Setari Cookie-uri

obsedata de colegul meu...

Buna sunt Dana si am o problema:sunt obsedata de colegul meu de munk,il ador...nu stiu are ceva ce ma-nebuneste...problema e ca eu sunt intr-o relatie de 7 ani si nu as vrea sa o distrug...sau vreau?!habar nu am ce se-ntampla cu mine,de un an aproape il visez,il doresc...s-au petrecut intre noi anumite lucruri cum ar fi:intr-o seara am iesit mai multi colegi si ne-am cam ametit iar cand sa mergem acasa el m-a prins in brate mi-a zis ca ma place si ca ma doreste si ca vrea sa ma sarute...desigur nu l-am lasat sa faca asta si acum regret!!!ne scriem mesaje chiar si fara importanta,ne scriem chiar si cate 50 msj pe zi...el mi-a zis la un moment dat ca poate era altceva daca nu eram colegi si mai ales daca nu aveam o relatie!!!nu stiu ce sa fac ma gandesc in fiecare minut la el...il vreau langa mine...
danabote
Postat pe 1 Mai 2010 20:38
De la: danabote, la data 2010-05-01 20:38:05Buna sunt Dana si am o problema:sunt obsedata de colegul meu de munk,il ador...nu stiu are ceva ce ma-nebuneste...problema e ca eu sunt intr-o relatie de 7 ani si nu as vrea sa o distrug...sau vreau?!habar nu am ce se-ntampla cu mine,de un an aproape il visez,il doresc...s-au petrecut intre noi anumite lucruri cum ar fi:intr-o seara am iesit mai multi colegi si ne-am cam ametit iar cand sa mergem acasa el m-a prins in brate mi-a zis ca ma place si ca ma doreste si ca vrea sa ma sarute...desigur nu l-am lasat sa faca asta si acum regret!!!ne scriem mesaje chiar si fara importanta,ne scriem chiar si cate 50 msj pe zi...el mi-a zis la un moment dat ca poate era altceva daca nu eram colegi si mai ales daca nu aveam o relatie!!!nu stiu ce sa fac ma gandesc in fiecare minut la el...il vreau langa mine...


Pacat .. te joci cu amandoi. Intr-un fel ii dai in buna colegului de serviciu, dar am o intrebare : cum te comporti cu iubitul tau? Totusi te leaga 7 ani de relatie, crezi ca e bine sa dai cu piciorul la tot poate doar pt o aventura? Am spus poate pt ca nu stii ce fel de relatie vrea colegul de serviciu, nu stii cand incepe si cand se termina. Macar la iubitul tau mai tii? Adica sincer si eu am trecut prin chestia asta, imi placea chiar colegul de munca al sotului meu :), dar ok imi placea cum arata .. dar stiam un lucru : pe sotul meu il iubeam si il iubesc.Poti sa te simti atrasa de un barbat sa il visezi pentru ca nu suntem de piatra. Dar trebuie sa te gandesti bine ceea ce vrei sa faci.Poate mai tarziu o sa regreti .. E o vorba " Nu da cioara din mana pe cea de pe gard"
bianca_petrescu
Postat pe 1 Mai 2010 22:20
BUNA...Ma intalnesc tot a doua zi cu el si mi-e atat de drag...nu cred ca ma atrage fizic pentru ca sincer vorbind nici nu arata asa de bine...cu prietenul meu ma inteleg bine,pe partea sexuala stam mai prost,adica el nu cred ca simte ca se-ntampla ceva dar eu am inceput sa ma gandesc la celalalt in timp ce sunt cu el!!!Marea problema ca locuim si impreuna si ma ascund de el cand trimit mesaje celuilalt,nu stiu ce sa mai fac!!!Nu sunt sigura ca pot rupe relatia cu prietenul meu,dar ma gandesc si la celalalt,la ce om minunat este...ne intelegem asa de bine,suntem pe aceeasi lungime de unda...NU STIU CE SE-NTAMPLA SI CARE AR PUTEA FI REZOLVAREA!!!MERSI ORICUM PENTRU SFAT!!!
danabote
Postat pe 2 Mai 2010 21:49
De la: danabote, la data 2010-05-02 21:49:04BUNA...Ma intalnesc tot a doua zi cu el si mi-e atat de drag...nu cred ca ma atrage fizic pentru ca sincer vorbind nici nu arata asa de bine...cu prietenul meu ma inteleg bine,pe partea sexuala stam mai prost,adica el nu cred ca simte ca se-ntampla ceva dar eu am inceput sa ma gandesc la celalalt in timp ce sunt cu el!!!Marea problema ca locuim si impreuna si ma ascund de el cand trimit mesaje celuilalt,nu stiu ce sa mai fac!!!Nu sunt sigura ca pot rupe relatia cu prietenul meu,dar ma gandesc si la celalalt,la ce om minunat este...ne intelegem asa de bine,suntem pe aceeasi lungime de unda...NU STIU CE SE-NTAMPLA SI CARE AR PUTEA FI REZOLVAREA!!!MERSI ORICUM PENTRU SFAT!!!


