Setari Cookie-uri

Schita pentru rochia de mireasa

Salutari dragele mele
Sunt din Constanta si am nevoie de ajutor!Daca e cineva pe-aici care stie si poate sa ma ajute cu schita rochiei de mireasa,eu nu am talent la asa ceva si nici nu am gasit modelul dorit pe undeva!...Astept raspuns. Kisses
LittleMissLory
Postat pe 21 Februarie 2009 12:29
eu cred ca ar trebui sa mergi direct la o croitoreasa buna. ea isi va da seama ce vrei din descrierile tale si daca vrei neaparat o schita, o faceti impreuna.
raly_uca
Postat pe 11 Martie 2009 08:10
Eu stiu o persoana care face asa ceva....dar este din bacau:(.Este un designer foarte talentat care face rochii de lux si unicate.Preturile sunt acceptabile.....cam 30 de milioane.Iti face 3 schite si tu alegi una plus ca poti sa iti alegi singura materialele daca vrei.
nutzika
Postat pe 11 Martie 2009 08:27
De la: LittleMissLory, la data 2009-02-21 12:29:15 Salutari dragele mele
Sunt din Constanta si am nevoie de ajutor!Daca e cineva pe-aici care stie si poate sa ma ajute cu schita rochiei de mireasa,eu nu am talent la asa ceva si nici nu am gasit modelul dorit pe undeva!...Astept raspuns. Kisses

www.biensavvy.ro imposibil sa nu-ti placa nimic
alina
Postat pe 11 Martie 2009 09:16
sora mea te poate ajuta se pricepe
iulianabaciu
Postat pe 11 Martie 2009 17:20
salutare..te inteleg foarte bine in privinta asta,pt ca am fost in aceeasi situatie..iti las mailul meu te voi ruga sa ma cauti sa iti recomand pe cineva care face rochii intr-un timp foarte scurt si niste modele de exceptie(primesti modele de unde sa iti alegi,aprox 700)..iar pretul nu depaseste 24 mil,asta fiind cea mai avangardista si mai complexa rochie....andrada_rusu@yahoo.com
grace000094
Postat pe 12 Martie 2009 00:01
Buna! daca esti din Constanta te pot ajuta si eu.Intra pe site-ul eu-mireasa si cauta-ti un model de rochita si apoi vorbeste cu croitoreasa(e din c-ta) care face acele rochii pt ca aceste modele pot fi si modificate(ai nr de telefon pe site). Eu mi-am gasit modelul perfect si crede-ma sunt ffffoarte pretentioasa...
andreeacapusan_grace
Postat pe 12 Martie 2009 09:44
eu o sa-ti trimit vreo doua schite daca imi spui cam cum vrei sa fie. pe corp, sau nu, cu trena, etc.Da-mi cateva indicii. Acum ma gandesc ca poate deja ai avut nunta.
daca vrei scrie-mi pe ilona_braica@yahoo.com
ilona6411
Postat pe 12 Martie 2009 11:17
fetelor uitati aici rochii superbe

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 12 Martie 2009 11:18
Buna,eu iti recomand www.rosa clara.ro..., au modele superbe!
semidamelida
Postat pe 12 Martie 2009 21:44
De la: semidamelida, la data 2009-03-12 21:44:44Buna,eu iti recomand www.rosa clara.ro..., au modele superbe!


da, sunt modele superbe dar mai advangardiste. nu stiu dc sunt pe placul tutror
iulik_flore
Postat pe 13 Martie 2009 11:15
De la: semidamelida, la data 2009-03-12 21:44:44Buna,eu iti recomand www.rosa clara.ro..., au modele superbe!
iuliana_tgv_grace
Postat pe 13 Martie 2009 23:28
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:35
Eu mi-am facut singura schita. Daca vrei te ajut si pe tine, imi trimiti un PM si eu iti dau mail-ul meu si cateva schite dupa indicatiile tale.
Alexuta_grace
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:42
uite aici cateva modele noi si frumoase:

www.novias.ro
...................................................................
http://blog.exposhop.ro - ultima zi de concurs pentru un parfum
adika_healthy
Postat pe 20 Mai 2009 12:28
Cam tarziu m-am trezit sa raspund... Te pot ajuta eu. Ma ocup cu asa ceva. Arunca un ochi pe profilul meu si pe blog http://alexandrahorecica.wordpress.com/
Fac rochii la comanda si stiu sa dau sfaturi in materie de moda.
Alex_H_grace
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:56
Cam tarziu m-am trezit sa raspund... Te pot ajuta eu. Ma ocup cu asa ceva. Arunca un ochi pe profilul meu si pe blog http://alexandrahorecica.wordpress.com/
Fac rochii la comanda si stiu sa dau sfaturi in materie de moda.
Alex_H_grace
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:56
Ce sfat sa-ti mai dam??? Probabil de cand ai postat sigur pana acum te-ai casatorit, poate deja esti mamica?
Daca cumva te vei marita de Craciun incearca www.nanette.ro
Casa de piatra!
Tinet
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:00
Buna! Te-as fi ajutat cu cea mai mare placere daca erai mai aproape de Iasi...sora mea e designer, a lucrat ca fashion designer la Steilmann si e foarte talentata(a cusut foarte multe rochii de mireasa si de seara atat dupa modelul clientei cat si creatii proprii pentru clientele nehotarate care au mers pe mana ei si n-au regretat ); poti vedea rochita mea de mireasa cat si cea de la cununia civila! Sper sa gasesti modelul potrivit atat corpului tau cat si personalitatii tale! O zi buna!

P.S. Realizeaza si accesorii pentru mirese: voal, manusi, cosulet cocarde, jarteluta,etc.
andronic_lili_grace
Postat pe 13 Octombrie 2009 12:21
poate vezi modelul de rochie de pe odnoclasniki, Andrian Violina Boiarin
kudika_981314
Postat pe 14 Februarie 2015 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nunta si botez 7 De la: grace009421 26 August 2011 00:25
SOT INFIDEL 116 De la: ___ 8 Februarie 2010 00:08
De unde ma ia sotul mireasa,daca stai la tara? 2 De la: Geamila 24 Mai 2014 19:07
Prieteni 28 De la: grace003710 24 Iulie 2009 10:12
Fotografi Nunta, Evenimente 2 De la: twinlens 16 Ianuarie 2016 11:41