Setari Cookie-uri

Ce-ai face daca ai fi parasita in fata altarului?

doamne fereste de asa ceva! dar... am vazut in filme si m-am gandit si eu, ce-ar fi daca? crezi ca te iubeste, ca te vrea, doar de-aia te-a cerut in casatorie, si totusi... voi ce ati face? eu... cred ca n-as mai crede in iubire...

Postat pe 24 Decembrie 2008 23:25
doamne fereste zic si eu..eu nu am trecut chiar prin asta..dar cu 4 luni inainte de nunta prietenul mi-a spus ca nu mai vrea m-am suparat f tare..toata lumea stia,aveam localul..nimic nu mai mergea bine intre noi..asta a fost cam acum 3 saptamani si sapt trecuta mi-a spus ca s-a razgandit si vrea sa ne casatorim pt ca simte ca altfel ma pierde..nunta a ramas stabilita in mai,dar..daca se razgandeste...crede-ma ca eu trec prin mari emotii pana ma vad casatorita
cheregi_andreea
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:43
eu nu m-as casatori cu un barbat daca as vedea ca ezita!
acest pas trebuie facut atunci cand ambii sunt pregatiti. nu e o joaca, nunta trebuie facuta o data in viata...daca majoritatea ar cantari bine lucrurile si nu s-ar pripi, probabil ca n-ar mai exista un nr atat de mare de dosare de divort pe rolul instantelor.

un om care iubeste cu adevarat n-ar trebui sa aiba nici un motiv intemeiat ca sa-si schimbe gandirea de la o zi la alta. ai grija draga mea, ar fii pacat "sa te vezi casatorita" si sa regreti...poate el nu e pregatit, cel mai bine discutati si succes in gasirea celei mai bune solutii.
raly_uca
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:16
acum sa fiu un pi afurisita!
nunta presupune cheltuieli destul de mari si la cat sunt barbatii de zgarciti, nu s-ar apuca sa faca asa o risipa ca apoi sa nu apara la starea civila.
eu zic mai in gluma mai in serios, sa nu va vina idei inspirandu-va din filme!
sa va fereasca D-zeu de barbati lasi...cam asta ar fi atributul potrivit pt unul care ar fi capabil sa faca asa ceva.
raly_uca
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:20
Mai................ce-ti veni? Oricum eu nu am cum sa fiu parasita in fata altarului, pt ca noi deja am facut cununia civila acum 4 ani,asa ca Deci,avand in vedere ordine fireasca a cununiilor(1-civila,2-religioasa) nu avem cum sa fim parasite la altar,doar in fata ofiterului de stare civila
klarra
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:39
mi-e frica sa nu raman singura in fata altarului,dar nu cred ca mi-e frica de ce va fi dupa..nu stiu de ce
eu stiu ca tine la mine..el imi spune ca fiecariu barbat ii e frica de asta dar tin in ei..acuma eu trebuie doar sa sper si sa am inca o data incredere in el.eu zic ca merita sa trec prin orice incercare daca pana la urma va fi bine.daca doamne feri se intampla ceva rau stiu ca am facut tot ce mi-a stat in putinta sa fiu langa el.eu una stiu ca asta imi doresc..sa fiu cu el
cheregi_andreea
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:11
Eu cred ca asa ceva se intampla numai in filme, nu si in realitate!
Daca relatia voastra este frumoasa si nu ii lipseste nimic, atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme in aceasta privinta.
Iar casatoria nu este o joaca.......

Mult succes si casa de piatra!
cantzika
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:16
multumesc mult cantzika..
cheregi_andreea
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:19
pentru cheregi_andreea


eu cred ca n-ar trebui sa faceti deocamdata pasul daca nu sunteti hotarati 100% amandoi ....
ar trebui sa isi doresca sa fii femeia lui, sa fie nerabdator sa te vada mireasa ......... nu zic ca nu te iubeste, cu siguranta te iubeste, de asta sa nu te indoiesti dar pur si simplu nu e pregatit si trebuie sa va doriti amandoi acest lucru,
daca el are dubii si face acest pas doar pentru a nu te pierde inseamna ca te iubeste dar trebuie sa nu fii egoista si sa te gandesti ca tu il vrei neaparat de sot si asta trebuie sa se intample neaparat indiferent de ce are el in suflet ca va ajunge sa regrete ca s-a insurat si o sa-si dea seama mai tarziu ca ar fi putut spune nu la momentul potrivit ... si acest lucru o sa influenteze comportamentul lui in cuplu
Eu il inteleg cumva ... nu simte ca vrea sa se insoare deocamdata , pe tine te iubste si esti femeia perfect dar totusi ceva inauntru ii spune ca poate ar trebui sa mai astepte .... cred ca nu ar trebui sa-l stresezi sau sa-i spui vorbe de genul ¨apai daca nu ma marit acuma nici nu ma mai marit niciodata¨ ca tocmai asta .... faptul ca tu il presezi .... il face sa fie nehotarat