Cred ca ti-ar fi buna o vacanta cateva zile numai cu iubitul tau pentru a-ti pune gandurile in ordine si vb deschis cu el, spune-i ca ceva nu mai merge..poate reusiti sa readuceti flacara in inimile voastre, daca nu... faci cum crezi ca e mai bine, dar vezi ca decizia sa nu fie una gresita de care sa iti para rau.dar nu e bine sa iti bati joc de saracul baiat, el poate chiar te iubeste si tu il minti.Te joci cu focul si s-ar putea sa te arzi.Ramai cu cel care iti este mai bine, ramai cu cel pt care ai sentimente, dragoste cu forta se numeste viol.
bianca_petrescu
Postat pe 2 Mai 2010 22:50
Sunt tare suparata pe mine si pe faptul ca nu pot sa ies odata din situatia asta urata...Ma gandesc zi si noapte la el,il simt langa mine,vb la tel si prin mesaje foarte mult...Nasol e faptul ca el nu zice nici da nici ba...s-ar putea sa nu stie nici el ce vrea?!
danabote
Postat pe 5 Mai 2010 16:25
Buna.E cumplit sa stai cu un barbat si sa te gandesti la altul.Dar daca colegul tau ar vrea cu tine o relatie serioasa si te-ar iubi cred ca ti-ar fi spus.Nu crezi?Daca nu mai tii la prietenul tau si va leaga doar o relatie de 7 ani cred ca ar trebui sa te gandesti serios sa va despartiti,dar nu pt.colegul tau ci pt.tine.Nu e bine sa-ti imparti viata cu cineva pt.care nu simti iubire .In ceea ce il priveste pe colegul tau parerea mea este ca nu vrea cu tine o relatie serioasa ci doar o aventura, parerea mea.Gandeste-te bine ce vei face.Viata trebuie impartita cu cineva pt.care simti iubire dar asta trebuie sa fie si reciproc.Cauta in sufletul tau si vezi ce iti doresti cu adevarat.Vezi daca poti trai fara prietenul tau...si daca da atunci ....
grace000028
Postat pe 11 Mai 2010 08:17
Fut...-l! Scuza-mi limbajul!

Dar eu stiu un caz asemanator. O relatie de 6 ani, ea la inselat, el s-a prins si au mai stat 2 ani impreuna si el i-a dat papucii cand si-a gasit pe alta. Si i-a zis, ca a iubit-o, dar ce folos daca ea la tradat.
Acum tu esti indragostita de coleg si plictisita de iubit.
Dar dragostea asta poate sa dispara la fel de repede pe cat a aparut daca o sa deveniti iubiti fara sa mai fi legata intr-o alta relatie, ,o sa dispara toata atractia si dorinta ta arzatoare.

Poate fi doar de moment!

Trage cea mai buna concluzie. Da-i o sanse iubitului si trezeste-l la realitate. Daca nu se trezeste atunci poti pleca din relatie cu gandul impacat.
Bafta!

