Setari Cookie-uri

un SFAT... logodnicul meu ma bate cu toate ca sunt insarcinata

Draga mea,
Oricat de greu va fi nu merita sa iti irosesti viata cu asa o persoana. Copilul tau, asistand la bataile pe care ti le va aplica, o sa-l urasca, o sa creasca in cel mai nefavorabil mediu posibil. Fa-o macar pentru copil, da-i sansa sa traiasca cu adevarat! Ai putere! Sunt alaturi de tine !
veronica2595
Postat pe 19 Februarie 2010 11:59
Se vede ca esti mica inca,si nu gandesti sau nu vezi clar situatia in care te afli,daca te bate in halu ala sa ajungi la urgenta,stie ca esti si gravida si iar te bate,sti ca poti pierde copilu din cauza unei batai,sau sa-l faci cu probleme?!cand esti insarcinata treb,sa fi relaxata ,fericita,tinuta in palme,etc,..omul ala nu e nimic de capul lui si nici nu va fi,si nici de parintii lui din mometul ce te-au facut mincinoasa,o familie de nimic.Chiar nu ai si tu pretentii de la tine,mai ales ca parintii tai te sustin.gandeste-te ca in timp situatia se va inrautatii mai rau.Chiar crezi ca meriti asa ceva?!NU-TI FACE PRB.O S AGASESTI UN SOT SI TATA BUN PT COPIL ,TATA ESTE CINE CRESTE SI RESPECTA CE ARE LANGA EL.O ZI BUNA.
kalis27
Postat pe 19 Februarie 2010 12:02
Chiar daca pare greu, sa stii ca o sa te descurci foarte bine.

Esti atat de tanara, ai toata viata inainte.. ai timp sa te mai indragostesti de 10 ori, sa gaseti un om bun care sa te placa asa cum esti si care sa te respecte..

Si eu as fi rupt relatia de la prima palma. Nu este normala o astfel de relatie. Nu cauta scuze, pentru ca nu are. Esti un om ca si el si macar sa te lase in pace, daca nu e genul dragastos si atent.

Parerea mea e ca oamenii astia nu au ce cauta in societate.. Trebuia sa-l reclami atunci, sa primeasca ajutor specializat.. sa nu se ajunga la mai rau. Poate tu scapi, dar alta femeie nu mai are acest noroc.

Perioada sarcinii ar trebui sa fie una dintre cele mai frumoase din viata unei femei si trebuie sa ai grija de tine pentru bebe.. E important sa fii linistita, calma si fericita, sa-i transmiti si lui aceste lucruri. Un copil crescut in conditii urate, cu violenta poate ajunge la fel cand e adult.. si tu nu vrei asa ceva.

Nu stiu cum e viata ta, tu trebuie sa hotarasti ce e mai bine pentru tine.. si poate parerile noastre si ale celor dragi tie te vor influenta sa iei decizia cea mai buna.

E foarte bine ca ai sprijinul parintilor, deci esti norocoasa..
Ia o decizie cat de repede poti, ca sa te bucuri de viata frumoasa ce te asteapta..
adeana
Postat pe 19 Februarie 2010 12:06
Draga Anita,

