Setari Cookie-uri

Din 180 de invitatii date, doar 30 de confirmari si doar 2saptamani pana la nunta mai sunt!

De la: grace006175, la data 2010-06-02 09:26:46scuze ca intervin dar care e de fapt problema ta? inteleg ca iti este prietena dar ea ce zice? se vaita la fel ca tine?
nunta e o loterie , unii castiga altii pierd asta este
, nu stii niciodata cum se termina - in castig sau in pierdere

important e sa nu fie la nunta 13 persoane cu tot cu muzicanti , asa cum au fost la o nunta la care am fost acum cativa ani

in rest bafta multa prietenei tale



salut!

eu nu sunt disperata, doar sunt f suparata (nu ma vait..unde ma vait?:))) imi expun doar pct de vedere, cine vrea comenteaza, cine nu nu) si da imi pasa pt ca e prietena mea f buna (sunt chiar domnisoara ei de enoare); mai ales cand stiu ca poate sa mi se intample si mie..sau oricarei dintre noi.. e o suparare asa ceva!
ea e la fel, ffff suparata, nu disperata pt ca v-am spus are un mare atuu: nu plateste decat ce si cum vin, nik in plus, fata de alte restaurante care te obliga sa platesti un minim de X persoane, indiferent daca vin sau nu.
dar e o mare dezamagire pt ea:( si logic ca imi pare rau si mie:(
cristinne83
Postat pe 2 Iunie 2010 12:38
Si eu am patit la fel. Am dat cam 70-80 de invitatii si am socotit ca or sa fim la nunta vreo 65-70 de persoane, socoteala bazata pe confirmari. Desi am dat 2 randuri de telefoane pentru confirmari tot am avut surpriza ca in saptamana nuntii sa primesc zi de zi telefoane de anunlare a confirmarii. In joia dinaintea nuntii am facut pur si simplu atac de panica pentru ca eram de-a dreptul disperata: dadusem deja de 2 ori telefon la restaurant sa modific numarul de portii si nu se mai putea modifica nimic, am modificat si gramajul tortului la minimul posibil (mi-a spus tanti care se ocupa de tort ca daca ii spun sa-l faca mai mic, mai bine nu-l mai face pentru ca nu mai iese nimic). Chiar si in ziua nuntii, dupa starea civila, am avut personane care au venit si mi-au spus ca nu vin la restaurant sub diverse motive. Si totul se intampla in 2007, cand nu era criza. Asa ca scuza cu criza e vrajeala. Nesimtirea romanului e foarte mare!!
Am ramas cu datorii de 60 mil dupa nunta... ar fi putut fi mult mai mica pierderea daca oamenii ar fi fost un pic mai responsabili. Le-am spus tuturor atunci cand le-am dat telefon pentru confirmare: va rog sa-mi spuneti cinstit daca veniti sau nu, ca nu ma supar. Insa nu-mi spuneti ca veniti si apoi sa nu veniti pentru ca asta inseamna pentru mine bani cheltuiti degeaba. Si? Ce daca... Nu le-a pasat! Iresponsabili si nesimtiti!
adelaide_grace
Postat pe 2 Iunie 2010 12:41
Ce pot sa spun ca si eu intentionez sa nu merg la foarte multe nunti anul acesta si sa trimit bani, o suma egala cu cat as fi dat daca m-as fi dus minus costul mesei de la restaurant. Da, sunt obligata in unele cazuri insa cand ma gandesc ca 25%din venitul familiei mele s-a dus, nu mai pot sa fac aceleasi calcule ca inainte.
Eu cred ca cei care sunt realisti realizeaza situatia, nu mai e vorba ca vreau sau nu vreau, ci pur si simplu e vorba de supravietuire. O sa contribui dar imi rezerv dreptul ca din cele 4 nunti din iulie, de exemplu, sa economisesc cate 800 ron cate as da in plus pentru meniu daca m-as prezenta. Da, lumea a venit dar si eu si ai mei am fost la nunti pana acum, iar parintii mei nu au avut nunta mare(din contra)si, in consecinta, voi trimite bani acolo unde costul de deplasare si meniurile mi-ar pune in pericol situatia platii creditului pe casa.
Iar cine face nunta in criza economica de acum si are curajul sa ii judece pe altii...eu zic ca isi bate joc de prieteni, neamuri si de parinti.
iulia100
Postat pe 2 Iunie 2010 13:40
nu esti corecta aici!
ar trebui ca fetele sa se marite doar cand trece criza financiara?!pai pe baza asta va fi plin de fete batrane.
sunt persoane care si-au stabilit data nuntii de acum 1 an sau 2 ani. trebuiau sa viseze ce vremuri vin?
normal ca acuzi prietnii si familia daca nu vin. nu au decat sa se imprumute , mai ales daca iti sunt datori.noi am avut rude care nu au fost afectate de criza si tot nu au venit. ne-au ras in nas si ne-au spus ca parintii nostrii au fost la nunta lor "acum cativa ani...". e un fel de-a spune ca s-a prescris fapta...
sau daca chiar nu poti trimite nici macar plic, atunci ai dom`le curaj si anunta ca nu poti merge ca sa nu ti se plateasca meniul degeaba (nu scot banii pe nimeni din casa).

