Setari Cookie-uri

nu cred ca daca ma casatoresc virgina este o rusine

eu am 17 ani traiesc o poveste de dragoste uimitoare el ma iubeste eu il iubesc el a mai avut o experienta de viata si nu este virgin si a avut si un copil dupa acre sarcina la femeia cu acre era nu a rezista si a murit copilu el are 24 de anu e o persoana trecuta prin viata si ne iubim (eu sunt problemanasoala sunt virgina si deocamdata sunt plecata in iatlaia la munca si el stye ca eu vreau sa fac dragoste nu sex dragi mei de pe acest forum dragoste faci cand iubesti si sexul e pt bani sau atractie fizica unde ramasesem aaa si el stie ca nu vreau sa fac dragoste sau sa ma cul cu un barbat pana in ziua casatoriei am o educatie si nu vreau sa imi bat joc de corpul meu)ok pt mine ca el nu mai este virgin nu este nici o problema dar pt o femeie cel putin asta simt si cred atunci cand te casatoresti porti o rochie alba de mireasa rochia semnifica puritatea ta ca persoana si eu nu intele mai fetelor nu va mai impracati in rochie alba daca nu sunteti virgine este pacat mai sunt si alte culori

Postat pe 18 Noiembrie 2008 06:00
sunt foarte de acird cu tine!!!!! asta este ceea ce o fata are cel mai de pret si mai apoi ganditi-va la nopatea aia speciala(NOAPTEA NUNTII) in care lui ii dai totul!!!!!!! va fi si pentru mine si pentru el o noapte de neuitat!!!! majoritatea fetelor care s-au casatorit virgine au zis ca noaptea nuntii a fost cea mai deosebita noapte si speciala, iar cele care nu au facut asa, au zis ca a fost o noapte ca oricare alta in care a mai facut asta. asa ca fiecare alege.... vrea o noapte speciala de neuitat sau inca una in plus printre multe altele, probabil.
cristinaldea
Postat pe 21 Noiembrie 2008 08:12
Nu este o rusine, deacord!
Dar virginitatea nu este "cel mai de pret lucru" pe care il are o femeie, nici pe departe. Lucrurile cele mai frumoase pe care le are o femeie sunt: inteligenta, gingasia, capacitatea de a ierta, posibilitatea de a fi mama, lacrimile pe care le varsa penrtu tot felul de nimicuri, puterea de a se ridica din cenusa ca pasarea Pheonix, fumusetea atat interioara cat si cea exterioara, umorul si multe, multe altele.

Giusy, cu ce drept le judeci tu pe cele care au ales sa poarte rochia alba? Este problema lui Dumnezeu daca le iarta sau nu pacatele, nu a ta. Exista un vechi proverb romanesc care tie ti se potriveste de minune: "Inainte sa cauti barna din ochii celorlalti, priveste-te in oglinda".
fantome
Postat pe 21 Noiembrie 2008 08:48
iubitelu000
eu nu am fost virgina cand m-am casatorit si nu cred ca asta ar fi vreo problema pentru doi oameni maturi care se pun deacord in ceea ce priveste casatoria
sincer eu una nu cred in acea noapte a nuntii
care noapte speciala tinand cont ca nunta se termina in jur de ora 6.00 dimineata urmand sa ajungi acasa(iti numeri 'profitul') se face ora 7.00-8.00 , si incepi sa te pregatesti pentru ciorba de potroace
iar invitati iar ' chindie' mare pana seara tarziu cand cazi frant si tu si sotul tau si nu va mai 'arde' de nimic
a doua zi la fel , mai vin alte persoane care poate nu au putut venii la nunta si o tii 2-3 zile intr-un chef
dupa care pleci in luna de miere si deabia acum simti cu adevarat ca esti proaspat casatorit si profiti de fiecare secunda , in aceasta perioada intr-adevar faci dragoste linistit si fara nici un altfel de strez
din punct de vedere personal noapte nuntii o dedici invitatilor sacrificandu-te pe tine