este o situatie foarte dificila cea in care te afli si probabil ca multa lume incearca sa te sfatuiasca sa rupi acesta relatie in care esti implicata acum;
singurul sfat pe care-l vei primi este cel care va veni din interiorul tau si numai acela va fi valabil , indiferent ce vei citi pe acest forum, dar pentru a avea puterea sa gasesti raspunsul la dilema ta trebuie sa pui in balanta acesti ani petrecuti alaturi de iubitul tau si sa ajungi singura la concluzia daca merita sa-ti irosesti tineretea, sentimentele si valoarea ta alaturi de un "tip", pentru ca nu-l pot numi OM (pentru asta iti trebuie anumite calitati ce lui se pare ca-i lipsesc) care are problemele prezentate de tine in topic.
Cand iubim pe cineva presupun ca-i dorim acelei persoane sa i se intimple numai lucruri bune, sa-i oferim, daca putem, numai clipe de liniste, iubire si armonie in relatia pe care o dorim cu acea persoana...poate sunt eu depasita de vremuri si de evenimente??!!!
cum se poate sa te porti ca o bruta cu cea pe care pretinzi ca o iubesti si care urmeaza sa-ti aduca pe lume un copil...acea femeie trebuie ocrotita, inconjurata numai de tandrete si grija pentru ca este fiinta langa care vrem sa ne petrecem viata...sau poate pentru el nu este tocmai asa???!!!
Gandeste bine si incearca sa afli daca asta iti doresti de la viata: lacrimi, lipsuri si zile irosite langa cine nu te apreciaza si nici nu te merita....este un pas important pt tine, este ceva ce daca se face gresit, se poate repara, e drept, dar cu alte sacrificii, renuntari si compromisuri....asta este ceea ce te asteapta pe viitor, pentru ca daca vei alege sa faci un copil si sa ramai alaturi de el, probabil ca-ti vei distruge din personalitate indurand tot felul de manifestari de-ale lui , "de dragul copilului"...
iti doresc ca D-zeu sa te lumineze si sa te ajute sa gasesti Calea cea Dreapta ;

un an mai bun pt 2010.
FLOR*
florentina_tudor
Postat pe 19 Februarie 2010 12:12
un individ care da intr-o femeie nu se poate numi om.el se cheama animal!!!tie ti-ar placea sa traiesti toata viata langa un animal???in nici un caz sa nu renunti la copil,el merita sa traiasca...fa-i o favoare copilului tau nenascut si desparte-te de animalul asta pe care il numesti tu logodnic...nu te supara dar eu sa fi fost in locul tau nu numai k ii dadeam papucii in momentul in care mi-a dat prima palma dar ii dadeam si eu inapoi ...
flower_200625
Postat pe 19 Februarie 2010 12:13
scumpa mea asa cum au spus si fetele nu trebuie sa mai permiti nicio secunda sa se intample asa ceva.tu zici ca te iubeste...eu imi permit sa ma indoiesc pentru ca un barbat care iubeste isi pretuieste si isi protejeaza jumatatea mai mult decat pe sine insusi, in mod cert nu o bate...la fel ai zis ca isi doreste enorm copilul...pai daca ar fi asa ar realiza ca lovindu-te pe tine ii face lui(copilului)rau si acum ma intreb ce tata poate afirma ca isi iubeste copilul daca il traumatizeaza sau chiar omoara din pantece? gandeste in perspectiva, peste ani vor apare si mai multe probleme iar bataile se vor inteti pentru ca o astfel de persoana nu se schimba in bine, cazuri sunt mii, asa ca taie raul din radacina, putere vei gasi in creatura inocenta pe care o porti in pantec si de la familia ta,care sunt sigura ca ar faca orice sa iti fie tie bine.te pup si iti urez toate cele bune.
andreeagheorghe
Postat pe 19 Februarie 2010 12:25
Buna Anyta,imi pare foarte rau ca treci prin asemenea traume.trebuie sa te gandesti foarte bine la tine si la viitorul tau,esti foarte tanara si ai toata viata inainte.Aceasta bruta in care tu ai investit sentimene trebuie sa plateasca si nu merita sa stea o secunda alaturi de tine.Chiar daca i-l iubesti si iti este greu sa-l parasesti gandeste-te la tot ceea ce ti-a facut ptr ca in situatia in care te aflii nu poti sa gandesti cu inima ci sa fii realista.Sunt multi barbati in lumea asta care stiu sa isi respecte si sa isi iubeasca partenera.Sper din tot sufletul sa intalnesti o asemenea persoana ptr ca daca vei continua aceasta relatie nu vei avea parte decat de umilinte.Succes!
danielaserif
Postat pe 19 Februarie 2010 12:55
BUNA AM CITIT CE O INVATATI PE ACESTA FEMEIE CARE NU STIE INCOTRO SA 0 IA.E F GREU PT IA POATE IL IUBESTE DAR.....SI DRAGOSTEA ARE O LIMITA DRAGUTILOR ASA CEVA NU SE FACE NUMAI LA FAM DEFAVORIZATE NU CUM SPUNE IA CA ARE O FACULTATE SI GINFESTE CIT DE CIT DUPA MINE NICI MACAR BUNA ZIUA NU IASI MAI DA NU MERITA PT. CA ORI NU STA BINE CU NERVI ORI ARE TENDINTA DE A SE UITA DUPA ALTELE SI DCA STAI SA ANALIZEZI POVESTEA ASTA CINEVA IUBESTE CU ADEVARAT SI ACELA ESTE SIGUR FATA.EL E UN SCRIZOFENIC CARE LA O CEARTA CLACHEAZA SI SEDESCARCA CU BATAIA. FATA DRAGA NU- MAI LUA IN SEAMA PT. CA IN MOMENTU CIND VAI AVEA COPI AI SA FI O SCLAVA SI TE VA DOMINA CU PRETENTIILE LUI DE NU MAI STI CINE ESTI . VA FI PREA TIRZIU ATUNCI LASAL NU E DE TINE IUBIREA TA E UNDEVA PEA PROAPE SI DEABIA ASTEAPTA SA TE IUBEASCA .GINDESTETE DAR SA FIE BINE PT TINE.DACA EL TE BATE ACUM CIND NU ARE NICI UN DREPT ASUPRA TA DAR. ...........?
GYORGYNA
Postat pe 19 Februarie 2010 13:25
Nu merita sa stai langa un astfel de om.....viata poate fi asa de frumoasa!Soarta ne-o mai facem si singuri.....Ai grija de tine si de bebe, nu cred ca vrei sa ai un copil traumatizat sau cu tot felul de probleme, si asta din cauza unui cretin!
Te pup si ia cea mai buna decizie ptr tine si bebe!
Asteptam sa ne spui ce ai facut!
Dyana_24
Postat pe 19 Februarie 2010 13:26
Stii ce ma intreb eu.....cum de te-au mai lasat parintii tai sa te intorci la el, dupa ce au venit si te-au luat de la urgente?????

