Setari Cookie-uri

Este casatorit si are doua amante - un nemernic

Ceati face daca sunteti casatorita, dar sotul are un job in care pleaca la doua saptamani, are doua amante (am aflat din alte surse de ele) etc? am sa ma duc sa vad cu ochii mei si sa-l prind in flagrant pe nenorocit, dar ce fac cu copiii? nici macar nu-i poat creste singura! de ce nenorocitii se mai casatoresc daca nu pot ingriji familia pe care au format-o? Nu stiu ce sa fac, tot citesc articole de genul "Cum sa-l cuceresti" sau "Cum sa fii sotia perfecta", dar... parca nu mai sunt eu...
elly_grace
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:39
Copii nu i-a facut singur, deci problema nu se pune de ce s-a casatorit daca nu are grija de familie, ai fost si tu acolo nu? Sau pe tine nu te-a intrebat nimeni daca vrei casnicie sau copii?
Divorteaza, e obligat sa-ti plateasca pensie alimentara, o sa te descurci, decat sa aduni frustrari si toate cele mai bine pui punct si o iei de la capat.
sunnydays_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:27
Dupa divort, la partaj, iti revine jumatate din ceea ce aveti voi, plus pensia alimentara. Pe langa astea mai e si job-ul tau. Va fi greu, dar vei reusi. Sunt sigura ca vei avea si suportul celor apropiati.
fantome
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:33
singurul sfat care ti las da,si sunt sigura k e cel mai bun e divortul,o sa poti creste copii si singura dovedestei k poti si fara el,si in plus o sai ai pe cei apropiati tie kand o sa ai nevoie de cva,nu merita sa stai langa un astfel de om,si asa e nu stiu de c dracu se mai casatoresc cand stiu k nu pot intemeia cu adevarat o familie,da asta e barbatii sunt;niste animale domestice pe langa casa femeii;alfel nu le pot zice,bn acum nu ii bag pe toti in aceeasi oala mai fac cativa exceptii,da vedeti dak stam sa ne gandim bn si femeile au un pic de vina k dak ele nu ar ridik coada nici barbatu nu sar da la ele,nu toate sunt la fel,unele se nasc k sa devina sotii fidele,altele parasute,altele care le plac sa fure barbatii altora asta e viata cu bune cu rele traim in ea,da sa nu deviem de la subiect barbatul are cea mai mare vina,dak si-ar iubi cu adevarat sotia nu ar putea sa o insele,cel mai bn ar fii sa bagi divort nu cred k ai ajuns o carpa de a lui care sa o ia si sa o foloseasca cand ii se scoala si apoi sa te arunce scuze pt expresia de sus da mai nfurii tare cand aud ca un barbat inseala o femeie succes pe mai departe,si multa putere caci ai nevoie pt a indura tot.
dulcik0021
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:21
Dragele mele,barbatii inseala pentru ca sunt niste imbecili care gandesc cu ce au in pantaloni nu in cap.Ei au pretentia ca atunci cand vin acasa,la 5 ore dupa terminarea serviciului,nevasta-sa sa se poarte cu ei ca si cum ar fi intrat,, maria sa,, pe usa.Spun ca nu sunt pretuiti acasa,dar ei ce fac ca sa merite toata atentia sotiilor ?Vin acasa si tu trebuie sa umbli ca o sluga pe linga ei,sa-i pui rapid sa manance sa-i dai papucii de casa,sa-i pui hainele pe umeras,etc...Incerci sa vorbesti cu el ,sa-i captezi atentia,ce ai mai facut,ce mai e nou,ce probleme au mai aparut.//El iti raspunde cu un aha,dar habar nu are ce i-ai spus pentru ca e mai interesanta emisiunea de la tv decat tine.Si acesti masculi se plang ca nu primesc acasa toata atentia...Nerusinatii.Si dau fuga la prima femeie care ii iese in cale si incepe sa -i planga pe umar cum nu e el apreciat acasa,....
zoom5
Postat pe 9 Decembrie 2009 19:22
Draga elly ,marea problema a multor femei e ca depind financiar de ei.Si mai ales daca ai si copii,e foarte greu.Stii ce ar trebui sa faca toate sotiile inselate?Sa ia copii si pe ticalosul de barbat si sa se prezinte la usa amantei.NA,ia si creste ,ti-a trebuit barbat insurat ia si sterge -i la fund copii de acum...Stii ce repede ar da amanta bir cu fugitii//////Si el ramas singur si cu doi copii de crescut,mai mult ca sigur ca te-ar implora sa-l ierti..Numai ca pe noi mamele nu ne lasa pardalnica asta de inima sa facem asta pentru ca ne iubim copii si nu vrem sa riscam niciodata cand e vorba de ingerasii nostri.Nu stiu ce situatie financiara are sotul tau,dar daca are o situatie buna incearca sa pui deoparte cat mai mult dupa care saluta-l din mers.Daca nu prea e bogat ,incearca sa gasesti un serviciu,chiar daca va dura cateva luni pana il gasesti.Nu sta mai mult decat trebuie langa un ordinar
zoom5
Postat pe 9 Decembrie 2009 19:38


