Setari Cookie-uri

Ne casatorim...dar ma inseala

CUM SA INTAMPLAT AM MERS LA O ZI DE NASTERE LA UN PRIETEN COMUN EL A BAUT CU SARBATORITUL PANA NU MAI PUTEA SA SE TINA PE PICIOARE EU I-AM ZIS LA UN MOMENDAT SA SE OPREASCA CA O SA II FIE RAU SI SA MAI STEA LANGA MINE PANA SE TERMINA PETRECEREA CA SA PLECAM ...EL MA RUGAT SA IL MAI LAS SA DANSEZE CU BAETI LA UN MOMENDAT DISPARE DUPA 15 MINUTE VINE SARBATORITUL LA MINE SI IMI ZICE CA AR FI MAI BINE SA PLEC IL INTREB DE CE SI IMI ZICE CA NU E MOMETUL ACUM IMI VA ZICE MAINE....L-AM LUAT SI AM AJUNS ACASA A DOUA ZI IAM ZIS SA IMI ZICA CE SA INTAMPLAT CA DACA NU IMI VA ZICE RESPECTIVUL SI NU AM SA IL MAI IERT A INCEPUT SA PLANGA SI MI-A POVESTIT ......EL ERA CU O FATA INTR-O CAMERA SE .......SI IA PRINS CINEVA ......AM VRUT SA IL LAS DAR A INCEPUT SA PLANGA CA MA IUBESTE CA II PARE RAU CA ERA BEAT....SI NU STIU CUM SA REACTIONEZ.. ANUL ASTA AVEM NUTA NU SUNT SIGURA CE SA FAC...????
grace002064
Postat pe 29 Martie 2010 21:36
ce prostie..asta e real???! nu cred! dacae real ,esti proasta sa mai stai de vorba pe forumuri aci ,n-ai ce face
mariaaa80
Postat pe 30 Martie 2010 14:48
De la: alina_gabriela2009, la data 2010-03-29 18:22:55ma bucur ca intalnirea dintre ei doi nu era din motivul in care ai crezut tu . Va doresc sa fiti fericiti impreuna si sa aveti mai multa incredere unul in celalalt. Casa de piatra de pe acum pa pa



multumesc frumos! te pup si mult succes si tie
gyo85
Postat pe 30 Martie 2010 15:19
Asa mi s-a intamplat si mie, m-a inselat si inainte de nunta si dupa nunta. Am crezut ca daca ne casatorim se v-a schimba, dar nu a fost asa. Dupa 4 luni de la nunta am divortat. Parerea mea este sa te gandesti foarte bine si sa vorbesti si cu el sa vezi ce treaba are cu tipa respectiva, si sa iei o decizie. Parerea mea este ca daca a inceput sa te insele, te v-a insela mereu. Cel putin la mine asa a fost.
Iti doresc sa te gandesti bine si sa fie bine pentru tine.

Eu am zis mereu: "decat sa sufar o viata langa cineva, prefer sa sufar o luna, doua si-mi trece".

Iti doresc toate cele bune. pupici!
marina20_grace
Postat pe 16 Aprilie 2010 08:34
draga mea, cu toate suntem inselate indiferent ca suntem tinere,batrane, frumoase sau urate numai ca unele nu recunoastem....pune in balanta lucrurile si vezi cum inclina , vezi de ce va casatoriti pana la urma....el acum se poate vedea cu cineva de disperare ca o sa se insoare si nu o s-o mai poata face, e psihologica treaba!!! am intalnit un barbat care inaintea nuntii m-a invitat la o cafea..de ce?!.. nu stiu..stiam ca se insoara si i-am dat peste nas!! important este sa analizezi bine situatia si sa sti daca o poti accepta. poate mai astepti un pic totusi...te pup si iti doresc o minte luminata!!
printzes_ali
Postat pe 16 Aprilie 2010 08:53
daca intradevar te inseala ...lasa l ..te rog...crede ma nu merita. daca are o problema nu ar trebui sa o "discute" cu alta.am trecut si eu prin asta si este umilitor sa afli alte multe chestii dupa ce te ai casatorit.mai bine renunti acum,barbati sunt si sunt sigura ca este si pt tine unul,si unul sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti.el nu o sa recunoasca niciodata,nici atunci cand o sa l prinzi in fapt....daca imformatile tale sunt corecte si ai sa vezi ca intradevar te inseala atunci sa i spui..dar numai cand ai ceva palpabil.iti doresc succes si tarie!pe..niciun om nu marita sa sufere pt un alt om.....fii pozitiva
dulcesica
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:59
buna
Imi pare sincer rau cred ca suferi enorm mai ales ca trebuie sa va casatoriti .

