Setari Cookie-uri

conteaza oare inaltimea partenerului?!

si eu si prietenul meu avem aceeasi inaltime....si mi-am luat o pereche de balerini superbi....si nu va fi nici o problema....la fel si coafura va fi una cat mai simpla... nicidecum parul ridicat in varful capului...si totul va fi super....de 6 ani de cand suntem amandoi m-am obisnuit sa nu mai port tocuri...si mereu gasesc cate o pereche de balerini eleganti si potriviti pt orice ocazie... va pup si nu va faceti probleme in ceea ce priveste inaltimea partenerului...daca e iubire ce mai conteaza restul...:))
ditzeta
Postat pe 10 August 2009 17:04
iubirea, intelegerea si comunicarea e tot ce conteaza.eu am 23 de ani si 1.38 m iar sotul meu are 1.78 m.suntem impreuna de 7 ani si suntem casatoriti de 3, asa ca inaltimea nu conteaza deloc, ci sanatatea, iubirea, intelegerea si comunicarea
kyty_katy
Postat pe 11 August 2009 16:10
ai dreptate
MONYK_ADRIANA
Postat pe 13 August 2009 14:59
BUNA,EU SI SOTUL MEU AVEM APROAPE ACEASI INALTIME,LA NUNTA AM AVUT TOCURI SI AM FOST MAI INALTA DECAT EL,CARE E PROBLEMA?IAR ACUM SUNT SUPERBI PANTOFI POTI SA-TI IEI SI FARA TOC DACA ITI STA PE CREIER FAZA CU INALTIMEA.
kalis27
Postat pe 18 August 2009 09:51
Buna! Sotul meu este mai inalt decat mine cu doar 5cm.El are 174cm. Ne-am casatorit in 11iulie anul acesta. Am avut un fel de sandalute decupate, cu o curelusa dupa picior si cu taltpa joasa au un format de toculet de 1cm. ASA AU FOST DE COMOZI SI ELEGANTI... AM DANSAT TOATA NOAPTEA si nu m-au durut picioarele.
A fost MULT MAI BINE ASA.
ana_2005_maria
Postat pe 18 August 2009 15:00
De la: andreea25graversen, la data 2009-03-04 20:33:40Lidia, cel mai important e iubirea care o simtiti ,nu inaltimea.Ce sa spun eu, ca prietenul meu e mai inalt ca mine cu 28 de cm ,eu am 1,68 si el are 1,96, si asta ar insemna sa imi iau sandalutze, cu toc de 15 cm, ca sa pot sa fiu la aproape statura lui.Dar nu o sa fac chestia asta pentru ca stiu ca as fii moarta de picioare la sf nuntii.Asa ca don't worry pentru inaltime, iubirea conteaza!
Pupici