Elly, inainte de orice intreaba-te cat de sigure sunt acele "surse". "Binevoitori"... cu caru, in lumea asta!
Un barbat care are 2 amante trebuie sa le intretina (hohoho, si doua...): nu mai aduce banii acasa? Asta ar fi un semn de intrebare. Apoi, relatia voastra: nu poate ramane totul neschimbat si el sa calce stramb. Trebuie sa simti daca s-a schimbat ceva.
Daca se adeveresc temerile tale, mai spunea cineva, incearca sa-ti consolidezi , cumva, financiar viitorul si , apoi, confrunta-l cu dovezile pe care le ai.
Fara sa fii sigura ca este asa, exista riscul sa-ti distrugi casnicia pe baza unor vorbe.

Trebuie sa fii tare.....s-ar putea sa fie doar foc de paie!
cameliagiurgiu
Postat pe 16 Decembrie 2009 06:41
imi pare rau...incearca sa fi tare pt copii ei nu au o vina pt greselile adultilor!pt un copil este absolut vital sa aiba un climat in care sa existe mama si tata impreuna,indiferent de varsta lor.daca imi permiti sa-ti fac o recomandare de carte,citeste "Cele cinci limbaje ale iubiri"nu retin autorul dar este de la curtea veche!a ajutat multe cupluri in impas.
nu te lasa demoralizata!tu esti importanta indiferent de atitudine celui cu care iti imparti viata,iar daca acesta nu apreciaza,nu depinde de tine,el are o problema!
iti doresc sa ai parte de tot binele,sarbatori fericite!
marimarl_o_l
Postat pe 16 Decembrie 2009 08:28
cand un barbat are astfel de atitudine,femeia trebuia sa aiba o actiune nu o reactiune!in orice relatie e vorba de DOI nimeni nu face nimic fara sa aiba un motiv! comunicare si o atitudine potrivita pot face ca cel mai mare scandal sa se termine cu l lectie invatata nu cu o despartire.odata ce l-am considerat perfect(sau am considerat o perfecta)si am decis sa ne petrecem viata langa el/ea merita sa incercam sa fim cei mai buni oameni care putem fi!nu tin partea barbatilor cum nu tin partea femeilor....suntem fiinte si gresim,dar putine lucruri sunt irearabile!
marimarl_o_l
Postat pe 16 Decembrie 2009 08:34
Parerea mea este sa iti pui urmatoarea intrebare: vrei cu adevarat sa ramaneti impreuna: pentru tine, nu pentru copii. Daca da, atunci merita sa faci eforturi pentru a-l recuceri. Daca nu, divortezi. Copiii vor primi pensie alimentara si nu vor fi in fiecare zi martorii unei minciuni. Pana la urma tot vor afla adevarul si nu e sanatos sa aiba modele negative in jur.
iulia100
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:31
...imi pare tare rau...nu vreau sa-mi inchipui cam ce e in mintea ta !...de sufletul tau, nu mai zic...esti zdruncinata...dar gandeste-te foarte bine , analizeaza situatia si fara probe concrete nu lua nici o masura , care oricum va fi decisiva...pentru toti...si apoi , fii tare...aduna probe , financiar fa ceva daca poti si musai intra in contact cu cei dragi , cei care te sustin si care sunt alaturi de tine!!!...(ai mare nevoie de ei , pentru a face fata la tot ce va sa fie...)...Si nu uita : pe primul loc esti tu si copii !!!...Toate cele bune!
biutza_72
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:45
Asa este,divortul e un pas decisiv mai important decat casatoria in sine care este practic o loterie. Trebuie gandit fiecare amanunt si luati in calcul copiii care vor avea cel mai mult de suferit. Sa nu crezi ca acesti doi copilasi ai tai nu vor simti ruptura dintre voi, minciuna si indiferenta in care se traieste.
Cat despre faptul ca tu crezi ca nu vei reusi sa-ti cresti copii de una singura, gresesti, esti mama si o mama gaseste putere sa mearga cu toate mai departe. Cauta sprijin la parinti si nu uita ca nu ai facut singura copiii, v-a fi obligat prin lege la o pensie alimentara. Candva fetita mea spunea "mami daca tu nu esti fericita, nici eu nu pot fi fericita", atunci am realizat ca stia tot ce se petrece in sufletul meu. Sper sa te convingi ca fara foc nu iese fum...
Ar trebui sa mai stii ca fara probe concludente ai putea pierde procesul astfel el poate fi favorizat desi este vinovat de tot ceea ce vi se intampla.
A incerca sa repari ce s-a stricat e mai greu aproape imposibil, nu stiu cat la suta dintre cupluri au reusit fara un consilier sa ajunga cel putin sa se respecte, de iubire nu mai poate fi vorba, si in plus nu e cetate ca sa poata fi recucerit. ( chiar vrei asta?) Nu vreau sa fiu prea grava in ceea ce-ti spun, dar asigura-te ca intradevar este tradator si gaseste puterea in primul rand la tine nu cauta sa te eschivezi, te-ai minti iremediabil.
snowflower
Postat pe 16 Decembrie 2009 13:58
nu stiu ce sa iti spun tie dar eu daca as fi in acea situatie as incerca in primul rand sa aflu daca chiar este asa, adica daca chiar are 2 amante, cu doua trebuie sa cheltui multi bani,asta insemnand ca acasa nu ar mai trebui sa mai aduca prea multi.
si m-as intreba daca persoanele de la care am aflat sunt "binevoitoare" sau vreau sa ajung sa imi stric familia.