Sincer, eu daca mi-as lua fata de la urgenta, dupa ce a fost nenorocita de un dement, nu as mai lasa-o sa-l vada, iar pe el l-as da pe mana politiei.
Nu mai accepta bataile lui, deschide ochii, fa ceva cu viata ta!
Dyana_24
Postat pe 19 Februarie 2010 13:39
DRAGA MEA, SCURT PE DOI:
- daca acum te bate si tu poti suporta (cat mai poti, fizic si psihic), te rog sa te gandesti cum va bate copilul la prima noapte nedormita din pricina colicilor, a dintisorilor etc. Te ucide sufleteste sa-ti vezi pruncul aruncat pe jos, vanat si cu sange!!!!
- tu esti o victima, el un dobitoc si nu merita iertare decat din partea Domnului!
- inchisoarea din Rahova e plina de femei ale caror povesti au inceput ca a ta si, ca sa scape cu viata, au ucis! Atata le-a mai ramas... plus viata dupa gratii!
- daca parintii te sprijina, atunci sigur vor sa te scoata din relatia asta, daca tu ii lasi.
Te rog! Nu ne cunoastem, dar te rog sa iti dai o sansa la viata, la normalitate si lasa-l!!!! Trimite-l inapoi pachet la mama lui, daca asa l-a crescut, sa se spele cu el pe cap. Iti va face rau toata viata ta... singura care o ai!
geta_ocos
Postat pe 19 Februarie 2010 13:43
cred ca e primul post pentru mine. il scriu doar pentru ca m-ai impresionat. CHIAR ITI TREBUIE PAREREA UNOR NECUNOSCUTI IN CAZUL ASTA?
grace005862
Postat pe 19 Februarie 2010 14:12
sincer,esti una dintre femeile(si scolita pe deasupra) a caror existenta nu vreau sa stiu ca exista,in ROMANIA zilelor noastre,cele care cred ca daca barbatii nu le lovesc,desfigureaza,calca in picioare si nu le umilesc ,nu se simt IUBITE.si nici nu stiu de ce vrei "un sfat" cand se stie ca oricum o sa-l ierti si o sa-i gasesti scuze de fiecare data(ce-a mai graitoare fapta fiind ca desi esti gravida si te-a lovit tu stai in cumpana "daca" sa-l ierti sau nu).eu am un exemplu graitor pe care sunt obligata sa-l urmaresc zi de zi in persoana cumnatei mele care e o persoana de nota 10 da cand vine vorba de "sotu" nici nu vreau sa o vad in fata ochilor(pt ca e umilita ,jignita,batuta,inselata fara nici un motiv anume ,dar cand bea gaseste intotdeauna nod in papura ca sa iasa scandal numai ca sa se simta el "macho man"-iar ea il iarta de fiecare data ca vine plange putin in fata ei ,o impresioneaza ,ca de ...ii e mila de el ce sa-i faca,iar de copilul lor ce sa mai zic e un dezastru total).si ca sa nu mai zic ca de 2 ori am ajuns sa depuenm plangere la politie impreuna cu ea ,i-am oferit sprijin in caz ca vrea sa divorteze ,si cine crezi ca a ras la urma?Macho man,care vine si te mai si sfideaza in fata ca oricum tot ceea ce ii zice el face.asa ca nu vad rostul intrebarii tale,tot ceea ce stii tu o sa faci,si imi pare rau sa-ti spun dar nu o sa o faci spre binele tau sau al copilului.
monica_iulian
Postat pe 19 Februarie 2010 14:39
poate k nu ma aflu in masura sa-ti dau vreun sfat pt k si eu am trecut prin asa cva,mai putin k nu eram insarcinata.Tot ce as putea sa-ti zic e k gandeste-te cand o sa vina bebele pe lume si va creste,ce fel de educatie va primi el de la un tata nenorocit????ce va invata el??????cum se bat femeile?asa cva nu concep,eu daca mas pune in locul tau si as stii k port in pantec un copil pe care las putea pierde din cauza batailor logodnicului meu,nici nas mai sta sa gandesc a doua oara si las si lasa,ce crezi k esti singura femeie din lume cu copil???gandeste-te la tine in primul rand si apoi la ceilalti,daca u nu te pretuiesti atunci cine o va face.Oricum noi toete fetele tiam dat un sfat,nu vom stii daca vei asculta de noi,da gandeste-te la viitorul tau.
