Setari Cookie-uri

Pretul Unui Meniu De Nunta

Buna.
In luna mai a acestui an voi avea nunta si botezul fetitei tot odata iar ca meniu la restaurantul pe care l-am ales un restaurant recent deschis din brasov mai precis www.gardenclub.ro pe meniu mi sa cerut 50 de euro.
Eu find plecata de ceva vreme din romania nu mai stiu care si cum sunt preturile si totusi mi se par cam piperate tinand cont ca bautura nu este inclusa in acest pret iar pentur bautura mi se mai cer alti 10 euro circa.Va rog frumos cei care aveti nunta anul acesta sau care deja ati avut sa imi spune-ti si mie cum sunt de fapt preturile la restaurantele voastre macar sa stiu si eu ca idee.
Voi spune aici in mare si cam ce se va servi la masa :
Aperitiv
Snitel cu salata orientala
sarmale cu afumatura
ceafa de porc cu cartofi taranesti
+ 4 chifle
:)
Va multumesc anticipat.

Postat pe 27 Februarie 2009 22:16
Eu am nunta in august,iar pretul meniului este de 65 de euro,fara bautura deci,tu ar trebui sa te consideri norocoasa .Depinde de restaurant,dar cam astea sunt preturile O NUNTA FRUMOASA!
klarra
Postat pe 27 Februarie 2009 22:34
eu voi avea nunta in iulie si meniul, fara bautura, ma costa 90-100 ron... e drept ca nu fac nunta in Cluj aici pretul unui meniu e de la 150 ron in sus, in functie de local! n-ai ce face, astea sunt preturile
petrecere frumoasa!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 1 Martie 2009 10:23
De la: klarra, la data 2009-02-27 22:34:27Eu am nunta in august,iar pretul meniului este de 65 de euro,fara bautura deci,tu ar trebui sa te consideri norocoasa .Depinde de restaurant,dar cam astea sunt preturile O NUNTA FRUMOASA!


Multumesc de raspunsuri mai astept si alte indicatii si alte preturi si din partea altor miresici :)
Inca odata multumesc si apropo unde fac eu nunta este un restaurant-hotel de 3 stele.

Postat pe 1 Martie 2009 19:05
Si uite ca dupa o tocmire ca la nunta am ajuns ca din cei 50 de euro sa mai coboram 5 euro pentru ca am scos vinul care il dadeau ei cu 5,50 euro 750 ml si taria pe care noi deja o aveam nu prea au fost corecti in socoteala dar e bine si asa
Mai astept sa imi spuneti alte preturi si alte meniuri care cum a reusit sa scoata meniul mai ieftin