Dar totusi spune-ne ce s-a mai intamplat?
Ai vb cu sotul tau despre asta?
Ai luat vreo masura in aceasta privinta?
incearca sa fi tare, si nu lasa ca aceasta problema sa te doboare.
gety_grace
Postat pe 16 Decembrie 2009 14:52
1. Asigura-te ca este adevarat ce se intampla, fii isteata si nu-i arata ca stii nimic, porta-te ca si cand totul ar fi bine si frumos. Asta pentru ca sa iti poti pregati terenul. (Ca sa nu mai mentionez ca e posibil ca el sa fie cel care te poate surprinde cu cerea de divort.)Pune-ti niste bani deoparte(si divortul costa).

2.Ideal daca esti sigura ca te inseala, afla cine sunt amantele, si pune pe cineva sa-ti aduca niste poze cu ei impreuna, iti vor trebui dovezi la tribunal.

3.Cand ai totul pregatit, fi tu cea care il surprinde cu cererea de divort!

In acest fel vei avea numai de castigat.

Sa crezi in tine si in fortele-ti proprii, viata este prea scurta ca sa ne-o petrecem alaturi de persoane care nu ne merita.
muzica
Postat pe 16 Decembrie 2009 15:55
De la: zoom5, la data 2009-12-09 19:22:30Dragele mele,barbatii inseala pentru ca sunt niste imbecili care gandesc cu ce au in pantaloni nu in cap.Ei au pretentia ca atunci cand vin acasa,la 5 ore dupa terminarea serviciului,nevasta-sa sa se poarte cu ei ca si cum ar fi intrat,, maria sa,, pe usa.Spun ca nu sunt pretuiti acasa,dar ei ce fac ca sa merite toata atentia sotiilor ?Vin acasa si tu trebuie sa umbli ca o sluga pe linga ei,sa-i pui rapid sa manance sa-i dai papucii de casa,sa-i pui hainele pe umeras,etc...Incerci sa vorbesti cu el ,sa-i captezi atentia,ce ai mai facut,ce mai e nou,ce probleme au mai aparut.//El iti raspunde cu un aha,dar habar nu are ce i-ai spus pentru ca e mai interesanta emisiunea de la tv decat tine.Si acesti masculi se plang ca nu primesc acasa toata atentia...Nerusinatii.Si dau fuga la prima femeie care ii iese in cale si incepe sa -i planga pe umar cum nu e el apreciat acasa,....