dulcik0021
Postat pe 19 Februarie 2010 14:49
Annyta draga mea, daca ma gandesc mai bine, tu esti cea care greseste. Cum naiba ai putut sa te intorci la retardatul ala dupa ce te-a batut gravida pana ai ajuns la urgente??? Ce motiv ai avut? Parca vad ca el e un jegos si un nespalat, un frustrat, etcsamd... Mai fetita, trezeste-te la realitate!!! Nici macar parintii lui nu au pic de apreciere fata de tine, si tu ceri sfaturi pe-aici!!! Doamne fereste, Doamne fereste, asa ceva e de neconceput!! Nu mai incape vorba, tre sa il lasi pur si simplu. Zici ca ai terminat si tu o facultate, te-ai invartit si tu printre profi universitari, oameni cititi si trecuti prin viata, demni de respect, nu te tenteaza sa fii cat de cat ca ei??? Esti cu apr doi ani mai mare ca mine, si eu sunt studenta, termin la anul, stii cat de frumos e sa fii iubita si sa te intelegi cu omul tau??? Sa te respecte, sa te menajeze, sa-ti spuna "Lasa, nu mai gati nimic, gasesc eu ceva prin frigider, odihneste-te!"??? Nu vrei si tu sa ai parte de respect, de liniste? Doamne, doamne, tu nu-ti dai seama ca el poate sa omoare copilasul ala din tine cand te bate??? Daca esti atat de hotarata ca nu vrei sa renunti la copil, lasa-l pe handicapat, daca tot nu vrei sa pleci de langa el, iti spun din tot sufletul: renunta la copil, pt ca ori o sa-l pierzi in urma vreunei batai, ori o sa iasa bolnav si cine stie cu ce malformatii, ori o sa fie sanatos si o sa-l turbeze ta-so cu bataile si cu scandalurile!
miresssssica
Postat pe 19 Februarie 2010 15:20
De la: an_ny_ta, la data 2010-02-16 08:32:38buna,
am 22 ani, am terminat facultatea, muncesc si am un prieten de 3 ani, in acesti 3 ani sau intamplat multe, si bune si rele(printre cele rele vreau sa amintesc si faptul k ma batea, odata ma batut pana am ajuns la urgentza, cand am ajuns la urgentza eram insarcinata intr`o luna). cand am aflat vestea cea mare l`am iertat, ptr tot si am decis sa mergem mai departe, cu sperantza de a ne schimba aman2 in bine. Acum sunt in 2 luni jumate si a venit la ai meis a ma ceara.... parintzii la inceput erau sceptici deoarece stiu ce fel de pers e, ei fiind cei care m`au luat de la urgentza cand ma batut, dra intr`un final l`ua acceptat. Parintzii lui cu toate k le`am zis ce sa intamplat, ei spun k nu`i adevarat k mint... cu toate k am acte si de la medicina legala si de la urgentza.... dupa cateva zile dupa ce ma cerut de la parintzi a dat iar in mine... va rog sa ma ajutatzi cu un sfat.... el zice k pe bebe il doreste enorm dar cu toate astea tzipa la mine... ma bate cu toate k stie k sunt insarcinata... ma putetzi ajuta.... voi ce atzi face in situatzia mea?? vreau sa mentzionez k nu m`am gandit nici o clipa sa renuntz la bebe
myshy
Postat pe 19 Februarie 2010 15:22
