunta slaba ati avut in legatura cu mancarea.
Pe la noi prin ardeal mai exat in Targu Mures noi asa facem ca oamenii sa aiba mancare buna si sa se distreze;
Ca alfel cinstea nu e prea grozava eu stiu ce zic si nu glumesc;
Ca mai bine renunt la nu stiu ce decoratiune si ai mancare buna si din belsug asa cum tre.
Treaba voastra eu asa voi face voi da meniul normal pt carnivori, meniu vegetarian si daca mai e o exceptie o voi face sa se distreze lumea;
PA PA
grace003126
Postat pe 19 August 2009 15:25
Alo fetelor treziti-va,din repsect pentru toti cunoscuti,rudele,prieteni o gazda se ocupa de toti oaspeti nu numai de 1 exact ca si o mama se ocupa de copii ei,trebuie sa va ocupati si de cei care sunt vegetarieni,diabetici,sau au anumite probleme de sanatate,pe cei vegetarieni ii puneti,la o masa ,pe cei diabetici la alta, nu va ganditi numai la castig ganditiva cumv-ati simti voi in locul vostru oricum nu voi pregatiti mancarea si costamai putin ,sa nu credeti ca sunt vegetariana,nu dar eu ca persoana cand invit la mine acasa pe cineva ma gandesc in general sa multumesc pe toata lumea nu sa plece de la mine suparata sau sa aud peste cateva zile ca sa spus ceva urat de mine,credeti-ma sunt casatorita de 19 ani am 40 de ani,am facut mese de aniversari la soacra mea care era profesoara,socru care era inginer sef,desi nu am practicat meseria de bucatar numai acasa pentru familie si rude niciodata nu a plecat nimeni de la mine nemultumit,cursul de bucatar ospatar l-am facut pentru mine,am fost nasa la sora mea ,joia bucatareasa ne-a anuntat ca nu vine eu singura am preparat mancarea,prajiturile pentru nunta,toata noaptea am dormit 2 ore,la ora 8 am fost la coafor ,inainte la salon mi s-a facut un masaj,un tratament facial,coafata,aranjata,am plecat la primarie,de la masa m-am ridicat desi eram nasa ma mers la fiecare persoana sa vad daca este multumita,sau dac mai doreste ceva ,nici un oaspete nu a plecat nemultumit,,,sunt economist de meserie si contabil sef la 4 firme,,,cel mai important este sa fie toata lumea multumita credeti-ma din experienta ca chiar daca se hotarasc de acsa sa puna la mas 500 Ron ,nu au adus de acsa suma fixa mai au ceva bani la ei,in functie de cum sunt tratati ,cum pun ceilalti pun si ei credeti-ma pe cuvant.Si eu am fata de 17 ani este foarte frumoasa,ii doresc tot binele din lume la fel cum va doresc si voua numai bine si casa de piatra,
paulandrei
Postat pe 24 Septembrie 2009 23:55
De la: lady_p, la data 2009-04-22 16:01:19eu cred ca va complicati prea mult.... pe mine nu m-a interesat daca la nunta mea au fost vegetarieni sau nu. treaba lor. pe platoul de aperitice exisa si salata si masline si se pot servi de acolo. la fel.. fructe pe masa... dar ca sa te apuci acum sa comanzi meniuri speciale pentru vegetarieni.. sau diabetici.. am avut si eu 2 matuse diabetice la nunta. dar din cate feluri de mancare au fost.. au gasit ele ceva sa manance. iar cei care sunt vegetarieni.. inainte sa vina la nunta.. sigur mananca de acasa.
hai lasa-ti-ma cu din astea.. auzi .. meiuri speciale pentru vegetarieni. Eu nu am mai auzit niciunde asa ceva. Eu cred ca nu aveti ce face si va ocupati as spune eu,, PREA MULT de pregatirile cu nunta.


Mi se pare lipsa respect sa nu e intereseze de invitatii tai... ca vin la nunta iti fac tie si sotului un bine, nu vin din obligatie (ca e nasol sa nu ai invitati la nunta) si e normal sa se simta fiecare bine si sa aiba ce manca (Sa manace acasa, asta e culmea)!!! E ca si cum ai invita pe cineva la tine, tu ai manca de toate de fata cu el, dar respectivul nu ar putea si s-ar uita la tine. Daca te anunta ca sunt vegetarieni sau stii tu lucrul asta e de bun simt sa le comanzi meniuri corespuzatoare, mai ales ca pe tine nu te costa nimic in plus, cei de la restaurant pot pregati cateva meniuri diferite. Eu am avut la nunta 3 invitati vegetarieni si le-am facut meniuri speciale (bineinteles trebuie sa stii din timp lucrul asta, cu cateva zile inainte si sa anunti la restaurant)!!
b_ralu_83
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:22
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:44
Alege huse de calitate la pret avantajos si iti oferim marturiile gratuit 2 De la: cj25har 17 Iunie 2010 03:32
ce e lama? 8 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:24
buna fetelor! 1 De la: Hanvi 7 Septembrie 2009 10:00
CEDEZ RESTAURANT CITY TULCEA - 11.09.2010 1 De la: ioana_jinga 7 Mai 2010 13:13