Asa vezi barbatii ???femeile sunt mai breze, mai sfinte , mai "usa de biserica"?? De obicei femeia , distruge un barbat !!! Femeia e gol !!!
Tycu
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:23
buna dragele mele ...cunosc si eu un fenomen de genul...este casatorit are o fetita si inca 2 amante pe langa...ei bine nevastasa a facut ce trebuia sa faca ...a divortat...si-a luat fata si a plecat...insa cand el si-a dat seama ca nu mai are copilul in preajma lui sa dus in genunchi in fata ei sa il ierte si sa se intoarca acasa...bun...fata sa intors crezand in vorbele lui...dar ea nu stiie ca lupul isi schimba parul dar naravul ba...asa ca ...domnul in cauza are din nou relatii extraconjugale...ce sa mai un nenorocit...pai daca ai ales sa fii departe de el de ce sa fii atat de incostienta sa te mai intorci...viata merge inainte...nu stati si rabdati durere de dragul copilului...ganditi-va si la voi...va pupacesc fetelor...aveti grija de voi...
ancastoica19
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:49
in viata exista 2 tipuri de barbati...cei care sunt pentru familie adik 2%din totalitatea barbatilor de pe planeta asta si cei care sunt nijte fustamgii care dupa cum se observa sunt 98% adik cei mai multi...draga mea nu trebuie sa disperi nu te arata in fata copiilor ca suferi si nu te certa de fata cu copii.Sfatul meu este sa taci si sa studiezi daca intradevar este asha cum ai auzit,pentru ca si eu sunt despartita si am o fetita de 3 ani..,de cand mam casatorit cu el sincer nu am avut nici o fericire alaturi de el,atata stia munca,acasa mancare spalat calcat,curatenie,dar sal fi vazut sa aduk bani sau sa aduca ceva in casa nimica,nimica credema cearta era azi si noapte stiam ca are pe cineva vazusem pe tel lui sms de la "EA"am tacut nu am zis nimik chiar mam purtata si mai frumos cu el..pana intro dimineata cand se pregatea sa plece la munca si ma vazut ca pregatesc putin bagaj..la care el ma loat cu frumuselul si ma intrebat[da ce faci cu bagajul asta?eiam zis ca plec cu tot cu fata ]am iesit pe usa am plecat la parintii mei si credema ca nici in ziua de azi nu stia de ce am plecat daca nu dadeam divort si afla despre ce era vorba..a duso in casa la masa pe aia si a trait cu el pana au plecat in strainatate si aia la lasat amanet acolo si a fugit cu altu..ma sunase zilele trecute ca sa ne impacam si iam zis ca nu dragul meu tu tiai ales drumul vietii asha ca confruntate singur!!
mafioata
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:37
Imi pare rau sa aud de asta, dar nu uita ca intr-o zi el v-a raspunde inaintea lui Dumnezeu pt ceea ce a facut si ca nu si-a respectat promisiunea din ziua nuntii, ca ''la bine si la rau''...



