Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat casatorit!

De la: vioxx, la data 2010-05-24 16:47:37Buna! Imi pare rau pt tine ca treci printr-o asemenea experineta, sfatul meu, al unei femei care a trecut prin situatia ta este sa fugi fara ca macar sa-ti intorci privirea! Barbatii infideli nu se vor schimba niciodata, ei asta stiu sa faca, se simt niste vanatori, vor sa-si demonstreze virilitatea si puterea de seductie. Nu poti sti adevaratul motiv pt care sotia lui tot pleaca de acasa si mai bine este nici sa nu faci vreun efort sa-l cauti. Un barbat insurat, nu are ce cauta pe sit-uri de socializare, el pe langa statutul de barbat insurat are si responsabilitati, adica sa aibe grija de sotia si copiii lui. Ca te-a zapacit de cap, este tipic pt ei, studiaza psihologia femeii si ii spune exact ceea ce vrea ea sa auda. Bucura-te ca nu s-a ajuns mai departe ca altfel despartirea te-ar fi durut si mai tare. Ar fi bine sa iei sfaturile lui Corneliu in considerare pt ca vin din partea unui barbat si asta este un mare lucru. Eu am stat langa un asemenea specimen 3 ani, in care m-a mintit cu nerusinare, acum pot spune ca sunt fericita, am intalnit un barbat care nu a mai fost casatorit, nu are obligatii si ne facem si planuri de nunta. Asa ca, iti doresc mult succes, capul sus, barbatii nu se termina la el, o sa-ti gasesti si tu jumatatea, pt ca asta nu este jumatatea ta, este doar o iluzie.
Multumesc Vioxx si ma bucur ca acum esti fericita!Sper ca dupa un anumit timp sa pot spune si eu acelasi lucru!
r_2hot4u
Postat pe 25 Mai 2010 18:13
De la: gety, la data 2010-05-25 10:08:24buna "Cercel", eu nu vreau sa te judec pt ceea ce alegi tu sa faci cu viata ta, dar am o intrebare:
Ce se intampla cu iubitul tau, cel cu care trebuia sa te casatoresti?

trebuie sa stai si sa analzezi totul in jurul tau, eu nu iti spun ce sa alegi pt ca e viata ta,si fiecare alegere are riscurile ei.

succes!

