Setari Cookie-uri

Oare pe cine imi doresc cu adevarat?

Mda...timpul le rezolva pe toate...ramane de vazut ce va mai fi, numai ca stii cum se zice si omul isi mai face rau si cu mana lui, cu buna stiinta
iuliaapm
Postat pe 23 Martie 2010 14:01
Intoarce-te la primul, ce mai astepti?! Mi se pare ca tu astepti de la cel de-al doilea sa iti oferea ce iti oferea primul... de ce sa suferi cand poti avea ce iti doresti... si 9 ani inseamna ceva. Bafta!
b_ralu_83
Postat pe 24 Martie 2010 12:28
lasa ca tot se rezolva cumva
MONYK_ADRIANA
Postat pe 24 Martie 2010 14:40
vreau sa ma ajutati va rog am o relatie de 7 ani cu un roman si de 7 luni cu un musulman...........relatia cu romanul nu merge tocmai bine ce sa fac .........musulmanul vrea sa vina in romania sa ne casatorim
deea_bebelusa87
Postat pe 24 Martie 2010 14:40
THE END.....

Va multumesc ca mi-ati scris.
I-am spus actualului ca eu nu am rabdare sa astept sa ma iubeasca,este posibil ca acest lucru sa nu se intample, i-am mai spus ca sper sa fie fericit si sa-i fie bine si ca sper ca cineva sa-l poata iubi cel putin la fel de mult cum l-am iubit eu si sa ajunga sa simta si el la fel
La naiba..ca-mi vine sa plang!!!!!!!!!!!!!!
Dar asta am facut...si nu a mai spus nimic......si nu il mai sun..si nu il mai caut.....trist dar adevarat....mi se rupe sufletul, sper sa-mi treaca si sper ca am facut bine, el nu avea curaj sa puna punct...o tineam asa...si unde ajungeam...as fi simtit mereu ca am un minus.
Merit sa fiu iubita, nu doar sa iubesc, merit din plin!!!

Cu drag, Roxy
iuliaapm
Postat pe 26 Martie 2010 22:45
De ce crezi ca meriti din plin sa fii iubita?
errinne
Postat pe 1 Aprilie 2010 07:41
De la: grace006442, la data 2010-02-23 11:56:55Alege pe cel cu care ai impartit si bune si rele .
Eu sunt impreuna cu prietenul meu de 10 ani si in septembrie avem nunta ( eu am 24 ani si el 27 ani).
Si noi am avut obstacole in relatia noastra , dar am trecut peste ele si nu as concepe viata fara el .
FA CE-TI DICTEAZA INIMA , NU RATIUNEA !!!

Sunt cam in aceiasi situatie ca si tine...sunt cu prietenul meu de 7 ani, iar in noiembrie am cunoscut un alt baiat.Coincidenta sau nu, desi l-am cunoscut in alt oras, el este din orasul in care eu locuiesc,mai mult de atat...parintii lui detin restaurantul unde imi programasem eu nunta cu iubitul meu. In ianuarie i-am cerut prietenului meu o pauza(pe care eu de fapt o vedeam ca pe o ruptura definitiva)ca sa pot incepe o relatie cu celalalt,insa mi-a parut rau de el si ne-am impacat.Nu pot afirma ca nu mai am sentimente pentru el, nici nu stiu de fapt...insa cert este ca nici cu M. nu am putut continua, asa ca m-am impacat cu iubitul meu,iar la inceputul lunii martie am cedat din nou si am inceput iar aceasta relatie bolnavicioasa...iar aseara i-am spus ca s-a terminat, si i-am explicat ca nu mai vreau sa fiu cu el, dar ca renunt si la iubitul meu de 7 ani,pt ca efectiv simt nevoia sa fiu singura...M. ma tot presa sa termin relatia mea ofociala pt a fi cu el...iar constrangerea lui m-a facut sa renunt de tot la el...
asa ca cel mai bine iti poti da seama doar daca esti fara nici unul...sa vezi de cine iti e dor...pe cine ai vrea sa suni..si in bratele cui ai vrea sa fii
Vanda2308
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:25
De la: valerrine, la data 2010-04-01 07:41:17De ce crezi ca meriti din plin sa fii iubita?

