Setari Cookie-uri

voi ce parere aveti.....sa cred sau sa nu cred...

Buna fetelor pana acuma nu am deschis niciodata un subiect,am nevoie si eu de parerea voastra.
Sora mea face nunta la anul in mai,numai ca si eu cu iubitul meu am vrea sa facem nunta tot la anul dar in august,sora mea spune ca aduce ghinion daca facem amandoua nunta in acelasi an....parintii mei spun ca nu e adevarat ca nu aduce ghinion,la fel si ai lui.Cumnata mea a facut in acelasi an cu cumnata ei,respectiv in septembrie si noiembrie...nu styu ce sa fac...nu prea cred in superstitii dar noi am fost cam ghinioniste in ceea ce privesc relatiile noastre.....voi ce credeti?
Multumesc tuturor care posteaza si ma ajuta si pe mine
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 5 Mai 2010 19:01
De la: lorettagodeanu, la data 2010-05-05 19:01:04Buna fetelor pana acuma nu am deschis niciodata un subiect,am nevoie si eu de parerea voastra.
Sora mea face nunta la anul in mai,numai ca si eu cu iubitul meu am vrea sa facem nunta tot la anul dar in august,sora mea spune ca aduce ghinion daca facem amandoua nunta in acelasi an....parintii mei spun ca nu e adevarat ca nu aduce ghinion,la fel si ai lui.Cumnata mea a facut in acelasi an cu cumnata ei,respectiv in septembrie si noiembrie...nu styu ce sa fac...nu prea cred in superstitii dar noi am fost cam ghinioniste in ceea ce privesc relatiile noastre.....voi ce credeti?
Multumesc tuturor care posteaza si ma ajuta si pe mine


Si eu stiam ca aduce ghinion sa faca surorile/fratii nunta in acelasi an. Dar cel mai bine intrebi un preot. Am dat un search pe net si multi zic ca nu e pacat ci doar o superstitie.Acum depinde cat de superstitioasa esti.
Casa de piatra!
angel_ou_demon_grace
Postat pe 5 Mai 2010 19:29
se zice ca nu se face nunta in acelasi an fiindca surorii tale vor veni la nunta toate neamurile, dar tie, daca faci nunta dupa doua luni cine crezi ca-ti mai vine? crezi ca invitatii isi pot reface bugetele in 2 luni mai ales ca neamurile trebuie sa puna dar de nunta mai generos? eu iti recomand sa astepti sau sa anticipezi nunta cu un an.
oanaiullliana
Postat pe 5 Mai 2010 21:56
tu vrei sa iesi in pierdere dupa nunta? asa, cu o gaura in buget de cateva milioane bune? singurul ghinion este acesta: 2 nunti in aceeasi familie, in acelasi an = bani de pus la nunta.. acesta e primul lucru la care se gandeste nuntasul.. un an mai poti astepta.. august e o luna frumoasa.. sunt sigura.. ca evenimentul care se lasa asteptat, va fi unul de proportii.. :) good luck!
KALI03
Postat pe 5 Mai 2010 23:32
De la: oanaiulliana, la data 2010-05-05 21:56:17se zice ca nu se face nunta in acelasi an fiindca surorii tale vor veni la nunta toate neamurile, dar tie, daca faci nunta dupa doua luni cine crezi ca-ti mai vine? crezi ca invitatii isi pot reface bugetele in 2 luni mai ales ca neamurile trebuie sa puna dar de nunta mai generos? eu iti recomand sa astepti sau sa anticipezi nunta cu un an.



Nu dar nu fac nunta dupa 2 luni sora mea o are in mai si eu in august,dar ea vine de dincolo si la ea sunt mai putini decat la mine,ea vrea ceva mai restrans
la cum am dat exemplu cumnatei mele ea afacut la o diferenta de 2 luni fata de cumnata ei si nu au iesit in pierdere din contra le-a iesit in plus,ea a avut 180 de persoane la nunta si au facut si duminica ...a fost super fain
Si mai multi sunt din partea lui decat la mine
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 6 Mai 2010 11:21
Va multumesc la toate pentru pare
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 6 Mai 2010 11:22
De la: lorettagodeanu, la data 2010-05-06 11:22:19Va multumesc la toate pentru pare


Daca nu vrei sa faci mai tarziu poti sa o faci anul acesta inca mai ai timp acum depinde si daca vrei un anumit restaurant, eu cand mi-am cautat in iarna restaurant am gasit in unele parti unde era super aglomerat zile prin august, septembrie, octombrie pentru ca sunt cativa care se retrag.Mai rau e cu formatia, nu stiu daca mai gasesti.Eu am avut noroc ca mi-am gasit pentru iulie.Acum depinde si cum vrei sa faci. Eu una nu cred ca daca la sora ta vine la nunta nea costica la tine mai vine. Acum depinde si cat de datori sunt la voi persoanele.Mie mi-e sa nu iti iei tzeapa.Sunt doar 3 luni intre nunti,mai bine va ganditi bine.Mie imi e ca nici la nunta la mine nu or sa vina multi in primul rand ca este cat de cat criza si deh am vazut ca pe rude la nunti se dau 8-10 milioane iar poate unii 10 milioane au salariul :))
Gandeste-te mai bine !
Bafta!!!
angel_ou_demon_grace
Postat pe 6 Mai 2010 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54
cum sunt prostite fetele crestine sa devina musulmane 137 De la: Dindirel 22 Mai 2015 00:43
legat de pensiile private. 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:34
Alegerea Bisericii pe ultima suta de metri.. Un sfat? 11 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:15
ma poate ajuta cineva? 1 De la: grace003624 24 Noiembrie 2009 10:22