Jimi
Postat pe 11 Mai 2010 08:30
Deja faptul este consumat, tu ii trimiti mesaje lui, el iti trimite tie mesaje. Ati discutat despre chestia asta, ca tu il placi el te place. Pentru mine asta este tot inselat sa iti trimiti sms-uri si sa te gandesti la altcineva. Dar eu nu cred ca nu iti mai iubesti prietenul, doar te simti un pic complexata de faptul ca nu te mai satisface sexual ca inainte.Vorbeste cu el daca inca tii la el, eu zic ca o relatie de 7 ani e pacat sa se termine aici.Sunt multi care se despart sid upa 10 -20 -30 de ani Dar tot din cauza asta, pentru ca nu comunica.El vine obosit de la serviciu nu are chef de facut dragoste iar ea cauta pe altul sau invers. Daca ii dai papucii prietenului si te cuplezi cu acest coleg de serviciu si observi ca nici el nu te satisface la pat dupa o perioada ce o sa faci? O sa iti cauti pe altul? Eu zic ca intr-o relatie nu trebuie sa te bazezi numai pe sex, ci pe prietenie, pe comunicatie, sa va simtit bine impreuna, sa va fie dor atunci cand sunteti departe unul de altul. Eu zic ca iubitul tau te iubeste dar nu constientizeaza ca se intampla. Ce mai bine, vorbeste cu el, spune-i ca ceva se intampla in relatia voastra, ca nu mai e ca inainte dar un lucru sa ai clar : Nu-i spune nimic de mica ta aventura, s-ar putea sa nu ii placa si sa se duca totul de rapa. Pana la urma nu a fost nimic intre voi 2 si nu are rost sa il necajesti degeaba.
Dar ce ai fi facut daca aveai si vreo 2 copii mici acasa, inca te mai gandeai la colegul? Este o chestie de moment, cum ti-am zis si pe mine la un moment dat m-a atras fizic un coleg de-al sotului meu, dar atat am zis wow ce bine arata , am vorbit de cateva ori cu el dar ca amici. Atunci eram mai mica, eram necasatorita. Eu zic sa te gandesti bine ce vrei sa faci.
Te pup. Bafta
bianca_petrescu
Postat pe 11 Mai 2010 08:52
Sa nu dai cu piciorul la o relatie asa lunga..poate ca prietenul tau are nevoie de un impuls.. Da, cred ca v-ar trebui o vacanta in care sa va redescoperiti..poate..cine stie? Gandeste-te ce vrei cu adevarat si ia in calcul toate variantele...
Dyanne_grace
Postat pe 11 Mai 2010 09:24
Buna ,sunt Angel, inteleg perfect prin ce treci si eu sunt in aceasi situatie ,doar k eu sunt casatorita de 15 ani si am si 2 copii frumosi ,sotul meu a fost singurul barbat din viata mea m/am casatorit la 19 ani.Anul trecut treceam print/o perioada mai dificila din viata mea,chiar atunci s/a nimerit sa primesc sms de la un barbat pe care al cunostea dar nu schimbasem pana atunci 3 vorbe , imi spunea ca ma place f mult, incet ,incet am inceput sa conversam la telefon doar k nu am acceptat sa ma intalnesc cu el iar el a respectat decizia mea .Avem 1 an decand vorbim doar la telef.,nu pot spune k nu a insistat sa ne intalnim dar intotdeauna gaseam cate un pretext, nu pot spune k nu imi doream accest lucru chiar f mult dar nu am dorit sa/mi insel sotul.Zilele astea am luat decizia sa ne despartim asa este cel mai bine ptr. amandoi [pentru k eu nu o sa fiu in stare niciodata sa/mi insel sotul.Decand s/a terminat sufar enorm imi este f dor de el mai bine spus de vocea lui ,nu stiu nici eu ce se intampla cu mine ,ce simt ,.....poate daca al vedeam in acest an macar pentru o clipa poate stiam in momentul asta ce simt .
Asa k te inteleg perfect prin ce treci,.....nu trebuie sa judecam gresit pe nimeni k la un moment ni se poate intampla chiar noua.
grace008730
Postat pe 11 Mai 2010 09:39
De la: grace008730, la data 2010-05-11 09:39:16Buna ,sunt Angel, inteleg perfect prin ce treci si eu sunt in aceasi situatie ,doar k eu sunt casatorita de 15 ani si am si 2 copii frumosi ,sotul meu a fost singurul barbat din viata mea m/am casatorit la 19 ani.Anul trecut treceam print/o perioada mai dificila din viata mea,chiar atunci s/a nimerit sa primesc sms de la un barbat pe care al cunostea dar nu schimbasem pana atunci 3 vorbe , imi spunea ca ma place f mult, incet ,incet am inceput sa conversam la telefon doar k nu am acceptat sa ma intalnesc cu el iar el a respectat decizia mea .Avem 1 an decand vorbim doar la telef.,nu pot spune k nu a insistat sa ne intalnim dar intotdeauna gaseam cate un pretext, nu pot spune k nu imi doream accest lucru chiar f mult dar nu am dorit sa/mi insel sotul.Zilele astea am luat decizia sa ne despartim asa este cel mai bine ptr. amandoi [pentru k eu nu o sa fiu in stare niciodata sa/mi insel sotul.Decand s/a terminat sufar enorm imi este f dor de el mai bine spus de vocea lui ,nu stiu nici eu ce se intampla cu mine ,ce simt ,.....poate daca al vedeam in acest an macar pentru o clipa poate stiam in momentul asta ce simt .
Asa k te inteleg perfect prin ce treci,.....nu trebuie sa judecam gresit pe nimeni k la un moment ni se poate intampla chiar noua.