Postat pe 21 Noiembrie 2008 08:57
ma nu cred k rochia alba e un cadou pe care il merita doar virginile uite sunt fete care n-au avut decat un partener in toata viata cu care sau culcat si au facut dragoste inainte de nunta asa cum sunt femei care au fost virgine la nunta dar care au avut aventuri deci mai multi parteneri acuma te intreb eu pe tine care isi merita rochia alba?
ioanageorgiuADY
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:36
La 17 ani sa fi virgina ni mi se pare o rusine eu am 24 ani si am o relatie de 5 ani cu un barbat, nu puteam sa ne casatorim pana termin eu faculta, pt ca at ne-ar fi mai greu, ne dorim dar deabea de la anu, in fine, tu find in italia si el in romania sau in alta parte, crezi ca relatia voastra se bazeaza pe incredere totala?
Iarta-ma ca iti spun asta, dar trebuie sa te gandesti foarte bine pana sa iei o decizie.
b_i_a_n_c_a
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:55
ar trebui sa te gandesti serios inainte sa iei o decizie asa importanta pt tine,eu stau cu viiotrul meu sot de 4 ani si jumate impreuna si ne casatorim abia peste 2 ani pt ca important este sa cunosti persoana de langa tine nu virginitatea si rochia alba.data viitoare inainte sa zici ca nu ne meritam rochia alba ar trebui sa te gandesti serios la asta.iubitul meu nici nu ma vede in alta culoare .
MONYK_ADRIANA
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:20
Sunt intru totul de acord cu tine... din statistici se vede ca de multe ori sexul sau facutul de dragoste inainte de casatorie dauneaza relatiei...

Atunci dupa ce sa mai faci?
dorinausvat
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:30
giusy, ai 17 ani.
pariu ca nu o sa te casatoresti peste un an,
si pariu ca in maxim 5 ani mentalitatea o sa ti se schimbe complet.

stai linistita.. you're just a kid.
inteleg, povestile care se termina cu bine, in rochia pur alba de mireasa, cu voalul lung si trena la fel de frumoasa... o poveste intr'adevar frumoasa, sa te ia sotul in brate, sa te treaca pragul si sa te aseze pe patul ce e acoperit de petale de trandafiri...etc..
si va fi prima ta noapte..

dar nah..sincer, sunt doar povesti frumoase cu zane si printese.
ciudat cum la doar 17 ani esti in italia la munca.. :-?
nu ar fi trebuit sa fii la scoala acum?

si apoi, de ce te gandesti la casatorie de abia la varsta asta?

ps: fiecare dintre noi am avut o educatie solida si bazata pe un fundament puternica, insa experientele ne'au maturizat pe fiecare dintre noi, si prin urmare, referitor la alegerile si deciziile pe care le'am facut, faptul ca ramai virgina pana in noapte casatoriei... mmh... sincer, esti f draguta din cateva poze de pe profilul tau, si ai o varsta tare frageda, lasa sa vina de la sine, si nu te mai gandi de pe acum a te lega de cineva printr'o rochie de mireasa...

