Setari Cookie-uri

Cununia civila in aceas zi cu cununia religioasa respectiv petrecerea??

Buna fetelor am si o o intrebare voi cum ati procedat in ceea ce priveste ziua ce a mare??Adik eu una as vrea s afie ambele in aceas zi dar ma gandesc ca nu stiu daca fac fata in ceea ce priveste maghiajul coafiura schimbatul si tot ce mai trebuie facut???!!
cristiana_dana
Postat pe 25 Februarie 2009 19:54
Cristiana initial si eu vroiam sa le fac separat.in acelasi an dar deparat, la diferenta de cateva luni sau saptamani dpeinde...
insa din lipsa de finante, ma voi limita asta e!
sora mea a facut separat cele doua evenimente, pardon cele trei deoarece ea a facut si logodna (si eu o voi face anul acesta, cel putin asa dorim)
stiu ca o sa fie greu, epuizant, tot ce sper este sa ma incadrez in timp util...eu si iubitul meu suntem din orase diferite...
as fi putut sa fac ceva restrans...insa nu vroiam ...as vrea totusi ca in ziua respectiva sa fiu inconjurata de multa lume si sa primesc brate de flori
prefer insa ca banii respectivi, pe care i-as fi cheltuit pentru cununie sa ii folosesc pentru nunta.
in rochie de mireasa nici nu ma gandesc sa vin la cununie mi se pare ca se pierde tot farmecul!!!!
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 11:18

FETELOR UITATI-VA AICI. SUNT CHIAR CELE MAI FRUMOASA ROCHII

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 11:18
De la: iulika_flore, la data 2009-03-11 11:18:22Cristiana initial si eu vroiam sa le fac separat.in acelasi an dar deparat, la diferenta de cateva luni sau saptamani dpeinde...
insa din lipsa de finante, ma voi limita asta e!
sora mea a facut separat cele doua evenimente, pardon cele trei deoarece ea a facut si logodna (si eu o voi face anul acesta, cel putin asa dorim)
stiu ca o sa fie greu, epuizant, tot ce sper este sa ma incadrez in timp util...eu si iubitul meu suntem din orase diferite...
as fi putut sa fac ceva restrans...insa nu vroiam ...as vrea totusi ca in ziua respectiva sa fiu inconjurata de multa lume si sa primesc brate de flori
prefer insa ca banii respectivi, pe care i-as fi cheltuit pentru cununie sa ii folosesc pentru nunta.
in rochie de mireasa nici nu ma gandesc sa vin la cununie mi se pare ca se pierde tot farmecul!!!!
cristiana_dana
Postat pe 12 Martie 2009 19:26
Merci mult de mesaj si de sugestie.
cristiana_dana
Postat pe 12 Martie 2009 19:27
nici eu nu fac in aceeasi zi.mi se pare muulta bataie de cap...fugi la primarie de acolo fugi la coafor la machiaj ...sa imbraci rochia de mireasa(pt ca nici eu nu vreau sa aud de cununie civila in rochie de mireasa)si tot asa...sunt multe de facut si mai bine te bucuri de fiecare moment in liniste decat sa stai sa te uiti la ceas incontinu.eu asa cred.noi vrem sa facem vineri cununia civila si sambata cea religioasa.
kudika226340
Postat pe 13 Martie 2009 10:24
De la: cristiana_dana, la data 2009-03-12 19:27:18Merci mult de mesaj si de sugestie.


iulik_flore
Postat pe 13 Martie 2009 17:43
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:01
Noi am avut in aceasi zi. Intre cununia civila si cea de la biserica am avut timp de o ora jumatate sa facem poze. Nu a fost obositor, a trecut asa de repede... Dimineata cand am ajuns acasa nu mi-a venit sa cred ca sa terminat. Mai ales petrecerea......a trecut in 2 clipe.... La coafor am fost pe la 10, am stat 3 ore (machiaj nu mi-am facut pentru ca nu era acolo fata...din pacate). Dupa ce am ajuns acasa am mancat si am inceput sa ma imbarc...totul era calculat si era timp destul. Succes fetelor....si distractie placuta...
bea_antal
Postat pe 12 Mai 2009 08:16
si eu ma gandesc sa le fac in aceeasi zi. in plus nu va fi mare umblatura pentru ca voi chema ofiterul starii civile la biserica si totul se va face acolo. deci nu va fi umblatura intre primarie si biserica. eu as fi vrut sa oficiez totul in gradina de vara de la restaurant, dar mi s-a spus k ar fi bine ca partea religioasa sa fie oficiata la biserica;deci asta e. mi se pare mai simplu asa si mai putin costisitor. va pup
adrienutzame
Postat pe 12 Mai 2009 08:37
eu am facut amandoua in aceeasi zi!

numai ca tre sa ai grija cum te programeaza la primarie..ca sa te incadrezi si la cununia religioasa...ca apoi sa ajungi la sala.