Imi pare sincer rau sa aud prin ce treci,dar in mesajul tau nu ne-ai spus si care este motivul pentru care el da in tine, pt ca asa degeaba nu cred ca poate fi cineva in stare sa-si bata iubita mai ales ca ii porti in pantece copilasul.Daca da degeaba inseamna ce e dereglat la cap si nu iti vad viitorul langa asa o persoana,pt ca daca a dat o data o sa mai dea si a doua oara si uite asa la nesfarsit,iar viata ta o sa fie un calvar.Dragostea trece prin stomac iar tu cand o sa deschizi ochii o sa-ti dai seama ca e prea tarziu si ai stat langa un om care nu te merita.Iti doresc numai bine si sa auzim vesti bune de la tine.
myshy
Postat pe 19 Februarie 2010 15:33
De ce are dreptate rodica80??Voi poate nu aveti un copil inca sa simti ce inseamna sa fi insarcinata....cum sa renunte la copil din cauza lui?
Nu sunt casatoriti poate sa treaca copilul pe numele ei si atat.....nu o poate obliga prin lege sa o lase sa-l vada sau alte chestii....Dar una peste alta e vorba de tine...tu ca viitoare mamica trebuie sa fi constienta ca mai multe luni pana trebuie sa nasti...luni in care vor mai fi certuri de la neajunsuri sau de la bani sau poate e frustrat ca tu castigi mai bine decat el...si nu se crede suficient de barbat din cauza asta si se razbuna astfel./.Stai la parintii tai si evita sa te mai vezi cu el o perioada,,,nu mai stati impreuna cauta si tu motive daca el nu vrea...te simti rau si gata trebuie sa stai cu mama ta....Copilul are de suferit de fiecare data cand tu te sperii foarte tare,sau suferi un soc,atac de panica,sau te enervezi....Iti spun toate astea pt ca si eu sunt insarcinata in luna a 6-a si lucrez intr-un mediu cu copii multi si m-am suparat odata foarte tare,apoi am tras o sperietura din cauza unui accident de masina....si vreau sa iti spun ca au descoperit medicii la eco 4d ca bebe are o afectiune cardiaca,o vena care nu s-a format bine din cauza socurilor pe care le-am avut si e destul de grava situatia....De asta iti spun ai grija de tine si de bebe ca nu cred ca vrei sa faci un copil frustrat care sa planga intruna dupa ce il nasti sau sa se sperie de orice sau doamne fereste sa aiba cine stie ce sindrom sau handicap sa te chinui cu el o viata intreaga.E greu sa te desparti dupa 3 ani dar daca te gandesti mai bine de ce sa sufere 2 persoane din cauza unui om care poate nu-l doreste pe bebe din tot sufletu.....Decizia iti apartine tragi concluzia singura dupa tot ce ti-am spun.Te-am pupat pa,pa si pupici la BB.
_melissa_
Postat pe 19 Februarie 2010 16:12
sincer..cand am citit ce ai scris m-am cutremurat...logodnicul tau nu te merita sigur..iar copilul tau nu merita un astfel de tata...eu zic sa nu mai stai nicio clipa cu el...cred ca familia o sa te sustina si daca nu ...din cate am inteles...tu lucrezi asa ca cel mai probabil ai sa poti sa te descurci si singura...o sa iti fie greu dar o sa iti fie mai bine decat el...sunt convinsa ca exista undeva si pt tine cineva care sa te iubeasca si ai sa-l intalnesti...trebuie doar sa ai rabdare...daca nu te gandesti la tine...gandeste-te la copilul tau...e pacat sa creasca cu un monstru de tata..eu provin dintr-o astfel de familie...si cu toate ca mi-a lipsit iubirea de tata..as fi preferat sa nu am unul...nu mai sta pe ganduri...esti tanara si ai toata viata inainte...nu iti compromite viata traind cu un astfel de om...meriti ceva mai bun si tu si copilul tau...eu una sunt casatorita...nu de foarte mult timp...dar relatia mea este de 6 ani...si i-am spus sotului meu...ca daca vreodata are sa indrazneasca sa ma loveasca nu am sa stau pe ganduri si am sa il parasesc chiar si cu 4 copii
