Setari Cookie-uri

Ne casatorim...dar ma inseala

Dragele mele,

In 5 luni ar trebui sa ma marit...dar am aflat aseara k maine se va intalni cu o tipa...ce sa fac? vreau sa il urmaresc..vreau un sfat..il iubesc mult dar nu as trece peste asta...o sa si ceara scuze..o sa vrea sa il iert...cum si ce sa fac? helpppp
gyo85
Postat pe 18 Martie 2010 15:08
BUNA....am citit cele scrise de tine....imi este cam greu sa cred ca poate fi asa de inconstient,mai ales ca urmeaza sa va uniti destinele.....ce s-a mai intamplat intre timp?
E cam riscanta situatia in care te aflii....trebuie sa fi foarte atenta ca s-ar putea peste cateva luni sa va angajati un avocat...
Tot mai des aud neplaceri similare...imi pare rau...
Marry_grace
Postat pe 18 Martie 2010 16:01
daca te inseala o data, te inseala si a 2-a si a 3-a oara.... daca stii sigur ca te inseala, cel mai bine ar fi sa oeo masuri inainte sa fie prea tarziu.
grace2013
Postat pe 25 Martie 2010 06:37
Pai daca te inseala ce rost are sa va mai casatoriti?? Ca sa te insele si in calitate de sot??
Asa cum a zis si 2013, chestia va deveni un obicei la el...... si vb din experienta.....
sun_shine
Postat pe 25 Martie 2010 07:54
am o intrebare, si sper sa nu te superi: de unde ai aflat ca se intalneste cu o alta tipa?
cel mai bine ar fi sa discuti cu el problema asta.
iar daca intr-adevar te inseala, cel mai bine e sa anulati nunta.
numai bine.
mony_23
Postat pe 25 Martie 2010 08:01
Trimite-l undeva , ca tare bine i-ar prinde!!!!!!!!!!
p.s. e un mare BOU si nu te merita! da-i papucii.....
bafta!
Tinet
Postat pe 25 Martie 2010 08:35
Daca te inseala acuma..ca nici macar nu santeti casatoriti ..tu crezi ca dupa nunta se va schimba in bine??inseamna ca asta e ceva normal la el ..Cunosc un caz similar ,care ea timp de 10 ani a rabdat toate mizeriile lui si inselatoriile..si acuma a ramas fara sot,fara casa, si fara de copii din cauza lui a ramas fara nimik..Asa ca taie raul de pe acuma ,dar asigura-te mai intai ca intradevar te inseala
antoshka
Postat pe 25 Martie 2010 08:42
De la: gyo, la data 2010-03-18 15:08:57Dragele mele,

In 5 luni ar trebui sa ma marit...dar am aflat aseara k maine se va intalni cu o tipa...ce sa fac? vreau sa il urmaresc..vreau un sfat..il iubesc mult dar nu as trece peste asta...o sa si ceara scuze..o sa vrea sa il iert...cum si ce sa fac? helpppp


Urmareste-l sa ai o dovada concreta si pe urma confrunta-l la fata locului, cu amanta langa el! Daca e adevarat ca te inseala, anuleaza tot si desparte-te de el! Fara sa te uiti inapoi! Asa ceva nu e acceptabil, e de neiertat! Succes si fii tare! Nu esti o proasta de care sa isi bata el joc! Si daca e adevarat ca te inseala, sa nu cumva sa cedezi si sa il ierti, indiferent daca iti promite cate-n luna si in stele, nu se va schimba niciodata, categoric! Daca are tupeul sa te insele inainte de nunta, iti dai seama ce va face dupa nunta, si o sa iti fie mai greu sa renunti la relatie fiind vorba de o casnicie, decat inainte sa fiti casatoriti... E groaznic ce ti se intampla, dar te sustinem!
Am o cunostinta care e exact in situatia ta, chiar inainte de nunta a aflat ca o inseala, dar ea nu a vrut sa creada, desi toti prietenii ei si ai lui deopotriva ii ziceau ca o inseala, pana l-a prins in flagrant si a anulat nunta in momentul cand ea l-a descoperit; dar pana la urma ea l-a iertat si acuma iar au facut din nou pregatirile... Nu am indraznit sa o intreb de ce l-a iertat, astept momentul divortului... Va urma curand... Barbatii care inseala nu se schimba niciodata! Fii tare!
deevine
Postat pe 25 Martie 2010 08:44
De la: dinagureu, la data 2010-03-25 08:42:38Daca te inseala acuma..ca nici macar nu santeti casatoriti ..tu crezi ca dupa nunta se va schimba in bine??inseamna ca asta e ceva normal la el ..Cunosc un caz similar ,care ea timp de 10 ani a rabdat toate mizeriile lui si inselatoriile..si acuma a ramas fara sot,fara casa, si fara de copii din cauza lui a ramas fara nimik..Asa ca taie raul de pe acuma ,dar asigura-te mai intai ca intradevar te inseala