noi am fost programati la cununia civila la ora 17 si la 18 la biserica..iar apoi am mers linistiti la sala-petrecerea incepand la ora 20..noi ajungand la 19:30!!

tre avut grija cu programarile ca nu nu ajungi prea repede la sala..sa astepti de-ti vine acru...si nici sa ai fereste mari intre evenimente!!


pupici!!
byanka_2009
Postat pe 12 Mai 2009 09:10
Si noi le facem separat pentru a evita bataia de cap si alergatura plus sincronizarea perfecta intre orice activitate a-i intreprinde in ziua nuntii. In plus, chiar mi-ar placea ideea de a avea nunta de 3 zile si 3 nopti, asa ca incepem sambata cu cununia civila urmata de o masa cu prietenii si rudele la restaurant, urmeaza duminica cu cununia religioasa si petrecerea, iar luni va fi "ciorba de potroace" la socrii cum se obisnuieste la noi in ziua de dupa nunta...Deci petrecem si mai mult si evitam alergatura...

De la: iulika_flore, la data 2009-03-13 17:43:18
De la: cristiana_dana, la data 2009-03-12 19:27:18Merci mult de mesaj si de sugestie.


radut2004
Postat pe 12 Mai 2009 10:03
haideti sa va spun cum e obiceiul la noi...prin jud Hunedoara.Sunt toate in aceasi zi.Se merge dupa nasi,dupaia la mire,dupaia la mireasa...de akolo la biserika....dupaia la cununia civila...si dupaia la chef...si toate sunt bune si frumoase.Si mie imi convine asa...am zis k si eu asa o sa fac la nunta mea...:D.Asa nu am prea multa bataie de cap...!Acum ramane la alegerea voastra...Bafta...si casa de piatra tutror....Va pup
Cinghy
Postat pe 12 Mai 2009 11:20
Noi le facem in aceiasi zi toate pt ca este mai simplu,rochia de mireasa o sa o am pe mine la toate.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 12 Mai 2009 11:52
am stat si m-am gandit bine!
toate par simple la inceput dar din pacate nu e chiar asa!

AS VREA SA SIMPLIFIC TOTUL CAT DE MULT POT

CUNUNIA CIVILA AS VREA SA FIE CAT MAI DEVREME CU PUTINTA ASTA INSEMNAND LA 10 DIMINEATA ( LA NOI IN BUCURESTI CAM ASA ESTE OBICEIUL)

vA FI OFICIATA IN ZONA IN CARE STAU EU, DEOARECE IUBITUL MEU LOCUIESTE LA MINE SI AUTOMAT NE ESTE MULT MAI USOR ( PLUS MIE, COAFOR, MACHIAJ, ETC)

APOI MA DUC SI MA BARICADEZ IN CASA CU DOUA PRIETENE NU LAS PE NIMENI SA MA STRESEZE SI MA IMBRAC SI SA MA ARANAJEZ

DEOARECE TREBUIE SA ASTEPT MIRELE CU NASII ( ASTA IN CAZUL IN CARE NU MA ASTEAPTA LA BISERICA)

BISERICA VREAU SA O PUN CAT MAI TARIZU UNDEVA LA ORA 18 DEOARECE INAINTE SA PLECAM LA SLUJBA RELIGIOASA, VREA SA AVEM O ORA LA DISPOZITIE PENTRU A TEAGE CATEVA CADRE SI A FACE CATEVA POZE ( PENTRU FILMULETUL NUNTII)

APOI LA BISERICA CUM SPUNEAM SI PE LA 20 LA RESTAURANT

IN 2 ORE SPER CA VOM SCAPA CU BISERICA



CAM ASTA ESTE ORGANIZAREA MEA

GANDITI-VA K TREBUIE SA VA LASATI TIMP SI PTR ALTE LUCURI NEPREVAZUTE CARE POT APAREA

SPER SA FIE OK SI IASA BINE!!!
iulik_flore
Postat pe 12 Mai 2009 12:02
se pot face ambele la biserica , si civila si religioasa , eu una asa voi proceda
elyda_83
Postat pe 12 Mai 2009 16:46
salut
sunt de acord ca cununia civila sa se faca in aceeasi zi cu cununia religioasa dupa care bineinteles nelipsita petrecere.
Este mai avantajos;nu sunt cheltuieli duble iar invitatii nu trebuie sa vina de doua ori.
grace000979
Postat pe 12 Mai 2009 18:51
De la: grace000979, la data 2009-05-12 18:51:26salut
sunt de acord ca cununia civila sa se faca in aceeasi zi cu cununia religioasa dupa care bineinteles nelipsita petrecere.
Este mai avantajos;nu sunt cheltuieli duble iar invitatii nu trebuie sa vina de doua ori.




