Setari Cookie-uri

miresici din craiova

pe natalia vasiliev o recomand si eu... face rochite superbe, de vis
agny
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:45
De la: cty, la data 2009-11-02 16:28:27 Buna! Sunt si eu o viitoare miresica din Craiova. Eu imi voi face nunta in 2010 la Prestige. Am vazut restauantul si mi-a placut f mult ca aspect. Puteti sa-mi dati ceva informatii despre mancare sau cum se comporta chelnerii?
Despre sale&pepe am auzit de rau in ceea ce priveste mancarea; la RSR am fost la un botez si a fost super- in special ambianta dar si meniul.


am fost in vara la prestige sala mica si am fost destul de multumita de tot....mancarea a fost destul de buna si chelnarii de treaba....
andy_zanika
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:01
De la: MIKA2008, la data 2009-11-03 15:44:40
De la: aaggnnyy, la data 2009-11-01 00:38:54
De la: MIKA2008, la data 2009-10-30 15:30:21Nu cred ca la Hanul Craiovita s-a intamplat asa ceva...mai ales ca ei au atat cafeaua cat si tortul si inghetata incluse in pretul meniului, am facut si eu nunta in 2008 si nu am avut probleme cu ei


ma nu poti sa zici k nu crezi cand e vb de ceva patit, vrei sa-ti dau nr de telefon sa ii suni sa ii intrebi? sa-ti povesteasca si faza cu ridicatul mesenilor la 1 noaptea de la mese k : va multumim pt prezenta, sa aveti o noapte buna, la revedere

si mai stiu multe alte faze patite la acest restaurant, si mi-a lasat un gust amar...oricum nu e printre preferintele mele

nu zic k nu sunt si ok in alte dati, conteaa sa te impui in fata lor, sa le fie frica de tine...si nush dar faza cu tortul e obtionala, pt ca nu au cum sa te oblige sa faci tortul la ei, si toate persoanele cu care am discutat i-si facusera torturile in alta parte, as aca nu poti zice k tortul era in meniu...

eu nu iau apararea restaurantelor pt ca nu mi s-a dovedit pana acum k sunt corecti, onesti in ce fac, in atatia ani de mers pe la nunti am asistat la multe faze urate la gen schimbat vinul tau cu altul al lor, indoit vin cu apa, furat meniuri intregi, furat haine, telefoane si alte obiecte, furat de tort k altfel nu pot spune, ridicat pretul la meniu dimineatza cand plateai ce mai aveai, pus meniuri in plus, la gen la incpeut erau 400 de pers dar la friptura au mai ramas decat 300, e ei cereau bani si pt restul de pana la 400 chit ca nu le faceau macar... SUNT NISTE NESIMTITI cu totii






scuza-ma dar chiar pot spune ca a fost tortul inclus in meniu pentru ca stiu ce am comandat si stiu ce am platit.


nu am zis de tine k nu l-ai avut tu inclus... eu vorbesc despre alta situatie in care tortul a fost facut in ALTA PARTE asa ca nu poate fi inclus in meniu, logic NU?
asta e, la tine a fost ok la hanul craiovitei, ma bucur pt tine, inseamna ca ai avut o nunta cum ai visat, dar multe alte mirese nu au fost asa norocoasa si sincer vorbeau cu mine si-mi ziceau : din tot sufletul iti spun, sa nici nu te gandesti sa faci acolo k sunt niste dobitoci

fata a intrebat ce restaurante ne-au placut din craiova k aspect si k respect, eu una nu recomand deloc hanul craiovitei iar la RSR... e cu dus si intors pt k stiu ca au fost si nunti d enota 10 acolo dar si altele care au lasat de dorit din pacate...
agny
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:58
Fiecare are propriile impresii, iar cine cauta restaurant ar trebui sa citeasca printre randuri si sa-si analizeze cerintele pe care le are pt o nunta reusita...evident ca parerile sunt impartite...
Decat sa tot argumentati ca a fost sau nu a fost asa,mai bine povestiti concret experiente, ca sa fiti de folos celor interesate de acest topic...si cel mai important, povestiti experientele proprii, nu ale altora..e mai corect asa...
avccraiova
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:01
am povestit fapte concrete, mai ramanea sa dau nume sincer... plus k nu pot obliga acele pers sa intre pe forum sa confirme ce am povestit eu pt ele k oricum tot nu le-ai fi crezut...