De la: dsa1, la data 2010-06-02 13:40:13Ce pot sa spun ca si eu intentionez sa nu merg la foarte multe nunti anul acesta si sa trimit bani, o suma egala cu cat as fi dat daca m-as fi dus minus costul mesei de la restaurant. Da, sunt obligata in unele cazuri insa cand ma gandesc ca 25%din venitul familiei mele s-a dus, nu mai pot sa fac aceleasi calcule ca inainte.
Eu cred ca cei care sunt realisti realizeaza situatia, nu mai e vorba ca vreau sau nu vreau, ci pur si simplu e vorba de supravietuire. O sa contribui dar imi rezerv dreptul ca din cele 4 nunti din iulie, de exemplu, sa economisesc cate 800 ron cate as da in plus pentru meniu daca m-as prezenta. Da, lumea a venit dar si eu si ai mei am fost la nunti pana acum, iar parintii mei nu au avut nunta mare(din contra)si, in consecinta, voi trimite bani acolo unde costul de deplasare si meniurile mi-ar pune in pericol situatia platii creditului pe casa.
Iar cine face nunta in criza economica de acum si are curajul sa ii judece pe altii...eu zic ca isi bate joc de prieteni, neamuri si de parinti.
adriana_g
Postat pe 2 Iunie 2010 13:59
Am patiti si eu anul trcut ceva de genul:
Am impartitsi eu invitatii pt peste 250 de persoane si am tras de ei sa confirme ceva ori da ori ba si din 250 de persoane au confirmat 130 ca pana intr-un finalk la nunta sa ma trezesc cu 70 de omanei deci sla pe mai bine de jumate goala iti dai seama cum am fost cand am vzt ca nu mai vine lumea.... dar trebuie s anu disperi pentru ca oricum nu faci altceva dct sa strici seara in primul rand a ta si apoi si a celorlalti invitati.Daca te ambalezi tot nu vor veni. asa ca fa-ti nunta frumoasa cu cati ai si bucara-te ca au venit si atatia.