multa bafta in ce faci,si fericire multa!
Greenie
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:33
Nu începe subiectul prin a spune ca daca te cãsãtoreºti virgina nu crezi ca este o ruºine, ca apoi sa arunci cu "pietre" in cele care deºi nu au fost virgine in ziua nuntii au purtat o astfel de rochie.Sigur, fiecare decide ceea ce e mai bine pentru propria-i persoana. La vrâsta de 17 ani crezi ca le ºtii pe toate însã nu-i aºa. Un singur lucru iþi mai spun... mai vorbim peste câþiva ani !
Ancush
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:35
no offence, dar cred k eduktia p kr ai primit-o nu prea mai este d actualitate. se purta acu vreo 200 de ani prin regiunile rurale. Acum mai bine te-ai axa pe studii, chiar dak n-ai posibilitatea in momentul asta, e bine sa ti-o creezi. Iar in legatura cu maritatul, my opinion: stai cuminte aksa la tine, mai copilareste un pic, iubeste-te cu prietenu tau (si ai grija k a avut un trecut suspect, chiar dak e naspa, ar trebui sa-ti pui pb dak ti-e fidel), du-te la sc, fa si tu ce face orice fata de varsta ta. nu t arunk cu capul inainte intr-o casatorie k nu e doar un vis frumos. iar sa consideri noaptea nuntii "speciala si minunata" mi s pare un fel d fantezie. Prima data nu e niciodata misto, poate doar din perspectiva sentimentelor. Insa practic, ti-ai cam sacrificat intreaga viata sexuala. Ia gandeste-te: dak nu-ti place? daca o tot faceti si tie nu-ti place? mie mi-a luat vreo 2 3 ani k sa incep sa simt placerea sexului iar acu nici nu m-as gandi sa o schimb pt virginitate.
Si inca ceva: virginitatea o au toate fetele, e ceva comun pana intr-un moment, dar inteligenta, frumusetea, intelegerea, agreabilitatea, o buna educatie se gasesc mai rar. Iar o femeie trebuie pretuita pentru calitatile astea, nu pt k s-a abtinut pana acum.
theodora90210
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:38
salutare. as vrea sa imi spun si eu opinia chiar daca poate se va supara. o sa fiu directa.
1. ai 17 ani el are 24 ( a avut deja o relatie din care a aparut un copil) cat crezi ca va astepta dupa tine fara sa se duca la alta? ca pun pariu ca nu te mariti la anu
2. ´nu le mai incrimina pe fetele care se casatoresc in rochie de mireasa alba, pentru ca da,dupa caz poate sunt si care au avut mai multi parteneri dar sunt si fete care au avut relatii sexuale doar cu barbatul cu care se casatoreste. si atunci de ce sa fie privata de rochia alba?
3. eu nu am mai auzit de nunti facute imediat in ziua in care te muti cu barbatul cu care vrei sa iti traiesti viata. majoritatea se muta impreuna si apoi fac nunta. ce ar trebui sa face aceste persoane?
4. iar daca spui ca ai primit o educatie....din cate imi amintesc eu la 17 ani eram la liceu in clasa a 11 a nu in italia la munca. si sincer eu am fost educata sa imi fac o scoala, o cariera , o viata a mea pana sa ma leg de cineva prin casatorie, sa nu ma marit de la 17 ani sa depind de barbatul cu care m-am maritat.
5. nici eu nu le stiu pe toate, am doar 23 de ani, dar tu cred ca de fapt ai vrut sa spui altceva in mesajul tau.
6. daca nu faci sex cu iubitul tau ai putea sa faci dragoste...