Tu esti intr-o situatie cat de cat diferita, lucrul care difera este ca tu esti CASATORITA si mai rau, ai si 2 copii. Greseala a fost a ta pentru ca ai incept sa vorbesti cu omul respectiv si eu am mai primit sms-uri ca vai ce ma place si ce ma iubeste, dar am zis aham sigur. Mi se pare urat sa iti inseli barbatul chiar si prin telefon pana la urma noi facem un juramant in fata Lui Dumnezeu cand ne casatorim stii cum e " pana cand moartea ne va desparti" nu "pana cand divortul ne va desparti". Totusi pe sotul tau il cunosti de 15 ani, pe acel om de 1 an, asa ca mai bine vezi-ti de viata ta, de copii tai, de sotul tau, e pacat de copii pentru ca ei sunt cei care o sa sufere cel mai mult, nu voi. Atunci cand mai faceti lucruri nesabuite ganditi-va la ce consecinte or sa fie, nu va mai ganditi mereu numai la voi, familia e pe primul plan. Dar unii nu inteleg asta, unii se pun ei pe primul plan sa le fie lor bine.
Nu va judec pentru ca ni se poate intampla si noua, doar ganditi de 2 ori inainte.Faptul e consumat dar macar taiati raul din radacina si mergeti mai departe.
bianca_petrescu
Postat pe 11 Mai 2010 09:52
Una este sa vrb. din experienta si alta este sa dai sfaturi,tocmai ca imi iubesc prea mult familia si am pus pe primul loc pe ei nu pe mine deaceea nu m/am intalnit niciodata cu el am si renuntat la aceea persoana si am incheat definitiv, asa gandeam si eu acum 2 ani cand auzeam de situatii similare nu credeam k mi se putea intampla tocmai mie ,deaceea si am spus k nu putem sa/i judecam pe altii daca nu am fost chiar noi in aceasi situatie
grace008730
Postat pe 11 Mai 2010 11:27
De la: grace008730, la data 2010-05-11 11:27:43Una este sa vrb. din experienta si alta este sa dai sfaturi,tocmai ca imi iubesc prea mult familia si am pus pe primul loc pe ei nu pe mine deaceea nu m/am intalnit niciodata cu el am si renuntat la aceea persoana si am incheat definitiv, asa gandeam si eu acum 2 ani cand auzeam de situatii similare nu credeam k mi se putea intampla tocmai mie ,deaceea si am spus k nu putem sa/i judecam pe altii daca nu am fost chiar noi in aceasi situatie