Casa de piatra!
sweetyeye
Postat pe 2 Iunie 2010 14:16
Buna,
Eu am avut nunta anul trecut.
Am invitat 180 persoane, mi-au venit 78 persoane din 80 confirmate.
Asta e...
Bafta prietenei!
a78na
Postat pe 2 Iunie 2010 14:24
Problema sta in felul urmator: in momentul in care te hotarasti sa faci nunta iti cam faci o lista de invitati. Daca in aceasta lista pui persoane cu care ai tangenta o data pe an, cu care nu pastrezi legatura, la a caror nunta nu ai fost, sunt 80% sanse ca aceste sa nu vina. Nu vreu sa fiu rea dar intreab-o pe prietena ta la cate nunti a fost. Nunta este in primul rand o datorie. Ai fost la cineva, acea persoana iti este dotoare sa vina inapoi. Atata timp cat tu nu te duci la nunti nu ai de ce sa astepti ca lumea sa vina la nunta ta. Tota lumea se bucura cand aude de nunta, si toata lumea ar vrea sa vina, insa sa nu uitam: nunta este pe bani! Motiv pentru care invitatii stau si cantaresc: ok.... am datoire sa merg la aceasta nunta?! eu daca fac nunta in viitorul apropiat imi vin inapoi la nunta etc. etc. Imi pare rau sincer pentru prietena ta!
Succes!
grace006405
Postat pe 2 Iunie 2010 16:48
De la: grace006405, la data 2010-06-02 16:48:58Problema sta in felul urmator: in momentul in care te hotarasti sa faci nunta iti cam faci o lista de invitati. Daca in aceasta lista pui persoane cu care ai tangenta o data pe an, cu care nu pastrezi legatura, la a caror nunta nu ai fost, sunt 80% sanse ca aceste sa nu vina. Nu vreu sa fiu rea dar intreab-o pe prietena ta la cate nunti a fost. Nunta este in primul rand o datorie. Ai fost la cineva, acea persoana iti este dotoare sa vina inapoi. Atata timp cat tu nu te duci la nunti nu ai de ce sa astepti ca lumea sa vina la nunta ta. Tota lumea se bucura cand aude de nunta, si toata lumea ar vrea sa vina, insa sa nu uitam: nunta este pe bani! Motiv pentru care invitatii stau si cantaresc: ok.... am datoire sa merg la aceasta nunta?! eu daca fac nunta in viitorul apropiat imi vin inapoi la nunta etc. etc. Imi pare rau sincer pentru prietena ta!
Succes!


Dar mai exista si chestia cand rudele nu vin la nunta la tine si tu esti prima care te mariti sau primul care te insori. Eu cand mi-am facut lista mi-am pus rudele la care am fost la nunta si la care v-a urma sa ma duc pt ca nu toti sunt casatoriti.. prietenii apropiati si cam atat.. nu ma complic sa dau invitatii la prieteni care nu imi sunt apropiati, amici .. pentru ca stiu ca nu or sa vina mai ales ca nu fac nunta la mine in oras. Nici nu am dat la toate rudele invitatii pentru ca stiu cine isi permite sa vina si cine nu. Acum nu trebuie sa iti intinzi pe lista toti cunoscutii pe care ii ai.. Dar ea a zis ca la ea nu vin nici macar rudele, nici macar nasii de botez. Pacat.. poate se mai schimba situatia.. si mie mi-e teama dar sper sa iasa bine..
angel_ou_demon_grace
Postat pe 2 Iunie 2010 17:00
De la: adriana_g, la data 2010-06-02 13:59:01nu esti corecta aici!
ar trebui ca fetele sa se marite doar cand trece criza financiara?!pai pe baza asta va fi plin de fete batrane.
sunt persoane care si-au stabilit data nuntii de acum 1 an sau 2 ani. trebuiau sa viseze ce vremuri vin?
normal ca acuzi prietnii si familia daca nu vin. nu au decat sa se imprumute , mai ales daca iti sunt datori.noi am avut rude care nu au fost afectate de criza si tot nu au venit. ne-au ras in nas si ne-au spus ca parintii nostrii au fost la nunta lor "acum cativa ani...". e un fel de-a spune ca s-a prescris fapta...
sau daca chiar nu poti trimite nici macar plic, atunci ai dom`le curaj si anunta ca nu poti merge ca sa nu ti se plateasca meniul degeaba (nu scot banii pe nimeni din casa).

iulik_flore
Postat pe 2 Iunie 2010 17:03
dar ce te faci cand la nunta ta nu vin nici macar persoanele care au obligatie sa vina, cei la a caror nunta ai fost|???

in lipsa unor motive majore ( casa arsa, deces, accident, spitalizare, etc)

cum ii poti numi pe acesti oameni?
iulik_flore
Postat pe 2 Iunie 2010 17:06
Nu iti fa probleme in privinta asta.Eu am avut nunta pe 15 mai si din 110 invitatii date nu am avut decat 5 comfirmari si eram si eu la fel de stresata. Dar pana la urma totul a fost ffff bine si au venit persoanele la care ma asteptam mai putin. Sa stii ca multa lume evita sa comfirme prezenta si doar cei care intradevar au trecut prin asa ceva stiu cat e de important acest lucru.Asa ca nu disperati. Capul sus ca o sa fie bine
brindu_1981
Postat pe 2 Iunie 2010 18:12
De la: iulika_flore, la data 2010-06-02 17:06:21dar ce te faci cand la nunta ta nu vin nici macar persoanele care au obligatie sa vina, cei la a caror nunta ai fost|???

in lipsa unor motive majore ( casa arsa, deces, accident, spitalizare, etc)

cum ii poti numi pe acesti oameni?