O nunta frumoasa tuturor

Postat pe 3 Martie 2009 01:42
Mi se pare mare pretul meniului tau...eu am nunta in octombrie si pretul meniului este de 105 lei.Fara bautura,desigur,la cel mai scump restaurant din oras( ce-i drept,un oras mai mic:d).
Adinna_grace
Postat pe 18 Martie 2009 08:03
Buna, fetelor! La restaurantul unde voi face eu nunta (JADE-este langa cinema Gloria), meniul pe care l-am ales costa 230 ron, fara bautura (bautura o putem cumpara noi de unde vrem).Sper sa fie bine...Am fost la un botez acolo si mi-a placut, mancarea a fost delicioasa si frumos aranjata pe farfurii...Pupici
evelinne
Postat pe 18 Martie 2009 11:27
buna fetelor. eu fac nunta pe 25 iulie, la restaurant princess din regie. au o sala care se deschideacum. meniul pt mine este 180 fara bautura. dar merita pentru ca este foarte eleganta sala si f mare. casa de piatra va urez.
eu_ramy19
Postat pe 19 Martie 2009 22:47
am aflat cam in jurul carui pret oscileaza meniul,pe mine m-ar interesa cam ce preturi sunt practicate in alte parti pentru decoratiuni filmari si muzica.tatal meu mi-a zis ca dau cam mult si a-si vrea sa-mi fac o idee.
mihaelaonu
Postat pe 19 Martie 2009 22:56
Eu dau 250euro dj si 250euro cameraman e super bine
klarra
Postat pe 20 Martie 2009 21:57
eu am nunta in septembrie anu asta si fac la restaurantul aristocrat in pipera. meniul cu mancare si bautura ma costa 83 euro/ persoana. restul cheltuielilor ar mai fi: lautarii- 2500 euro, aranjamentele salii 6000 lei( 60 mil lei vechi) pt 300 persoane si foto video in jur de 600 euro. acum nu imi mai amitesc daca mai sunt alte cheltuieli, dar sper ca oricum sa nu mai apara niciuna in plus fata de ce am pana acum.
banzytza
Postat pe 21 Martie 2009 00:06
pentru bucuresi ai nimerit nemaipomenit de bine felicitari.am vazut su eu preturile care se practica pe acolo.
mihaelaonu
Postat pe 21 Martie 2009 13:50
mai draga da mie mi se pare scump de tot...ca astia nu mai stiu cum sa ia pielea de pe om frate...e jale
chiar 50-65 de euro pt noi e mult
paim eu am nunta in iulie...chiar de ziua mea in IASIsi meniul e de 140ron maxim150ron
si crede-ma ca in iasi chiar sunt restaurante mama si au o mancare buna in draci
iar restaurantul meu e si pe malul unui lac...da-ti seama..dar e ieftin,cred
bine cu bautura noastra pe care deja am cumparat-o
ei sunt smecheri...sunt obligati sa aiba mai multe meniuri...feluri de mancare si le poti combina si vezi tu la un pret mai NORMAL,DRAGA!!!
hai succes si daca ai nevoie de ajutor mai zi-mi
hai va pup sim pa pa
grace000739
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:04
De la: , la data 2009-02-27 22:16:53Buna.
In luna mai a acestui an voi avea nunta si botezul fetitei tot odata iar ca meniu la restaurantul pe care l-am ales un restaurant recent deschis din brasov mai precis www.gardenclub.ro pe meniu mi sa cerut 50 de euro.
Eu find plecata de ceva vreme din romania nu mai stiu care si cum sunt preturile si totusi mi se par cam piperate tinand cont ca bautura nu este inclusa in acest pret iar pentur bautura mi se mai cer alti 10 euro circa.Va rog frumos cei care aveti nunta anul acesta sau care deja ati avut sa imi spune-ti si mie cum sunt de fapt preturile la restaurantele voastre macar sa stiu si eu ca idee.
Voi spune aici in mare si cam ce se va servi la masa :
Aperitiv
Snitel cu salata orientala
sarmale cu afumatura
ceafa de porc cu cartofi taranesti
+ 4 chifle

:)
Va multumesc anticipat.



Salut si eu am avut nunta anul trecut, un pic pretul meniului e cam scump, avnd in vedere ca e fara bautura.
Vorbeste cu restaurantul sa te lase sa aduci bautura tu (o cumperi de la un depozit), sa vb cu ei sa-ti lase 10-15 meniuri +- fata de comanda ta pe nr de buc si cum le platesti, s-ar putea sa platesti tot meniu sau numai aperitivu depinde de restaurant
- eu a trb sa mai duc si cafea pe langa una de la iei
- in acest pret ai si servetelele si lumanarile
- iti recomand ca tortul sa ti-l faca cofetaria cu felii portionate de la ei 90-100gr - aici te fura foarte mult eu am patit-o daca tortul nu e portionat
- daca nunta e de zi adica de la 14-22.00 linistita poti sa te duci pe 3 feluri de mancare (si asa e prea multa)
- in locul tau in loc de cartofi taranesti as alege un pireu de cartofi este mult mai bun chiar gustos, cartofii tar sunt un pic cam seci, nu prea se da lumea in vant dupa ei.
- legat de aperitiv sa-ti spuna de la restaurant ex garmajul snitelului, salamului si ce se mai pune - ar tb sa fie la aperitiv aproximativ 13 feluri pe farfurie aperitivul este foarte important tb sa arete super, parerea mea sa nu mergi pe aperitive exotice stii ca la noi in ardeal tb sa fie gustoase.