merita pentru ca este femeie...:))
Vanda2308
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:27
Draga mea ce as putea eu sa-ti spun?????????nu alegra dupa doi iepuri ca pina la urma sa nu ramii singura, ascultati inima, fa o alegere buna si nu permite ca sfaturile altora sa-si faca rol in sentimentele tale asa te confunzi si mai tare.
lenutica_grace
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:45
Buna Roxy... parerea mea este ca trebuie sa-ti iei o periada de timp sa te gindesti bine ce vrei... tu acum il vrei pe fostul doar pentru ca te-a iubit el si nu pentru ca il vrei cu adevarat. Ia-ti o perioada de 2 saptamani, poate mai mult in care sa stai singura si sa te gindesti ce vrei cuu adevarat. Nu sta intr-o relatie doar ca sa nu fii singura si doar sa stii ca persoana aia te iubeste, poate cu niciunul din ei nu ti-e dat cu adevarat sa fii... si gindeste-te si la fostul, crezi ca daca te impaci cu el si tu iar nu o sa mai vrei sa fii cu el.. .cum o sa se simta el? Nu crezi ca i-a fost deajuns dupa prima despartire?
olgutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 10:22
Roxy.. e bine ca te-ai putut indeparta de amandoi ca sa stai sa reflectezi ce e in sufletul tau. O intrebare as avea si eu: esti constienta ca nu va mai fi la fel cu fostul? Niciodata nu poate fi ca in trecut!
andra_ale
Postat pe 1 Aprilie 2010 10:47
De la: roxy29, la data 2010-03-22 10:45:01Actualul nu ma paraseste si nu inteleg de ce vrea sa continue, de ce ne mai ofera o sansa ..ideea este ca doar tine la mine, dar nu simt ca ma iubeste.Iar eu nu ma multumesc cu atat!!!!
Recunosc ca sunt egoista...n-am zis ca nu sunt, dar actualul nu este asa cum mi-l imaginam eu...cum mi-as fi dorit, nu-mi acorda atentia ce mi-o acorda fostul care ma iubea din tot sufletul, doar ca eu n-am stiut sa apreciez asta...pt ca imi doream altceva ..doream sa simt si eu...nu doar el....
Ce vina am eu?Nicicum nu-i bine...


hello......si eu am trecut prin zone asta acuma 3 ani, si am terminat o relatie de 7 ani....am sarit cu capu inainte in alta ca doar de...imi lipsise atata timp sa cunosc pe cineva nou...etc etc......mare haos acolo, normal...si la mic interval am inceput alta relatie, pas cu pas asa cum trebuie, mi s-a parut ca o ducem de vis primii 2 ani.....vin ceva probleme de ordin financiar si extern noua, ne pun la incercare si cu greu o scoatem la capat....

insa in tot acest timp nu mi-am zis vreodata ca ma intorc din drum, mie mi se pare sicner o regresie dupa ce ai pus punct odata......a fost super greu=, el a plans mai mult ca mine, cam seamana situatiunile......dar asta e. nu puteam sa accept relatie doar de dragul unei parti, si mai ales in atatia ani vezi clar daca si visurile tale au vreo sansa de dezvltare sau sunt puse deopartte de cealalta persoana.

asta e....nu zic niciodata ca am procedat perfect, ranite sentimente sunt tot timpul, depinde ce drum ai tu, drept inainte sau mai cu sinuozitati, si intoarceri "ac de par" :))
barbatii in schimb nu-s in stare de o analiza asa de dura, zic eu.....pentru ca nu le spune nimeni din pacate pune-te pe un drum (doar paote pe parte profesionala) si apoi urmeaza-l.....ei mai degraba iau ce le vine pe tava si apoi ramane de vazut......

poate nu e asa, noi tot speram etc etc......