Foarte corect si eu si eu fac in aceeasi zi !!! abia astept!!!!!
Cypcip
Postat pe 13 Mai 2009 13:17
CASA DE PIATRA!
MONYK_ADRIANA
Postat pe 13 Mai 2009 15:21
sincer nu imi place sa merg la starea civila imbracata in ROCHIE DE MIREASA

nu imi place cum se vede si mi se pare k se pierde tot farmecul

sau cel putin nu am fost eu invatata pana acum!

la noi in zona nu este obiceiul sa se mearga mireasa la PRIMARIE

f rar vezi!

deci ...asta pica din start!


http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pentru_mireasa_.html
iulik_flore
Postat pe 14 Mai 2009 11:48
eu nunta o am in octombrie cununia civila o fac mai devreme in septembrie am ales sa le fac separat ca s anu fie foarte obositor pt.noi.nu o sa avem cine stie ce cheltuiala pt.ca ne vin doar parintii si nasii :)
kudika007717
Postat pe 19 Mai 2009 09:12
noi o s avem cununia civila in aceeasi zi cu nunta mi se pare putin cam obositor, dar merita efortul, in special din punct de vedere financiar este mai putin costisitor la cununia civila voi avea alta rochie iar ginerele un alt costum diferite de cele de la cununia religioasa
gabielle88
Postat pe 11 Iulie 2009 13:38
bravo si multa bafta
iulik_flore
Postat pe 13 Iulie 2009 09:45
Oferta!!!
12.08.2009 – 8 nopti
ISRAEL
PELERIN IN TARA SFANTA
ADORMIREA MAICII DOMNULUI + SCHIMBAREA MANTUITORULUI LA FATA PE MUNTELE TABOR
895 euro/persoana/pachet - program
SERVICII INCLUSE:

- Bilet de avion Bucureºti – Tel Aviv – Bucureºti
- Taxele de aeroport
- Cazare 8 nopti in hoteluri de minim 3* in camera dubla
- Demipensiune in conformitate cu programul
- Transport cu autocar modern cu aer conditionat categorie 3*
- Taxe de intrare la obiectivele trecute in program
- Asigurare medicalã
- Ghid însoþitor de limba românã si asistenta religioasa
- Bacsisul pentru soferul si ghidul israelian
Ce parere aveti?
123girl
Postat pe 13 Iulie 2009 12:33
fetelor, eu am o alta intrebare

ce ne facem cu sedinta foto??????

cand o facem, inainte de biserica, dupa? inainte cu o zi, dupa???

mergem decat noi cu mirele, luam si nasii sau tot alaiul?

voi v-ati gandit la acest amanunt?

cand o mai strecuram si pe aceasta in programul nostru incarcat?
iulik_flore
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:00
eu m-am gandit la 2 sedinte foto una dupa cununia civila dimineata, si una dupa biserica inainte ede a merge la restaurant
lucky_happy
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:52
a scuze am uitat sa precizez ca vor fi amandoua in aceeasi zi pt ca nasii vin de departe din alt oras, si voi avea alta tinuta la fel si mirele pt ca nici eu nu sunt de acord sa merg in rochie de mireasa la cununia civila. pupici si Bafta!!!
lucky_happy
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:54
fetelorrrrrrrrrrrr sunt disperata!!!!!!!!!!!!


ne-au aprobat la restaurant, insa ptr DUMINICA!!!!

nu stiu cum sa fac, mi-e frica ca nu ne vom incadra in timp...

chiar nu stiu cum sa fac, fiind duminica va trebui sa inceapa totul mult mai repede.

ce ma fac????

ma gandeam sa pun cununia devreme la 9 30-10

apoi sa o zbughesc repede la aranajat ( coafor+machiaj) apoi sa ma imbrag si sa plec la sedinta foto.

pana la 13 sa fiu gata, sedinta foto sa dureze o ora maxim o ora jum si apoi sa merg acasa ptr a ne intalni cu nasii si a pleca spre biserica.

biserica sa fie la 16 iar restaurantul la 18.

o sa intreb si la biserica exact cat dureaza totul, fiind duminica ma gandesc k poate nu va fi aglomerat. poate reusim sa ne incadram intr-o ora, noi avand logodna deja facuta.

iar asta inseamna ca putem fixa cununia religioasa la 17.

fetelor ce spuneti???

sunt disperata!!!!


sa fac cununia separat? multi asa m-au sfatuit!!!!

iulik_flore
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:01
e cumplit in aceeasi zi,de preferat cu cel putin 3 zile inainte de data nuntii, ai timp si de odihna intre timp si mai prelungesti nebunia cu nunta,parca nu vrem sa treaca asa de repede.
grace003710
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:57
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alegerea Bisericii pe ultima suta de metri.. Un sfat? 11 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:15
ajutati-ma va rog....se merita? 3 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:09
Cununia civila in aceas zi cu cununia religioasa respectiv petrecerea?? 31 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:35
Tot de religie si reguli 5 De la: grace003710 20 Iulie 2009 12:35
nu cred ca daca ma casatoresc virgina este o rusine 1412 De la: 29 Noiembrie 2012 16:13