Iubitul meu cu care trebuie sa ma casatoresc nu stie nimic de povestea asta si e langa mine............planurile de nunta merg in continuare!
r_2hot4u
Postat pe 25 Mai 2010 18:20
Imi pare rau Sanny ca gandesti asa,fata mea aperi o specie care ne tot inseala de mii de ani,ei au in sange asta,te erijezi in aparatoarea lor ca si cum tie nu ti s-ar intampla niciodata asta si cu tine toti barbatii au fost super corecti....sa lasam ipocrizia..eu nu sunt o feminista inraita ,dar vezi cate femei sunt tratate rau in lumea asta de catre unii barbati care nu stiu sa traiasca in dragoste si respect...daca ar fi dupa cum gandesti tu,nu ar mai fii nici casatorii ,nici respect in casnicie ,nimic,totul haotic,de dragul libertatii depline...atunci stai singura si traieste cu cine vrei...nu se comanda sentimentele este f adevarat,dar se pot frana,ce suntem bestii??????????vorbiti prin prisma hormonilor?cu asta ionchei polemica cu Sanny,nu este nevoie sa-mi raspunzi pentru ca oricum nu mai iau in seama ce spui..mi-am dat seama cum si cat gandesti..succes in viata si ai grija ca vei fi si tu inselata la un moment dat ,sa vedem cum te vei simti?vei zambi adanc??
polettimonica
Postat pe 26 Mai 2010 10:10
Imi aduc aminte, ce mi-a spus cineva cand aveam cam douzeci de ani... aproximativ 27 de ani au trecut de atunci, si nu prea am inteles pe atunci de ce mi-a spus-o: "Cand cineva face ceva, si-si da seama ca nu are rost, are doua posibilitati. Ori lasa balta totul, ori continua, dar stiind ca nu are rost." Nu-i asa, ca stii ca se va ternina? Lasa-ti putin timp, mai spera putin, dar incearca sa-ti cauti o alta legatura. Nu-ti zic ca nu te iubeste, nu-ti zic ca e fericit cu nevasta-sa, nici ca este el vinovat cu ceva. Cateodata chiar ai nevoie sa stai de vorba cu cineva, cand te simti singur, si ca ai dat-o in bara cu casatoria, si probabil asta ati facut si voi. Ati plans unul pe umerii celuilalt, si s-a intamplat ce s-a intamplat. Sa nu fim rai! Cine nu are nici un secret sa tipe aici! Am trcut prin asaceva, dar nu vreau sa povestesc aici. oricum sunt de parere, ca el a cautat o aventura, dar a gasit altceva, dar sa nu crezi ca va hotari vrodata ceva ca sa-i fie lui bine! Se va gandi la copii, la parinti, la rude, la prieteni, si nu va fi destul de nefericit sa-si paraseasca sotia, ca altfel deja o facea!
Evike_grace
Postat pe 29 Mai 2010 17:37
Anii petrecuti iubind nu sunt ani pierduti...ei sunt hrana pentru trup si suflet.
Tarra_grace
Postat pe 30 Mai 2010 12:23
De la: Evike, la data 2010-05-29 17:37:46Imi aduc aminte, ce mi-a spus cineva cand aveam cam douzeci de ani... aproximativ 27 de ani au trecut de atunci, si nu prea am inteles pe atunci de ce mi-a spus-o: "Cand cineva face ceva, si-si da seama ca nu are rost, are doua posibilitati. Ori lasa balta totul, ori continua, dar stiind ca nu are rost." Nu-i asa, ca stii ca se va ternina? Lasa-ti putin timp, mai spera putin, dar incearca sa-ti cauti o alta legatura. Nu-ti zic ca nu te iubeste, nu-ti zic ca e fericit cu nevasta-sa, nici ca este el vinovat cu ceva. Cateodata chiar ai nevoie sa stai de vorba cu cineva, cand te simti singur, si ca ai dat-o in bara cu casatoria, si probabil asta ati facut si voi. Ati plans unul pe umerii celuilalt, si s-a intamplat ce s-a intamplat. Sa nu fim rai! Cine nu are nici un secret sa tipe aici! Am trcut prin asaceva, dar nu vreau sa povestesc aici. oricum sunt de parere, ca el a cautat o aventura, dar a gasit altceva, dar sa nu crezi ca va hotari vrodata ceva ca sa-i fie lui bine! Se va gandi la copii, la parinti, la rude, la prieteni, si nu va fi destul de nefericit sa-si paraseasca sotia, ca altfel deja o facea!

Am gasit amandoi "ceva-ul" acela care ne lipsea si de care aveam cu disperare nevoie..........stim amandoi insa ca nu va dura din motive lesne de inteles..........sotia,copiii lui,familia si viitorul meu sot!Sunt intr-adevar multe piedici,dar ne traim iubirea si ne-o vom trai in sufletele noastre pt totdeauna:ASA CEVA NU VOM MAI TRAI LANGA NIMENI!Multumesc "EVIKE" pt sfaturi!
r_2hot4u
Postat pe 30 Mai 2010 13:18
tarot_healthy
Postat pe 1 Iunie 2010 11:49

Am gasit amandoi "ceva-ul" acela care ne lipsea si de care aveam cu disperare nevoie..........stim amandoi insa ca nu va dura din motive lesne de inteles..........sotia,copiii lui,familia si viitorul meu sot!Sunt intr-adevar multe piedici,dar ne traim iubirea si ne-o vom trai in sufletele noastre pt totdeauna:ASA CEVA NU VOM MAI TRAI LANGA NIMENI!Multumesc "EVIKE" pt sfaturi![/quote]

1. Ceva" -ul pe care l ai gasit la el il poti gasi la orice alt baiat care te abordeaza intr o perioada mai agitata a vietii tale, cand esti nelamurita si mai confuza in legatura cu ce trebuie sa faci .. mai ales daca baiatul are ceva experienta si-ti spune ce vrei sa auzi,acordat la personalitatea ta, pun pariu ca gasesti acel ceva UNIC si in altul.