am povestit si din intamplarile mele personale cand la RSR s-a uitat total de masa mea si am sarit frumos peste aperitivul cald si friptura de pui... sau la hanul craiovitei cu trimisul mesenilor acasa de catre angajati...lucru care NU SE FACE !!! si asta am mai patit-o si la gala unde mi s-a ridicat tot ce era pe masa, plus k mi s-a luat farfuria cu tortul neinceput macar...

imi pare sincer rau ca te incapatanezi sa ma contrazici pe fapte intamplate, stiute si asitat la ele de mine personal, cand tu nu erai acolo. Nush dc ai observat dar eu nu ti-am catalogat povestea ca falsa, nereala, minciuna sau mai stiu eu cum altfel.

tot timpul intr-o dinsuctie contradictorie cu cineva am cerut argumente si atata timp cat mi-au fost aduse nu le-am negat deloc cele spuse, asa k eu mi-am argumentat totul si tinand cont de toate astea te rog frumos sa accepti ca exista si partea goala a paharului nu doar cea plina... lucru perfect normal, asa cum eu am putut fi capabila sa inteleg si sa nu neg deloc k nu au existat si nunti ok la acel han al craiovitei...cum a fost nunta ta
agny
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:07
De la: aaggnnyy, la data 2009-11-05 14:07:31am povestit fapte concrete, mai ramanea sa dau nume sincer... plus k nu pot obliga acele pers sa intre pe forum sa confirme ce am povestit eu pt ele k oricum tot nu le-ai fi crezut...

am povestit si din intamplarile mele personale cand la RSR s-a uitat total de masa mea si am sarit frumos peste aperitivul cald si friptura de pui... sau la hanul craiovitei cu trimisul mesenilor acasa de catre angajati...lucru care NU SE FACE !!! si asta am mai patit-o si la gala unde mi s-a ridicat tot ce era pe masa, plus k mi s-a luat farfuria cu tortul neinceput macar...

imi pare sincer rau ca te incapatanezi sa ma contrazici pe fapte intamplate, stiute si asitat la ele de mine personal, cand tu nu erai acolo. Nush dc ai observat dar eu nu ti-am catalogat povestea ca falsa, nereala, minciuna sau mai stiu eu cum altfel.

tot timpul intr-o dinsuctie contradictorie cu cineva am cerut argumente si atata timp cat mi-au fost aduse nu le-am negat deloc cele spuse, asa k eu mi-am argumentat totul si tinand cont de toate astea te rog frumos sa accepti ca exista si partea goala a paharului nu doar cea plina... lucru perfect normal, asa cum eu am putut fi capabila sa inteleg si sa nu neg deloc k nu au existat si nunti ok la acel han al craiovitei...cum a fost nunta ta