Eu sunt convinsa ca in dezbatere nu intra aceasta categorie de oameni
adelaide_grace
Postat pe 3 Iunie 2010 15:28
De la: adelaide, la data 2010-06-03 15:28:10
De la: iulika_flore, la data 2010-06-02 17:06:21dar ce te faci cand la nunta ta nu vin nici macar persoanele care au obligatie sa vina, cei la a caror nunta ai fost|???

in lipsa unor motive majore ( casa arsa, deces, accident, spitalizare, etc)

cum ii poti numi pe acesti oameni?


Eu sunt convinsa ca in dezbatere nu intra aceasta categorie de oameni


ba eu cred ca DA,

practic despre ei se discuta, cei care nu vin la nunti in lipsa unui motiv real desi tu ai fost la ei
iulik_flore
Postat pe 3 Iunie 2010 22:51
De la: iulika_flore, la data 2010-06-03 22:51:20
De la: adelaide, la data 2010-06-03 15:28:10
De la: iulika_flore, la data 2010-06-02 17:06:21dar ce te faci cand la nunta ta nu vin nici macar persoanele care au obligatie sa vina, cei la a caror nunta ai fost|???

in lipsa unor motive majore ( casa arsa, deces, accident, spitalizare, etc)

cum ii poti numi pe acesti oameni?


Eu sunt convinsa ca in dezbatere nu intra aceasta categorie de oameni


ba eu cred ca DA,

practic despre ei se discuta, cei care nu vin la nunti in lipsa unui motiv real desi tu ai fost la ei


Chiar despre ei este vorba, de rude.. nasi de botez si mai apoi prieteni..
angel_ou_demon_grace
Postat pe 4 Iunie 2010 08:30
De la: angel_ou_demon, la data 2010-06-04 08:30:53
De la: iulika_flore, la data 2010-06-03 22:51:20
De la: adelaide, la data 2010-06-03 15:28:10
De la: iulika_flore, la data 2010-06-02 17:06:21dar ce te faci cand la nunta ta nu vin nici macar persoanele care au obligatie sa vina, cei la a caror nunta ai fost|???

in lipsa unor motive majore ( casa arsa, deces, accident, spitalizare, etc)

cum ii poti numi pe acesti oameni?


Eu sunt convinsa ca in dezbatere nu intra aceasta categorie de oameni


ba eu cred ca DA,

practic despre ei se discuta, cei care nu vin la nunti in lipsa unui motiv real desi tu ai fost la ei


Chiar despre ei este vorba, de rude.. nasi de botez si mai apoi prieteni..



Scuze, am citit postarea ta initiala rapid si am citit prost. Intelesesem ca: ce te faci cu cei care au obligatie sa vina si au un motiv real nasol sa nu vina.
adelaide_grace
Postat pe 4 Iunie 2010 12:02
Fiti bine atenti la mine eu ma ocup de transport mire si mireasa.Umblu la 10ci de nunti .In ziua de azi sa tii nunta este un fiasco si buda vieti tale.O MIZERIE TOTALE.Numai stresul dinaintea nuntii nu merita tot efortul evenimentului.In fine eu atat va spun ca , cu cati vb in timpul transportului de mire mireasa T O T I se vaita si se plinag in anul asta 2010 anul trecut era mai binisor. Vrei sa ajungi in faliment cu nunta fa nunta asta e , daca esti negandit asa patesti.Sfat: invita si pe persoana care e portar la locul tau de munca , invita cat mai multi si fa confirmarea cu doar 1 saptamana inainte de nunta si daca iti confirma din 300 invitati 100 comanda 80 de meniuri ca daca nu o puneti rau de tot.ascultatima ce va spun nu faceti prostii.Cu totii dupa o nunta vor sa ma ramana cu ceva bani in plus sa isi mai cumpere in casa una alta dar nu prea iese miscrea.Daca vrei sa nu plangi cu lacrimi de crocodil fati nunta in acest fel: Inviti max 20 de apartinatori de familie care stii ca vin siigur , plus prietenii de zi cu zi plus pe aia la care ai fost si tu in trecutul apropiat ala e obligat sa vine, in rest pe ailalti uitai daca nu vrei sa plangi amarnic.cu cat chemi mai putini cu atat ramai cu mai multi bani de la nasi , parinti frati.in ziua de azi e mult mai bine sa chemi putini decat multi fraieri...