Subscriu la ce a zis Dina. Sunt sute / mii de cazuri de genul acesta care demonstreaza ca un barbat care inseala nu se schimba in bine niciodata, indiferent daca au copii sau nu...
Cunosc un alt caz, el a inselat-o pe sotie de cand au avut copiii si pana in prezent (dupa 30 de ani de casnicie)... Intr-un final, ea l-a parasit, dar te marcheaza o chestie de genul... La fiecare reuniune in familie, el vine si povesteste cu cine si-o mai trage si se lauda in fata ei referitor la cum se uita femeile dupa el si acum (el are peste 50 de ani) si rade de ea ca si acum e singura si nu o vrea nimeni... Cand locuiau impreuna, el nu-i dadea niciun ban, ea trebuia sa se descurce cu 2 copii, el ii toca pe amante... Si nici nu se ascundea... Din contra, ea facea naveta si el trecea pe langa ea cu amanta in masina langa el, si radea de ea si o facea "proasta" si pleca mai departe... Nici nu se sfia sa se afiseze cu el... Cine s-ar fi gandit la inceputul casniciei ca el e genul de barbat care inseala... Nici nu stia ea ce poama are langa ea... Tu macar ai o sansa sa iti dovedesti tie ca el nu te merita! Prinde-l in flagrant si pe urma da-i papucii! Nu fa greseala sa iti petreci cei mai frumosi ani langa un nemernic!
Fii tare! Te sustinem!
deevine
Postat pe 25 Martie 2010 08:54
mai fato ia si dute dupa el, vezi daca intradevar se vede se iubeste cu respectiva, nu sta cu maainile in san, ne intrebi pe noi, dar tu ca femeie suporti asa ceva daca ai afgla?
eu i-am zis lui al meu din prima , daca ma inseala isi face bagajul sg si pleca eu nu pot ierta asa ceva
deci pe bune stii ca se vede si tu stai in casa, oricat l-ai iubi stii ca s-a iubit si cu aiai si pe urma vine in patul tau, nu-ti trec prin cap tot felul de kestii, eu una mi-as imagina de toate.
ia masuri nu sta
verdes_marilena
Postat pe 25 Martie 2010 10:34
stii vorba ceiia? femeia este gitul dar barbatul capul? unde se intoarce gitul acolo se uita capul.......daca tii cu adevarat la el si vezi din partea lui ca sunt niste sentimente fata de tine atunci nu fa scandaluri acum inainte de nunta, lasa-l ca dupa nunta revine el la normal ii gasesti tu ac de cojoc sunt sigura
lenutica_grace
Postat pe 25 Martie 2010 11:06
Buna,am citi mesajul tau si as vrea sa iti spun ca trebuie sa faci ce simti tu ca e mai bine...nu asculta pareri radicale de genul..LASA-L,daca tu simti ca relatia asta mertita!!Totusi o discutie cu el cred ca ar trebui sa ai..cand,asta hotarasti tu...si eu am trecut prin ceva asemanator,dar impreuna am rezolvat problema si acum suntem ok,casatoriti!!!!Iti doresc numai bine,scrie-ne sa ne spui ce ai mai facut...
Amy_1107
Postat pe 25 Martie 2010 12:46