Eu nu ma incapatanez sa te contrazic,in special pe tine,doar mi-am spus parerea,si cred ca tu esti cea care nu accepta ca exista si partea plina a paharului...ai povestit doar experiente triste,si in plus,eu nu am fost sigura persoana de aici care a emis pareri contrare celor povestite de tine...
Oricum,asteptam sa treci si tu printr-o astfel de experienta,sa ne povestesti de la fata locului ce si cum.
avccraiova
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:25
Multumesc frumos pt raspunsuri! Si eu tot in sala mica de la Prestige am nunta. Mi s-a parut destul de cocheta. Sper sa iasa aranjamentul asa cum vreau si atunci chiar o sa fie superba.
In ceea ce priveste rochia de mireasa am vizualizat modelele celor pe care mi i-ati recomandat voi. Au fost cateva care chiar mi-au placut. Am vazut ca Gioconda Mariage are o gama larga de servicii pt nunta. A lucrat cineva cu ei pt intreaga nunta?
cty
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:04
De la: andu_zanika, la data 2009-11-03 18:01:21
De la: cty, la data 2009-11-02 16:28:27 Buna! Sunt si eu o viitoare miresica din Craiova. Eu imi voi face nunta in 2010 la Prestige. Am vazut restauantul si mi-a placut f mult ca aspect. Puteti sa-mi dati ceva informatii despre mancare sau cum se comporta chelnerii?
Despre sale&pepe am auzit de rau in ceea ce priveste mancarea; la RSR am fost la un botez si a fost super- in special ambianta dar si meniul.


am fost in vara la prestige sala mica si am fost destul de multumita de tot....mancarea a fost destul de buna si chelnarii de treaba....

La nunta la care tu ai fost au fost asezati invitatii si la etaj? Eu as vrea mese si acolo dar mi-e teama ca cei de sus s-ar putea simti izolati de restul nuntii.
cty
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:10
Si as mai avea multe intrebari: de ex. dc. voi ati avut valsul de inceput al mirilor, cu cine l-ati pregatit si pe ce melodie a fost?;unde v-ati coafat si machiat pt nunta?
Si pt botez ma mai intereseaza ceva ( ca va sa vina si botezul): am auzit ca sunt niste ursitoare pe care poti sa le angajezi sa-i vesteasca lui bebe viitorul (bineinteles ca ma intereseaza sa fie de pe plan local ca asa am gasit pe internet niste ursitoare din Bucuresti cu niste pretentii fantastice)- dc aveti ceva informatii v-as fi recunoscatoare.
O seara buna!
cty
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:22
De la: cty, la data 2009-11-06 17:10:58
De la: andu_zanika, la data 2009-11-03 18:01:21
De la: cty, la data 2009-11-02 16:28:27 Buna! Sunt si eu o viitoare miresica din Craiova. Eu imi voi face nunta in 2010 la Prestige. Am vazut restauantul si mi-a placut f mult ca aspect. Puteti sa-mi dati ceva informatii despre mancare sau cum se comporta chelnerii?
Despre sale&pepe am auzit de rau in ceea ce priveste mancarea; la RSR am fost la un botez si a fost super- in special ambianta dar si meniul.


am fost in vara la prestige sala mica si am fost destul de multumita de tot....mancarea a fost destul de buna si chelnarii de treaba....

La nunta la care tu ai fost au fost asezati invitatii si la etaj? Eu as vrea mese si acolo dar mi-e teama ca cei de sus s-ar putea simti izolati de restul nuntii.

Poti sa pui tineret la mesele de sus, sunt mai intelegatori si mai ”sprinteni”, coboara la dans mai usor decat cei in varsta, eventual prieteni apropiati,care nu se supara din orice...
avccraiova
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:59
De la: cty, la data 2009-11-06 17:10:58
De la: andu_zanika, la data 2009-11-03 18:01:21
De la: cty, la data 2009-11-02 16:28:27 Buna! Sunt si eu o viitoare miresica din Craiova. Eu imi voi face nunta in 2010 la Prestige. Am vazut restauantul si mi-a placut f mult ca aspect. Puteti sa-mi dati ceva informatii despre mancare sau cum se comporta chelnerii?
Despre sale&pepe am auzit de rau in ceea ce priveste mancarea; la RSR am fost la un botez si a fost super- in special ambianta dar si meniul.


am fost in vara la prestige sala mica si am fost destul de multumita de tot....mancarea a fost destul de buna si chelnarii de treaba....