ps: sa nu imi spui ca vrei sa scoti si camasa de noapte pe strada sa o dansezi cu vecinii cum se facea acum 200 de ani sau cum fac tiganii?
love_love
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:13
Sigur k nu e rusine,dc ar fi?Bineinteles asta ramane la latitudinea fiecareia,ce fel de procese de constiinta isi face.Eu am 20 de ani,sunt virgina si single in momentul de fata.Uneori si mie mi se pare k virginitatea ar fi o povara si cu cat trece mai mult timp,cu atat o sa fie mai penibil pt mine,dar asta e doar o faza si imi trece repede.Personal,cred k e f dragutz sa fii virgina in noaptea nuntii.Mie mi-ar placea chiar sa inchiriez o camera la hotel si in timpul noptii sa fiu rapita de sot si sa facem nebunii in timp ce invitatii se distreaza la petrecere.Nu cred k ne-ar simti cineva lipsa vreo ora.Si cred k ar fi foarte tare!
lolyka
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:22
Clar sa ti fie draga Gyusi o chestie: Prima data oricum te doare, ca deh, se rupe hineul etc, si cu ce este atat de speciala? La fel ca tine gandeam si eu cand eram de varsta ta, insa cu riscul de a repeta ceea ce s a mai spus, nu asta e important! Ci calitatile tale ca femeie, daca nu ti place dupa, daca nu va potriviti la pat? atunci ce faci? Iti vei lua un amant fireste, care te va duce pe culmile placerii si asta e!
Si nu este deloc frumos din partea ta sa critici fetele care desi nu sunt virgine poarta rochie alba in ziua nuntii? Oricum ar fi ele din punctul tau de vedere, fiecare are dreptul la propriile decizii si propriile greseli in viata, ca doar din ele inveti!
Eu stau cu logodnicul meu de 1 an, si abia la anul ne vom casatori! Crezi tu ca daca m-am culcat pana acum cu el, apoi nu va mai fi la fel? GRESIT! Exista intre noi atractia sexuala, de cate ori il vad imi vine sa rup hainele de pe el etc, si este SPECIAL si dupa nunta, si iti spun de ce! Atunci vrem sa facem un bebe... Si oricum o intorci, nu o bucata de hartie sau ceea ce ti spune preotul in biserica face o relatie sa dureze, ci ceea ce simte cei doi in cauza totul este in sufletul lor!
Si ca fapt divers, casca bine ochii draguta inainte de a te casatori, si mai ales cu cine!
devyl_is_crying
Postat pe 21 Noiembrie 2008 12:17
Giusy! Am si eu o intrebare: esti plecata cu capul???
Dupa ce am citit ce ai scris acolo (sau ce ai vrut sa scrii pentu ca nu se intelege mare lucru!) am ajuns la concluzia ca ai ceva la cap! Cum iti permiti tu sa dai sfaturi celorlalte fete cu ce sa se imbrace si ce sa faca??? Vezi-ti de viata ta mai bine si de copilaria si naivitatea varstei tale si scuteste-ne de sfaturi inutile!!! Asteapta sa mai cresti pentru a da sfaturi!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:24
1.Care "noapte a nuntii", eu din cate imi amintesc ( acum poate o fi si nu am stiut eu) in noatea nuntii esti la restaurant petrecand cu invitatii, sau cel putin eu acolo am fost, si nu in pat cu sotul facand dragoste pentru prima oara. Da stiti fetelor in Tg Mures nuntile se fac ziua pana la 12 noaptea si probabil dupa aceea te duci acasa si faci dragoste cu sotul.
2.Educatie, ce eudactie ai tu din moment ce ai doar 17 ani si esti in Italia sa muncesti, eu la 17 ani eram la liceu.
3.O noapte a nunti speciala o poate avea si o fata care nu s-a casatorit virgina, pentru ca noaptea tu stabilesti detaliile.
4.Cum a spus cineva mai sus, nu apuci sa ai o noapte linistita cu sotul decat atunci cand pleci in luna de miere, sau daca nu pleci abia dupa vreo 4,5 zile.
5.Niciun baiat care nu este virgin nu sta cu o fata virgina fara sa nu aiba si aventuri.Un barbat nu rezista fara sex sau dragoste cum vrei sa ii spui ca tot aia e ( ca tot acelasi act in sine este )mai mult de doua saptamani (si deja e mult).Un barbat care a fost pe cale sa aiba si un copil e clar ca adora sexul.
6.Intradevar, exista o vorba din batrani ca in biserica intrii in rochie alba de mireasa doar daca esti pura, dar este o vorba veche si nerespectata de multi ani.La urma urmei te imbraci cum vrei, ca alb alb tot nu esti, ai ceva albastru ca asa e traditia (ceva nou, ceva vechi, ceva imprumutat si ceva albastru), si sa nu uit, crezi ca daca te imbraci in alb si nu esti pura Dumnezeu "se supara si nu te mai baga in seama"? Daca ai cu adevarat credinta in Dumnezeu nu rochia de mireasa iti schimba credinta, sau te face necredincioasa ci tu stabilesti asta.
si 7. Pune mana si dute la scola, invata si dupa gandestete la casatorie si cu cine, viata ti se poate schimba in orice clipa.
nec_simi
Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:16
Si eu la 17 ani eram convinsa ca ma voi marita virgina dar nu ca voi face pasul asta la 18 ani.
Daca vrei sa faci dragoste cu iubitul tau sa stii ca nu e obligatoriu sa te si mariti...mie una mi se pare ca vezi casatoria asta ca pe o necesitate..sex sau dragoste fara casatorie nu se poate in opinia ta.Afla ca se poate si poate fi chiar minunat..
Eu nu prea sunt de acord cu "maritaul virgina" pentru ca e foarte posibil sa nu va potriviti din punct de vedere sexul sa nu iti placa ca face in pat, nu o fi sexul cheia succesului intr-o casatorie dar conteaza foarte mult...
Eu am 24 de ani si sunt casatorita de 3 luni si nu eram nici virgina cand m am casatorit si nu s-a prabusit lumea.Si daca el nu s-ar fi ridicat la standardele mele in pat nu m-as fi casatorit cu un barbat ce nu ma satisface sexual.Ce sa fac dupa asta sa caut amant?
Citeste si tu cu atentie tot ce spun fetele pentru ca au experienta de viata mai vasta ca a ta si ai sa vezi peste cativa ani ca toate au avut dreptate in felul lor...
oana84
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:33
1. Termina scoala...ai nevoie de scoala in zilele noastre, trebuie sa cunosti gramatica limbii romane ....
2. De cand esti tu plecata in Italia la munca?
3. Vad ca ai doar 17 ani , e si normal sa fii virgina dar nu e normal sa te mariti cu primul care ti-a iesit in cale!
4. Nu prea o sa gasesti prea curand vreun barbat virgin... parerea mea..., iar barbatul cu care esti are un trecut glorios....nu sta el cu tine ....fara sa faca sex nu te imbata cu apa rece
5. Am fost si eu virgina pana la 21 de ani, am facut sex pana azi doar cu un barbat eu consider ca merit acea rochie de mireasa , in curand ne vom casatori, dar suntem impreuna de peste 4 ani..
Cypcip
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:22
hai ca m-am amuzat teribil cititnd primele doua pareri !! Doamne, am trait sa o vad/ "citesc" si pe asta!
Mai fetelor - virginelor de unde ati scos faza cu pacatul sa porti rochie alba de mireasa ca eu un pacat de nu te spala toate apele :)) Puneti accent pe niste lucuri absolut nesemnificative pentru o casnicie. In primul rand o casnicie inseamna cu totul altceva decat ca esti sau nu in noaptea nuntii virgina.In fine...nu are rost sa tin teorii fara sens - ci le las sa le descoperiti voi in ani de convietuire cu alesul inimii si sa trageti singure o concluzie de care sa fiti mandre!