Incerc sa ma pun in locul tau ( eu ma casatoresc in 2 luni )

PUNCTUAL : trebuie sa fii sigura ca te a inselat ( ca are
intr adevar o relatie ) , poate doar s a intanlit cu o tipa, binenteles ca tot nu i in regula dar daca il iubesti trebuie sa iei masuri

CRED ca toti avem momente de slabiciune important e sa nu trecem de acel prag si sa ne amintim ca putem pierde pe cine avem langa noi.

Incearca sa l pacalesti un pic , povesteste i ca ai citi pe un site cca o tipa care tocmai urmeaza sa se casatoreasca a descoperit ca e inselata ..........etc vezi ce reactie are ............

TINE NE LA CURENT
crisboga25
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:25
De la: tilutza, la data 2010-03-27 11:41:30Cred ca sunt primul barbat de aici care scrie in acest post, ma amuz teribil la ce sfaturi va dati , dar concluzia este doar una: va prostiti una pe cealalta. Totusi am vazut doar o femeie inteligenta pe aici (vre-o 2 asa nivel mediu), insa titlul de 'Miss' il merita cu desavarsire este _melissa_8.

Fetelor, cand un barbat va inseala inseamna ca voi nu sunteti destul de atragatoare pentru el, sau nu sunteti capabile sa-l tineti langa voi. Problema pentru mine se reduce doar la voi. Ce-i drept sunt barbati curvari, rau .. grav, care nu ai ce sa le faci, insa majoritatea barbatilor sunt "normali", nu la acest nivel. Acum ca voi dati 98279 de exemple, nu semnifica absolut nimic.
Si app acest forum precum si alte intruniri, nu va ajuta deloc, pentru ca toate ganditi la fel (de prost).

Iar pentru femeile care sunt inselate le recomand un film http://www.imdb.com/title/tt1186370/ ,




Postez la acest topic doar pentru a-ti raspunde, topicul fiind practic inchis.

Afirmatia "Fetelor, cand un barbat va inseala inseamna ca voi nu sunteti destul de atragatoare pentru el..." - este ieftina si gratuita. Motivele pentru care, atat barbatii cat si femeile, inseala sunt multiple. Uneori pot sa aiba legatura cu partenerul , alteori doar cu propriile neimpliniri.
Indiferent daca inselam, suntem inselati sau nu, suntem normali (fara ghilimele). Facem alegeri si ni le asumam.

Eu va recomand filmul acesta: http://www.cinemarx.ro/filme/Intersection-Intersectia-7952.html.

"Nimeni nu ne-a spus ca viata ar fi usoara insa, ne-au promis ca merita traiata!"

