Setari Cookie-uri

Pretul Unui Meniu De Nunta

Buna.
In luna mai a acestui an voi avea nunta si botezul fetitei tot odata iar ca meniu la restaurantul pe care l-am ales un restaurant recent deschis din brasov mai precis www.gardenclub.ro pe meniu mi sa cerut 50 de euro.
Eu find plecata de ceva vreme din romania nu mai stiu care si cum sunt preturile si totusi mi se par cam piperate tinand cont ca bautura nu este inclusa in acest pret iar pentur bautura mi se mai cer alti 10 euro circa.Va rog frumos cei care aveti nunta anul acesta sau care deja ati avut sa imi spune-ti si mie cum sunt de fapt preturile la restaurantele voastre macar sa stiu si eu ca idee.
Voi spune aici in mare si cam ce se va servi la masa :
Aperitiv
Snitel cu salata orientala
sarmale cu afumatura
ceafa de porc cu cartofi taranesti
+ 4 chifle
:)
Va multumesc anticipat.

Postat pe 22 Februarie 2009 23:04
E cam mult sincer.Eu sunt din Craiova, nu stiu cat va fi meniul inca pt ca nu l-am facut , am tot in mai 2009, dar anul tracut era cam 150 RON, dar putin mai sus ca si continut fata de ce spui tu plus ca era inclus si tortul asta in conditiile in care restaurantul unde fac eu este unul cu traditie in domeniu si foarte cautat.Bauturile nu intra in meniu le aducem noi, ca si fructele si alte chestii de aluna, piscoturi, covrigei, prajituri sau altceva ce mai vrea fiecare.
alina
Postat pe 10 Martie 2009 15:38
Inca ceva ca am uitat ei imbraca si sala, scaune si mese, eu aduc in plus numai daca vreau ceva mai mult pentru masa mirilor.
alina
Postat pe 10 Martie 2009 15:39
nu ºtiu ce sa zic ...eu am nunta in august si meniul costa 130ron, ceva de genul ca la tine conþine ...bãutura ,tortul le aduc eu
angik_grace
Postat pe 10 Martie 2009 16:08
Garden Club are preturile respective si din cauza piscinei, sunt putine restaurante care sa aibe piscina.
fantome
Postat pe 11 Martie 2009 09:19
Obrazul subtire.....daca vrea piscina.....
alina
Postat pe 11 Martie 2009 09:21
scumpa,eu sunt din cluj,si dupa bucuresti,este orasul cel mai scump si pretentios,insa tare cred ca oamenii aceia profita de faptul ca vii de dincolo,ca poate ai bani si cu siguranta nu esti la curent cu tarifele prestate..este foarte mult 50 de euro si mai ales ca nu are bautura..eu am nunta in august,am aperitiv plus 3 feluri de mancare,2 cafele,o bere sau un suc natural,apa plata la 2 l,apa minerala 1,5 l si un suc la 2 l/persoana,iar un meniu nu depaseste 2 mil si e la un restaurant de 3 stele in mijl clujului,acum nu stiu ce sa zic,dar ar fi bine sa te mai uiti su dupa alte localul,si vei constata ca la fiecare exista un alt pret..Doamne ajuta,si viata minunata iti doresc!!
grace000094
Postat pe 17 Martie 2009 10:21
Buna. Eu am nunta pe 25 iulie la Casa Voicu in Bucuresti si pretul meniului,doar cu mancare este 60 eur-asa am ales de la ei. La care se adauga bautura, tortul, fructele si alune, covrigei, etc. Iese 88 eur.
loredana_annemarie
Postat pe 19 Martie 2009 17:25
buna,
eu am nunta anul acesta in iunie si mi-au cerut pe meniu 120ron fara bautura si celelalte, doar mancarea....nici eu nu am fost in romania de mult....stii ce poti face?ia-ti meniul in fata si iti alegi de acolo...ce vrei...eu asa o sa fac...
bafta...