O seara frumoasa!
2007Lau_grace
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:48
depinde cati ani ai.

la 20-25 nu e o rusine, dar peste deja e o problema atat din punct de vedere fizic cat si psihic. de ce credeti k inainte cand virginitatea era o "must have" femeile se maritau asa de devreme??????
pentru ca organismul era pregatit pentru viata sexuala, pentru maternitate,isi cerea drepturile.
deci parerea mea e k daca vrei o viata sanatoasa ,o casnicie trainica incearca sa experimentezi ceva ininte.
dnicole1980
Postat pe 21 Noiembrie 2008 22:05
Nu e deloc o rusine sa te casatoresti virgina, de la inceput D-zeu a lasat ca sexul sau dragostea sa se consume dupa casatorie dar lumea a intors totul cu susul in jos.Daca mai multe fete si baieti s-ar pastra pana la casatorie multe boli nu ar mai fi si ne-am intoarce la normalitate.Inainte era o rusine sa nu fi virgina la casatorie si acum ironic vorbind e rusine sa fi virgina sau virgin la casatorie.Felicit pe toete fetele si baietii care sunt virgini la casatorie.Tineti-o tot asa.
kudika081801
Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:36
Another one
Gaby211081_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:46
Eu sunt curioasa unde scrie ca Dumnezeu a lasat ca dragostea sa se consume dupa casatorie. Pe vremea cand au fost creati Adam si Eva existau cu siguranta preoti care sa ii casatoreasca.Hai sa fim realisti si sa nu credem tot ce se spune deoarece eu nu am gasit nicaieri in Biblia aia ca de fapt acolo se pretinde ca ar fi scris despre faptul ca inainte de casatorie nu poti avea relatii sexuale.
Au mai fost cazuri de visatoare si care sustineau sus si tare ca se marita virgine si la cateva luni au divortat , motivul: nu se potriveau la pat, exista iubire dar cand ajungeau in pat ii venea sa fuga de el, asa ca au divortat.
eve_getyx
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:26
stiu ca s-a mai spus asta dar o repet si eu, exista posibilitatea si inca una mare, ca voi sa nu va potriviti din punct de vedere anatomic, si apoi sa spui ca fetele care nu au fost virgine in momentul casatoriei nu au dreptul sa poarte rochia alba, este foooooarte deplasat. Cred ca ar trebui sa gandesti mai mult cand vrei sa deschizi gura. Vezi ca nu scrie nicaieri in Biblie ca femeie ar trebui sa fie dezvirginata de barbatul cu care se marita, sau ca trebuie sa poarte rochie de culoare alba daca este domnisoara si neagra (culoarea asta mi-a venit in minte) daca nu este. Astea sunt niste obiceiuri ale oamenilor pe care noi le respectam mai mult sau mai putin in functie de mediul in care traim. Cum ceea ce se intampla in ziua de azi nu se compara cu ceea ce se intampla acum 10, 20, 30 de ani, nu cred ca are dreptul nimeni sa judece deciziile fiecaruia in ce priveste hotaririle luate in acest sens. Ca tu vrei sa te casatoresti virgina este strict problema ta si cred ca ar trebui sa o discuti cu persoana care are rabdarea necesara sa te astepte pana in noaptea nuntii (poate vreun impotent ). In cativa ani ti se va schimba mentalitatea si poate ti se va dezvolta si creierasul. Succes
vioxx_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:04
si sa-ti mai spun ceva, apropos de impotenta, cand eram de varsta ta (virgina fiind), asta acum vreo 15 ani, am avut parte de un barbat care imi promitea luna dupa cer si deja se vedea casatorit cu mine. Mai tarziu, cand au trecut anii si am inceput sa am si eu o oarecare experienta cu alt baiat cu care m-am si casatorit, mi-am dat seama ca acel baiat nu purta nimic in pantaloni . Asa ca, deschide bine ochii cu cine vrei sa te mariti si fa-i macar un "control de rutina" ca s-ar putea sa ingrosi randurile si dosarele tribunalelor. Si un divort, crede-ma pe cuvant este destul de traumatizant.
vioxx_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:11
SUNT DE ACORD CU TINE GIUSTY!!!!!!!! SA TE CASATORESTI VIRGINA NU ESTE O RUSINE dar nici o mare realizare ...