si acum sa va fac o ofert acare vreti neaparat sa va faceti nunta copioasa

Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 12:29
daa e criza pe dracu..avand in vedere k nu toti sunt bugetari isi permit sa vina sa plateasca doar meniul si sa isi faca obligatia de prieteni;
kudika226493
Postat pe 4 Iunie 2010 13:11
Si noi amanam nunta de aproape 3 ani, din lipsa de bani. Si vom mai amana cel putin 1 sau 2 ani, tot din cauza asta. Ne asteptam sa nu vina lume, mai ales acum, in plina criza. Am convenit ca, decat sa riscam sa patim precum prietena ta, mai bine mai asteptam. Oricum, nu ne alearga nimeni. Nu zic ca suntem un exemplu de urmat, dar trebuie sa anticipezi un pic si riscurile si sa nu te avanti prea tare, daca nu te tine buzunarul. Sincer, nici eu nu mi-as permite sa merg la vreo nunta pe vremurile astea, indiferent cat de mult as vrea, in conditiile in care venitul pe familie (oricum mic) ne-a scazut cu 5 milioane da anul trecut pana acum, si urmeaza sa mai scada cu 25%, iar ce luam nu ne ajunge nici pentru facturi.
abcd_grace
Postat pe 5 Iunie 2010 19:26
abcd eu te cred..ca si tu tot o amani tocmai din cauza asta. ca e criza.. dar acum vine alta intrebare: cat sa o mai amani? pana faci 40 de ani? pai la ce ma mai marit dupa;))
ei au deja 28 de ani deci nu sunt pusti si sunt impreuna de 9ani, asadar cat sa o mai amane..nimeni nu stie cum va fi peste 2 ani..poate fi mai prost..cum tot preconizeaza astia.deci ce facem?
asta e..mai bine cum a zis inchiriatorul de limuzine: fa cu mai putini insi dar siguri si asta e, o faci si p-asta.
cristinne83
Postat pe 6 Iunie 2010 10:00
Si eu sunt de acord cu faptul ca nu trebuie sa amanam nunta la nesfarsit, acum ce-ar fi sa ne gandim la toti invitatii ca au credite pt casa sau masina sau mai stiu eu ce......sa fim seriosi!!! nunta o faci atunci cand simti tu si viitorul partener de viata ca este momentul, foarte bine pt cei care nu vin la nunta, obligatii in minus sincer, iar cu faza care am citit-o mai sus ca trimit bani, ok doar ca trebuie sa pui in calcul si faptul ca te vei casatori probabil la un moment dat, poate cand nu va mai fi criza, si oamenii la care ai trmis plicul fara prezenta vor face la fel, si atunci gandeste-te la cati oameni vei avea in sala, stii mama imi spune mereu ca nuntile se fac cu oameni si nu cu plicuri, asta e cam adevarat!! Eu am nunta anul acesta si 4 nunti de onorat, doua deja au trecut si mai avem doua, nu pot sa spun ca eu si viitorul sot avem niste venituri iesite din comun pentru ca stam in Sibiu si salariile nu sunt la fel de mari ca in Bucuresti sau Cluj dar ne descurcam si incercam sa ne onaram cuvantul odata ce l-am dat.
Sincer si am dubii in privinta invitatiilor, nu cred ca vor veni toti cei invitati, desi cand am dat nivitatiile celor din partea viitorului sot toti ne-au confirmat, doar nu voi fi asa naiva sa cred ca vor veni, desi au si transport si cazare, asa ca la sala voi da un numar mai mic de meniuri cum a facut si sora mea anul trecut, a dat un mar de 13 de persoane si i-au venit 140 asa ca si anul trecut a fost criza dar uite ca s-a putut, Bafta tutror!!!
lucky_happy
Postat pe 6 Iunie 2010 13:25
deci ce se intampla aici e f f f grav!!! ma bucur ca nu e de fata viitoarea sotie sa citeasca ce s-a mai intamplat pe la alte nunti... si asa e destul de stresata... cred k ar face cu inima. imi pare f f f rau pt cei care nu au avut confirmari la nunta, e printre cele mai nasoale lucruri care se pot intampla, sa confirme si sa nu mai vina... sau sa te astepti la 150pers si sa vina 78... auauauau.........

si noi ne pregatim de nunta luna aceasta, am facut 220 de invitatii, iar cati or sa vina, vom vedea, sper sa fie bine k altfel si innebuneste iubita, face ceva atac de panica si ea...