relidenisa
Postat pe 19 Februarie 2010 16:17
Draga mea,daca a dat o data,o sa dea toata viata.nu cred ca ti-ai dori sa ai o viata in care sa fii batuta intr-una.gandeste-te k acest lucru ii va cauza si copilului pe care il astepti.knd se va naste si va creste un pic mai mare isi va da seama ce se intampla si va avea parte de o trauma destul de grava ,zic eu kre ii va cauza foarte mult dealungul vietii sale.nu cre k iti doresti asa ceva.un barbat care da intr-o femeie , nu se poate numi barbat.ESTE UN ANIMAL CARE NU MERITA SA FIE IERTAT.Daca vede k il tot ierti asa o sa faca mereu.te bate,apoi isi cere scuze k doar tu esti buna si il ierti,k aveti un copil impreuna.sunt atatea mamici singure.nu merita sa iti distrugi viata.si pe langa viata ta o distrugi si pe a copilului.mai gandeste-te.ai toata viata inainte.nu ai decat 22 de ani.esti tanara,iti poti reface viata oriknd.NU-TI DISTRUGE VIATA DE ACUM.
kudika177710
Postat pe 19 Februarie 2010 16:26
Buna,
Eu sunt insarcinata in a 8 a luna si nu cred ca as suporta asa ceva.Nici macar sa tipe cineva la mine...Nici nu-ti dai seama cat de greu iti va fi cand sarcina avanseaza.Eu nu ma mai deplasez. Faci rau copilului.Tu esti deja mama caci esti responsabila pentru o viata care se dezvolta in interiorul tau. Protejeaz-o! Barbatul cu care esti(daca-l pot numi "barbat" nu te merita nici pe tine nici copilul. Lasa-l cat mai repede! El nu iubeste nici copilul caci altfel nu te-ar bate cand esti insarcinata!Asa va face mereu.Daca te-a lovit o data se va repeta.Iti spun din experienta parintilor mei.Copilul tau va fi un timid, frustrat, incapabil sa se descurce mai tarziu din cauza acestor batai administrate tie.Tu trebuie sa faci ceeia ce este mai bine pentru copil! Pastreaza certificatele medico-legale ca sa poti dovedi si reclama la politie ca sa i se puna restrictie de a te mai contacta.Nu te casatori cu el sub nici o forma!!! Pastreaza copilul, este o minune si vei regreta daca vei avorta!Nu are nici o vina! Te vei descurca si sunt sigura ca vei gasi un barbat care sa te merite si sa fie tata pentru copilul tau.Lumea e plina de barbati!!!
Curaj si Doamne ajuta!
sonyia
Postat pe 19 Februarie 2010 17:23
Ar trebui sa-l dai pe mana politiei pe bataus, mai ales ca ai documente doveditoare. Poate ti se pare k sunt dura, dar te sfatuiesc sa faci toate demersurile posibile, sa-ti iei un avocat bun si sa-l bagi pe nemernic la inchisoare. Apoi vei putea sa-ti nasti copilul linistita. Esti prea tanara, nu sunt singura care-ti voi spune k risti sa nu te mai casatoresti niciodata, daca pastrezi copilul, pt k barbatii romani nu sunt dispusi, in general, sa creasca copii altora. Dar il poti pastra, intr-un anume fel: declari ca tatal e necunoscut si-l poti da spre adoptie parintilor tai, fara k nemernicul sa poata avea ceva de spus. Ai taria sa faci asta?
nattysor_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 18:49
De la: an_ny_ta, la data 2010-02-16 15:27:21multumecs mult ptr sfat...
parintzii mei m`au sprijinit si ma sprijina in continuare indiferent ce decizie iau... dar ce`i drept ei nu`l mai suporta avand in vedere tot ce mi`a facut....