cam atat scrie- ne cum stai cu pregatirile,
sper ca ai fost la tort, suportul de tort este cu rezervare, daca nu te duci din timp risti sa-ti faci tortul pe ce suporturi care au mai ramas si nu cel care iti convine tie.
succes la pregatiri
laura02maria
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:11
sa-ti traiasca fetita si sanatate multa
laura02maria
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:13
grace000739 ziceai ca ai nunta in iasi la un restaurant de pe malul unu lac?? e cumva Ciric???Ciupercuta???mersik.kiar astept raspuns
Bluesky_grace
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:22
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:56
Eu cred ca in Bucuresti preturile sunt extrem de mari, desi sunt unele restaurante ca in provincie si mancarea e tot una. Eu dau 180 RON pe meniu la un restaurant super select si nou de langa Focsani: QUEEN se cheama. Este inclus si aranjatul salii care oricum nu are nev de mare schimbare pt ca e minunata: are candelabre mari, e toata sala pe crem, oglinzi pe pereti, mese rotunde si fete de masa delicate si flori pe mese, scaune invelite in piele, vesela de bun gust, cascada si lumini in curte, foisor, terasa, totul inauntru e pe crem, lumina candelabrelor dand o atmosfera de basm. Mi se par de prost gust baloanele si ornamentele in exces. Deasemenea sunt inclusi 2 ospatari. Singura problema ar fi ca ringul de dans e cam mic, desi sala este impunatoare prin aspectul ei. Mancare am auzit ca e excelenta si asezata intr-un mod cu totul special pe farfurie, se fac si tot felul de fete si modele din fructe, etc. Eu cred ca problema cu ringul nu e grava, pentru ca vor dansa toti odata. Cand vinul , muzica si mancarea sunt bune si atmosfera localului este placuta, totul e bine. Va doresc tuturor o nunta asa cum ati visat-o dintotdeauna.
raluk4coco_grace
Postat pe 17 Iunie 2009 16:09
wowwwwww Raluk

ceea ce povestesti u pare de vis

suuuuperrrrbbbb

abia astept sa vad poze

ce-i drept, meniurile sunt cam scumpe in buc

tocmai am fost sapt trecuta la o nunta in Pitesti iar meniul a fost 170 ron cu tot cu bautura

peste 3 sapt voi merge la o nunta la Hotel Rin ( Otopeni) iar meniul costa in jur de 250 ron cu tot cu bautura

si cica e varianta medie a meniului, nici cel mai ieftin dar nici cel mai scump
iulik_flore
Postat pe 17 Iunie 2009 23:19
De la: , la data 2009-02-27 22:16:53Buna.
In luna mai a acestui an voi avea nunta si botezul fetitei tot odata iar ca meniu la restaurantul pe care l-am ales un restaurant recent deschis din brasov mai precis www.gardenclub.ro pe meniu mi sa cerut 50 de euro.
Eu find plecata de ceva vreme din romania nu mai stiu care si cum sunt preturile si totusi mi se par cam piperate tinand cont ca bautura nu este inclusa in acest pret iar pentur bautura mi se mai cer alti 10 euro circa.Va rog frumos cei care aveti nunta anul acesta sau care deja ati avut sa imi spune-ti si mie cum sunt de fapt preturile la restaurantele voastre macar sa stiu si eu ca idee.
Voi spune aici in mare si cam ce se va servi la masa :
Aperitiv
Snitel cu salata orientala
sarmale cu afumatura
ceafa de porc cu cartofi taranesti
+ 4 chifle

