Setari Cookie-uri

M-a lasat balta a doua zi dupa nunta


Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie?? Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.

Postat pe 23 Decembrie 2008 19:12
Nu stiu cum de voi fetele ii nimeriti pe cei care va ofera viata de telenovele insa pe cei sinceri si care ar putea sa va iubeasca cu adevarat nu ii gasiti.
Roxy1000
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:48
Draga Ligia, am citit de 2 ori mesajul tau, parca mintea refuza sa proceseze informatiile.
Ce-i drept , comportamentul lui e lipsit de logica. Ai incercat sa vorbesti cu cineva apropiat lui in speranta ce vei afla ceva?
Poate fi comportamentul asta si o pedeapsa? Exista posibilitatea ca el sa se fi casatorit cu tine si apoi sa divorteze ca sa te pedepseasca pentru ceva din trecutul apropiat?
fantome
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:11
uffa
urata chestie nu am ce zice .. cred ca cel mai mare cosmar al unei mirese.:(
Ar tb sa te interesezi in primul rand la sotul tau care epb, iar daca el nu vrea sa vb ,la parintii lui direct ce si cum... sau prietenu lui cel mai bun.
Tb sa afli care e problema ca sa stasi linistita .. poate problema tine de el si nu de tine.
Oricum fi tare.
flururas
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:55
sincer am ramas blocata.... el este obligat sa iti ofere o explicatie.... nu meritai sa iti faca asta. daca ai rezolvat problema scrie-ne.... sper sa iesi cu bine din asta
droghy89m
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:11
Nu semna nimic pana cand nenorocitul nu-ti da o explicatie.
Numai bine iti doresc.
alina
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:42
Nici eu nu as semna..
caurea_grace
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:44

Sincer am citit cu atentie dar totusi nu pot sa cred, cred ca este ceva super dureros.....Fara cuvinte.... Acelasi sfat iti dau si eu nu semna nimic pana nu-ti da o explicatie logica...Este trist sa auzi ca persoana care a spus DA in fata lui Dumnezeu dupa doar 2 zile decide sa-si calce cuvantul dat...important este ca tu sa fii tare si sa treci si peste asta cu speranta ca Soarele va rasari pe strada ta cat de curand......
Multi pupici si mult curaj
Capul sus....
nebunicaz
Postat pe 20 Ianuarie 2009 06:59
...subscriu ce au zic fetele de mai sus...nu semna nimic pana nu'ti da un motiv plauzibil pt ceea ce a facut...eu cred ca as innebuni de durere..
aadelinnne
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:09
Te-ai gandit ca are o problema foarte grava si vrea sa te protejeze? In principiu, nu cred ca exista mai mult de doua variante:ori are o alta relatie la care nu poate renunta si cealalta i-a dat un ultimatum,ori are o problema grava de ordin financiar cu amenintari,razbunari,etc,si nu vrea sa te implice si pe tine fiindca te iubeste prea mult,divortand te protejeaza.
Pana la urma vei afla,adevarul iese mereu la suprafata.
babalica
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:59
De la: ligia83, la data 2008-12-23 19:12:21
Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie??
Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.


Ai trait 4 ani cu el,s-a saturat de tine,poate ca la Oradea a cunoscut o femeie adevarata care indeplineste exigentile lui pentru a-i fi sotie si mama copiilor lui.
Asta-i soarta tuturor femeilor care cred ca daca se ofera usor unui barbat,gata l-a imbrobodit.

Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:25
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-22 15:25:23
De la: ligia83, la data 2008-12-23 19:12:21
Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie??
Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.


Ai trait 4 ani cu el,s-a saturat de tine,poate ca la Oradea a cunoscut o femeie adevarata care indeplineste exigentile lui pentru a-i fi sotie si mama copiilor lui.
Asta-i soarta tuturor femeilor care cred ca daca se ofera usor unui barbat,gata l-a imbrobodit.


Tu chiar esti idiot sau te prefaci?Cand te saturi de cineva te duci si te casatoresti cu surle si trambite si a doua zi divortezi?Daca da inseamna ca ai probleme grave la mansarda, iti recomand un psihiatru pt felul in care gandesti.
alina
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:09
cred ca stefan beiu e frate cu mitica mitaru ambii au problemute la cerebel si nu vor sa se caute sau stefan beiu asta...o fi sotia lui mitica caci la profil scrie ca e femeie
Cypcip
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:11
Stefan_beiu (esti barbat sau femeie!!!!la datele personale scrie femeie!!!),limiteaza-te la citit si atat .Esti needucat/a sau ce e cu tine?Daca ai probleme cauta alte site-uri.
Alina,incearca sa vb cu el si poate afli ce a facut la Oradea ,poate se trage de acolo!!!
nicoletagrigoriu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:31
doamneeee nu imi vine sa cred