Postat pe 6 Mai 2009 12:39
Nu stiu cum e prin alte orase, dar in sv, va asigur ca e destul de piperat........
Eu am nunta in mai anul acesta dar pe aici la restaurante se plateste doar meniul atat......ales in prealalib ........bauturile, racoritoarele, tortul, prajiturile, decoratiunile, cafeaua, toate le platesc mirii....
Mai sunt si unele cantine, care accepta mancarea sa le aduci, doar atat....nu exista vreun restaurant care sa includa totul in pret sau macar bauturile si tortul...nici gand...
Deci, sa inteleg ca suceava e un oras destul de scump.
candy_healthy
Postat pe 7 Mai 2009 18:07
Bautura de aici

www.DrinkShop.ro

grace001266
Postat pe 9 Mai 2009 15:55
EU am fost mireasa acum pe 6 iunie :D . Meniul m-a costat 150 de Ron de persoana. dar pana la urma nu mai conteaza nici un pan ca tot ii scotila sfarsitul zilei. tot ce conteaza e sa te simti bine in ziua aia,sa nu fi stresata, sa fii si sa te simti cea mai frumoasa :) . iar eu am avut si un cvartet de coarde,cum se poarta acum, absolut minunat. au cantat o ora si jumatate, o ora si jumatate in care totul era parca desprins dintr-un basm. Recomand cu toata caldura tuturor care faceti nunta vara asta acest cvartet, pe mine una, m-au facut sa ma simt printesa. Dupa aceea, lautarii bineinteles, ca la orice nunta :D Casa de piatra!

Postat pe 15 Iunie 2009 13:24
grace003434 spune-mi si mie te rog ce ai avut exact in meniu? si ce categorie a fost restaurantul. mersii mult
laura02maria
Postat pe 19 Iunie 2009 09:07
Buna!
Cum a iesit nunta? eu o am pt anul viitor si tre sa o planific din Spania,avem rezervat restaurantul,meniul e 120 ron fara peste,cu meniu inclus.parca imi vine greu de aici sa ma gandesc la toate,mi-e sa nu uit ceva...si rochia de mireasa nu stiu ce sa fac,acum sunt insarcinata in 5 luni si facem la anul si botezul tot atunci.dc cineva ma poate ajuta cu niste sfaturi,idei,as fi f multumita.Multumesc!
sabinuta_grace
Postat pe 14 Iulie 2009 11:30
Buna!
Cum a iesit nunta? eu o am pt anul viitor si tre sa o planific din Spania,avem rezervat restaurantul,meniul e 120 ron fara peste,cu bautura inclusa.parca imi vine greu de aici sa ma gandesc la toate,mi-e sa nu uit ceva...si rochia de mireasa nu stiu ce sa fac,acum sunt insarcinata in 5 luni si facem la anul si botezul tot atunci.dc cineva ma poate ajuta cu niste sfaturi,idei,as fi f multumita.Multumesc!
sabinuta_grace
Postat pe 14 Iulie 2009 11:34
e cam scump...sincer...la banii acestia ai un meniu smecher la un restaurant frumusel prin mamaia ...poate si mai ieftin...cu bautura ..iti recomand sa ti-o cumperi tu ...e mai rentabil
renascut
Postat pe 7 August 2009 11:25
eu mi-am programat nunta ptr anul acesta si am gasiot un restaurant mai deosebit in Brasov, la Cramele lui DEcebal, locatia din Racadau e ceva mai aparte, traditional romanesc intr-un cat o sa ne vina multi invitati de afara, menu e chiar ieftin la 150 lei aranjamentele de sal;a la super pret ne-am luat si dj de la ei cu numai 350 de euro ne dau si un program gratuit cu dansuri populare, adica sa vada cei de afara ca si noi avem obiceiuri frumoase, mi-am gasit si ptr fimat si poze o firma ieftina mai ramane de discutat detalii legate de biserica, rochia mi-am ales-o si costumul la fel, o sa mai caut bautura , tortul ni-l fac la restaurant si intra tot in pret sa sper ca totul o sa iasa bine

aveti idee unde pot gasi nuferi ptr buchetul miresei?