PS: pt prieteni adevarati ceri bani imprumut si tot emrgi la nunta, nu exista scuze! ;)

casa de piatra tuturor si toate cele bune. capul sus si nu lasati sa se vada ca va doare.

pup
grace009171
Postat pe 6 Iunie 2010 23:20
asta cu amanatul cam asa e!

asa zice si mama mereu, de unde stii k peste un an sau doi nu va fii mai rau???

cat despre nunti...si noi avem 3 si am fost deja la un botez...

iar eu NU AM serviciu si in plus mai avem si doua rate maricele la banca....deci...fiecare si le stie pe ale lui insa dc vrei cu adevarat si dc tii sa fii alaturi de persoana respectiva ...se poate.
iulik_flore
Postat pe 7 Iunie 2010 18:54
tarot_healthy
Postat pe 8 Iunie 2010 11:06
eu am avut nunta anul trecut.
275 de persoane.
Am invitat vreo 330 din care 275 au confirmat. Cei care nu au venit la mine au venit la sora mea..
Dar de nesimtiti a fost plin....
ar nu au confirmat eii de buan voie.
Pe toti i-am sunat cred ca de cel putin doua ori pe fiecare sa ne asiguram ca vin sau nu.
Spune-i prietenei tale sa ii sune inainte de a comanda meniuri pe toti cei care nu au confirmat...
Mai are timp.....
Bafta
si mult succes!
grace004079
Postat pe 8 Iunie 2010 12:21
anul trecut in iulia am avut si eu nunta .cu aceeasi problema care o intampiana fiecare miresica in parte m-am confruntat si eu confirmari mincinoase si anularea confirmarii in ultimile zile .dar pot spune ca am avut o nunta de vis alaturi de prieteni si familie iar cei care nu s-au facut simtita prezenta regreta si in ziua de azi.
sfatul meu pentru viitorii miri Traiti clipa e una singura si unica nu lasati sa va umbreasca nimic una din cele mai importante zile din viata voastra.
casa de piatra tuturor si sa aveti parte de nunta mult visata .pupici
mihaelaonu
Postat pe 8 Iunie 2010 21:12
De la: iulika_flore, la data 2010-06-07 18:54:07asta cu amanatul cam asa e!

asa zice si mama mereu, de unde stii k peste un an sau doi nu va fii mai rau???

cat despre nunti...si noi avem 3 si am fost deja la un botez...

iar eu NU AM serviciu si in plus mai avem si doua rate maricele la banca....deci...fiecare si le stie pe ale lui insa dc vrei cu adevarat si dc tii sa fii alaturi de persoana respectiva ...se poate.