ai inchiriat deja localul? daca nu, mergi, te rog pana in Sacele la Hanul Muresenilor, unde nu iti vor lua chirie pe sala ci doar banii pe meniuri, iar mancarea e super. la mine la nunta au aranjat mancarea in asa fel incat cei care au vazut caseta de la nunta m-au intrebat ce fel de mancaruri sofisticate am servit. si e si foarte mare restaurantul, are si terasa, este undeva in padure, este minunat, poti merge sa il vezi. bautura o poti duce tu, servirea este impecabila... daca vrei trimite-mi un msg privat si iti voi spune acolo cum te pot ajuta.
:)
Va multumesc anticipat.
daniian
Postat pe 18 Iunie 2009 08:09
eu am nunta la anu in sept abea am gasit loc suntem cam 250 si localurile mai mari sunt putine la noi -tulcea si cautand noi asalocal si etc am observat ca vor sa te fure cat mai mult . am stabilit un meniu de 120 ron poate 130 fara saplatesc personal si e la un hotel de 4 stelolo . bine lucrez acolo si asta a influentat putin.
grace001098
Postat pe 18 Iunie 2009 10:49
Buna!Ai grija ,iubita mea cu rest.asta JADE,nu mai sunt ospatarii pe care ii stiai tu,nici acelasi bucatar,patronii asemeni,ai grija cu bautura,vezi sa le functioneze aerul conditionat,iti spun din experienta caci si noi am avut nunta luna asta,si sincer nu am fost multumiti de ei DELOC.Noi l-am cunoscut pe patron inca de cand erau in amenajarii,cei de acum sunt pusi pe inavutire pe seama noastra.Si inca ceva ai grija cu terasa,caci noua ne-au spus initial ca va fi numai a noastra si ne-am trezit ca avea terasa plina de clienti chiar in ziua nuntii.Discuta cu ei de la inceput si spune-le ca nu le vei da cei 10%daca nu esti multumita de serviciile lor.Macar la voi sa fie altfel.ATENTIE!la bautura(va disparea subit).Servirea cafelei care la noi a fost inclusa in meniu nu au dat la toti invitatii,se preteaza la asa maruntisuri.Sunt niste oameni de NIMIC.
CASA DE PIATRA!multa fericire si petrecere frumoasa!
claudia_carmen
Postat pe 20 Iunie 2009 13:29
De la: raluk4coco, la data 2009-06-17 16:09:45Eu cred ca in Bucuresti preturile sunt extrem de mari, desi sunt unele restaurante ca in provincie si mancarea e tot una. Eu dau 180 RON pe meniu la un restaurant super select si nou de langa Focsani: QUEEN se cheama. Este inclus si aranjatul salii care oricum nu are nev de mare schimbare pt ca e minunata: are candelabre mari, e toata sala pe crem, oglinzi pe pereti, mese rotunde si fete de masa delicate si flori pe mese, scaune invelite in piele, vesela de bun gust, cascada si lumini in curte, foisor, terasa, totul inauntru e pe crem, lumina candelabrelor dand o atmosfera de basm. Mi se par de prost gust baloanele si ornamentele in exces. Deasemenea sunt inclusi 2 ospatari. Singura problema ar fi ca ringul de dans e cam mic, desi sala este impunatoare prin aspectul ei. Mancare am auzit ca e excelenta si asezata intr-un mod cu totul special pe farfurie, se fac si tot felul de fete si modele din fructe, etc. Eu cred ca problema cu ringul nu e grava, pentru ca vor dansa toti odata. Cand vinul , muzica si mancarea sunt bune si atmosfera localului este placuta, totul e bine. Va doresc tuturor o nunta asa cum ati visat-o dintotdeauna.