...sieu am trcut prin situatii asemanatoare, inca nu sutem casatoriti... am aflatca ma inselat. neam despartit pe urma iar eam impacat, el a insistat mult, a spus ca nu poate fara mine, mia promis sa fie fidel, si acum cind ne-am impacat relatia merge parca mai bine dar oricum nu am incredere deplina in el... c toate ca sper din suflet sa se schimbe spre bine...
kudika159616
Postat pe 25 Martie 2010 13:09
Pfff situatia ta e cam complicata....In primul rand convinge-te ca asa e...nu asculta de nimeni du-te dupa el si vezi daca asa e sau nu!O sa iti dau un exemplu concret,zilele trecute o prietena a patit-o la fel doar ca era casatorita...i tot spuneau unele altele ca sotul ei o inseala ba chiar i-au spus si unde merge....si ce mai avea de facut decat sa se convinga ea singura....l-a urmarit i-a lasat sa se desfasoare(in microbusul ,pe sotul ei si pe cea cu care se intalnea)Cand a crezut ca e momentul a urcat in microbus si el a ramas socat.Era o fosta angajata de-a lor!Binenteles ca ea a plecat la parintii ei si el sustine ca o iubeste si vrea sa se impace dar....stupoare seara de seara o cauta pe cealalta care i-a despartit..desi este de 100 de ori mai frumoasa si arata mai bine ca si zdreanta aia barbata-su pe aia o vede mai buna....concluzia...daca asa e ca te inseala inseamna ca el cauta ceva ce ,,acasa nu gaseste''si va cauta mereu.Decat sa te injoseasca astfel mai bine NU!Lasa-l acum pana nu e prea tarziu...Daca nu te inseala si se intalneste cu cineva din alte motive nu da buzna peste ca no sa-i placa asa ca uita-te bine la tipa respectiva si confrunt-o sa vezi ea cezice....:-w...bafta si fii cu ochii'n4.... Rupe-i fasu lazdreanta daca ea se baga in seama!
_melissa_
Postat pe 25 Martie 2010 13:42
Draga mea,
Dupa casatorie nu se schimba in mai bine ci in mai rau.Gandeste bine inainte de casatorie poti toata viata sa ierti infidelitatile?
Te inseala ceva nu este in ordine.Hotararea este a ta ,dar gandeste si mai asteapta nu te grabi la casatorie.
Iti doresc multa fericire.
kudika056836
Postat pe 25 Martie 2010 13:48
melissa "Rupe-i fasu lazdreanta daca ea se baga in seama!" vai,cand va aud cu idei d-astea...si tu ce crezi ca se intampla ? aia o sa se sperie si el....o sa poata gasi orcand alta,daca are de gand sa insele,EL e problema! Sfatul: meu catre cea care si-a postat povestea:
mariaaa80
Postat pe 25 Martie 2010 14:37
...sfatul meu: eu zic sa nu te gandesti la faptul ca te inseala doar pt ca se intalneste cu cineva,poate e alt gen de intalnire,poate vrea sa-ti cumpere ceva,etc...pot fi multe cauza,nu neaparat ca te isneala,eu nu prea cred ca te inseala desi mai sunt 5 luni,doar daca nu ai inventat povestea!!!
mariaaa80
Postat pe 25 Martie 2010 14:47
buna,