voi ce pareare averti de acest restaurant? pe siteul lor nu au poze de la evenimente are cineva mai multe detalii ? pe sitel asta www. daciagrup.ro nu am gasit mai nimic, ma puteti ajuta?
mihaela_du68
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:01
Nuferii sunt cam greu de gasit, dar sunt foarte multe fori in cataloage care aduc cu nuferii. Eu am mancat de cateva ori la Cramele lui Decebal. E ok. Vinul casei (rosu) e foarte bun.
fantome
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:45
cred ca asta te face sa uiti de meniu:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:20
pretul este ok asa sunt preturile:


pentru dj si foto filmarii profesinale


www.siensiidj.cabanova.ro tel: 0726129782
siensii
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:22
Buna, fetelor! Eu am avut cununia civila in ianuarie 2010 si am facut o "mica" petrecere .Am fost la o carciuma fara pretentii. Ma rog, ideea este ca s-a vrut a fi ceva foarte mic si s-a dovedit a fi fooarte mare si frumos... M-a costat meniul la restaurant ( felul unu- un antreu si felul doi - ceafa de porc, o pulpa de pui, cartofi prajiti- romanesti, nu congelati- si o salata de muraturi, apa minerala Harghita la sticla- preferata mea, cafea la discretie) 100 lei/persoana, bauturile vreo 50 lei/ persoana...in plus am mai cheltuit vreo 900 pe tort...deci mie, 50 de euro nu mi se par atat de multi...
grace007639
Postat pe 13 Februarie 2010 17:22
Sabinuta, ce dragut, si pe mine tot Sabina ma cheama. Eu am nunta in iunie 2011. Stiu ca e cam devreme, dar la restaurantul unde facem noi e foarte frumos si foarte ieftin. Spre exemplu in oct 2009 au avut niste prieteni tot acolo si i-a costat mai putin de 90 de lei de persoana doar mancarea, aperitiv + 3 feluri de mancare, 2 cafele, ei aranjeaza sala. Bauturile le aduc mirii, tortul la fel, fructele, si ce mai e.Prietenii nostri au fost foarte multumiti, servirea foarte buna, adevaru e ca lumea ii cunoaste pe patronii de acolo ca sunt oameni seriosi. Restaurantul e in Filiasi, cam la vreo 35 de km de Craiova, spre Tg-Jiu. Am fixat acolo pt ca nunta cu obiceiurile o sa o facem la tara, in Bradesti, iar Bradestiul se afla mai aproape de Filiasi decat de Craiova. Cam multe detalii, scuze, va pup!
miresssssica
Postat pe 14 Februarie 2010 21:29
Salutare,

Sincer nu stiu ce sa zic...50 euro, fara bautura... Noi am avut nunta in octombrie 2009 la Capitol si am platit 210 lei dar am avut bauturile si tortul incluse...deasemenea si fetele de masa si cele de scaune, noi am adus doar florile si aranajmentele pentru masa mirilor.
Poate ca acel restaurant are mai mult de 3 stele si de aceea e pretul acesta. Daca vrei un restaurant mai mic poti sa mai cauti...sunt destule frumoase in Brasov.

Spor al pregatiri.
dorabv
Postat pe 15 Februarie 2010 09:23
Buna,
Intentionam si noi sa facem doar cununia civila anul acesta, insa nu ne-am hotarat cat de mare s-o facem. Spune-mi te rog, cununia voastra a avut loc in Bucuresti? Daca da, imi poti spune la ce restaurant si daca l-ati inchiriat pe tot.
Sunt in cautarea unui restaurant dragut in Bucuresti.

Multumesc frumos si sa fiti fericiti!
soniq_grace
Postat pe 15 Februarie 2010 13:03
Scuze, acum am vazut, a avut loc in Brasov.

Numai bine!
soniq_grace
Postat pe 15 Februarie 2010 13:05
in Bucuresti toare meniurile sunt duble la pret, fara sa exagerez! asa ceva nu am pomenit!...
ori pt ca e BUC ORI INTR-ADEVAR CA LOCATII CA AICI MAI RAR PRIN judete, no offense, dar cred ca sunt putine saloanele care arata Imperial grand ballroom pipera, ca Cca-ul, sau ca palatul snagov, etc.. sincer..asta e..dorim lux - platim!
- insa si multor resturante mici din Buc li s-a cam urcat la cap si cer preturi fara masura doar pt ca au auzit ei ca altii cer la fel.. insa prosti suntem noi care ii alegem pt ca nu sunt la fel cu alea care chiar poate isi justifica pretul de 80 de euro pe meniu!!!

