Setari Cookie-uri

Pretul Unui Meniu De Nunta

eu am noroc pt ca fac nunta la cort si eu cumpar toata mancarea si am 2 bucatari si vreo 5 ajutor bucatar si imi fac ei mancarea si o sa imi iasa undeva pe la 50 lei de persoana
grace004130
Postat pe 16 Iulie 2009 09:59
eu am noroc pt ca fac nunta la cort si eu cumpar toata mancarea si am 2 bucatari si vreo 5 ajutor bucatar si imi fac ei mancarea si o sa imi iasa undeva pe la 50 lei de persoana
grace004130
Postat pe 16 Iulie 2009 10:00
Buna Klarra.
Cand aveti programata nunta? Eu incerc sa respect regulile chatului ( fara reclama), dar ma ocup cu o emisiune despre mirese. Avand in vedere ca nunta ta urmeaza curand, mi-ar face placere sa stam de vb.
Casa de piatra !
asitent_productie
Postat pe 16 Iulie 2009 15:35
Buna,nunta mea "se petrece" pe 22 august 2009.Mai am ffffffff putin,inca sunt cu "toate mintile acasa" .
klarra
Postat pe 24 Iulie 2009 21:51
Buna,
Te rog da-mi si mie ceva detalii despre nunta ta la cort.
Se va organiza la tine acasa?De unde ai inchiriat cortul?Pe jos ce o sa pui?
Multumesc frumos
CsLaura
Postat pe 11 Octombrie 2009 15:34
pretul tau mi se pare foarte mare dar depinde de pozitionarea localului si de multe alte facilitati dar totusi este mare
grace006222
Postat pe 4 Noiembrie 2009 19:41
sunt in schoc, tocmai am fost invitata dum la un botez unde pretul meniului este 65 euro



este extrem de scump tinand cont ca sunt doar 3 feluri de mancare.

totusi, e un botez!!
iulik_flore
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:54
MI SE PARE FOARTE SCUM PRETUL LA NOI IN ORAS PRETUL VARIAZA INTR 29 EURO SI 32EURO FARA BAUTURA.
grace007617
Postat pe 11 Februarie 2010 20:38
Meniurile incep de la 145 ron 3 feluri de mincare si la 190 cu bautura open bar pt botez si pt nunta 165 ron 4 feluri de mincare si 210 cu bautura open bar ,la variantele de meniu full adica 190 ron si 210 ron aveti din partea casei aranjamentul la mese si scaune decoratiuni din flori ,sampania si piscoturile ,eu cred ca este destul de bun pretul. Tin sa va spun ca nunta e in 2 Octombrie 2010. Daca e cineva interesat cu drag va recomand restaurantul, e in Bucuresti.


grace_42
Postat pe 15 Februarie 2010 16:48
Meniul tau e prost ales si scump. Inlocuieste snitelul cu peste, salau de preferinta, iar din ceafa ia numai jumatate din gramaj, pt ca lumea se satura deja de la aperitiv si tu platesti degeaba o caruta de bani. Ai grija ca aperitivele sa nu fie mai multe de 12, iar intre ele sa ai si salate, ciuperci, vegetale, intelegi, nu numai carnoase. Negociaza cu ei sa-ti aduci bautura de la hipermarket (care ti-o primeste inapoi dak nu o consumi pe toata), iar ei eventual sa-ti completeze dak nu ajunge. Iti doresc multa fericire si o nunta frumoasa!
nattysor_grace
Postat pe 16 Februarie 2010 15:42
Meniul tau e prost ales si scump. Inlocuieste snitelul cu peste, salau de preferinta, iar din ceafa ia numai jumatate din gramaj, pt ca lumea se satura deja de la aperitiv si tu platesti degeaba o caruta de bani. Ai grija ca aperitivele sa nu fie mai multe de 12, iar intre ele sa ai si salate, ciuperci, vegetale, intelegi, nu numai carnoase. Negociaza cu ei sa-ti aduci bautura de la hipermarket (care ti-o primeste inapoi dak nu o consumi pe toata), iar ei eventual sa-ti completeze dak nu ajunge. Iti doresc multa fericire si o nunta frumoasa!
nattysor_grace
Postat pe 16 Februarie 2010 15:42
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:19
Cel mai ieftin 100 Ron (fara tort si bauturi) cu: gustare (salam de sibiu, muschi file afumat, rulada de pui, rulou de sunca cu salata de cruditati, bacon, dobos, rosie cu branza., masline, cruditati), sarmale, mix grill (piept de pui, muschi file, cartofi prajiti/taranesci/copti, salata de varza/muraturi/vara, cafea de 2 ori, chifle
Daca schimbi sarmale cu peste (file cu cartofi nature) atunci e 120 Ron
Exista si varianta cu 4 feluri (adica si sarmale si peste) care este 135 de roni.
Daca se vrea si bautura de la ei se adauga 20 de ron la meniu.
In Bucuresti, la Piata Muncii: e si haios, numai ca e de maxim 60 de locuri, deci o nunta mica: www.lapiciorulporcului.ro
happyastrid
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:58
Buna Astrid,

