Setari Cookie-uri

Vestimentatia la nunta! Doamnelor si domnilor, mai lasati tzarania si pe acasa, va rog!

Doamnelor si domnilor, mai lasati tzarania si pe acasa, va rog!
Si aici nu ma refer la mire si la mireasa..no way!
Aici ma refer la soacre, domnisoare de onoare, nasi si restul de invitati.

Cu parere de rau o spun ca 75% dintre invitatii unei nunti sunt imbracati ca niste tarani! Ce mama ma-sii domle'!? Avem zeci de canale cu zeci de diverse emisiuni despre moda, fashion, stil, bun gust, cum sa combini, ce culori sa pui pe tine, ce merge si cu ce merge , ce nu merge cu ce nu merge, avem zeci de reviste glossy pe piata, toata lumea vrobeste cu toata lumea, peste tot numai despre fashion si altele apropiate domeniului si tot asa si totusi cand iesim din casa la un mare eveniment cum e o nunta, aparem ca cei mai mari tarani! Si aici taran nu are acelasi sens cu sufletul bietului taran muncit de la tara, aici ma refer la faptul ca bietul ala taran antic nu avea nici lumina electrica, ce sa mai vorbim de emisiuni de fashion sau reviste glossy, asa ca da, ala nu avea de unde sti ca rozul nu merge cu rosul, ca epoletii nu prea mai poarta la femei:)), ca daca ai intre 20-35 de ani cu atat mai mult,iti permiti sa porti o rochie macar pana la genunchi insa nu ca babele, intre genunchi si glezne, ca sutienele nu trebuie sa fie la veder ca de asta s-au inventat bretele transparente si rochii cu sutiene gata incluse, ca barbatii trebuie sa poarte cravata numai la maneca lunga si niciodata la scurta, ca daca nu ai un trup asemeni lui Heidi Klum sau ca a Adrianei Lima, NU ai voie sa porti rochii cu vedere la burtica, ori rochii extrem de scurte, pt ca nu ai mers in viata ta la sala si le e sila si altora sa iti vada colaceii si se vede totul ca curu', scuzati-mi expresia!
Fetele se machiaza cu fundu' sau mai rau nu se machiaza deloc *(fetelor, nu mergeti in parc sa alergati, mergeti la o nunta!!) Nu mai zic de epilat, sau vreo crema bronzanta in caz de ceva...ca cer deja prea mult.


Well?

In fine, acest mesaj e pt taranii care nu se simt.. poate cine stie, data viitoare cand vor iesi din casa la o nunta, vor avea in vedere aceste mici tipsuri de mai sus si le vor evita!!!!!!

PS: daca cunoasteti si voi tarani de acest tip.. scrieti aici, poate asa vor vedea si ei ce sa evite si ce nu..ca deh..nu prea le zice nimeni pe fata nimic..
cristinne83
Postat pe 30 August 2009 18:47
PS: daca cunoasteti si voi taranii de acest tip.. scrieti aici, poate asa vor vedea si ei ce sa evite si ce nu..ca deh..nu prea le zice nimeni pe fata nimic..

eu intre timp o sa ma mai gandesc si la altele ce am mai avzut si la care am strigat in sinea mea: NUUUUUUUUUUU!!!!!! ASA NU!!!!!!!!!!!!!!!!!
cristinne83
Postat pe 30 August 2009 18:52
Si mai adaug si eu pe langa imbracaminte si felu de a sta la masa si mai ales si atunci cand "halesti" si servesti bautura. Muti beau berea direct din sticla ceea ce e de prost gust la un asa eveniment,da la un chef intre prieteni mai merge dar la o nunta e frumos asa din pahar ca doar iti pun 3-4 pahare in fata ta pt orice bautura. Si am si eu o rugaminte proaspetelor mamici daca tot isi duc bebelusii la nunta macar sa aiba bunavointa sa se duca la toaleta sa-si alapteze copilu nu in fata invitatilor ca e de de prost gust. Si cica distinsa doamna are facultate si de fata la 200 de invitati si-a scos imensu san sa-si alapteze copilu cand putea la toaleta unde era super curat sau untr-o alta incapere unde nu era nimeni. Ce mai oameni, oameni fara judecata...
Natasa79
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:15
nu se mai poarta nici sarmalutele in cap..muuulte;))) de iti face capul cat 5 la un loc=))

cristinne83
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Restaurante in Buzau 19 De la: 13 Martie 2019 13:40
sotia m-a pacalit 9 De la: miky_aurash 25 Octombrie 2010 12:45
Cum sa fac cu invitaii! 13 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:22
cum sa-l surprinzi in noaptea dintre ani 22 De la: Cassey 20 August 2009 13:00
MARTURII LA COMANA 24 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:54