ce sa zic ,este greu sa mi dau cu parerea , mai ales daca il iubesty ..., si eu sunt in aceiasi situatie ca a ta , dar eu stiu sigur ca m a inselat , este greu ffffffff greu sa accepti asta mai ales inainte de casatorie , ince rc sa pun punct si am si anulat nunta , o aveam in iulie , cu 4 luni inainte am zis adio, o sa ma lase in casa cu copilul si o sa se duca la alta cu siguranta , mai bine acum decat mai tarziu sau sa fii gravida cu probleme si el cu alta nu se poate asa ceva, nu suntem proaste , traim alte timpuri in comparatie cu parintii nostri care erau obligati sa suporte , ce d zeu .........mai bine traiesc cu unul fara acte decat asa barbat , de ce ma casatoresc sa sufar??sa plang non stop ca sunt eu proasta si accept????????
tu faci cum crezi dar nu miroase a bine
LUPUL ISI SCHIMBA PARUL DAR NARAVUL BAAAAAAAAA

BAFTA
grace005292
Postat pe 25 Martie 2010 14:55
Si totusi ce s-a intamplat pana la urma? A trecut deja o saptamana de cand ai postat topicul. Te inseala sau nu?
monica0000
Postat pe 25 Martie 2010 14:57
tot ce pot sa iti spun este ca eu am fost inselata am iertat si pe urma am regretat pentru ca m-a inselat din nou, l-am prins chiar eu si bineinteles am pus punct, acum nu stiu ce sa zic... voi va cunoasteti mai bn, ce sentimente va unesc, va cun relatia mai bn... eu una l-as urmari si daca ar fi adevarat as face in asa fel ca el sa ma vada sa nu poata sa spuna pe urma ca nu e adevarat si as pleca, nu m-as mai cobora la nivelul lor, nu l-as mai ierta, asta sa face eu, dar pentru asta treb sa fi foarte puternica, dupa cum am mai spus, am mai trecut prin asta si e foarte greu, mai ales ca a umblat doua luni dupa ce m-a inselat a doua oara sa ne impacam, e foarte greu mai ales cand iubesti... sa poti sa il refuzi din nou si din nou si din nou... dar eu iti doresc din inima sa nu fie, sa se intalneasca cu fata aia din alte motive si sa fie totul bine... pa pa
alina_gabriela2009
Postat pe 26 Martie 2010 10:37
MARIA, ai avut mare dreptate..era una cu care s a intalnit, dar ca sa imi cumpere un cadou pentru ca urma sa facem 5 ani de cand suntem impreuna...:)
gyo85
Postat pe 26 Martie 2010 13:23
"Femeia se casatoreste cu gandul si speranta ca sotul ei se va schimba!!! Barbatul se casatoreste cu ideea ca sotia lui nu se va schimba niciodata!!! "====asa spunea un vechi proverb...cat adevar, o stim fiecare!!!
Andana87_grace
Postat pe 26 Martie 2010 21:37
Cred ca sunt primul barbat de aici care scrie in acest post, ma amuz teribil la ce sfaturi va dati , dar concluzia este doar una: va prostiti una pe cealalta. Totusi am vazut doar o femeie inteligenta pe aici (vre-o 2 asa nivel mediu), insa titlul de 'Miss' il merita cu desavarsire este _melissa_8.

Fetelor, cand un barbat va inseala inseamna ca voi nu sunteti destul de atragatoare pentru el, sau nu sunteti capabile sa-l tineti langa voi. Problema pentru mine se reduce doar la voi. Ce-i drept sunt barbati curvari, rau .. grav, care nu ai ce sa le faci, insa majoritatea barbatilor sunt "normali", nu la acest nivel. Acum ca voi dati 98279 de exemple, nu semnifica absolut nimic.
Si app acest forum precum si alte intruniri, nu va ajuta deloc, pentru ca toate ganditi la fel (de prost).

Iar pentru femeile care sunt inselate le recomand un film http://www.imdb.com/title/tt1186370/ ,