Hi hi, eu am 1,67 si iubitul meu are 1,95, dar mie nu mi se pare asa mare diferenta. Nu m-as vedea niciodata cu un baiat mai mic sau de aceeasi inaltime cu mine !
wmarsew
Postat pe 18 August 2009 18:09
Si eu mi-em facut probleme din aceasta cauza, dar la anul ne casatorim si sunt sigura ca nu voi gasi niciodata un barbat mai bun ca el, asa ca nu imi pasa.Noroc ca se gaseszc balerini de vanzare!!!
grace004355
Postat pe 19 August 2009 08:33
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 14:54
nu cred ca asta ar fi o problema tu doar gandeste-te ca voi va iubiti.......tine minte un singur lucru de la mine:in iubirea adevarata inaltimea,varsta,banii si ce cred ceilalti nu conteaza.asa cred eu
eu am trecut prin toate cele enumerate mai sus su pot spune ca a fost o mare greseala pt ca noi ne iubeam foarte mult dar la noi diferita a fost religia.eu:crestin-ortodox iar el :martor a lui yehova
kudika151522
Postat pe 28 Martie 2010 09:15
NU CONTEAZA!!! SI STII DC? PT CA INSEMNA K TE IUBESTE CU ORICE PRET .E MAI IMORTANTA DRAGOSTEA SI CUM VA INTELEGETI DEKT UN LUCRU BANAL INALTIMEA...NICI DIFERENTA PREA MARE NU E BINE .E INESTETIC ...NOI PUTEM SA NE PUNEM TOCURI ,DA EI ?
CE SA FACA ?
ASTA E ...DAK E MIK DE INALTIME SI NOI MAI AVM SI TOCURI ..E O DIFERENTA PREA MARE...DAR CU TIMPUL DISPARE SI ACEASTA PROBLEMA O SA OBISNUITI... UN BARBAT CARE ARE O PARTENERA MAI INALTA INSEAMNA K ESTE UN OM CARE ASPIRA INTOTDEAUNA LA MAI MULT!!
puffy1221
Postat pe 28 Martie 2010 16:29
cred ca ai avut timp 3 ani si ceva, de cand aveti o relatie sa iti dai seama daca acesti 5 cm iti stau in calea fericirii...:)) hai sa vim serioase inaltimea nu ar trebui sa conteze deloc, mi se pare banal, ca pt 5 cm sau din cauza unor pantofi sa iti pui intrebarea asta, conteaza omul si iubirea pe care vi-o purtati reciproc atat...restul mai putin.eu zic sa nu te mai iei atat dupa aparente si sa va iubiti cat mai mult!!!!
alexia_grace
Postat pe 28 Martie 2010 21:28
Draga mea dragostea nu are virsta, culoare, miros,cind iubesti atunci totul ce te inconjoara iti pare un coltisor de rai, vorbesti de inaltime? mai bine unul mai josut care sa te faca sa te simti femeie dacit unul inalt sa-si bata joc. Ascultama eu stiu ce zic............
lenutica_grace
Postat pe 29 Martie 2010 09:00
Stii reclama : Nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea, nu conteaza ca esti mic daca te pricepi un pic??? Ei iti pot spune ca intre mine si viitorul meu sot e o diferenta foarte mica, eu am vreo 1.59 si el 1.65, suntem micuti amandoi, dar sincer cand mergem undeva, la o nunta, la o petrecere mereu imi iau tocuri cam de 6 cm, pt ca mai mult nu pot purta, nu ma simt eu comod, pentru nunta mi-am luat la fel si crede-ma cand sunt pe tocuri toata lumea spune ca parca sunt putin mai inalta ca el..... SI??? Who cares??? Mie nu-mi pasa, si nici lui, ne iubim si ne intelegem, iar cand mergem undeva nu mergem sa ascultam vorbele rautacioase ale lumii, ci mergem sa ne distram, sa dansam, sa ne simtim bine impreuna!!!! Asa va fi si la nunta, plus ca trebuie sa mentionez ca el este cel care mi-a gasit pantofiorii pentru nunta, a venit si m-a asteptat de la lucru si m-a dus sa-i probez, si altii mai frumosi nici ca puteam gasi,
Pupici si fiti fericite!!!
lucky_happy
Postat pe 29 Martie 2010 11:34
bine spus
MONYK_ADRIANA
Postat pe 29 Martie 2010 15:04
Sunteti incredibile. Cand barbatul e mai inalt e o situatie normala, dar cand se intampla invers nu mai e chiar o situatie normala. Asadar, acest topic se refera la cazul in care ea e mai inalta. De mica am crescut intr-o familie cu barbati inalti si binefacuti si nu imi puteam imagina ca o sa am vreodata langa mine un barbat care sa nu fie cu cel putin 15 centimetri mai inalt; si asa a si fost pana anul trecut, cand am cunoscut un baiat deosebit. Nu pot sa zic ca nu ma deranjeaza aspectul asta, dar am inceput sa ma obisnuiesc, iar cand vad cat de bine ne intelegem, chiar nu imi mai pasa de tocuri. Dar trebuie sa recunosc ca inca mai suspin cand trec pe langa vreo vitrina cu pantofiori frumosi si inalti. Adoooor pantofii, cu tocuri cat mai inalte, in culori cat mai interesante, in modele cat mai irezistibile...dar pe el il ador mai mult. Si la urma urmei, pantofii aia nu-mi provoaca decat dureri de spate si de picioare. In ceea ce priveste nunta, nu are rost sa iti faci probleme. E doar o noapte in care cel mai important e sa te simti tu fericita. Cine va va critica din cauza inaltimii inseamna ca nu va vrea fericirea.
adelinairime
Postat pe 29 Martie 2010 17:41
interiorul conteaza nu exteriorul
MONYK_ADRIANA
Postat pe 30 Martie 2010 15:07
Poveste incredibila! Ea 178 eu 170, Ea 22ani eu 24ani... Impreuna 2 ani, apoi ne-am despartit pe acest motiv, 4luni. Ea dupa o luna sia gasit pe unul peste 180 eu doar dupa 3 luni eram cu cineva, undeva la 170.. Nu suportam sa o vad cu altul mai ales din cauza asta. Si nici ea la fel.. Ne-am intalnit dupa vreo 4luni si nea luat valul(adica pe ea mai tare ca eu o uram:P). Si suntem iarasi impreuna fericiti de inca aproape 8 luni... doar ca acum eu ca barbat incep sa vad diferenta, care inainte nu o vedeam, chiar ma mandream... Inca are complexul asta si recunoaste, dar ma iubeste mult prea tare si eu la fel...
Deja vorbim si de casatorie... Iubirea trece peste toate, chiar daca am vazut aman2 cum e sa ai o persoana perfecta la inaltime langa tine..
kudika481150
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:16
De la: kudika481150, la data 2011-12-04 15:16:22Poveste incredibila! Ea 178 eu 170, Ea 22ani eu 24ani... Impreuna 2 ani, apoi ne-am despartit pe acest motiv, 4luni. Ea dupa o luna sia gasit pe unul peste 180 eu doar dupa 3 luni eram cu cineva, undeva la 170.. Nu suportam sa o vad cu altul mai ales din cauza asta. Si nici ea la fel.. Ne-am intalnit dupa vreo 4luni si nea luat valul(adica pe ea mai tare ca eu o uram:P). Si suntem iarasi impreuna fericiti de inca aproape 8 luni... doar ca acum eu ca barbat incep sa vad diferenta, care inainte nu o vedeam, chiar ma mandream... Inca are complexul asta si recunoaste, dar ma iubeste mult prea tare si eu la fel...
Deja vorbim si de casatorie... Iubirea trece peste toate, chiar daca am vazut aman2 cum e sa ai o persoana perfecta la inaltime langa tine..



Felicitari!Este de actualitate diferenta de inaltime ,dintre parteneri,in defavoarea barbatului!Atata timp cat va iubiti,nu este nicio problema!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ORE PARTICULARE DE DANS PENTRU MIRI 2 De la: cursdans 14 Ianuarie 2011 16:05
cel mai bun meniu de nunta si cel mai ieftin! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:18
vand rochie de mireasa de la Magic Bride...este superba 1 De la: AlinaBabutzas 24 Ianuarie 2011 01:15
caut rochie de mireasa 2 De la: bestbride 29 Aprilie 2010 15:15
Tinute de zi, rochii de seara, rochii de mireasa la comanda si de inchiriat 1 De la: kudika_6992 9 Mai 2012 17:51