O primavara frumoasa, tuturor! :)
cameliagiurgiu
Postat pe 16 Aprilie 2010 19:03
Buna,

Eu zis sa nu te descurajezi :) Cred sincer ca nu exista barbat care sa nu insele, este o chestie innascuta la ei. Cel mai important este felul in care se poarta cu tine. O buna prietena mi-a spus k un barbat care isi iubeste prietena/nevasta daca o inseala o face cu perdea. Acum tu trebuie sa te gandesti daca te-ai putea impaca cu aceasta idee sau nu. Daca tu nu poti accepta sub niciun chip aceasta posibilitate te sfatuiesc sa mai cauti, dar crede-ma k sunt toti facuti parca de aceiasi mama. Nu stiu cati ani ai, de cat timp sunteti impreuna dar iti dau un sfat: traieste-ti viata! Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat sa te gandesti o viata la cum ar fi fost daca...
Numai bine!
Pupici!
Cristina_Alexandra_grace
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:35
Jos palaria :)
Sunt intru totul de acord cu ce ai postat. Atat barbatii cat si femeile inseala din diferite motive, important este sa nu itam k avem o singura viata si k trebuie sa o traim din plin. Din pacate eu am realizat acest lucru cam tarziu, dar inca nu e totul pierdut, raman optimista si imi propun sa recuperez timpul pe care l-am dormit si de acum incolo sa nu mai imi refuz nimic, dar absolut nimic.
Numai bine!
Cristina_Alexandra_grace
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:49
BUNA.am citit cu atentie si nu ai dat nici un detaliu despre cum e el in general,de ce nu il intrebi direct intr-o casnicie trebuie sa aveti discutii libere daca acum cand nu aveti obligatii dar cand va veni si un copil,intraba unde se duce ce face si fa si tu la fel,spune unde te duci ce faci asa incep discutiile libere si temelia unei casnicii.
kudika098466
Postat pe 17 Aprilie 2010 09:26
dionnan01
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:43
Ah...
dionnan01
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:45
De la: tilutza, la data 2010-03-27 11:41:30Cred ca sunt primul barbat de aici care scrie in acest post, ma amuz teribil la ce sfaturi va dati , dar concluzia este doar una: va prostiti una pe cealalta. Totusi am vazut doar o femeie inteligenta pe aici (vre-o 2 asa nivel mediu), insa titlul de 'Miss' il merita cu desavarsire este _melissa_8.

Fetelor, cand un barbat va inseala inseamna ca voi nu sunteti destul de atragatoare pentru el, sau nu sunteti capabile sa-l tineti langa voi. Problema pentru mine se reduce doar la voi. Ce-i drept sunt barbati curvari, rau .. grav, care nu ai ce sa le faci, insa majoritatea barbatilor sunt "normali", nu la acest nivel. Acum ca voi dati 98279 de exemple, nu semnifica absolut nimic.
Si app acest forum precum si alte intruniri, nu va ajuta deloc, pentru ca toate ganditi la fel (de prost).

Iar pentru femeile care sunt inselate le recomand un film http://www.imdb.com/title/tt1186370/ ,



Dragul meu,

Barbatii nu considera ca-si "inseala" partenera daca se descarca odata. Pentru ei nu inseamna nimic, pot sa iubeasca o femeie cu adevarat si sa se si distreze. O provocare nu strica niciodata... Pentru voi tot ce e nou, are picioare lungi (depinde de preferinte) si mai nimic intre urechi este perfect pentru o tavaleala...sa nu uitam varsta peste 18 si pana-n 25.

Fetelor: Putem sa jucam cu aceleasi carti, nu-i asa. Sa vedem daca partenerii nostri ar accepta sa primeasca inapoi acelasi tratament!
Pacat insa ca unele dintre noi nu sunt capabile. Eu sunt adepta acestei reguli! Pana una alta va pierdeti timpul pe forumul asta iar barbatii nu o sa se schimbe niciodata si concluzia o sa ramana aceasi: noi suntem de vina! Nu-i asa domnul meu?
dionnan01
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:47
pai ? tu glumesti cand intrebi asa ceva nu?
sau poate ca ai nevoie de cineva care sa te asigure ca faci ceea ce trebuie ceea ce deja gandesti ca vrei sa faci ...
ok.. cel cu care ar urma sa te casatoresti nu e barbat deoarece
nu este responsabil (din momentul in care urmeaza a se casatori cu tine nu mai umbli din pat in pat sau din floare n floare , sincer nu am fost adeptul vorbelor astora)
acum gandeste te ce ti a facut el tie inainte chiar de a va casatori ... atata timp cat accepti faptul ca te a inselat , acceptul tau o sa mearga la nesfarsit si stii de ce ?
pentru ca o sa existe si precedent ...
nu merita sa te mai chinui cu el .. atata timp cat nu este barbat , cat nu este loial ,