se poate intampla asa ceva si in viata reala
iulik_flore
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:49
hmmm socant ce sa zic...dar trebuie sa intelegi altceva....incercarile sunt date acelora care le pot duce si in alta ordine de idei, o sa apreciezi ce ti s-a intamplat pe viitor vei fi mult mai reticenta in privinta a foarte multe lucruri...mie nu mi s-a intamplat asa insa a trebuit sa realizez ca viata nu e tocmai ca in telenovele dragoste si atat...e complicata dar frumoasa...vezi partea plina a paharului...bine ca nu aveti copii, bine ca nu a mai schingiuit si alte suflete...tu esti o fiinta tare daca ti-ai postat asta aici sunt multe care nu ar avea acest curaj. Daca ai nevoie de o prietena, de cineva cu care sa vorbesti in realitate si nu aici, spune-mi!!! si iti dau detaliile sa ne vedem. Toate cele bune!!!
dyanachucky_grace
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:48
De la: nicoletagrigoriu, la data 2009-01-23 10:31:27Stefan_beiu (esti barbat sau femeie!!!!la datele personale scrie femeie!!!),limiteaza-te la citit si atat .Esti needucat/a sau ce e cu tine?Daca ai probleme cauta alte site-uri.
Alina,incearca sa vb cu el si poate afli ce a facut la Oradea ,poate se trage de acolo!!!

Nu am inteles ce ai vrut sa spui, sau nu cu mine vorbeai?
alina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:05
e dus cu pluta!!!
nu te mai consumaa!!
brindusel
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:58
eu cred ca cine face un astfel de lucru persoanei cu care a avut o relatie de 4 ani are ceva probleme emotionale! poate parintii lui nu-s de acord cu tine Ligia ? si el nu poate sa treaca peste parerea lor!
cat despre identitatea sexuala a lui STEFAN BEIU ala, pare barbat dupa nume dar la profil scrie sex feminin! eu cred ca e tranxexual!
mai are cineva o alta parere? sa facem pariuri!
kagome_grace
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:37
De la: ligia83, la data 2008-12-23 19:12:21
Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie?? Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.

eu ma intreb ce s-a intamplat cu banii de la nunta? daca i-a luat el la Arad e clar ca a avut o datorie ceva si de asta a tinut sa faca nunta cu tam-tam. Daca ai posibilitatea angajeaza un avocat sa vezi cu ce te-ar putea afecta pe tine divortul daca face asta doar din interes. Fa un efort si angajeaza un detectiv care sa iti dea raspunsul la intrebarile tale ... e foarte dureros sa stai si sa suferi in tacere fara sa stii care a fost motivul, atatea intrebari fara raspuns iti pot afecta multe luni sau ani din viata si nu se merita. Nici eu nu as putea gasi un raspuns dar cum spunea o alta fata mai sus este posibil sa fi fost pus intr-o situatie limita si ca urmare a decis sa faca acest lucru pentru a nu-ti face rau ... oricum ciudat mod de a ajuta pe cineva... dar cine stie... Nu cred ca ar fi stat 4 ani cu tine daca nu ar fi simtit ceva... e greu de inteles ... e complicat dar fii tare si mergi inainte.... iti doresc sa iei cele mai bune decizii si sa iti recapeti fericirea cat de curand
rocsanyk3
Postat pe 24 Ianuarie 2009 02:51
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-22 15:25:23
De la: ligia83, la data 2008-12-23 19:12:21


Ai trait 4 ani cu el,s-a saturat de tine,poate ca la Oradea a cunoscut o femeie adevarata care indeplineste exigentile lui pentru a-i fi sotie si mama copiilor lui.
Asta-i soarta tuturor femeilor care cred ca daca se ofera usor unui barbat,gata l-a imbrobodit.

si eu m-am saturat de tine si am citit doar ce-ai scris pe 2 topic-uri
daca se satura de ea n-o mai lua de sotie ..... si ce stii tu despre exigenele lui sau ca Ligia nu ar fi o mama buna? Au avut o relatie de 4 ani !!!! Ti se pare ca i s-a oferit asa usor? nu e vorba de 2 saptamani . Te rog sa-ti controlezi putin iesirile nervoase si pesimiste ca suntem satule de persoane ca tine cu idei absurde care se cred importante daca jicnesc in stanga si-n dreapta tot ce prind ... Incearca sa te relaxezi putin si uita-te in oglinda, revino cu picioarele pe pamant si ai sa vezi ca esti deprte de a fi Doamna Perfecta .....
rocsanyk3
Postat pe 24 Ianuarie 2009 03:07
De la: brindusel, la data 2009-01-23 18:58:44e dus cu pluta!!!
nu te mai consumaa!!



