Setari Cookie-uri

buna

Citesc si eu de putina vreme subiectele care se dezbat aici si m-am decis sa pun si eu unul....
Sunt casatorita de 13 ani si am o fetita. Viata mea a ajuns un calvar. Sotul meu sufera de o boala psihica (psihoza maniaco depresiva) si face crize anual. Cine are cunostinte de aceasta boala stie cum se manifesta...nu mai stiu ce sa fac, vreau sa ma despart de el pt ca si copilul meu trebuie sa traiasca normal sa poata invata sa aibe prieteni. Parintii lui au fost si sunt alaturi de noi si nu vor sa plec.Eu nu am stiut de boala asta de la inceput, parintii lui mi-au spus ca a fost doar o depresie (probabil nu se astepatau sa mai faca crize).Am cautat refugiul la prieteni, in tot felul de activitati, ce sa zic am cautat solutii sa fac ceva sa trec peste boala lui. Toti prietenii mei si colegii imi spun sa plec cat mai rpd sa ma rup ca pot fi consencinte si mai grave de ce a fost pana acum. Bun ..vreau sa o fac dar aici intervine o pbl si mai mare: NU AM UNDE SA MA DUC...la parintii mei nu pot iar posibilitatile financiare nu-mi permit.Prietenele imi spun sa-mi caut pe altcineva ori eu nu vreau sa dau din lac in put, altii imi zici sa divortez si sa cer drepturidar iar nu pot( nu am nimik nimik de la el) Ce sa fac spuneti-mi si voi o parere ca am ajuns la capatul puterilor simt ca nu mai gasesc o rezolvare, de stat langa el nu mai vreau si nici nu mai pot, la fel e si copilul. Mititica in fiecare zi ma intreaba cand ne mutam...:(
lyly_30_2005
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE ZIUA INDRAGOSTITILOR 1 De la: ADINATURTOI 12 Februarie 2010 17:42
Restaurante Neamt 3 De la: marry 18 Martie 2010 16:05
se da meniu intreg la formatie,camerman,fotograf 36 De la: CmnPhotography 14 Decembrie 2009 14:18
martori la cununia civila 3 De la: alinaaa 21 Septembrie 2009 18:10
doresti o nunta perfecta ? 1 De la: emiltudose 18 Ianuarie 2011 11:56