nu stiu daca m-am facut inteleasa dar eu chiar il inteleg ... probabil nu o sa-ti placa raspunsul meu dar asa gandesc in acest moment ... nu stiu situatia nu va cunosc ca poate as avea alta parere dar din ce ai scris mai sus asta smt eu ca se intampla ....
rocsanyk3
Postat pe 31 Ianuarie 2009 02:57
stiu ca ai dreptate dar cum explic eu asta tuturor?cum ii spun eu tatalui meu care e pe moarte si care mi-a spus ca numai asta mai vrea sa apuce sa ma vada pe mine mireasa,ca eu nu mai fac nunta?toata lumea ar fi pe capul meu..si eu sper ca acum e hotarat..am stat de vb cu el si i-am spus sa nu faca asta pt mine ci pt amandoi.el imi zice ca stie sigur ca nu vrea alta femeie de nevasta si ca e acum ca e mai tarziu tot pe mine ma vrea..nu cred ca ar face asta fara sa vrea...sper..
cheregi_andreea
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:25
De la: cheregi_andreea, la data 2009-01-31 09:25:40stiu ca ai dreptate dar cum explic eu asta tuturor?cum ii spun eu tatalui meu care e pe moarte si care mi-a spus ca numai asta mai vrea sa apuce sa ma vada pe mine mireasa,ca eu nu mai fac nunta?toata lumea ar fi pe capul meu..si eu sper ca acum e hotarat..am stat de vb cu el si i-am spus sa nu faca asta pt mine ci pt amandoi.el imi zice ca stie sigur ca nu vrea alta femeie de nevasta si ca e acum ca e mai tarziu tot pe mine ma vrea..nu cred ca ar face asta fara sa vrea...sper..

e bine ca ati discutat pe tema asta ... si ca e si el de acord ... inseamna ca nu ai de ce sa-ti faci griji fiindca te iubeste cu adevarat .... si nu te mai gandi la prostii traieste placut momentele pregatirii nuntii si traieste la maxim ziua si noaptea nuntii .... o sa fii o miresa iubita, frumoasa si fericita ....

imi pare rau pentru tatal tau ..... sper sa se faca bine printr-o minune
rocsanyk3
Postat pe 1 Februarie 2009 02:25
nu as putea fi parasita in fata altarului ptr ca ma iubeste enorm de mult.chiar daca nu cred ca este ultimul barbat de pe glob.parerea mea este ca daca sa ajuns pina in punctul de a ajunge in fata altarului da dovada ca este o iubire curata si fara reprosuri,atunci cind se iubeste cu adevarat se ajunge la altar asa eu nu cred ca e dragoste.daca sar intimpla nu cred ca as fi prima femeie sau ultima.imi pare rau ca o spun dar eu acum 2 ani am lasat pe cineva cu 2 saptamini inainte de nunta ptr ca a grabit lucrurile
rodi_geo79
Postat pe 18 Martie 2009 15:54
Nu ar putea sa mi se intimple asa ceva , deoarece sunt foarte suspicioasa si analizez in profunzime gesturile si comportamentul omului de linga mine . De obicei eu sunt aceea care face primul pas cind e vorba de despartire . Ce rost are sa te duci in fata altarului cu un om pe care un-l cunosti indeajuns pentru a fi sigur ca nu-ti face surprize ?
lucica04
Postat pe 11 Aprilie 2009 06:18
HABAR N-AM CE AS FACE, NU M-AM GANDIT NICIODATA LA ASTA.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:57
eu am fost parasita cu 2 saptamani inainte de nunta. credeti-ma ca nu e usor. e groznic. de atunci nu imi mai revin. ne-am facut si analizele si tot. trebuie sa mergem sa ne depunem actele la primarie lunea si el a venit la mine sambata seara si a zis ca nu poate sa mearga inainte... dar nu pt ca nu ma mai iubeste sau ca e vorba de alta fata. in fine, noi am avut ceva probleme cu ai mei. ai mei n au putut sa il accepte si se pare ca au reusit sa ne desparta. dar nici acum nu am depasit momentul. e groaznic.... nu sunt cuvinte sa exprim tot ceea ce simt. au trecut 2 luni jumate, dar inca plang... nu va doresc nici unuia dintre voi asa ceva. nici celui mai mare dusman al meu asta... e ingrozitor!!!!!!! va doresc sa fiti fericite din plin!!!!! si eu eram sigura 100% ca ma iubeste. nici in cele mai groaznice cosmaruri nu am crezut ca ma va lasa. si acum sustine ca ma iubeste dar nu poate sa mearga inante. ce va sfatuiesc eu e sa va rugati ca Dumnezeu sa nu ingaduie sa vi se intample asa ceva!!!
cristinaldea
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:45
Dar nu e corect.Nu ar fi trebuit sa lase parintii sa intervina.El se casatorea cu tine nu cu ei.Cred ca a fost altceva la mijloc.Tu trebuie sa ai incredere.Lasa timpul sa-si faca mendrele lui.Va vindeca ranile.Capul sus si curaj.Inseamna ca nu era cel potrivit tie.Nici eu nu ma impac cu soacra mea si nici ai mei nu-l plac pe el dar nu se baga.Atata timp cat mie imi este bine ei nu se baga.Iar pe maicasa o pune el la punct sau eu nu o bag in seama.Pupici si ai grija de sufletul tau.
elleea_grace
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:17
daca m-ar fi lasat inainte de nunta... i-as face un scandal ingrozitor si l-as face sa sufere exact asa cum as suferi si eu. vai.. fereasca sfantul! eu din fire sunt mai razbunatoare... cred ca cei care fac asa ceva nu pot fi numiti oameni. sa te joci asa cu sentimentele unui om.. cu sperantele.. cu viata unei persoane.. plus ca se cheltuie si niste bani cu pregatirile nuntii.. nu e de iertat asa ceva. indiferent care sunt motivele si ce a fost la mijloc. e clar ca el nu a fost suficient de barbat, de curajos sa mearga pana la capat. nu a iubit asa cum ar trebui. ce speranta ai mai putea sa ai sa fii din nou cu acel barbat care te-a parasit inainte de nunta? mai merita o a doua sansa??nuuu.. nu cred.nu cred ca sunt cu adevarat pregatiti si capabili sa isi intemeieze o familie. si nu sunt indeajuns de curajosi sa spuna "nu" atunci cand trebuie. nu sa te lase asa sa iti faci iluzii si pregatiri...
mi se pare inuman sa ii faci asa ceva viitoarei tale sotii.. e clar ca nu sunt suficient de barbati! si poate ca mai bine ca ai scapat de el.. suferi la inceput e normal.. o luna, doua , noua... timpul trece. si plus..la cati barbati superbi sunt pe lumea asta,,,
lady_me
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:24
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 15:38
eu cred ca m-as sprijini in prieteni .... sa treaca timpul altfel.... as iesi as face ceva numai sa uit...chiar daca e greu ... as plange pana m-as satura si dupa aia as incerca sa gandesc pozitiv si ca e mai bine asa...viata merge inainte ...