spor la decizii si rezolutiuni dar vezi cum simti faza cu intoarcerea...
dreamer_healthy
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:26
ceea ce am invatat eu din relatiile care le-am avut este ca probleme are fiecare,important este sa le rezolvam ,sa nu le lasam sa se rezolve de la sine;nu trebuie sa renuntam la o relatie pr k exista "ceva" ce nu ne convine,mai intai incercam sa rezolvam;nu renuntam si ne aruncam intr-o alta relatie la care la un moment dat se va ivi o alta problema si a.s.d.parerea mea dc ii iubesti pe amandoi la cel cu care ai stat 9 ani m-as intorce.pune in balanta bunele si relele dc ai mai multe amintiri bune negresit intoarcete la el.sper sa gandesti bine ....la urma urmei tu stii ce e in sufletul tau
sweetcris
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:10
de cat timp esti cu arabu,il cunosti,personal?eu am, fost cu unu 4 ani m-a iubit enorm nu m-a jignit cu un deget,l-am iubit enorm ,dar dupa 4 ani m-am despartit de el pt ca nu voiam o viata ca al lor,acoperita si altele si m-am gandit orte bine la viitor paote acum renuntam la multe pt ca-l iubeam dar oare voiam nu voiam samerg si eu la mare,lA strand,la un gratar sa stau in dres ,oarte voiam ca ,copii mei sa aibe religia lui..sunt foarte multe de pus in balanta si mi-a at dumnezeu putere sa spun nu knd a venit si m-a cerut in casatorie am suferit enorm....peste 7 sapt ma marit cu un roman si ne iubim atat d mult k nu am cuvinte ,nici in cele m frum filme si povesti,numa dumnezeu stie cat ne iubim.pune totul in balanta si gandestete la tine ce simti tu ce vrei tu nu ce ar vrea el sau cat ar suferii el,ce ar face el ...bafta
sweetcris
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:20
dar tu ai vb cu fostu de sentimentele tale ai incercat sa comunici cu el?
sweetcris
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:25
buna, eu sunt angell Eu zic sa stai bine sa meditezi si sa pui in balanta, pe care dintre ei ai iubesti,sa nu regreti mai tarziu .Eu m/am casatorit la 19 ani si pot spune k din dragoste avem 15 ani de casatorie ,sotul meu a fost singurul din viata mea ,dar akum stau si ma gandesc daca chiar am facut bine sa ma casatoresc asa de mica ptr. k la vremea respectiva nu m/am gandit bine .
Asa k te sfatuiesc sa ai grija sa nu regreti mai tarziu
grace008730
Postat pe 10 Mai 2010 13:20
De la: roxy29, la data 2010-03-26 22:45:54THE END.....

Va multumesc ca mi-ati scris.
I-am spus actualului ca eu nu am rabdare sa astept sa ma iubeasca,este posibil ca acest lucru sa nu se intample, i-am mai spus ca sper sa fie fericit si sa-i fie bine si ca sper ca cineva sa-l poata iubi cel putin la fel de mult cum l-am iubit eu si sa ajunga sa simta si el la fel
La naiba..ca-mi vine sa plang!!!!!!!!!!!!!!
Dar asta am facut...si nu a mai spus nimic......si nu il mai sun..si nu il mai caut.....trist dar adevarat....mi se rupe sufletul, sper sa-mi treaca si sper ca am facut bine, el nu avea curaj sa puna punct...o tineam asa...si unde ajungeam...as fi simtit mereu ca am un minus.
Merit sa fiu iubita, nu doar sa iubesc, merit din plin!!!

Cu drag, Roxy

Buna Roxy!!Cel mai bine ar fii sa nu-l mai compari pe cel cu care ai fost 8 luni cu cel cu care ai avut o relatie timp de 9 ani,desi recunosc ca ni se intampla tuturor acest lucru!Toti ne comparam relatiile anterioare cu una care "s-a lipit"practic de sufletul nostru,cu un om deosebit din viata noastra!dar e gresit!Nu putem sa comparam o situatie cu o alta situatie!Zic sa cauti bine in interiorul tau sa-ti stabilesti prioritatile,sa-ti pui ordine in sentimente...........sa-ti dai seama ce vrei cu adevarat!Alege cu inima si pune in aplicare cu mintea si ratiunea!9 ani pot insemna enorm sau pot insemna pierdere de timp....un timp indelungat cu cineva nu te face neaparat sa-l iubesti,te face sa te obisnuiesti,sa tii la el,sa-i inveti tabieturile sau 9 ani pot insemna iubire,respect,pasiune:TU DECIZI ce au reprezentat acesti 9 ani langa respectivul!Bafta multa si fii tare!Pupici
r_2hot4u
Postat pe 25 Iulie 2010 11:01

Sunt de acord cu tot ce a postat "b ralu 83" pana acum, iese in evidenta maturitatea si rationalul in postarile ei.