La nunta la care tu ai fost au fost asezati invitatii si la etaj? Eu as vrea mese si acolo dar mi-e teama ca cei de sus s-ar putea simti izolati de restul nuntii.


nu a fost nimeni la etaj....
andy_zanika
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:31
De la: cty, la data 2009-11-06 17:22:08 Si as mai avea multe intrebari: de ex. dc. voi ati avut valsul de inceput al mirilor, cu cine l-ati pregatit si pe ce melodie a fost?;unde v-ati coafat si machiat pt nunta?
Si pt botez ma mai intereseaza ceva ( ca va sa vina si botezul): am auzit ca sunt niste ursitoare pe care poti sa le angajezi sa-i vesteasca lui bebe viitorul (bineinteles ca ma intereseaza sa fie de pe plan local ca asa am gasit pe internet niste ursitoare din Bucuresti cu niste pretentii fantastice)- dc aveti ceva informatii v-as fi recunoscatoare.
O seara buna!


acum cateva saptamani am primit un fluturas in posta de la o cfirma sa-i zic asa de dans:P dc vrei caut fluturasul sa-ti dau nr de telefon :D


legat de mesele puse la etaj: multe pers nu vor muzica tare si fum de tutun ca ceata de dens, intreaba invitatii ce-si doresc legat de asezare, e mult mai usor asa sa hotarasti cine sta la etaj :D eu unA as cere sa stau acolo

faza cu ursitoarele in craiova nu am auzit-o, dar nici ce am vazut la botezul fiului lu bahmuteanca nu mi s-a parut deloc frumos, doar niste tipe imbracate in hainute mai ciudate... asa ca dc cauti niste texte pe net si vb cu cateva prietene sa se imbrace in hainute in genul acela cred ca iesi super ok
agny
Postat pe 7 Noiembrie 2009 15:16
De la: aaggnnyy, la data 2009-11-07 15:16:34
De la: cty, la data 2009-11-06 17:22:08 Si as mai avea multe intrebari: de ex. dc. voi ati avut valsul de inceput al mirilor, cu cine l-ati pregatit si pe ce melodie a fost?;unde v-ati coafat si machiat pt nunta?
Si pt botez ma mai intereseaza ceva ( ca va sa vina si botezul): am auzit ca sunt niste ursitoare pe care poti sa le angajezi sa-i vesteasca lui bebe viitorul (bineinteles ca ma intereseaza sa fie de pe plan local ca asa am gasit pe internet niste ursitoare din Bucuresti cu niste pretentii fantastice)- dc aveti ceva informatii v-as fi recunoscatoare.
O seara buna!


acum cateva saptamani am primit un fluturas in posta de la o cfirma sa-i zic asa de dans:P dc vrei caut fluturasul sa-ti dau nr de telefon :D


legat de mesele puse la etaj: multe pers nu vor muzica tare si fum de tutun ca ceata de dens, intreaba invitatii ce-si doresc legat de asezare, e mult mai usor asa sa hotarasti cine sta la etaj :D eu unA as cere sa stau acolo

faza cu ursitoarele in craiova nu am auzit-o, dar nici ce am vazut la botezul fiului lu bahmuteanca nu mi s-a parut deloc frumos, doar niste tipe imbracate in hainute mai ciudate... asa ca dc cauti niste texte pe net si vb cu cateva prietene sa se imbrace in hainute in genul acela cred ca iesi super ok

Ursitoare am gasit la o firma ce organizeaza tot felul de evenimente de la noi din Craiova: StarEvents. Am gasit pe site-ul lor si o secventa din momentul artistic al ursitoarelor care mi-a placut. Acum sa vedem cat ma costa sa le aduc.
Referitor la firma aceea de dans, da, ma intereseaza dc ai putea sa-mi dai numarul. Multumesc.
Seara buna!
cty
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:25
www.paradisulnuntilor.ro

Cele mai inedite accesorii nunta!!

