Setari Cookie-uri

Cat costa o nunta?

care imi poate spune cat costa o nunta....stiti voi...restaurant,rochie,decoratiuni,aranjamente florale...tot...ms multt...pup
grace006359
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:33
De la: grace006359, la data 2009-11-14 19:33:24 care imi poate spune cat costa o nunta....stiti voi...restaurant,rochie,decoratiuni,aranjamente florale...tot...ms multt...pup

iti pot spune cu aproximatie cat m-a costa pe mine nunta iulie 2009. sa o luam cu inceputul:
RESTAURANT : 10 OOO RON.PENTRU 100 PERSOANE
MUZICA:1400 EURO
FILMAT-FOTO:450 EURO
DECORATOR SI ARANJAMENTE FLORALE:1000 RON
ROCCHIE,COSTUM SI ACCESORII 4000RON
TORT 500RON
PRAJITURI :1000RON
CHETUIELI DIVERSE SUPLIMENTARE APROXIMATIV 1000 RON.
EU AM AVUT O NUNTA CU BUGET MEDIU. DACA VREI O NUNTA CU FITE TE POATE AJUNGE CHIAR SI DUBLUL SUMEI CHELTUITE DE MINE
SPER SA-TI FIE DE FOLOS.SPOR LA MIRESIT .
mihaelaonu
Postat pe 15 Noiembrie 2009 07:42
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 28 Noiembrie 2009 08:22
Buna numele meu este Maria si am lucrat la o agentie de evenimente daca te intereseaza pot sa te ajut sa ti faci nunta cu bani mai putini contactaza-ma daca esti interesata.
vetuta_grace
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:27
BUNA ....DEPINDE DE BUGETUL TAU DACA ESTE MAI LIMITAT SAU MODEST.......EU NU AM VRUT SA INVESTESC FOARTE MULT IN NUNTA MEA ...BA MAI MULT AM SCOS BINE..MI-AM CUMPARAT O MASINA LA CATEVA MII DE EURO SI AM MAI SI RAMAS CU CEVA BANI.....IDEEA E CA NU M-AM INTINS PREA MULT...
EU SUNT DIN TIMISOARA DACA VREI POT SA TE AJUT CU DIVERSE SFATURI SI POATE TE-AR INTERESA SI O COLABORARE DEOARECE EU MA OCUP CU DECORATIUNI DE NUNTA SI......TU DECIZI!
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 28 Februarie 2010 23:46

Vino mireasa,
da-mi mana si vezi cum e sa fii libera,
Libera la nunta ta,
in clipa cea mai stralucitoare
Cand doar tu si el visati la infinit
Iar cerul va e suprema nemarginire.
Vino mireasa, iesi din incorsetarile rigide,
Ia-ti iubitul si vino pe camp
Acolo langa sura
Si descatuseaza-ti zambetul sublim
Amestecata si imbaiata cu paiele verii
Si fluturi albi prin pletele-ti dansnd.

Iata si acolo, un rau cu cristale
Te cheama pe tine, mireasa cu nuri
Sa-i patrunzi limpezimea
Scufundandu-te si alergand prin albastru-i minunat.
Nu te uita la rochie, las-o incolo,
Caci azi e ziua zambetului tau divin
Si doar lumina, sublim si absolut
Sa-ti ramana in amintire.

Vino mireasa, te joaca pe creste
Unde arcasii, mai demult,
Aparau cetatea si fecioarele de-al cruntii atac.
Priveste la piatra tarzie
Cata istorie, cate oftaturi si saruturi in dansa se ascund...
Ia-o cu tine in amitire
Si incoroneaza-te in Cetatea Istoriei
Cu iubitu-ti la trena sezand.

O, vina copila,
Si alearga desculta spre satra de tigani
Unde copile inca timide te-or privi razand
In timp ce tiganca batrana
Cu ghiocul ti-o urzi de fericire.
Nu te sfii mireasa, fii stapana acestei zile,
Regina luminii si Consanzeana de demult.

Vino la izvorul din padure
Cum zeitele din povesti
Si pune-ti iubitul sa-ti spuna poezia luminii
Ingenunchiat precum Cavalerul Furtunii
La picioarele zeitei ce-a fost si azi doar tu esti.

Trash The Dress…


Dragos Popescu photography – Bucuresti - Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com sau eunescu09@yahoo.com
Ne puteti gasi pe http://dragospopescuphotography.blogspot.com

energiccom_grace
Postat pe 1 Martie 2010 08:31
O nunta costa cat vrei tu sa coste in functie de exigentele tale si bugetu tau.De exemplu sunt anumite detalii la care poti sa renunti un fast prea mare nu te va ajuta pe viitor in rel de casnicie nici florile care le'ai av nici tortu cu 15 etaje in loc d 5 si tot asa..rokia de mireasa te sfatuiesc sa o inkiriezi nu are rost sa keltui prea mult pe ea..pt o sg zi.ce te va face f fericita in ziua nuntii e ca tu sa arati bine.la cuafura la makiaj si intretinerea ta inainte de nunta sa nu te zgarcesti !in rest vezi tu
mult succes
upssa4u
Postat pe 1 Martie 2010 15:44
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 12:58
salut ! mai e valabila oferta si anul acesta ? :) . Merci !!!
kudika069924
Postat pe 6 Ianuarie 2011 23:24
Buna! Ma intereseaza si pe mine, o persoana, o firma, care sa ma ajute pentru decorul nuntii.
Precizez ca nu ma intereseaza decat decorul meselor invitatilor si cel al prezidiului.
adeeadeea
Postat pe 12 Februarie 2011 02:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta in sine 7 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:45
meniu de nunta open bar 150 lei! minunea 2012!!! 2 De la: kiss_my_ass 18 Ianuarie 2012 15:24
Povesti cu parfum de … 1 De la: luciabogorodea 13 Ianuarie 2011 02:21
Vand rochie de mireasa calin events, model romance,2011 1 De la: kudika451636 12 Octombrie 2011 20:56
Toti sagetatorii se poarta ca niste copii? 25 De la: cj25har 13 Iunie 2010 11:49