Renuntand la rational, risti sa pierzi din vedere aspecte (pe care, de obicei, parintii le vad iar noi refuzam sa o facem)care vor conduce , mai tarziu, la esecul relatiei.

Ai cam dat "cioara" din mana pe cea de pe gard. Acu' priveste, atenta, gardul, sa vezi cand isi va lua zborul.

Fii inteleapta!Trateaza-ti "zburdalniciile" inimii cu o doza de rational!

cameliagiurgiu
Postat pe 25 Iulie 2010 11:47
Grace6442..

Moama,da tu ai iubit de la 14 ani? ::) Ai avut tupeu,nu gluma..
grace009445
Postat pe 25 Iulie 2010 14:54
Gresesti, si poate nu reusesti sa iti dai seama din cauza faptului ca l-ai intalnit pe actualul cu care ai stat cateva luni, iubire adevarat nu simti nici tu, probabil de iubit il iubesti inca pe fostul, cel care dupa mine cred-ca merita cu adevarat sa te intorci la el, 9 ani de zile nu se pot duce pe apa sambetei........greu gasesti un barbat care sa te iubeasca sincer, sa te respecte, rasfete, stim cu toate cat ne mai place sa ne alintam si sa ni se faca toate poftele, si cat de frumos e cand iti e rau sa te ingrijeasca, sau cand esti intr-o pasa mai proasta sa stie cum sa te scoata din ea, si orce face ptr tine nu o face din obligatie ci pentru simplu fapt ca TE IUBESTE,ce poate fi mai frumos ?
Consider, ca v-a trebui sa mai astepti cu actualul ceva timp, pana sa isi dea si el seama ca te vrea sau nu ...Crezi ca il poti astepta pana se hotaraste el, oare merita??
Incearca sa iti pui ordine in ganduri si sa faci algerea cea mai corecta cat mai curand posibil, ca s-ar putea ca actualul sa fie indecis, sa nu te vrea cu adevarat, si sa te lase cu ochii in soare, in timp ce, cel cu care ai stat 9 luni va intalni o alta fata de care probabil se v-a indragosti si te v-a uita....atunci ce vei face? Nu stiu daca vei mai putea da timpul inapoi...

Bafta !!!!
una
Postat pe 25 Iulie 2010 23:27
Buna!
Indraznesc sa ma alatur si eu discutiei...

sa stiti ca e adevarat...nu intotdeauna timpul le rezolva pe toate...eu nu cred ca ar trebui sa te intorci la fostul pentru ca daca tu nu il iubeai asa tare,adica nu simteai ca el e pt tine,mereu o sa stai cu gandul ca ar fi putut fi mai bine pt tine....si daca actualul nu simte la fel nu cred ca o sa simta flacara aceea care o astepti tu ,asta se simte la inceput....e dificil sa alegi dar cantareste bine lucrurile.Odata ai ales cu inima si nu ai fost chiar multumita...Vrei ca actualul sa se poarte ca fostul dar de ce?Nu poti avea mereu ce-ti doresti si nu cere de la el ce nu-ti poate da....de ce nu incerci mai bine sa vorbesti cu el?cu actualul?spune-i ce gandesti si roaga-l sa-ti spuna adevarul,daca te vrea pt ceva serios sau doar sa treaca timpul?Doar vorbind si cu el vezi care e situatia.

Muuult succes!Sa fii iubita.
grace008590
Postat pe 27 Iulie 2010 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CREDETI CA IN URMA NUNTII IMI VOI SCOATE MACAR CHELTUIALA SAU VOI IESI IN PIERDERE? 30 De la: shteffa 27 Februarie 2013 15:41
Totul pentru nunta ta 3 De la: DECORATII_NUNTI 12 August 2010 16:09
Machiaj de vis? 2 De la: inna 15 Aprilie 2010 11:26
buchetul de mireasa 25 De la: grace005178 3 Mai 2014 20:15
De unde ma ia sotul mireasa,daca stai la tara? 2 De la: Geamila 24 Mai 2014 19:07