De asta sunt parinti,sa ne sprijine in orice situatie,pentru ei tot copii am ramas,chiar dak am cresut;) SI EU CA SI RESTUL FETELOR TE SFATUIESC SA IL LASI K NU MERITA SA ITI DISTRUGI SANATATEA SI VIATA PTR UN NIMENI !!!mai ales k astepti un bebe,nu cred k i-ar placea sa vada cum EL te bate si k suferi....ai grija de tine si de bebe:*:*
AndrikBITA
Postat pe 19 Februarie 2010 18:54
am trecut si eu prin asta si te sfatuies sa renunti la el cat mai curand. Stiu ca este foarte greu,dar viata merge mai departe. Mai ales ca ai sprijinul parintilor tai dc te-a batut o data ce te face sa crezi ca ,odata cu venirea pe lume a micutului tau se v-a intrepta. Se zice ca prima palma ii mai grea ca o doua vine de la sine s.a.m.d. Iti doresc multa bafta si sa te gandesti de 1000 de ori inainte dc vrei sa iti continui viata intr-un calvar.TU si viitorul tau bebelus nu meritati asa ceva. gandeste-te bine bafta pe viitor
daniela_giura
Postat pe 19 Februarie 2010 18:56
si ,ca de obicei cineva a aruncat o piatra in apa si o carca de sfatosi si sfatoase se reped s-o scoata.
ea de fapt cauta pe cineva care sa-i aprobe actiunea .
si cum toti am sarit cu gura pe ea , tare mi-e ca a luat-o la sanatoasa
tonim69
Postat pe 19 Februarie 2010 19:18
eu,poate nu sunt in masura sa dau sfaturi,dar imi fac griji in privinta ta!!!!!LASA-L PANA NU TE OMOARA!!!!!esti tanara si cu studii,ar trebui sa ai pretentii.poti mai mult!!!!sincer!!!!!totul depinde de tine!!!sa ai grija de tine!gandeste bine inainte de a face ceva!!!!!!
maslin_natasa22
Postat pe 19 Februarie 2010 20:08
Draga mea, renunta la el. Cu un asemenea om nu o sa ajungi nicaieri. O data ce a dat in tine o sa dea mereu. Nu mai sta pe ginduri. Viata merge inainte. Am trecut si eu prin asta dupa o relatie de 4 ani. M-am dspartit de el , acum sunt casatorita cu un om extraordinar si asteptam si un copil. Esti tinara , nu are rost sa iti incurci viata cu un asemenea om. Eu am pornit din nou la drum la 29 de ani asa ca nu ai ce sa pierzi. Iti doresc mult curaj sa treci peste aceasta despartire si vei vedea mai tarziu ca ai luat decizia cea mai buna.
eldel
Postat pe 19 Februarie 2010 20:50
e simplu, te desparti de el!! URGENT ..nu am zis ca va fi si usor.. insa viata iti va pune in cale un barbat.. pentru ca asta, draga mea, nu prea pare a fi.. si animal e mult spus ;) ITI DORESC NUMAI BINE
KALI03
Postat pe 19 Februarie 2010 21:54
De la: an_ny_ta, la data 2010-02-16 08:32:38buna,
am 22 ani, am terminat facultatea, muncesc si am un prieten de 3 ani, in acesti 3 ani sau intamplat multe, si bune si rele(printre cele rele vreau sa amintesc si faptul k ma batea, odata ma batut pana am ajuns la urgentza, cand am ajuns la urgentza eram insarcinata intr`o luna). cand am aflat vestea cea mare l`am iertat, ptr tot si am decis sa mergem mai departe, cu sperantza de a ne schimba aman2 in bine. Acum sunt in 2 luni jumate si a venit la ai meis a ma ceara.... parintzii la inceput erau sceptici deoarece stiu ce fel de pers e, ei fiind cei care m`au luat de la urgentza cand ma batut, dra intr`un final l`ua acceptat. Parintzii lui cu toate k le`am zis ce sa intamplat, ei spun k nu`i adevarat k mint... cu toate k am acte si de la medicina legala si de la urgentza.... dupa cateva zile dupa ce ma cerut de la parintzi a dat iar in mine... va rog sa ma ajutatzi cu un sfat.... el zice k pe bebe il doreste enorm dar cu toate astea tzipa la mine... ma bate cu toate k stie k sunt insarcinata... ma putetzi ajuta.... voi ce atzi face in situatzia mea?? vreau sa mentzionez k nu m`am gandit nici o clipa sa renuntz la bebe