redroxace
Postat pe 10 Noiembrie 2009 23:11
buna ...si eu sunt din craiova...dar din pacate locuiesc in spania de 3 ani...la anul , in 2010 si eu am nunta dar noi o facem in sighisoara ...deoarece viitorul meu sot este de acolo. mama mea alucrat o vreme la restaurantul le baron..., nu are o capacitate foarte mare dar este superb.., terasa este superba , mancarea super iar servirea de nota 10000....in rest mai cunosc si alte restaurant dar din pacate ..de 3 ani...locuiesc aici , nu stiu ce sa mai intamplat acasa ...
multa bafta .., si casa de piatar.., cu drag, cristina
cristalina_grace
Postat pe 11 Noiembrie 2009 23:38
www.paradisulnuntilor.ro

Cele mai frumoase accesorii nunta!
redroxace
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:38
De la: cristalina, la data 2009-11-11 23:38:16buna ...si eu sunt din craiova...dar din pacate locuiesc in spania de 3 ani...la anul , in 2010 si eu am nunta dar noi o facem in sighisoara ...deoarece viitorul meu sot este de acolo. mama mea alucrat o vreme la restaurantul le baron..., nu are o capacitate foarte mare dar este superb.., terasa este superba , mancarea super iar servirea de nota 10000....in rest mai cunosc si alte restaurant dar din pacate ..de 3 ani...locuiesc aici , nu stiu ce sa mai intamplat acasa ...
multa bafta .., si casa de piatar.., cu drag, cristina

Da,asa este, Le BAaron este un restaurant deosebit,dar destul de micut,pentru botezuri,eventual nunti mai mici...plus ca in ultimii ani s-au extins si in alte domenii - catering,organizari petreceri,etc.
Frumoasa Sighisoara, cred ca o sa ai o nunta de vis!Casa de piatra si spor la pregatiri!!
avccraiova
Postat pe 13 Noiembrie 2009 08:05
De la: cty, la data 2009-11-10 20:25:52
De la: aaggnnyy, la data 2009-11-07 15:16:34
De la: cty, la data 2009-11-06 17:22:08 Si as mai avea multe intrebari: de ex. dc. voi ati avut valsul de inceput al mirilor, cu cine l-ati pregatit si pe ce melodie a fost?;unde v-ati coafat si machiat pt nunta?
Si pt botez ma mai intereseaza ceva ( ca va sa vina si botezul): am auzit ca sunt niste ursitoare pe care poti sa le angajezi sa-i vesteasca lui bebe viitorul (bineinteles ca ma intereseaza sa fie de pe plan local ca asa am gasit pe internet niste ursitoare din Bucuresti cu niste pretentii fantastice)- dc aveti ceva informatii v-as fi recunoscatoare.
O seara buna!


acum cateva saptamani am primit un fluturas in posta de la o cfirma sa-i zic asa de dans:P dc vrei caut fluturasul sa-ti dau nr de telefon :D


legat de mesele puse la etaj: multe pers nu vor muzica tare si fum de tutun ca ceata de dens, intreaba invitatii ce-si doresc legat de asezare, e mult mai usor asa sa hotarasti cine sta la etaj :D eu unA as cere sa stau acolo

faza cu ursitoarele in craiova nu am auzit-o, dar nici ce am vazut la botezul fiului lu bahmuteanca nu mi s-a parut deloc frumos, doar niste tipe imbracate in hainute mai ciudate... asa ca dc cauti niste texte pe net si vb cu cateva prietene sa se imbrace in hainute in genul acela cred ca iesi super ok

Ursitoare am gasit la o firma ce organizeaza tot felul de evenimente de la noi din Craiova: StarEvents. Am gasit pe site-ul lor si o secventa din momentul artistic al ursitoarelor care mi-a placut. Acum sa vedem cat ma costa sa le aduc.
Referitor la firma aceea de dans, da, ma intereseaza dc ai putea sa-mi dai numarul. Multumesc.
Seara buna!