Daca iti iubesti atat de mult sotul de ce ai acceptat sa vorbesti cu acel om la telefon? Tu cum ai reactiona daca ai afla ca sotul tau vorbeste cu una pe mess sau la telefon de 1 an de zile si acum sufera dupa ea. Nu te-ai simti inselata? Si pentru mine tot inselat se numeste. Daca maine poimaine afli ca defapt persoana cu care ai vorbit 1 an de zile la telefon este o cunostinta de-a ta si a sotului tau si doar isi bate joc de tine?
Eu sincer daca as avea o sotie ca tine si mi-ar face asa ceva as da-o afara din casa. N-ar mai vedea nici copii nici nimic. Ca iubita mai e cum mai e, te desparti si gata dar ca sotie cu 2 copii...No comment
grace008761
Postat pe 11 Mai 2010 11:47
Buna!
dorinta de flirt apare in general cand acasa nu mai ai ce iti trebuie, cand nu mai sunt emotii, dorinta etc, cred ca de la viata sexuala ti se trage, spuneai ca nu e prea grozava, ca urmare la asta ma duce cu gandul. sexul este f important intr-o relatie, in afara de sentimente, care cred eu ca sunt pe primul plan! in plus ar trebui sa vb cu colegul, sa intelegi ce vrea el de la tine ... daca e un simplu flirt sau ... ceva mai mult ...
bafta!
imi_ase
Postat pe 11 Mai 2010 12:18
Va multumesc tuturor pentru sfaturi...Sper sa pot trece peste asta si sa-mi vad de treaba mea,de viata mea...E greu...Tocmai mi-am luat concediu o sapt k sa fiu departe de el dar gandul tot acolo mi-e!!!Nu vreau sa ajung sa plec de la locul acesta de munca pentru ca-mi place mult ceea ce fac si in plus castig si binisor...El e un barbat foarte sincer si mi-a spus ca nu are cum sa fie cu mine si nu poate pentru ca ne opreste CEVA,acel ceva e de fapt cineva la care eu nu cred ca pot renunta,ma simt asa dependenta de prietenul meu incat nu ma pot imagina fara el in schimb ma imaginez si langa Iuliu(colegul)...gandim la fel,avem pasiuni comune...
danabote
Postat pe 11 Mai 2010 12:30
Sotul meu m/a inselat de mai multe ori si am trecut cu vederea niciodata nu m/am gandit sa/i raspund cu aceasi moneda ,tot ce s/a intamplat acum a fost o pura intamplare da nu am gandit nici o clipa sa/l insel,am pus familia m/ai presus de orce .Apropo el chiar m/a inselat si nu l/am dat afara din casa sau sa/l privez de as nu vedea copii.El a fost singurul barbat din viata mea si asa va ramane( va refer sexual).
Deja imaginatia ta a mers prea departe .....am vrb. la telf. nu m/am culcat cu el.
grace008730
Postat pe 11 Mai 2010 12:33
De la: grace008730, la data 2010-05-11 12:33:56Sotul meu m/a inselat de mai multe ori si am trecut cu vederea niciodata nu m/am gandit sa/i raspund cu aceasi moneda ,tot ce s/a intamplat acum a fost o pura intamplare da nu am gandit nici o clipa sa/l insel,am pus familia m/ai presus de orce .Apropo el chiar m/a inselat si nu l/am dat afara din casa sau sa/l privez de as nu vedea copii.El a fost singurul barbat din viata mea si asa va ramane( va refer sexual).
Deja imaginatia ta a mers prea departe .....am vrb. la telf. nu m/am culcat cu el.


Imaginatia mea nu merge prea departe asa cum zici tu, e pacat ca te-a inselat, eu nu mi-am inselat niciodata sotia pentru ca o iubesc prea mult.Mai bine ai grija de copiii tai, nu ar fi bine ca ei sa sufere din cauza unei aventuri.
grace008761
Postat pe 11 Mai 2010 12:37
buna, dana! eu sunt intr-o relatie mult mai scurta decat a ta, de doar un an si ceva si iarna asta, la noul loc de munca am trecut prin ceva asemanator. cred ca m-a atras colegul de munca pt ca este exact opusul prietenului meu, ceea ce e cam stupid, avand in vedere ca la prietenul meu m-a atras mai degraba felul lui extravertit si umorul, pe cand colegul era mai degraba introvertit si cinic.

am avut si noi cateva momente asa.. de ochi dulci pe la birou, priviri sugestive, cateva iesiri prin locuri mai ascunse, de momente tandre si stiu ca simtea ceva pentru mine, .. da'. nu a avut curajul sa vina la mine si sa imi spuna clar: desparte-te de el. te vreau langa mine si sunt sigur ca putem sa fim grozavi impreuna".. si cam la asta s-a redus totul.. el in ultima vreme e foarte ocupat iar eu am fost fortata de imprejurari sa plec de la acel loc de munca si acum lucrez in alta parte si ne vorbim destul de rar..

bine, e irelevanta povestea mea. vreau doar sa spun ca inteleg perfect cum te simti. sincera sa fiu, nici eu nu mi-l pot scoate pe el din minte.. suntem fiinte emotionale, de aceea.