Va doresc toata fericirea din lume!!!
andreea25graversen
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:03
Ce as putea sa-ti zic? Il iubesti?E atat de important ca te inseala? Sincer, poate nu. Are vreun rost sa va despartiti din orgoliu? Si nu spun a unei iubiri ranite. Sunt casatorita de vreo 5 ani si... sincer...ma intreb de multe ori ce voi face cand se va instala monotonia si va trece dragostea si voi afla ca ma inseala? Cred ca... doar voi reevalua situatia si poate nimic in plus daca nu am o alternativa mai buna. Am sentimentul ca noi supraevaluam casatoria. Cred ca dragostea si casatoria nu sunt sinonime decat pentru un procent redus dintre noi.
iulia100
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:21
salut, iti iteleg situatia macar ca nu am patit inca, insa teas sfatui sa incerci sal faci sa te iubeasca, numai darui caldura pe care el o asteapta de la tine, fala sa fie gelos, fa in asa mod sai para ca nu esti interesat de el si ca cauti alt ceva ori pe alt cineva, asta trebuie sa creda , barbatii tot timpul cauta si vor ceea ce nu au, incearca si tu sa faci sa vree ceea ce nu a avut demult
grace006872
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:10
inveseleste-te cu astea:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:14
De la: mafioata, la data 2010-01-19 11:37:16in viata exista 2 tipuri de barbati...cei care sunt pentru familie adik 2%din totalitatea barbatilor de pe planeta asta si cei care sunt nijte fustamgii care dupa cum se observa sunt 98% adik cei mai multi...draga mea nu trebuie sa disperi nu te arata in fata copiilor ca suferi si nu te certa de fata cu copii.Sfatul meu este sa taci si sa studiezi daca intradevar este asha cum ai auzit,pentru ca si eu sunt despartita si am o fetita de 3 ani..,de cand mam casatorit cu el sincer nu am avut nici o fericire alaturi de el,atata stia munca,acasa mancare spalat calcat,curatenie,dar sal fi vazut sa aduk bani sau sa aduca ceva in casa nimica,nimica credema cearta era azi si noapte stiam ca are pe cineva vazusem pe tel lui sms de la "EA"am tacut nu am zis nimik chiar mam purtata si mai frumos cu el..pana intro dimineata cand se pregatea sa plece la munca si ma vazut ca pregatesc putin bagaj..la care el ma loat cu frumuselul si ma intrebat[da ce faci cu bagajul asta?eiam zis ca plec cu tot cu fata ]am iesit pe usa am plecat la parintii mei si credema ca nici in ziua de azi nu stia de ce am plecat daca nu dadeam divort si afla despre ce era vorba..a duso in casa la masa pe aia si a trait cu el pana au plecat in strainatate si aia la lasat amanet acolo si a fugit cu altu..ma sunase zilele trecute ca sa ne impacam si iam zis ca nu dragul meu tu tiai ales drumul vietii asha ca confruntate singur!!
:






















sml-confused0067: Si cum domnita,noi astia care suntem seriosi, familisti, suntem numai 2%? Ai procedat corect,asa ar trebui sa procedeze orice femeie care trece prin aceeasi situatie ! bine ai facut !!!
Tycu
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:21
draga mea, intai trebuie sa te convingi , sa vezi tu ca are 2 amante. Nu te lua dupa ,,alte surse". Nu toata lumea iti vrea binele. Apoi, tu decizi. daca poti trece peste asta sau nu. Insa, trebuie sa tii cont de viata ta. Copii sunt f importanti insa nu confunda viata lor cu viata ta. Anii, timpul, nu ti-i mai da numeni inapoi.copii nu va trebui sa-i cresti singura. Tatii au si ei raspunderi materiale. Deseori, copii sufera cand se despart parintii insa, la maturitate, cei mai multi spun ,,de ce nu ai plecat, te-am pus noi sa stai?". Deci analizeaza bine , apoi ia hotararea.
maria_doina
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:17
DE CE TOT TIMPUL TRE SA NE INTREBAM :CUM SA_L CUCERESC? DAR EI CUM NE CUCERESC? SI CE FAC SA NE MERITE? MAI GANDITI SI ASA FETELOR......... DACA EL ARE DOUA AMANTE ARE DEJA PREA MULT TIMP .OCUPATIIL
tzenu_2005
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:33
De la: Tycu, la data 2010-01-19 15:21:35
De la: mafioata, la data 2010-01-19 11:37:16in viata exista 2 tipuri de barbati...cei care sunt pentru familie adik 2%din totalitatea barbatilor de pe planeta asta si cei care sunt nijte fustamgii care dupa cum se observa sunt 98% adik cei mai multi...draga mea nu trebuie sa disperi nu te arata in fata copiilor ca suferi si nu te certa de fata cu copii.Sfatul meu este sa taci si sa studiezi daca intradevar este asha cum ai auzit,pentru ca si eu sunt despartita si am o fetita de 3 ani..,de cand mam casatorit cu el sincer nu am avut nici o fericire alaturi de el,atata stia munca,acasa mancare spalat calcat,curatenie,dar sal fi vazut sa aduk bani sau sa aduca ceva in casa nimica,nimica credema cearta era azi si noapte stiam ca are pe cineva vazusem pe tel lui sms de la "EA"am tacut nu am zis nimik chiar mam purtata si mai frumos cu el..pana intro dimineata cand se pregatea sa plece la munca si ma vazut ca pregatesc putin bagaj..la care el ma loat cu frumuselul si ma intrebat[da ce faci cu bagajul asta?eiam zis ca plec cu tot cu fata ]am iesit pe usa am plecat la parintii mei si credema ca nici in ziua de azi nu stia de ce am plecat daca nu dadeam divort si afla despre ce era vorba..a duso in casa la masa pe aia si a trait cu el pana au plecat in strainatate si aia la lasat amanet acolo si a fugit cu altu..ma sunase zilele trecute ca sa ne impacam si iam zis ca nu dragul meu tu tiai ales drumul vietii asha ca confruntate singur!!
sml-confused0067: Si cum domnita,noi astia care suntem seriosi, familisti, suntem numai 2%? Ai procedat corect,asa ar trebui sa procedeze orice femeie care trece prin aceeasi situatie ! bine ai facut !!!