Din tot ce ai scris... am ramas foarte uimita...ai spus numai aberatii...e ciudat ca o fata la 17 ani in 2008 mai gandeste asa si am sa-ti spun si de ce...nu vreau sa te jignesc dar asta e parerea mea...

1. prietenul tau a mai avut o relatie din care a rezultat un copil care din pacate nu a supravietuit....si el ce a facut? ... s-a despartit de fata respectiva ...probabil ca nici un cot nu-l doare de traumele suferite de ea....nu-l judec, nu-l cunosc...dar asta nu e normal...daca a vrut sa aiba un copil cu ea inseamna ca s-au iubit si in acest moment ar trebui sa se sustina unul pe celalalt, sa fie alaturi de ea...banuiesc ca nu e usor sa pierzi o sarcina.....sau daca nu s-au iubit atat de mult incat sa-si doreasca un copil inseamna ca e un nepasator si-si lasa samanta pe unde apuca

2. spui ca dragostea se face pe baza de iubire iar sexul e pe bani....eu stau si ma gandesc daca respectivul ti-a oferit bani sa faci sex cu el?'??? daca e asa ar trebui sa ceri comision de virginitate....scoti mai mult......ca daca va iubiti ar iesi din calcul sexul si ati face dragoste de 5 ori pe zi unde va vine cheful. sex = actul sexual in majoritatea limbilor...cel putin cele cunoscute de mine....si in dictionar nu cred ca spune act sexual pe bani....n-am un dictionar la indemana ca ti-as da explicatia exacta

3. mai spui ca ai o educatie si ca nu vrei sa-ti bati joc de corpul tau......cred ca toate primim acceiasi educatie:¨ mamica a fost virgina pana dupa casatorie.....si taticu a fost singurul barbat din viata ei si de asta au o viata atat de fericita si au rezistat o viata¨
Eu cred ca a-ti bate joc de corpul tau e sa te f..i cu 10 care stau in sir indian...sa-i doara in penis de tine sau sa stai pe marginea strazii sa faci sex pe bani....atunci ti-ai bate joc de corpul tau cu siguranta....dar daca aveti o relatie deosebita asa cum spui nu cred ca e bataie de joc...

4. poate ca ar mai trebui sa astepti putin...sa nu te gandesti ca noi iti spunem sa faci sex neaparat,,,,parerea mea e ca nu ai simtit ca vrei sa faci asta si daca ai gasi un baiat de care sa fii cu adevarat indragostita, sa te simti iubita, sa-ti fie dor de el in fiecare secunda, sa-ti aduca cate o floare in fiecare zi...sa simti ca esti femeia lui...sa te respecte sa te alinte....atunci iti spun eu ca nu mai astepti 5 ani doar cu pupici

bucura-te de anii ¨puritatii¨ si zic doar ca ......rochia de mireasa e rochie de MIREASA si orice fata poate sa o poarte....daca vrea sa se imbrace in rochie de mireasa si la a doua casatorie mie mi-e indiferent.....fiecare barbat are dreptul ca femeia lui sa-i fie mireasa si daca ea se simte bine asa....sa-si faca bucuria asta...nu avem noi dreptul sa judecam pe nimeni