Mai femeilor voi nu intelegeti ca un barbat se poate razgandi in cateva secunde cand este vorba despre demnitatea lui?
De unde nu stii tu ca-n timpul nuntii nu a fost cineva care i-a pus in fata dovezile clare despre imoralitatea miresei,dovezi imbatabile,scabroase care l-au facut sa fuga.
Eu va vorbesc despre adevarata fata a unei lumi pe care voi o reduceti la talba gastei si a mintii voastre de femele care traiesc doar pentru a oferi sex.

Postat pe 24 Ianuarie 2009 10:14
tu ai auzit ca suntm in secolul 21 ? am trecut de evul mediu! cel putin noi ca tu tot acolo ai ramas! ce idei tampite cu ''greseli scarboase si imbatabile...'' de unde tanti/nene vii cu ele?
si mai lasa-ne cu fete de la tara ca nici nu stii unde am crescut noi si unde ne-am nascut! eu nici nu stiu ce inseamna la tara! m-am nascut si crescut in oras si tot cred ca esti execrabil/a ! ( cum iti spunea Cypcip)!
kagome_grace
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:15
penibil!! deci..in noaptea nuntii afla adevaruri tenebroase despre sotia lui!!
in ultimii 4 ani...nu a stiut nimic...nu a "mirosit" nimic...
Eu cred ca e vaduva neagra...iar el....saracutuu..s-a prins....si a fugit in ultimul moment...altfel nu scapa cu viata...sigurr!!
Cum poate tine pamantul oameni ca astia...
brindusel
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:01
ligia83, daca esti sotia legitima a celui care te-a parasit,fara nici o explicatie,ai tot dreptul sa-l dai disparut la politie,sa te interesezi de el.Exista si posibilitatea sa fie arestat, sau sa fie implicat intr-o SITUATIE penala.
Discuta cu socrii tai,mergi la ei pentru ca este foarte posibil sa aiba nevoie de tine.
Vedeti fetelor de asta este bine sa fiti umane si sa va purtati omeneste si civilizat cu parintii sotului vostru.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:57
nu îmi vine sa cred...
cu siguranþã este un ce?????
...nu cred ca a are pe alta ,nu se cãsãtorea cu tine
...pãrinþi lui nu cred ca sunt vinovaþi ,in 4 ani au avut timp sa fie contra ta, nu dupã nunta
...eu cred ca este dator sau mai ºtiu eu ce si este ameninþat si doar te protejeazã fiindcã te iubeºte mult din acest motiv lipsesc si explicaþiile de ce a plecat.
stai liniºtitã si nu te gândi la prosti bucurate de viatã si nu uita niciodatã daca D_zeu a lãsat sa þi se întâmple este ca are pregãtit pentru tine ceva mai bun.
timpul le rezolva pe toate doar rãmâne sa ai rãbdare si sa fi tare
te pupic si iti doresc tot binele din lume

angik_grace
Postat pe 26 Ianuarie 2009 01:01
scuze Alina,mesajul era pt ligia 83.
nicoletagrigoriu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:56
nu stiu ce sa putut intampla inte voi si cred ca nimeni nu poate avea o parere despre ce sa intamplat dar eu cred ca meritai macar o explicatie ca doar 4 ani inseamna ceva daca nu a facut acest lucru inseamna ca nu ai insemnat prea mult pentru el sau poate ma insel.Capul sus si traiesteti viata un sut in fund un pas inainte
mary_liv
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:38
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-22 15:25:23
De la: ligia83, la data 2008-12-23 19:12:21
Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie??
Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.


Ai trait 4 ani cu el,s-a saturat de tine,poate ca la Oradea a cunoscut o femeie adevarata care indeplineste exigentile lui pentru a-i fi sotie si mama copiilor lui.
Asta-i soarta tuturor femeilor care cred ca daca se ofera usor unui barbat,gata l-a imbrobodit.
arma99
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:54
4 ani.. Mult prea mult! Apare plictisul. Nu stiati ca cele mai multe cupluri divorteaza in al 4-6-lea an? D'aia nici nu se fac copii in primii 4 ani.
Pacat de sufletul tau, ai pariat prea mult timp pe o martzoaga.Gaseste un barbat care are nevoie de sotie nu de gazda-n Bucuresti!
Oricum, e bine ca s-a-nsurat: poti cere daune. Cauta avocat si gata. Boala de 4 ani, moarte sigura! Cand vor sa se insoare o fac in 4 luni si fara "probe" prealabile.

Postat pe 2 Februarie 2009 07:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOGRAF NUNTI GRATIS 1 De la: em_photography_art 24 Septembrie 2011 21:04
Este cineva din Craiova 2 De la: yra_time 3 Mai 2016 14:55
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:11
Dansatoare speciala la nunta 5 De la: roxyjustus 17 Mai 2014 04:12
Complex Unique, Boldesti-Scaieni 2 De la: kudika507241 18 Decembrie 2015 21:40