Tycu, esti dus, dragule!!! Ai rpobleme mari de tot!!! Schimba-ti poza aia, ca esti urat ca moartea! Am inteles ca faci sport, ca ai grija de corpul tau, dar ce faci cu creierii???
miresssssica
Postat pe 16 Februarie 2010 15:37
De la: miresssssica, la data 2010-02-16 15:37:19
De la: Tycu, la data 2010-01-19 15:21:35
De la: mafioata, la data 2010-01-19 11:37:16in viata exista 2 tipuri de barbati...cei care sunt pentru familie adik 2%din totalitatea barbatilor de pe planeta asta si cei care sunt nijte fustamgii care dupa cum se observa sunt 98% adik cei mai multi...draga mea nu trebuie sa disperi nu te arata in fata copiilor ca suferi si nu te certa de fata cu copii.Sfatul meu este sa taci si sa studiezi daca intradevar este asha cum ai auzit,pentru ca si eu sunt despartita si am o fetita de 3 ani..,de cand mam casatorit cu el sincer nu am avut nici o fericire alaturi de el,atata stia munca,acasa mancare spalat calcat,curatenie,dar sal fi vazut sa aduk bani sau sa aduca ceva in casa nimica,nimica credema cearta era azi si noapte stiam ca are pe cineva vazusem pe tel lui sms de la "EA"am tacut nu am zis nimik chiar mam purtata si mai frumos cu el..pana intro dimineata cand se pregatea sa plece la munca si ma vazut ca pregatesc putin bagaj..la care el ma loat cu frumuselul si ma intrebat[da ce faci cu bagajul asta?eiam zis ca plec cu tot cu fata ]am iesit pe usa am plecat la parintii mei si credema ca nici in ziua de azi nu stia de ce am plecat daca nu dadeam divort si afla despre ce era vorba..a duso in casa la masa pe aia si a trait cu el pana au plecat in strainatate si aia la lasat amanet acolo si a fugit cu altu..ma sunase zilele trecute ca sa ne impacam si iam zis ca nu dragul meu tu tiai ales drumul vietii asha ca confruntate singur!!
sml-confused0067: Si cum domnita,noi astia care suntem seriosi, familisti, suntem numai 2%? Ai procedat corect,asa ar trebui sa procedeze orice femeie care trece prin aceeasi situatie ! bine ai facut !!!




Tycu, esti dus, dragule!!! Ai rpobleme mari de tot!!! Schimba-ti poza aia, ca esti urat ca moartea! Am inteles ca faci sport, ca ai grija de corpul tau, dar ce faci cu creierii???[/quot











Miressssico , esti tare simpatica bre, in legatura cu poza ai fost gand la gand cu mine, chiar aveam de gand sa-mi pun poza mea adevarata , te asigur ca saptamana asta o sa o fac ,dar va fii pentru tine ca o icoana , sa te rogi mereu la ea ,dar de unde ma cunosti cu sportul,?? asa e , dar nu am spus asta niciodata pe forum ,esti olteanca isteata !!
Tycu
Postat pe 17 Februarie 2010 20:22
De la: tzenu_2005, la data 2010-01-21 21:33:54DE CE TOT TIMPUL TRE SA NE INTREBAM :CUM SA_L CUCERESC? DAR EI CUM NE CUCERESC? SI CE FAC SA NE MERITE? MAI GANDITI SI ASA FETELOR......... DACA EL ARE DOUA AMANTE ARE DEJA PREA MULT TIMP .OCUPATIIL