PS: gasesti si in Buc restaurante mai ieftine insa, intr-adevar nu se compara cu alea unde meniurile sar de 60-80 de euro de pers. adica nu ai piscina, localul e mic, sau impartit (adica nu e ballroom), serviciile nu sunt de cea mai inalta calitate,etc.... asadar vrei lux tre sa platesti, nu doresti lux- sunt si in buc resturante unde meniul cu totul ajunge la 150 de ron.
cristinne83
Postat pe 15 Februarie 2010 15:33
Buna!
Eu iti recomand hotel/restaurant Bliss,este superb si patronii super ok,noi am avut cununia anul trecut in 2009 si meniul foarte ieftin,discuti cu ei si ce vrei in plus ori daca vrei sa aduci ceva bauturi iti dau voie,nu-s ca altii care te obliga sa consumi numai de la ei din restaurant( si cum bine stii sunt mai scumpe decat daca le luati voi din en-gros).
Anul acesta vom face si botezul acolo.
Daca vrei cauta pe net adresa (Str.Sapte drumuri/Baba novac).
Succes!Gina$Aro
claudia_carmen
Postat pe 15 Februarie 2010 17:17
Din pacate, e adevarat. Restaurantele din Bucuresti practica niste preturi nejustifcate nici de calitatea serviciilor, nici de meniu. CA organizator de evenimente, intampin mereu problema aceasta. Vin cuplurile si nu inteleg de ce meniul este atat de scump.

Plus ca mai este si taxa de servire, care peste tot este de 10%, asta poate insemna lejer la 100 de invitati *50E ! 500 de euro!
Desi organizez nunti de doi ani de zile, recunosc ca nu am gasit inca un restaurant cu care sa imi faca placere sa lucrez.
Avem o vorba, eu si logodnicul meu, cand discutam despre cei de la restaurante: "astia au ce sa manance" Parca nu au nevoie si de banii clientilor nostri...

Sfatul meu este sa alegeti un restaurant care nu se incadreaza neaparat la high-class, care sa fie incapator si sa arate decent... Oricum, decoratiunile schimba total aspectul localului.

Mult succes si sa aveti parte de un eveniment de neuitat!

avatarstuff
Postat pe 11 Martie 2010 09:25
Eu am nunta anul acesta in 2 octombrie(in Bucuresti) iar meniurile incep de la 145 ron 3 feluri de mincare si la 190 cu bautura open bar pt botez. Pentru nunta 165 ron 4 feluri de mincare si 210 cu bautura open bar ,la variantele de meniu full adica 210 ron avem din partea casei aranjamentul la mese si scaune, decoratiuni din flori ,sampanie si piscoturi la primire plus fructele si alune.Eu cred ca este destul de bun pretul. Au tortul cu 35 roni pe kg.Eu cred ca oferta e destul de buna. Voi ce ziceti? Capacitatea restaurantului e de 170 de persoane si sala e destul de frumoasa.Si inca ceva, nu se percepe chirie pe sala sau taxa pe dop.
grace_42
Postat pe 11 Martie 2010 16:58
De la: , la data 2009-02-22 23:04:05Buna.
In luna mai a acestui an voi avea nunta si botezul fetitei tot odata iar ca meniu la restaurantul pe care l-am ales un restaurant recent deschis din brasov mai precis www.gardenclub.ro pe meniu mi sa cerut 50 de euro.
Eu find plecata de ceva vreme din romania nu mai stiu care si cum sunt preturile si totusi mi se par cam piperate tinand cont ca bautura nu este inclusa in acest pret iar pentur bautura mi se mai cer alti 10 euro circa.Va rog frumos cei care aveti nunta anul acesta sau care deja ati avut sa imi spune-ti si mie cum sunt de fapt preturile la restaurantele voastre macar sa stiu si eu ca idee.
Voi spune aici in mare si cam ce se va servi la masa :
Aperitiv
Snitel cu salata orientala
sarmale cu afumatura
ceafa de porc cu cartofi taranesti
+ 4 chifle
:)
Va multumesc anticipat.
grace008815
Postat pe 13 Mai 2010 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tablou de colaje 3 De la: Broscaru 13 Ianuarie 2012 22:48
nasi 11 De la: iulika_flore 1 Iulie 2010 13:23
Viata mea...o adevarata provocare!sfatuiti ma va rog fetelor!!! 26 De la: love_strike 29 Ianuarie 2011 15:11
forumul meu intrati 1 De la: grace007053 10 Ianuarie 2010 21:04
ce cadou sa ii iau iubitului meu? 91 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 09:24