of de ieri caut fluturasul ala si nu-l gasesc firar el cu zilele lui, dra nu am dua batuta k tin minte perfect ca l-am pastrat pt ca as vrea sa invat sa dansez diferite dansuri asa pt cunostinta mea generala:P.
ai putintica rabdare k il gasesc eu.
agny
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:54
Am fost si eu la o nunta la Hanuil Craiovita si a fost super din punctul de vedere al invitatului.
grace006480
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:25
De la: grace006480, la data 2009-11-24 16:25:02Am fost si eu la o nunta la Hanuil Craiovita si a fost super din punctul de vedere al invitatului.

Poti sa detaliezi un pic?Ce ti-a facut impresie buna?Ca sa fie clar pentru toata lumea si eventual sa-ti poata pune intrebari viitoarele mirese...
In ce sala ai fost,cum a fost decorul,mancarea,servirea,toaleta,etc?
avccraiova
Postat pe 25 Noiembrie 2009 16:37
Am fost la sala mare(terasa) ,a fost frumos aranjata sala(nu ma refer la aranjamente florale).baia cea rosie e frumoasa,curata,baia salii mari e cam nasola,mancarea buna,nu ceva deosebit,ceva normal.Nu am intrebat mirii daca au fost furati,nu ne-a ridicat nimeni de la masa de la 1 noaptea.
grace006480
Postat pe 8 Decembrie 2009 12:39
sti care e faza, cand au nunta a doua zi se grabesc sa te dea afara ca sa se apuce de a doua nunta...

of am fost la atatea nunti, la atatea restaurante si la toate tipurile de persoane incat pot spune k le-am vazut pe toate:P (ca fapte ma refer)

insa ultima nunta la care chiar m-am simtit de nota 10 si a fost totul super ok, a fost acum 3 ani la jiu, in sala mare...a fost o nunta perfecta din punctul meu de vedere ... chiar dc mirii nu se pricepeau la nunti si nici nu i-a ajutat nimeni insa a iesit totul perfect

iar ccel mai fain botez, a fost facut de o ruda, la restaurantul militar, in sala de jos...crama parca o numesc ei. a fost exceptional botezul acela, cu 7 feluri de mancare, cu muzica buna, cu distractie... eram mai micuta, insa stiu k nici precum un copil nu am avut nevoie sa ies din sala si sa alerg cu ceilalti pe afara sau sa stiu ce sa mai fac.
agny
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:48
Buna.Eu vreau sa fac nunta la sydney,pentru ca am fost acolo de revelion si a fost super si localul si formatia
grace006963
Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:43
Buna1 ai putea sa ne dai mai multe detalii? cum este sala, personalul, mancarea? cam cat costa un meniu? ar mai avea date libere pt. 2010?
illy_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:20
Buna grace,

Te rog mult poti sa-mi spui daca in data de 3 iulie ar fi liber localul?

Multu!
cristina_28
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:51
http://magicflowerscraiova.blogspot.com/2010/02/oferta-noastra.html
avccraiova
Postat pe 25 Februarie 2010 14:09

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 29 Martie 2010 18:45
Sal.O sa imi fac si eu nunta in Craiova la Sala Maur (Minerva). Poate sa ma ajute cineva cu impresii de acolo?Localul ne-a imbolnavit pe amandoi, dar dupa ce a trecut euforia vrem sa fim siguri ca am facut alegerea corecta.Va multumesc anticipat pt raspunsuri.
BiaTM
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:28
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:20
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Meniuri cu bauturi incluse la nunta? 12 De la: alfredodecurtofreco 19 Octombrie 2010 21:39
buna 11 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:40
INVITATII 7 De la: picike 15 Noiembrie 2010 14:23
cursuri de dans 14 De la: kudika454471 16 Octombrie 2011 15:19
am nevoie de ajutor! 5 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:27