uuhhuuuu....gata ca m-am intins prea mult.....multa bafta pe viitor si spar sa gasesti persoana potrivita......mai este un topic cu virginitatea in caz ca mai ai dubii
rocsanyk3
Postat pe 23 Noiembrie 2008 02:55
Draga mea, la educatia "buna" pe care ai primit-o ar mai trebui sa adaugi 5 ani de limba si gramatica limbii romane si poate atunci ai sa intelegi pe deplin raspunsurile tuturor de aici. La 17 ani ce studiezi in Italia, ma rog, muncesti? Sincer, sfatul meu este sa te intorci la scoala pentru ca ai nevoie mare, no offence.
crysy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:09
nu cred ca trebuie sa te casatoresti virgina pentru a purta rochia alba. virginitatea era necesara in trecut ok, dar din considerente genetice si anume ca sotul sa fie sigur ca bebelusii produsi sunt ai lui nu ai altuia(nu existau teste ADN). asa cum in trecut majoritatea casatoriilor erau stabilite de catre parinti. personal cred ca este o alegere de viata cum te casatoresti si cine este primul si in ce conditii si nimeni nu trebuie criticat pentru aceste alegeri. tot ce iti pot spune este: ai grija cu cine te casatoresti si de ce. divortul poate fi mai traumatizant decat a nu fi virgina in noaptea nuntii din mult mai multe puncte de vedere. parerea mea este ca la 17 ani esti inca o adolescenta.
andrac81
Postat pe 23 Noiembrie 2008 09:23
mor de ras :))))))))))si e a doua oara cand scriu mesajul,ca din greseala am inchis pagina acum 2 minute cand scriam :))
Ce scriam? ca sunt cele mai mari prostii pe care le-am auzit sau citit saptamana asta(si-am auzit/citit destule!Thank God s Sunday!!!) :)))
poate la tine este de vina varsta...sau poate nu,avand in vedere felul in care stii tu sa scrii in limba romana.
Vad ca impresia pe care o ai tu despre femeile de pe planeta asta este ca marea majoritate sunt niste depravate,bolnave(sau ce-o fi vrand sa insemne aceea ca-si bat job de corpurile lor,daca fac sex sau dragoste cum vrei sa-i zici,inainte de a fi casatorite).Oricum nu vreau sa scriu eu ce-au scris si altii inaitea mea.Vreau doar sa-ti dau niste informatii simple,pe care se pare ca tu nu le-ai aflat inca.
1)Prima rochie alba de mireasa a fost purtata de anul 1840 de catre regina Victoria a Marii Britanii(dar de care nu cred ca ai auzit,avand in vedere felul in care stii sa scrii :)
2)In China:rochia de mireasa este de culoare ROSU,ceea ce inseamna NOROC( in nici un caz ceea ce ar putea inspira unei persoane ca tine,care a vazut la televizor ca toate parasutele se imbraca in rosu ca sa atraga atentia );In India:miresele poarta "sari"de culoare ROSU si VERDE(ceea ce inseamna fertilitate)

Dar destul cu lectiile,ca doar n-o sa stau sa-ti analizez tie toate traditiile mondiale acum!!Important este sa-ti dai seama ce vorbesti si mai ales ce faci.Ca nu tot ce zboara se mananca!!!
Nu are nimeni dreptul sa judece modul de viata al nimanui!!Si cu atat mai mult daca nu-si vede parul din ochiul lui mai intai!!!!(ca daca esti virgina nu inseamna ca oi fi vreo sfanta draga mea.sau oi fi si n-am auzit eu )
cocutza11
Postat pe 23 Noiembrie 2008 18:05
sal.
nu cred ca e vreo problema daca nu esti virgina in momentul cand ai decis sa te casatoresti.
liv_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Video,foto,evenimente-amintiri sublime 1 De la: eunescu09 24 August 2009 08:06
ALEGE DATA NUNTII: 18 De la: MONYY 23 Octombrie 2009 16:20
Momente artistice pentru nunti si evenimente artistice, cultural, sportive si de divertisment 1 De la: fashiondancebtro 8 Aprilie 2010 10:00
legat de pensiile private. 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:34
Eu cu studii, el fara.. 49 De la: iulia89 12 Iulie 2010 21:34