e usor de spus din gura dar in realitate cine stie
rocsanyk3
Postat pe 21 August 2009 22:22
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 14:21
De la: cristinaldea, la data 2009-04-13 10:45:59eu am fost parasita cu 2 saptamani inainte de nunta. credeti-ma ca nu e usor. e groznic. de atunci nu imi mai revin. ne-am facut si analizele si tot. trebuie sa mergem sa ne depunem actele la primarie lunea si el a venit la mine sambata seara si a zis ca nu poate sa mearga inainte... dar nu pt ca nu ma mai iubeste sau ca e vorba de alta fata. in fine, noi am avut ceva probleme cu ai mei. ai mei n au putut sa il accepte si se pare ca au reusit sa ne desparta. dar nici acum nu am depasit momentul. e groaznic.... nu sunt cuvinte sa exprim tot ceea ce simt. au trecut 2 luni jumate, dar inca plang... nu va doresc nici unuia dintre voi asa ceva. nici celui mai mare dusman al meu asta... e ingrozitor!!!!!!! va doresc sa fiti fericite din plin!!!!! si eu eram sigura 100% ca ma iubeste. nici in cele mai groaznice cosmaruri nu am crezut ca ma va lasa. si acum sustine ca ma iubeste dar nu poate sa mearga inante. ce va sfatuiesc eu e sa va rugati ca Dumnezeu sa nu ingaduie sa vi se intample asa ceva!!!






doamnee,asta nu-i barbat.chiar dak zice ca te iubeste nu-i suficient de barbat.infrunta tot!lupta ptr tine.e clar ca-i ceva ciudat la mijloc!!
primola
Postat pe 28 August 2009 22:43
imi pare sincer rau pt tine primola...e groaznic sa ti se intample asa ceva...dar fii tare si uita ca viata merge inainte si sigur vei gasi pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat
grace004344
Postat pe 29 August 2009 07:27
as plinge,dar in viitor as fi mai atenta
grace003710
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:06
nu vreau sa te contrazic dar eu stiu un caz si asa ca se poate si in realitate,eu nu doresc la nimeni asa ceva.si eu fac nunta la anul.bafta
camy_grace
Postat pe 14 Aprilie 2010 00:27
De la: cantzika, la data 2009-01-30 15:16:38Eu cred ca asa ceva se intampla numai in filme, nu si in realitate!
Daca relatia voastra este frumoasa si nu ii lipseste nimic, atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme in aceasta privinta.
Iar casatoria nu este o joaca.......

Mult succes si casa de piatra!
camy_grace
Postat pe 14 Aprilie 2010 00:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal!!!! 4 De la: Shhh 19 Ianuarie 2011 18:45
ce cadou sa ii iau iubitului meu? 91 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 09:24
merita sa mai lupti in unele situatii pentru casatorie si ideea de familie? 19 De la: cami_g 5 Februarie 2010 19:23
Formatie pentru nunti - evenimente 2 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 18:02
caut rochie de mireasa 2 De la: bestbride 29 Aprilie 2010 15:15