legat de nunta si criza ...o previziune economica zice ca prin 2012 va fi anul cel mai naspa de criza, dupa care lucrurile se vor indrepta incet-incet .. asta se referea la tarile mai dezvoltate.. la noi dezvoltarea vine mai greu .. nu prea cred ca nunta poate fi planificata in functie de cand se termina criza economica ..
kudika052198
Postat pe 9 Iunie 2010 15:22
Sincer sunt de acord cu cel cu limuzina invitati la nunta neamuriile si prietenii foarte apropiati.In ce priveste confirmarile sunt foarte multi nesimtiti,eu de exemplu am avut nunta anul trecut in iulie am dat 100 de invitatii tocmai ca eram sigura ca no sa vina toti dar am vrut sa fie macar in jur de 80 de persoane,confirmarii am avut cam 78 de persoane astfel la restaurant am dat comanda de 50 de meniurii ca sa nu am surprize si ghici ce?.. la nunta miau ajuns 48 de persoane si sa nu mai zic ca niste prieteni cu care ne-am intalnit in clipa cand plecam la biserica ne-au zis ca ne vedem la restaorant si n-au mai aparut(deci cata nesimtire sa ai daca in ziua nuntii zici ca vii si nu mai vii?).Asa ca vorba aia incearca sa te simti bine la nunta ta indiferent cati vor sa fie langa tine si cati nu pierderea lor nu a ta.
aly_nyko21v
Postat pe 10 Iunie 2010 09:30
buna ,si eu am nunta anul acesta pe 28 august si am inima cat un purice nu m am intins cu nunta sa fac o nunta foarte mare pentru ca sa fim sinceri in ziua de azi nu te mai pti baza pe rude,ci poate mai mult pe prieteni,am fc 80 de invitatii si sper ca macar 50 de familii sa avem ,oricum simt ca inebunesc cu fiecare zii care trece pentru ca citesc prin tot ce ati trecut voi si imi e f frica ,ne am fc singuri nunta tot ce a fost de cumparat ne am cump singuri iar acum tot ce mi doresc e sa ies ok la nunta sa pot sa platesc rest si l;autari, cameramanii,in rest nu am nevoie de nici un ban in plus poopici
puiutmic201
Postat pe 11 Iunie 2010 12:37
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264 PRETURI FOARTE BUNE!
Daca ai nevoie macar de sfaturi te pot ajuta!
Marry_grace
Postat pe 11 Iunie 2010 12:42
dragele mele:) am avut nunta acum pe 22 mai! noi locuim departe de tara dar am vut foarte multi prieteni acasa cu, care am tinut foarte bine legatura.am dat 200 invitatii.am calculat noi cam cum au zis cand am dat invitatiile ca ne vin in jur la 280 deci am zis ca nu ne vin 100 perosane deoarece facem si aici unde locuim petrecere.deci 280 de persoane. vreau sa spun ca foooarte multi sau autoinvitat, oameni care innainte cu un an ziceau "vaaai face X-miree nuntaaaa...da cum sa nu mergem la el..dak nu la el atunci la cine" si tot asa.fiind departe de tara nu stiam cum stateau lucrurile. la mine a fost mai simplu 100 de persoane 98 mi-au confirmat si au venit toti.sora tatalui meu nu a venit ca nu are bani, fratele lui nu a venit!la sot a fost inviorator..toti gaseau motive sa nu vina...motiv peste motiv! cei mai saracuti ziceau "nu avem bani"- bun! nici o problema am inteles! dar prieteni deo viata sa zica "avem ceva probleme!!!!!" adik pur si simplu nu aveau motiv????? apoi rudele din 50 de rude care toti ziceau ca vin in mmentul cand am dat invitatiile inninte cu o saptamana au venit 8 peroane????? va dati seama? si acum doi ani am fot la nunta unei verisoare dea sotului am dat 700 ron si a venit numai sotul ei si a dat 140 euro?????? va dati seama??? prieteni foarte apropiati au zis "vaaai 100% vin!!! " iar la confirmari "ne pare rau dar avem ceva probleme" sotul meu e mai moale si au zis bine!! in final din mai bine de 200 de peroane invitate de mire au venit 100. vreau sa spun ca sotziorul meu era atata de dezamagit.nui venia sa creada!!!in final am avut 200 de persoane..dar vreau sa zic ca nu a venit unul din prietenii lui cei mai buni si a zis cu o zi ca vine!!!! au venit 10 persoane in plus si nu au venit cateva carre au confirmat!! si vreua sa zic ca sa cinstit extraordinar de bine..am ramas cu 12000 de euro! a fost o nunta extraordinar de frumoasa din toate punctele de vedere! sotul meu este un om extrem de popular, si acum sia dat seama cine ii sunt prieteni si cine profita de el si bunatatea lui! numai asa iti poti da seama!!offf si inca cate au mai fost:( va pup
chetegalina
Postat pe 11 Iunie 2010 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
restaurant craiova 7 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:40
INSTRUCTOR DE DANS! 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:44
nunta 2011 6 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:39
PRODUSE COSMETICE 100%VEGETALE 1 De la: mirelaflory 1 Octombrie 2009 11:44
Inchiriez rochie de mireasa 3 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:44