2. si daca ai impresia ca te-ai indragostit asa de mult de acest tip insurat, poti sa faci o lista de calitati care ti plac la el si sa cauti pe urmatorul care are aceleasi calitati . E ca atunci cand vrei sa-ti cumperi o masina, nu te legi emotional de masina "inchiriata" cu care ai facut drive -test-ul, tii minte caracteristicile si -ti cumperi una noua,cu aceleasi caracteristici.

3.Dar eu cred ca cel mai probail treci prin Sindromul Miresei care inainte de nunta crede ca nu-si mai iubeste sotul si ca ii place de altcineva mai mult si ca ar fi mai fericita cu altcineva. Dar, daca sotul ar opri nunta si le-ar da posibilitatea sa continue cu cealalata persoana, ele ar fi nefericite la maxim si ar da orice sa l aduca inapoi pe sot convinse fiind de marea lor ratacire si ca de fapt, cu adevarat, ele il iubesc pe sot ...

Vezi sa nu cumva sa afli si tu ca viitorul sot se vede cu cineva in timpul asta , ca ai fi foarte dezamagita ...cu toate sentimentele tale pentru respectivul
kudika052198
Postat pe 2 Iunie 2010 14:06
De la: Tarra, la data 2010-05-30 12:23:21Anii petrecuti iubind nu sunt ani pierduti...ei sunt hrana pentru trup si suflet.


Fraza corecta ar fi : Anii petrecutit iubind pe cineva "CARE TE IUBESTE LA FEL SAU MAI MULT" nu sunt ani pierduti..

Altfel te contrazic toate fetele care recunosc ca primele lor mari " iubiri " au fost dedicate unor nemernici care nu le iubesu la fel de mult si pentru care si-au pierdut cei mai frumosi ani ai vietii.
kudika052198
Postat pe 2 Iunie 2010 14:14
tarot_healthy
Postat pe 8 Iunie 2010 10:53
De la: Cercel, la data 2010-05-08 13:56:39Sunt impreuna cu cineva de aproximativ 7 ani si in toamna asta urmeaza sa ne casatorim..a fost o relatie cu suisuri si coborasuri ca de altfel toate relatiile!Ne e bine impreuna,ne iubim!Dar s-au intamplat destul de multe lucruri neplacute......infidelitatea lui si recunosc si a mea.........au fost momente dificile in care am vrut sa renunt,insa mereu a fost ceva ce m-a impins mai departe!
Dar acum trei luni am cunoscut pe cineva pe un site..........din intamplare pt ca nu cautam pe cineva sau vreo relatie de la un alt barbat.Si a aparut Relu...........brusc,intamplator si fara sa ne dam seama ne-am indragostit desi ne-am luptat amandoi sa nu se intample asta.E casatorit,are doi copii si sotia lui in urma cu cateva luni a plecat de acasa...........deci era despartit intr-un anume fel de ea atunci cand l-am cunoscut eu!Poate parea un fel de scuza...........si poate chiar e o SCUZA!Insa nu vreau sa ma scuz pt ceea ce simt pt el............m-am indragostit rau de tot,ne-am intalnit,am trait clipe de vis impreuna,imi citeste
gandurile imi stie toate miscarile,ne completam de parca ne-am cunoaste dintotdeauna si ori de cate ori sunt cu el am impresia ca e sufletul meu pereche!Dar ,...........ca totul era prea frumos,sotia impreuna cu cei doi copii s-au intors acasa,a aflat despre noi ..........citindu-i mesajele; chiar azi m-a sunat si m-a rugat sa-i las sa-si rezolve problemele!azi cand trebuia sa ma intalnesc si sa......dar nu mai conteaza ce urma sa facem ....poate e mai bine ca nu am facut nimic,m-ar fii durut si mai tare daca asta e posibil!As fii vrut sa tipe la mine ea...........sa ma ameninte,dar mi-a vb foarte frumos si m-a rugat sama gandesc la ce e mai bine pt familia lor.......ca la ce e mai bine pt mine.......nu stiu pe cine oare mai intereseaza in momentul asta!
Acum sufar.........poate cel mai mult din cauza MEA!!Nu credeam ca eu ma voi putea indragosti de un barbat insurat,si totusi.........s-a intamplat!!
CE AS PUTEA SA FAC ACUM??VOI CE M_ATI SFATUI??