tilutza
Postat pe 27 Martie 2010 11:41
rectific, _melissa_
tilutza
Postat pe 27 Martie 2010 11:43
DAK MA INSEALA SI STIU SI ASTA CU SIGURANTA NU MA MAI CASATORESC CU ACEA PERSOANA...MAI ALES K NU POT TRECE PESTE NICI O GRESEALA .SE NUMESTE EMPATIE..EL SE PUNE IN LOCUL TAU?
CE PARERE ARE DAK U L-AI FI INSELAT?
NU CRED K I-AR CONVFENI..E UN MITOCAN ,NU MERITA!!!!!!!!!!!
puffy1221
Postat pe 28 Martie 2010 16:32
Fetelor, as fi curioasa sa vad cum va comportati voi in viata privata cu iubitii vostri. Va dau un sfat, general: fiti active si spontane din toate pdv. Incercati sa-i oferiti cate putin din toate (excluzand absolut lucrurile scarboase si compromitatoare), fiti gospodine, aranjati-va din cand in cand, certati-l atunci cand greseste si aratati-i ca fiecare frimitura pe care el o scapa pe jos trebuie curatata de voi si nu e frumos, fiti chiar rele cateodata, ca sa stie ca nu sunteti niste legume si nu tolerati anumite chestii, incercati sa mai faceti si cate un ban, daca nu aveti un serviciu stabil sau o afacere, fiti inteligente, abordati subiecte de discutie interesante, fiti dure dar in acelasi timp, copilaroase si glumete,etc. Daca voi considerati ca este alesul, straduiti-va sa-l pastrati si sa-l multumiti, straduiti-va sa evitati faze de genul inselat, flirtat, etc. Aratati-i ca voi aveti grija de ei, ca va dedicati lor, ca sunteti cea mai buna si incercati sa-i inoculati subtil ideea ca sunteti cele mai bune. Sa-mi spuneti daca gresesc, va rog. Asta e parerea mea.
miresssssica
Postat pe 29 Martie 2010 00:19
eu nu sunt de acord cu tine. auzi! deci eu trebuie sa incerc sa fiu asa si pe dincolo pt a-l impedica sa ma insele sau sa flirteze. de ce noi femeile suntem cele care incercam sa facem orice pt ei ca sa ii pastram langa noi? de ce tot timpul noi femeile suntem cele speriate ca ne lasa pt amanta sau suntem mereu cu gandul ca in orice clipa isi poate gasi alta daca nu ii slujim in orice sector (bucatarie, dormitor, comportament)? de ce nu stau ei cu frica asta? eu nu misc si nu voi misca un deget pt a ma schimba sau pt a-i face poftele, daca nu-i convine si isi gaseste alta duca-se invartindu-se, ma refac eu in timp.
oanaiullliana
Postat pe 29 Martie 2010 08:43
De la: oanaiulliana, la data 2010-03-29 08:43:33eu nu sunt de acord cu tine. auzi! deci eu trebuie sa incerc sa fiu asa si pe dincolo pt a-l impedica sa ma insele sau sa flirteze. de ce noi femeile suntem cele care incercam sa facem orice pt ei ca sa ii pastram langa noi? de ce tot timpul noi femeile suntem cele speriate ca ne lasa pt amanta sau suntem mereu cu gandul ca in orice clipa isi poate gasi alta daca nu ii slujim in orice sector (bucatarie, dormitor, comportament)? de ce nu stau ei cu frica asta? eu nu misc si nu voi misca un deget pt a ma schimba sau pt a-i face poftele, daca nu-i convine si isi gaseste alta duca-se invartindu-se, ma refac eu in timp.


Subscriu! Ei sunt perfecti? Numai noi trebuie sa ne straduim?
deevine
Postat pe 29 Martie 2010 13:28
SFATUL MEU AR FI CA PRIMA DATA SA TE ASIGURI CA MERGE SA SE VADA CU O ALTA FATA!SI DACA TE INSALA SFATUL MEU ESTE SA IL LASI CA DACA ACUMA UMBLA CU ALTELE DUPA NUNTA SIGUR NU IL VA MAI INTERESA SI VA UMBLA SI A 2-O OARA SI TOT ASA.EU AM AVUT UN PRIETEN CARE MA INSELAT SI AM STAT CU EL 1 AN SI DUPA CE AM AFLAT NE-AM DESPARTIT SI DUPA O SAPTAMANA MA CAUTAT SI NE-AM IMPACAT CA A PROMIS CA NU SE MAI INTAMPLA SI BINEANTELES CA S-A MAI INTAMPLAT DE 3 ORI.aM RUPT ORICE LEGATURA CU EL SI DUPA CATEVA LUNI AM INTALNIT UN BAIAT CU,CARE SANT DE 1 AN SI 3 LUNI SI PE DATA DE 1 MAI AM NUNTA.ESTE UN OM EXTRAORDINAR SI I MULTUMESC LA DUMNEZEU CA MI LA SCOS IN CALE.ASA CA AI GRIJE CE VIITOR ITI FACI DAR PAREREA MEA E CA ASEMENEA OM NU TE MERITA SI TU MERITI CEVA MAI BUN.O SA SUFERI LA INCEPUT DAR CU TIMPUL O SA INTALNESTI PE ALTCINEVA
Deac
Postat pe 29 Martie 2010 14:31
ma bucur ca intalnirea dintre ei doi nu era din motivul in care ai crezut tu . Va doresc sa fiti fericiti impreuna si sa aveti mai multa incredere unul in celalalt. Casa de piatra de pe acum pa pa
alina_gabriela2009
Postat pe 29 Martie 2010 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pantofi sau sandale...? 32 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:56
Cum asigurati transportul nuntasilor care sunt de departe? 25 De la: railia22 4 Iulie 2010 11:03
nasi in constanta 1 De la: Dementa 10 Iunie 2010 21:33
Melodia pentru aducerea tortului miresei 33 De la: 16 Ianuarie 2016 11:18
Pentru miresele de la inceputul 2010, MAI IUNIE ETC. 3 De la: bestbride 14 Martie 2010 12:14