Setari Cookie-uri

Ce atitudine ia domnisoara de onoare?

In curand voi fi d. de onoare la doua nunti.. primele din viata mea care ma prind in aceasta postura.. ce atitudine sa iau? ce atributii am?
KALI03
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:05
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:51
De la: GangstaTear, la data 2009-04-27 20:05:45In curand voi fi d. de onoare la doua nunti.. primele din viata mea care ma prind in aceasta postura.. ce atitudine sa iau? ce atributii am?



Eu am fost domnisoara de onoare la 2 nunti acum 2 ani. Ca atributii am avut: sa ajut miresele la imbracat (sa am grija sa nu se uite cate ceva din accesorii), la biserica am tinut lumanarea (nu o subestima ca e destul de grea, sper sa fie din aceea care o poti sprijini pe podea), apoi la restaurant am stat alaturi de miri la intampinarea invitatiilor si directionarea spre locurile lor la mese, apoi intretinut atmosfera, dansat cu cat mai multi invitati etc. Este totusi fain, distractie placuta ;)
roxanastanciulescu
Postat pe 10 Mai 2009 10:01
Pai trebuie sa fii mana dreapta a miresei,sa o ajuti la imbracat,aranjat,cu florile,sa pui cocarde,in biserica sa tii lumanarile impreuna cu domnisorul/cavalerul de onoare,sa fii mereu vesela,sa dansezi si sa intretii atmosfera Eu am fost o singura data si mi-a placut la nebunie Nu uita ca trebuie sa arati foarte bine deoarece vei aparea in multe poze.Eu am avut o rochie peach cu crinolina,nu prea am putut sa dansez pe muzica saltereata pt.ca ma impiedicam de ea,dar n-am ratat nici un blues Mult succes si distractie placuta!
sorana_catalina
Postat pe 10 Mai 2009 10:05
Si eu pe 13 iunie o sa fiu D.O. la nunta frate lui meu, la fel prima oara in viata mea cand ma aflu in aceasta postura.
Ce trebuie sa facem? Pai sa vedem:
- sa tinem lumarile in biserica...
- sa ajutam mireasa sa se imbrace... etc... intr-un cuvant sa se pregateasca pt marele eveniment
- la restaurant chiar si acasa sa punem flori in piept invitatilor
- la sosirea invitatilor sa ii asezam la mese dupa "lista" daca asta exista
Mie doar asta imi vin acum in minte... probabil ca mai sunt dar astea cred ca sunt cele mai importante... eu abia astept monentu
ralukam1r
Postat pe 10 Mai 2009 10:11
buna eu am fost domnisoara de onoare la 3 nunti. la doua dintre ele am pus doar flori in piept invitatilor asta pentru ca miresele mai aveau inca cate domnisoara de onoare care trebuia cu un cavaler sa tine lumanarile, iar la cea de-a treia nunta am tinut lumanarea . asta depinde si de mireasa cate domnisoare de onoare doreste sa aiba, si le poate indruma dinainte ce atributii are fiecare dintre ele. la ajutatul miresei sa stii ca nu o ajuti doar tu ca domnisoara ci poate asista si ajuta orice se afla in casa. pup si distractie placuta
julyanne85
Postat pe 10 Mai 2009 19:15
pe mine o sa ma ajute toate prietenele dar nu le pun domnisoare de onoare

in plus nici nu le voi pune sa poarte ceva anume

nu mi se pare tocmai in regula sa le fortez si sa le conditionez sa poarte ceva anume, in fine

mie imi plac copilasii la nunta si cred ca din acestia voi avea frumos imbracati si "impodobiti"
iulik_flore
Postat pe 11 Mai 2009 17:23
Dar lumanarea n-o tin nasii? Si eu o sa fiu D.O.pe 11 iulie si vreau sa stiu detalii.Ms
diana82
Postat pe 12 Mai 2009 00:44
De la: diana82, la data 2009-05-12 00:44:30Dar lumanarea n-o tin nasii? Si eu o sa fiu D.O.pe 11 iulie si vreau sa stiu detalii.Ms


NUUUUUU

AM MAI VZ DAR SINCER NU STIU IN CE CONDITII TIN NASII LUMANARILE
iulik_flore
Postat pe 12 Mai 2009 12:20
la botez tin nasii lumanarile daca nu ma insel.
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 07:50
pai prietena mea are nasi si de aceea se numesc nasi de cununie. domnisoarele doar ajuta pe cat pot. o sa ma mai interesez. ms de rasp.
diana82
Postat pe 27 Mai 2009 17:21
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 13:28
Buna diana82. Cu lumanarile vor intra in biserica domnisoara de onoare cu cavalerul, iar in biserica preotul le va inmana nasilor, dar pana acolo ei le vor tine...de altfel ei vor fi primi care vor intra in biserica (d-soara cu cavalerul de onoare), urmati de nas cu mireasa apoi nasa cu mirele, apoi parintii mirilor si restul invitatilor.
innocent_girl
Postat pe 27 August 2009 11:31
depinde de zona, aici in baia mare lumanarile la biserica le tin nasii, iar lumanarile le duc mirii in dimineata nuntii la biserica si raman acolo pana la eveniment, la noi nu duc domnisorii de onoare lumanarile. singura atributie a domnisoarelor -domnisorilor este sa coboare scarile cu mirii de brat. atat
oanaiullliana
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:32
Eu am avut 2 domnisoare, 2 prietene foarte bune si ma intrebau mereu.. ele ce fac? Cu ce ma ajuta..?
Eu am facut nunta la Arad, fara prea multe traditii, dar am vrut ca fetele sa ma ajute sa ma imbrac, sa-mi prind voalul si sa fie acolo pentru suport moral :)
Dupa ceremonie, am fost sa facem niste poze si fetele au condus invitatii la locul petrecerii si au prins floricele la mana doamnelor invitate si au moderat putin atmosfera pana am aparut noi.. si apoi au fost responsabile de cartea de oaspeti sa fie completata de toti invitatii..
Nu am vrut sa le dau sarcini, am vrut sa se simta bine.. si m-au asigurat ca s-au distrat, chiar daca le-am dat putin de lucru :)
adeana
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40
voi ce parere aveti.....sa cred sau sa nu cred... 7 De la: Al3xandra 6 Mai 2010 11:46
Tot de religie si reguli 5 De la: grace003710 20 Iulie 2009 12:35
eu am niste lamuriri legat de sex 72 De la: 4 Octombrie 2012 19:25
traditiile ma omoara!!! 101 De la: mitrea_alina 31 Octombrie 2009 03:00