iti raspund chiar daca nu chiar la subiect, dar nici off-topic. Am fost si eu La Piciorul Porcului la ....un parastas mai simandicos. Mi-a placut foarte tare mancarea (matusi-mea mi-a spus ca a fost 50 RON meniul cu bautura adusa de-acasa), dar cel mai mult si cel mai mult mi-a placut sa lecturez meniul, mi-a plouat in gura si mi-am promis solemn sa ma duc week-endul asta sa gust cate ceva. Ne-am stabilit si strategia: mergem patru sau cinci persoane sa comandam feluri diferite si sa le "postim intre noi". Inca ma stau pe site-ul lor si citesc meniul ca sa vad ce as vrea mai intii si mai intii. (PS Si nu sunt consumator fidel de "porc") Sper sa fie la fel de gustos cum suna prezentarea si cum a parut, cel puytin din ce am mancat la parastas, mai ales ca acum va fi o ocazie VESELA.
jurnalul
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:36
depinde de locatie. in buzau variaza de la 100 lei, fara bauturi si sucuri pana la 200 lei in acesti bani incluzandu-se totul. se mai pot face nunti cu firme de catering si meniul ajunge la maxim 80 lei cu aproape tot ce tine de nunta de la ei
laura_cazan
Postat pe 29 Ianuarie 2011 21:58
eu voi avea nunta in iulie,acest an si voi plati meniul 67 euro,deci la tine este foarte bine!
lety_23
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:03
buna fetelor cine este din arges ,si au facut nunta pensiunea florica din arges multumesc
kudika333007
Postat pe 31 Martie 2011 13:17
De la: kudika333007, la data 2011-03-31 13:17:47buna fetelor cine este din arges ,si au facut nunta pensiunea florica stefanesti din arges multumesc
kudika333007
Postat pe 31 Martie 2011 13:18
salut fetelor ma numesc iuly si as avea si eu nevoie de un sfat de fapt de mai multe sfaturi ..kre este cela mai convenabil restaurat din botosani sunt in criza am intentia sa ma marit anul viitor dar deocamdata nu stiu nimic ...am decis doar k ne casatorim dar restul...locatie,meniu muzica flori si ce doamne iarta ma mai trebuie ?????offff tin sa spun k doar k net ul ma pot interesa pt k nu locuiesc in romania..pupici...astept sfaturile voastre.
kudika416890
Postat pe 4 August 2011 17:07
am avut all inclus la 85 de euro eu; in Bucuresti la un ballroom



cristinne83
Postat pe 30 Octombrie 2011 13:17
spune-mi te rog si mie numele restaurantului...si eu vreau sa fac nunta in februarie in iasi si nu prea am idee de restaurante dat fiind ca sunt in italia....ms
Ank_Elena_Petrescu_1
Postat pe 1 Noiembrie 2013 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Profesionisti...pro si contra 31 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:03
invitati multi, resturante ...putine in bucuresti 13 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 17:12
un vot si ptr mine 1 De la: kyry 28 Mai 2009 13:33
Vand rochie de mireasa 1 De la: myssnatacha 19 August 2010 18:52
Accesorii nunti 6 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:49