sa fii barbat nu insemna
sa bei mult sau
sa conduci rapid
sau cu cate femei te intalnesti
nu ..
sa fii loial , un gentleman in orice clipa ,
asta insemna sa fii barbat .
nicidecum violenta , pentru ca doamne iarta ma nu suntem primate nu???
PARASESTE l
!!!!
mai bine acum mai devreme cand e mai usor decat mai tarziu atunci cand implica poate cine stie , si un copil si atunci chiar n o sa mai ai ce face .
e sfatul meu de amic, prieten , barbat cum vrei s o zici ..
nu toti barbatii sunt asa cum crede colega de mai jos

dionnan01

Dragul meu,

Barbatii nu considera ca-si "inseala" partenera daca se descarca odata. Pentru ei nu inseamna nimic,


nu mai generalizati !!!
nu toti sunt asa cum crezi tu , asa cum nici toate femeile nu sunt asa cum cred unii barbati !!!


ganditi va ca mai exista barbati care iubesc , sunt loiali , pun pasiune in ceea ce fac si ei la randul lor sunt inselati


dar intotdeauna pentru a se distruge un cuplu e nevoie de 2 persoane !!!
bogdan_grace
Postat pe 17 Aprilie 2010 13:15
Ce frumos ai intorso..ti a luat cadou nu?de ce l ai urmarit cu masina fratelui daca aveai incredere?cat de mult te minti asa ti a zis acum 3 ani asa ti a facut o si dupa 3 ani si de cate ori :) femeile normale si cu atitudine ti au dat raspunsuri destepte la momentul potrivit dar tu ai vrut sa te lovesti
karlla666666
Postat pe 20 Iunie 2013 08:57
"Ne casatorim...dar ma inseala"

Unu si cu unu fac doi

Ca sa nu te mai insele iti recomand sa nu te mai casatoresti si ai scapat de o problema care oricum te va urmari toata viata.
Cine o face odata o va face si a doua oara si ...tot asa.

Minte multa si decizii intelepte!
criszoe
Postat pe 20 Iunie 2013 09:43
Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!
rondina
Postat pe 20 Iunie 2013 12:00
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!



Sau poate o inseala in continuare
criszoe
Postat pe 20 Iunie 2013 12:02
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:02:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!

Sau poate o inseala in continuare

...sau poate il inseala si ea!
rondina
Postat pe 20 Iunie 2013 12:03
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:03:26
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:02:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!

Sau poate o inseala in continuare

...sau poate il inseala si ea!


Se poate si asta cui pe cui se scoate.
criszoe
Postat pe 20 Iunie 2013 12:05
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:05:38
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:03:26
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:02:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!

Sau poate o inseala in continuare

...sau poate il inseala si ea!


Se poate si asta cui pe cui se scoate.

..si vor trai fericiti...happily ever after!
rondina
Postat pe 20 Iunie 2013 12:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:08:03
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:05:38
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:03:26
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:02:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!

Sau poate o inseala in continuare

...sau poate il inseala si ea!


Se poate si asta cui pe cui se scoate.

..si vor trai fericiti...happily ever after!



Pana intr-o zi ... cand se vor plictisi
criszoe
Postat pe 20 Iunie 2013 12:08
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:08:46
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:08:03
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:05:38
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:03:26
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:02:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!

Sau poate o inseala in continuare

...sau poate il inseala si ea!


Se poate si asta cui pe cui se scoate.

..si vor trai fericiti...happily ever after!