Fata draga, tine minte: asa cum nu se trece pe rosu la semafor, tot asa nici de sotul/sotia altuia nu te apropia. E PE ROSU!
nattysor_grace
Postat pe 15 Iunie 2010 17:13
Mi se pare ca esti mult prea dura vorbind INSA numai de cazul ei particular. E o tara libera, si in schimb daca nici barbatul acela insurat nu-i dadea ei apa la moara, probabil ca ( sau poate SIGUR ) nu se ajungea pana in faza asta. Pentru ca este logic ca singura nu putea 'dezvolta' o relatie cu acest barbat daca el era impotriva. In plus, mai pot adauga, ca poate din cauza 'lipsurilor' pe care le detii intr-o relatie cu partenerul tau, esti tentat sa cauti sau chiar sa ti se iveasca din senin, CEVA MAI BUN. Trebuie sa ne fie frica sa alegem ce e mai bun pentru noi ? De unde stii ca cei doi...(ea cu respectivul barbat insurat ) nu ar putea trai o SUPER poveste DE DRAGOSTE. Nu-i poti interzice inimii mai nimic. E adevarat ca unele decizii trebuie sa le luam gandind rational, si nu cu inima, dar sunt cazuri si cazuri.
Inchei cu asta, NICIO/NICIUN femeie/barbat (in conditiile normale, nu vorbim aici de curve, curvari- aia deja intra intr-o alta categorie ) NU 'INSEALA', NU 'CAUTA' altceva decat ce are langa ea/el daca ii este BINE! In schimb daca nu este asa (bine) asta ar trebui sa ne dea de gandit.
Alecsandra_grace
Postat pe 16 Iunie 2010 12:12
Mare dreptate ai avut Evike.......stiam ca se va termina,stiam ca nu e destul de nefericit pt a-si parasi sotia,ca altfel ar fii facut-o deja ............asa ca am luat amandoi.......poate mai mult el.............si mai putin eu de a pune punct!Nu stiu cat va tine decizia asta....stiu doar ca doare ca dracu!Sper sa treaca si intr-o buna zi sa-mi aduc aminte cu zambetul pe buze de clipele speciale petrecute impreuna cu el!Mintea imi spune ca e cea mai buna decizie.....insa inima plange de dorul lui!
r_2hot4u
Postat pe 29 Iunie 2010 13:00
E greu si doare, suferi un pic si-ti trece, trebuie sa treci peste, candva vei stii ca ai facut alegerea potrivita, nu te merita !

Ai grija de tine ! :*
Alecsandra_grace
Postat pe 29 Iunie 2010 15:13
De la: Alecsandra, la data 2010-06-29 15:13:19E greu si doare, suferi un pic si-ti trece, trebuie sa treci peste, candva vei stii ca ai facut alegerea potrivita, nu te merita !

Ai grija de tine ! :*

Multumesc Alecsandra!Si tu sa ai grija de tine!
r_2hot4u
Postat pe 29 Iunie 2010 16:04
Buna,
Ce ai mai facut intre timp cu acest barbat casatorit? Stiu ca doare foarte tare sa iubesti pe cineva care nu este tot timpul langa tine. Si eu am trecut prin ceva similar si iti impartasesc durerea . Ce ai facut cu iubitul tau intre timp? Te-ai casatorit , mai esti cu el ? Ce simti cand esti alaturi de el in timp ce inima ta este in alta parte. Lui i-ai spus ce ti s-a intamplat? Este foarte important sa comunici cu cel de langa tine pentru ca daca te iubeste cu adevarat te va intelege si te va ajuta sa treci peste .
Astept vesti de la tine.
emma_niss
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Decoratiuni 5 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:46
buna 1 De la: grace001299 4 Mai 2009 21:24
ce restaurante v-au placut? 113 De la: grace009343 15 Iulie 2010 14:12
Foto Video Trash The Dress 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:52
sa ii lasam la petrecerea burlacilor? 77 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:20