Dar voi ce faceti ca sa-i cuceriti ???Stii ca sunt multe care nu merita sa fie meritate ?Nu te intrebi de ce are doua amante ? poate nu gaseste acasa , ce ar vrea sa gaseasca, !!!!
Tycu
Postat pe 17 Februarie 2010 20:27
Buna....
Iti inteleg situatia si cea mai in masura care sa ia o decizie esti tu....,nimeni alta.
Problema e ca toti barbatii sunt asa...,dar unii stiu sa se ascunda atat de bine incat sa nu ii prindem...,altii au doar relatii pasagere....,toti e niste porci. Mai devreme sau mai tarziu tot ne inseala.
Barbatii sunt ca niste feline mereu tentate sa vaneze....asa ca depinde de tine daca vei putea sa faci abstractie de toate astea si sa treci mai departe.
Eu iti marturisesc sincer ca nu prea as reusi...
Gandeste si la cei mici cum o sa le fie viata fara acest "nemernic" care e tatal pe care tu il iubesti.
E usor sa zice" lasa-l,divorteaza....s.m.d dar crezi ca vei gasi ceva mai bun?Toti sunt buni la inceput...pana te leaga cu un copil sausau acte.
Gandeste-te bine!
yoana_yd
Postat pe 7 Iunie 2010 07:35
De la: Tycu, la data 2010-02-17 20:27:48
De la: tzenu_2005, la data 2010-01-21 21:33:54DE CE TOT TIMPUL TRE SA NE INTREBAM :CUM SA_L CUCERESC? DAR EI CUM NE CUCERESC? SI CE FAC SA NE MERITE? MAI GANDITI SI ASA FETELOR......... DACA EL ARE DOUA AMANTE ARE DEJA PREA MULT TIMP .OCUPATIIL






Dar voi ce faceti ca sa-i cuceriti ???Stii ca sunt multe care nu merita sa fie meritate ?Nu te intrebi de ce are doua amante ? poate nu gaseste acasa , ce ar vrea sa gaseasca, !!!!

Se vede ca esti un frustrat.Vai de tine!
yoana_yd
Postat pe 7 Iunie 2010 07:39
De la: elly, la data 2009-11-15 20:39:34Ceati face daca sunteti casatorita, dar sotul are un job in care pleaca la doua saptamani, are doua amante (am aflat din alte surse de ele) etc? am sa ma duc sa vad cu ochii mei si sa-l prind in flagrant pe nenorocit, dar ce fac cu copiii? nici macar nu-i poat creste singura! de ce nenorocitii se mai casatoresc daca nu pot ingriji familia pe care au format-o? Nu stiu ce sa fac, tot citesc articole de genul "Cum sa-l cuceresti" sau "Cum sa fii sotia perfecta", dar... parca nu mai sunt eu...


Draga mea.
eu sant unul dintre cei mai pofticiosi in tema care o spui sa pot sa iti spun doar urmatoarele.DACA ai putina gandire limpede nu faci nici un flagrant.Nu duci casnicia de rapa copil care sa creasca singur probleme si rusine in familie.Vb din experienta proprie.Taiacamio la fel a fost si azi nu eram realizat nici pe jumatate sau un sfert daca erau despartiti.Tie acum ti-a bagat asta cineva in cap , in primul rand ala e de impuscat care a spus asta.Nu se gandeste ca tie iti face un calvar viata daca stii asta.Daca crezi ca vei intalni vreodata acel barbat care sa stea numai la a ta te inseli mai repede sau mai tarziu te va insela.Propunere clara din partea mea.DACA ai totul in casa frigider plin , caldura , cheltuieli platite, un sejur de vacanta anual se comporta frumos cu tine adica DACA din partea lui personal nu observi nimic propun sa stai flexata ca numai tie iti faci bine cu asta.
P de cealalta parte.OK il flagrantizezi.Te faci de rusine la scena aia, apoi ii dai liber.divortu mergeti la tribunal etc etc.merita?
Eu tot timpul am spus femeielor in felul urmator.vreti sa pastrati barbatul ala numai pt voi atunci gandestete POSIBILA concurenta la el ce ofera de se duce la ea.TU dtrebuie sa dai ceva ceva mai mult decat da aia si esti in loja inapoi
cj25har
Postat pe 7 Iunie 2010 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Declaratie de dragoste de Martisor 2 De la: printesuca 1 Martie 2009 09:42
Luna de miere in Republica Dominicana 3 De la: b_ralu_83 5 Mai 2010 14:21
de ce nu mai e asa de interesat ca la inceput? 26 De la: lorettagodeanu 21 Ianuarie 2010 20:31
meniu de nunta open bar 150 lei 2 De la: steffy91 18 Ianuarie 2012 15:08
Prieteni 28 De la: grace003710 24 Iulie 2009 10:12