daca ai putea rationaliza totul si ai privi din exterior (asa cum incerc eu sa fac, cu convingerea ca trebuie sa mearga :) sper) ai intelege ca era doar ceva nou. ca poate relatia cu prietenul tau, durand de mai multi ani.. nu poate sa iti mai dea senzatia de la inceput de genunchi moi si focuri de artificii si priviri tampitele cand il vezi.. si aveai nevoie de asta, de un pic de excitment, de adrenalina, de joc. trebuie sa te gandesti bine daca poti renunta la prietenul tau pentru un fling. marturisesc, m-am gandit de nenumarate ori si m-am imaginat de multe ori spunandu-i prietenului meu, fara sa clipesc: s-a terminat!" si alergand la celalalt care ma asteapta cu ochii umezi promitandu-mi ca acum nimic nu ne desparte si jurnadu-mi ca vrea sa fiu doar a lui... da' asta se intampla doar in reveriile mele, menite sa aiba oarece efect compensatoriu la nivel subconstient.

realitatea e ca .. s-ar putea ca senzatia asta de thrill sa dispara daca totul devine in regula. adica daca te desparti de prietenul tau si speri la ceva serios cu colegul.. e foarte probabil sa nu se intample. daca a reusit sa se strecoare in mintea ta, e un semn ca relatia ta avea ceva fisuri. insa e o relatie de intimitate profunda, de atasament. crezi ca ai putea sa renunti la asta?

eu sunt in perioada in care cumva, incerc sa-mi revin. incerc sa-mi implic prietenul in tot felul de activitati ludice si jocuri care sa ne faca sa radem mai mult si sa fim nush.. copii prosti ca la inceput.. s-a schimbat ceva si e nush cum sa zic.. fain - stadiul in care suntem acum. imaginea colegului inca ma bantuie dar e un lucru bun ca nu il mai vad. NU ZIC sa schimbi locul de munca:), dar iti dai seama ca daca nu se schimba cumva situatia la munca (nush, sa se mute unul, sa se schimbe sediul..), nu o sa ramana asa. lucrurile, inevitabil, o sa avanseze intre voi. nicio relatie dintre doi oameni nu ramane vesnic la acelasi stadiu. poti.. ori sa fii ferma cu el si sa ii zici nu si sa inghiti in sec cand il vezi si sa itit repeti (mai cu convingere, asa) ca ai facut alegearea potrivita si sa treci cu timpul peste (stiu, e greu!!!!)... poti.. fie sa ai o chestie nebuna cu el, o aventura (m-am gandit si eu la asta) care sa te consume, sa dai totul, sa te faca sa zambesti pe sub mustati, sa fie o perioada delicioasa si sa o termini si sa nu spui nimanui si sa ramana in jurnalul tau... sau poti sa renunti la tot si s-ar putea sa iasa bestial sau sa-ti distruga complet viata (personala si profesionala)

recomandare; fa o lista. avantaje, dezavantaje, pro, contra, defecte, calitati.. nush..masoara foarte bine totul.. eu am facut asta si mi-am ales iubitul. si nu regret
elle_pusha
Postat pe 11 Mai 2010 14:27
Pai intodeauna am pus copii mei pe primul plan ,dar ei nu au de ce sa sufere nu am ajuns atat de departe ,nici sotul meu nu a realizat ce se intampla cu mine ptr. k am stiut sa ma ascund sa nu arat ce am.Relatia noastra pe plan sexual nu a mers niciodata,in privinta asta nu ne/am potrivit delok,chiar ne certam f des din punctul asta de vedere. Te apreciez f mult k nu ati inseli nevasta, kum spuneai tu k o iubesti f mult, dar oare sotul meu de ce m/a inselat chiar m/a iubit ......eu meritam asta cand el a fost singurul barbat
Poate k am acceptat sa vrb. la telf cu acel barbat si din cauza ca intre noi stateau lucrurile f prost,a ales pe altcineva nu pe mine si pe copii lui, a fost la un pas de a ne desparti si atunci a aparut acel barbat, si deacea am acceptat sa vrb.
grace008730
Postat pe 11 Mai 2010 14:47
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:25
...Cata dreptate ai grace 002814!!!Exact asta simt si exact prin asta trec...Si el (Iuliu) este exact opusul prietenului meu...
danabote
Postat pe 11 Mai 2010 20:01
pentru grace008730
Nu ai de ce sa dai cuiva explicatii, esti libera sa faci cum simti...oricat de greu ar fi, numai sa gandesti dinainte un plan...bafta !
bridal_make_up
Postat pe 11 Mai 2010 21:44
In anumite situatii, aventurile pot revigora o relatie. Eu iti recomand sa dai ghes inimii, dar sa fii si prudenta. Nu putem rationaliza totul. Relatiile de cuplu reale nu sunt ca in povesti sau ca in imaginatia noastra adolescentina. Se intampla multe lucruri neprevazute. Vezi unde duce si relatia cu colegul, dar nu-ti pune in pericol actuala relatie. Bucura-te de tot ce poti avea. E cea mai buna varianta, din cate cunosc...
abcd_grace
Postat pe 11 Mai 2010 22:00
Buna...M-a invitat indirect la un suc(prin intermediul unui coleg,l-a chemat pe el stiind ca colegul(Adi)o sa ma invite si pe mine...Am acceptat,desi sunt in concediu...dar mi-e dor sa-l vad!!!Fac o greseala, stiu!Astept sa-i vad reactiile,sa-i intalnesc privirea!!!Cand ma intorc o sa va zic cum a decurs totul...
danabote
Postat pe 13 Mai 2010 12:18
De la: danabote, la data 2010-05-01 20:38:05Buna sunt Dana si am o problema:sunt obsedata de colegul meu de munk,il ador...nu stiu are ceva ce ma-nebuneste...problema e ca eu sunt intr-o relatie de 7 ani si nu as vrea sa o distrug...sau vreau?!habar nu am ce se-ntampla cu mine,de un an aproape il visez,il doresc...s-au petrecut intre noi anumite lucruri cum ar fi:intr-o seara am iesit mai multi colegi si ne-am cam ametit iar cand sa mergem acasa el m-a prins in brate mi-a zis ca ma place si ca ma doreste si ca vrea sa ma sarute...desigur nu l-am lasat sa faca asta si acum regret!!!ne scriem mesaje chiar si fara importanta,ne scriem chiar si cate 50 msj pe zi...el mi-a zis la un moment dat ca poate era altceva daca nu eram colegi si mai ales daca nu aveam o relatie!!!nu stiu ce sa fac ma gandesc in fiecare minut la el...il vreau langa mine...