Draga Anita,

fara discutii, eu zic sa pleci imediat de acolo. ESTI IN PERICOL!!!!!!! SI COPILUL TAU E IN PERICOL!!!!!!
Asta NU e iubire, e DOAR MANDRIA LUI de PROST. Crede-ma o sa fii mult mai fericita fara el si mult mai in siguranta, desi oricum nu-ti va fi usor cu copilul, dar ma bucur ca familia ta e alaturi de tine si asta e un lucru mare. Si ai grija la amenintari pt ca ar fi in stare ca el sa va urmareasca toata viata. Din cate stiu eu tu poti cu ajutorul unui avocat sa-i interzici sa se apropie de tine si de copil, si sa-si vada copilul doar cu tine si inca cineva de fata.
Fii responsabila pentru copilul si viitorul tau.
Stai linistita ca barbati mai gasesti, si esti foarte tanara, ai toata viata inainte si timp sa-ti gasesti pe cineva care chiar te merita si neaparat il va iubi si pe copil. Sunt destui, crede-ma!

Mult succes si te rog nu fii trista sau suparata, bucura-te de ce ai frumos in viata ta ( parinti de treaba, UN COPIL, sanatate, tinerete, viitor luminos ) ca sa-i transmiti copilului numai sentimente pozitive ( are nevoie de asta ca sa se dezvolte normal si frumos )!
Nimeni nu merita bataie, mai ales de la cel care ar trebui sa te iubeasca cel mai mult. Fugi, draga! Fii desteapta si nu o sa-ti para rau. Copilul chiar are nevoie de iubire adevarata, de armonie si de o mama linistita.
Iris_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 22:02
Buna! Ca si alte persoane te sfatiesc sa il lasi singur, caci daca vei continua sa stai cu ee, violenat se va repeta la nesfarsit. Trebuie sa te gandesti la tine si la bebele tau. Stiu ca este greu sa accepti asta, dar este mai bine pentru tine si pentru copilas, mai ales ca si parintii tai te sustin.
Sper ca vei lua decizia cea buna. Take care!
xinorra
Postat pe 19 Februarie 2010 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AGENTIE DE NUNTI , SAU NU? 16 De la: belcmar 17 Februarie 2021 11:00
Pentru o nunta perfecta alege www.nuntavranceana.ro 3 De la: kudika381801 6 Aprilie 2011 18:43
Zambetul tau pentru eternitate. 1 De la: eunescu09 28 August 2009 07:22
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00
Evenimente de Lux la Cort 2 De la: kudika452279 13 Octombrie 2011 16:54