eu am nunta in bucuresti in oct. nunta e de 90-100 de persoane pe un meniu eu dau 160 de lei fara bautura mancarea e foarte buna salonul este elegant e mai micut el dar nici nunta nu e mare pt.decoratii am apelat la o agentie specilaizata o sa am numai aranjamente florale fara baloane sau alte chestii de genul asta.adevarat in buc o nunta e mai scumpa mai ales un meniu e scump dar noi am gasit ceva super ok :)
kudika007717
Postat pe 4 Iulie 2009 09:45
eu am nunta in septembrie pe 6 meniul este 90 de lei cameramanul cere 1100 de lei si face niste filmari bestiale si poze la fel iar aranjatul salii ma costa 5 miilioane cu tot cu buchetul de mmireasa
gabielle88
Postat pe 11 Iulie 2009 20:15
De la: gabielle88, la data 2009-07-11 20:15:50eu am nunta in septembrie pe 6 meniul este 90 de lei cameramanul cere 1100 de lei si face niste filmari bestiale si poze la fel iar aranjatul salii ma costa 5 miilioane cu tot cu buchetul de mmireasa



din ce oras esti? super preturile pe care ni le-ai spus. la ce restaurant faci nunta?
banzytza
Postat pe 12 Iulie 2009 16:51
imi pare rau ca trebuie sa va spun , dar sa stiti ca un meniu iese din bucataria restaurantului cu - 30-40 ron cel mult!apoi urmeaza adaosurile......asta e!credeti-ma ca stiu ce spun!
Dyana_24
Postat pe 13 Iulie 2009 08:42
Eu am nunta pe 12 sept la Snagov, si meniul este de 200 ron fara bautura (sunt incluse doar bauturile de la inceput), decoratiuni 2200 ron, muzica 1500 euro, filmat 1300 ron.... nu e nici scump nici ieftin.... asta sunt preturile din Bucuresti si imprejurimi
o_alisa
Postat pe 13 Iulie 2009 08:58
De la: Diana14, la data 2009-07-13 08:42:01imi pare rau ca trebuie sa va spun , dar sa stiti ca un meniu iese din bucataria restaurantului cu - 30-40 ron cel mult!apoi urmeaza adaosurile......asta e!credeti-ma ca stiu ce spun![/quote
eu nu prea cred. pe bune i eu stiu ce spun aaaaaaaaa numai gustarea care e bogata e minim 15 lei daca o ai fara adaus si restu?????????????
grace001098
Postat pe 13 Iulie 2009 18:16
De la: grace000397, la data 2009-06-20 13:29:45Buna!Ai grija ,iubita mea cu rest.asta JADE,nu mai sunt ospatarii pe care ii stiai tu,nici acelasi bucatar,patronii asemeni,ai grija cu bautura,vezi sa le functioneze aerul conditionat,iti spun din experienta caci si noi am avut nunta luna asta,si sincer nu am fost multumiti de ei DELOC.Noi l-am cunoscut pe patron inca de cand erau in amenajarii,cei de acum sunt pusi pe inavutire pe seama noastra.Si inca ceva ai grija cu terasa,caci noua ne-au spus initial ca va fi numai a noastra si ne-am trezit ca avea terasa plina de clienti chiar in ziua nuntii.Discuta cu ei de la inceput si spune-le ca nu le vei da cei 10%daca nu esti multumita de serviciile lor.Macar la voi sa fie altfel.ATENTIE!la bautura(va disparea subit).Servirea cafelei care la noi a fost inclusa in meniu nu au dat la toti invitatii,se preteaza la asa maruntisuri.Sunt niste oameni de NIMIC.
CASA DE PIATRA!multa fericire si petrecere frumoasa!

oooooooooooooooo da ude ai facut u la delta????????/ cam naspa daca e cum spui u
grace001098
Postat pe 13 Iulie 2009 18:19
eu am fost in acum cateva zile la nunta(11.07) si pretul meniului a fost 155 lei, fara bautura, muzica si tort.
diana82
Postat pe 14 Iulie 2009 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fotografi de nunta in Calarasi, Ialomita, Bucuresti 10 De la: simona20g 10 Martie 2011 21:18
Cununia civila in post? 3 De la: mihaelaonu 15 Martie 2010 11:24
Nunta in luna August ~ idei tomnatice, dar vesele! 5 De la: grace007731 1 Martie 2010 11:11
Cedez restaurant nunta 2 De la: Dementa 19 Iulie 2010 23:00
ofer catelusi spre adoptie ! 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:39