"nu da pasarea din mana pentru cioara de pe gard",cunosti expresia.Stai langa prietenul tau ,observa-l ,gandeste-te cu ce te face fericita ,ce va unit in primul rand,lasand la o parte tot ce inseamna "colegul".Gandeste-te ca daca in destinul tau sta scris numele colegului tau,atunci va fii al tau.Daca colegul tau ar fii vrut o relatie serioasa,atunci probabil ti-ar fii spus-o ,sau?Ceea ce faceti voi se numeste joaca si tu poti pierde loc de munca si o relatie de lunga durata.Ceea ce simti tu pt el nu este ,inca,obsesie.Daca ar fii fost obsesie ar fii fost mult mai rau.E un foc care arde in interiorul tau dar iti spun cu siguranta ca acel foc se va stinge si apoi tu ...vei ramane cu regretul.Dar .asa cum ti-am spus ,daca colegul este acea persoana ,care va fii sa fie jumatatea ta ,destinul ti-o va pune in fata si peste 20 de ani.Ai incredere ,fii diplomata si nu te arunca decat daca ai ceva foarte sigur.
kmykmy_grace
Postat pe 13 Mai 2010 12:55
De la: danabote, la data 2010-05-13 12:18:16Buna...M-a invitat indirect la un suc(prin intermediul unui coleg,l-a chemat pe el stiind ca colegul(Adi)o sa ma invite si pe mine...Am acceptat,desi sunt in concediu...dar mi-e dor sa-l vad!!!Fac o greseala, stiu!Astept sa-i vad reactiile,sa-i intalnesc privirea!!!Cand ma intorc o sa va zic cum a decurs totul...