Pana intr-o zi ... cand se vor plictisi

zici?!
rondina
Postat pe 20 Iunie 2013 12:10
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:10:41
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:08:46
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:08:03
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:05:38
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:03:26
De la: criszoe, la data 2013-06-20 12:02:08
De la: rondina, la data 2013-06-20 12:00:33Cris, din 2010 si pana acum...poate a si divortat!

Sau poate o inseala in continuare

...sau poate il inseala si ea!


Se poate si asta cui pe cui se scoate.

..si vor trai fericiti...happily ever after!

Pana intr-o zi ... cand se vor plictisi

zici?!


Da ... zic
criszoe
Postat pe 21 Iunie 2013 08:52
De la: printzes_ali, la data 2010-04-16 08:53:36 draga mea, cu toate suntem inselate indiferent ca suntem tinere,batrane, frumoase sau urate numai ca unele nu recunoastem....pune in balanta lucrurile si vezi cum inclina , vezi de ce va casatoriti pana la urma....el acum se poate vedea cu cineva de disperare ca o sa se insoare si nu o s-o mai poata face, e psihologica treaba!!! am intalnit un barbat care inaintea nuntii m-a invitat la o cafea..de ce?!.. nu stiu..stiam ca se insoara si i-am dat peste nas!! important este sa analizezi bine situatia si sa sti daca o poti accepta. poate mai astepti un pic totusi...te pup si iti doresc o minte luminata!!


Ce va mai place sa generalizati...
kudika_32792
Postat pe 21 Iunie 2013 10:27
De la: printzes_ali, la data 2010-04-16 08:53:36 draga mea, cu toate suntem inselate indiferent ca suntem tinere,batrane, frumoase sau urate numai ca unele nu recunoastem..


Ce va mai place sa generalizati... [/quote]


Nu chiar toate si data viitoare vorbeste in numele tau

La fel cum barbatii inseala foarte bine inseala si femeile.Deci..."toti" barbatii sunt inselati.
criszoe
Postat pe 21 Iunie 2013 10:36
Nu, sau luat iubaretii de iei, pt ca a inghitit cum ca ia luat cadou, si inselata a fost si inainte de vreo 3 ori, si inselata un an si jumatate in timpul casatoriei, bine ca fac 3 ani de cand sunt cu acte apreciez raspunsurile si felul in care ganditi, femei care stiu sa Gandeasca nu sa se topeasca toata ca saracu plange la comanda
karlla666666
Postat pe 21 Iunie 2013 20:30
De la: karlla666666, la data 2013-06-21 20:30:23Nu, sau luat iubaretii de iei, pt ca a inghitit cum ca ia luat cadou, si inselata a fost si inainte de vreo 3 ori, si inselata un an si jumatate in timpul casatoriei, bine ca fac 3 ani de cand sunt cu acte apreciez raspunsurile si felul in care ganditi, femei care stiu sa Gandeasca nu sa se topeasca toata ca saracu plange la comanda

n-am inteles nimic
MissDarine
Postat pe 21 Iunie 2013 20:38
Acum 3 ani o viitoare mireasa avea cateva banuieli ca distinsul ei viitor sot o inseala..ceea ce era adevarat, dar el stiind ca este urmarit intr o mica escapada a schimbat directia drumului iesind basma curata spunand draga mea am fost dupa cadou ca tare mi pasa de cati ani suntem together normal ca l a crezut , si sau luat cu acte in regula, si cum naravu e al dracu dansu a mai trait o poveste de iubire un an si jumatate in timp ce era casatorit normal ca l a iertat ca a plans maaa saracutul faptele sunt din anul curent, cu noroc
karlla666666
Postat pe 21 Iunie 2013 20:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna fetelor, 15 De la: eu_ovidiu 9 Iunie 2011 04:08
.... 25 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:36
cine ma ajuta cu un sfat? 22 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:06
Marturii-bratra rosie cu charm 2 De la: anageo25 14 Septembrie 2011 20:44
ASEZAREA INVITATIILOR LA CEREMONIA RELIGIOASA???? 24 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:08