Eu zic cel mai bine e sa te duci la aceea intalnire sau la acel suc impreuna cu iubitul tau,poate chiar sa va purtati ca 2 indragostit care tocmai si-au recapatat adevarata iubire. Asa o sa-l dezamagesti pe colegul tau intr-un fel si poate asa nu o sa te mai deranjeze cu propuneri indecente :P . Este pacat si de iubitul tau, poate el chiar te iubeste si tu incet , incet ii pui coarne. Poate mai tarziu iti va parea rau daca il vei insela.
Si are dreptate kmykmy, nu da cioara din mana pe cea de pe gard. Lasa-l in pace pe colegul, mai bine iti vezi de viata ta.Poarta-te cu el la fel cum te porti si cu ceilalti colegi. Daca te intreaba ce s-a intamplat ii spui ca ti-ai dat seama ca iubitul tau este marea ta iubire iar el a fost doar o "fantezie" pentru un timp scurt si cel mai bine ramaneti amici.
grace008761
Postat pe 13 Mai 2010 13:27
Am fost cu el(Iuliu) la un suc(singura,nu cu pietenul meu)si a iesit un scandal imens...ne-am certat si tachinat tot timpu cat am stat acolo,mai eram cu un coleg care se uita la noi k la felul douazeci dar pentru noi parca nici nu exista,eu il vedeam doar pe el si el doar pe mine(sau macar asa mi-a facut impresia)...ne-am ciondanit,ne-am zambit...nu stiu, a fost ciudat oricum!!!Pe urma el a trebuit sa plece,m-a privit lung si mi-a zambit!!!Acu o juma de ora m-a sunat si m-a intrebat ce fac si si-a cerut scuze pentru k m-a tachinat tot timpu in care am stat la cafenea...Inca ceva,cand ramaneam singuri pt ca colegul celalalt a fost de vreo doua ori l-a baie,mi-a spus ca sunt frumoasa si ca ar fi ceva minunat intre noi doar ca avem ceva piedici,l-am intrebat despre ce vb dar a schimbat subiectul...
danabote
Postat pe 13 Mai 2010 20:44
De la: danabote, la data 2010-05-13 20:44:58Am fost cu el(Iuliu) la un suc(singura,nu cu pietenul meu)si a iesit un scandal imens...ne-am certat si tachinat tot timpu cat am stat acolo,mai eram cu un coleg care se uita la noi k la felul douazeci dar pentru noi parca nici nu exista,eu il vedeam doar pe el si el doar pe mine(sau macar asa mi-a facut impresia)...ne-am ciondanit,ne-am zambit...nu stiu, a fost ciudat oricum!!!Pe urma el a trebuit sa plece,m-a privit lung si mi-a zambit!!!Acu o juma de ora m-a sunat si m-a intrebat ce fac si si-a cerut scuze pentru k m-a tachinat tot timpu in care am stat la cafenea...Inca ceva,cand ramaneam singuri pt ca colegul celalalt a fost de vreo doua ori l-a baie,mi-a spus ca sunt frumoasa si ca ar fi ceva minunat intre noi doar ca avem ceva piedici,l-am intrebat despre ce vb dar a schimbat subiectul...


Nici tu nu stii ce vrei. Intr-un fel spui ca iti iubesti prietenul dar dupa spui vai ce bine a fost cu iuliu la suc, ne-am tachinat, mi-a zis ca sunt frumoasa. Alege o data pentru totdeauna ce vrei sa faci cu viata ta. Asa stai intre ciocan si nicovala. Nu mai sta sa-l minti pe saracul baiat. Macar da-i sansa sa-si refaca viata cu altcineva.
bianca_petrescu
Postat pe 13 Mai 2010 21:02
Vai...te rog nu fa nimik! Fugi cat te tin picioarele. Si eu am fost intr-o situatie de asta si de abia am iesit! Pe langa faptul ca va fi greu la servici dupa ce decizi s-o inchei cu el, nu va veti mai reveni niciodata sa fiti doar colegi si relatia aceea buna dintre voi va disparea cat ai zice peste. O relatie de 7 ani e ceva, sentimente si timp investit...nu-l arunca la gunoi pt un flirt! Toata lumea vrea sa flirteze, sa se simta apreciata si dorita, poate prietenul tau a uitat sa te mai faca sa simti asta...dar nu se merita sa-ti pui relatia in pericol pt un flirt!
andra_ale
Postat pe 14 Mai 2010 08:26
Excitant si provocator!

Dar sti cat de repede se stinge flacara?

Mai bine te exciti la birou si termini acasa, e cel mai bine si frumos. Daca intelegi ce vreau sa-ti zic! Sau arunca pe geam cei 7 ani si incearca ceva nou cu colegul. Dar, respecta persoana care-ti sta alaturi!
Jimi
Postat pe 14 Mai 2010 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor! 1 De la: Hanvi 7 Septembrie 2009 10:00
Ultimele pregatiri pentru Paste! 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:43
ce idei aveti pentru petrecerea burlacelor? 55 De la: 22 Aprilie 2015 19:02
Aranjamente florale pentru ocazii festive 1 De la: giulia_garden 9 Septembrie 2011 13:34
Senzatia "taedium vitae"-varianta scurta 5 De la: MONYK_ADRIANA 7 Septembrie 2009 11:26