Setari Cookie-uri

Din 180 de invitatii date, doar 30 de confirmari si doar 2saptamani pana la nunta mai sunt!

De la: aly_nyko21v, la data 2010-06-10 09:30:07Sincer sunt de acord cu cel cu limuzina invitati la nunta neamuriile si prietenii foarte apropiati.In ce priveste confirmarile sunt foarte multi nesimtiti,eu de exemplu am avut nunta anul trecut in iulie am dat 100 de invitatii tocmai ca eram sigura ca no sa vina toti dar am vrut sa fie macar in jur de 80 de persoane,confirmarii am avut cam 78 de persoane astfel la restaurant am dat comanda de 50 de meniurii ca sa nu am surprize si ghici ce?.. la nunta miau ajuns 48 de persoane si sa nu mai zic ca niste prieteni cu care ne-am intalnit in clipa cand plecam la biserica ne-au zis ca ne vedem la restaorant si n-au mai aparut(deci cata nesimtire sa ai daca in ziua nuntii zici ca vii si nu mai vii?).Asa ca vorba aia incearca sa te simti bine la nunta ta indiferent cati vor sa fie langa tine si cati nu pierderea lor nu a ta.



goodddd
iulik_flore
Postat pe 12 Iunie 2010 15:37
noi vom face nunta in oct2010!
eu nu am frati, nu am neamuri in Bucuresti, majoritatea verilor (din partea mamei) sunt in strainatate, nu am mai pastrat legatura cu ei! Viitorul sot are doar 1 frate, alte rude nu are nici el! Deci ne-am hotarat sa facem ceva foarte restrans - parintii, frate, cativa prieteni apropiati la care am fost si noi la nunti, vom fi maxim 30 persoane! Din astia 30 sper ca vor veni macar 20 ...sa nu ma trezesc la restaurant doar cu parintii, nasi si cumnatul

alinutza79_grace
Postat pe 13 Iunie 2010 19:03
ALINUTZA ESTI TARE!

deci sa va povestesc!
fusei sambata la minunata nunta... si minunata a si fost!!!

locatia absolut superba!!!!!!!!!!!!!!! m-as marita acolo de 10 ori:) (PS: cu acelasi barbat:)) )
superb!
un cort imens alb asezat pe o colina la malul lacului, superb!!!!

acum sa trec si la partea cu invitatii: INTR-UN FINAL dupa telefoane si telefoane inainte ca sa fie sigura: a avut 72 de confirmari si bineinteles surpriza ca nici din astia "100%" siguri NU AU VENIT TOTI:).. au lipsit in jur de 5 din ce am vazut eu si ce cunosteam ca trebuiau sa vina, insa inca nu am abordat cu mireasa subiectul ca e prea recent, inca doarme presupun:)) dar va zic eu daca au lipsit doar 5 sau mai multi. oricum ete ca se poate si nunta cu ~65 de pers si inca una super reusita. pt ca in sf am respirat si eu la o nunta! nu am transpirat, nu mi-am dat coate, nu ne-am "hranit" unii pe altii la mese, spatiu, ringul de dans imens ca asa era de natura dar si pt ca nu era aglomerat..oricum superb si ff elegant din toate pctele de vedere!
cristinne83
Postat pe 14 Iunie 2010 09:57
De la: cristinn, la data 2010-05-27 13:21:56Prietena mea se marita in 2 saptamani, pe 12 iunie 2010.
Din 180 de invitatii date, are doar 30 de confirmari si mai sunt doar 2 saptamani pana la nunta ! Este distrusa!!!!!!

Motivul penibil ca": e criza"..e in peste 80% din scuze ca nu vin!

imi vine sa ii iau la omor pe toti! Multi ar trebui sa vina din obligatie macar daca nu din placere, nesimtitiii! ca si pt prietena mea era criza poate si o ustura buznarul cand ei au avut nunta sau cine stie ce eveniment! deciiiii!!!!!!!!

Ce facem domle' cu nesimtiti din astia?
Ne strica nunta frateee .. oricum acum se cerne totul, vezi cine ti-e prieten si cine nu.. dar frateee ai inchiriat o sala, ai platit poate niste meniuri, unele restaurante cer un minim de meniuri.. tu ce faci? le platesti din buzunar, pt ca acum un an cand au auzit ca faci nunta, erau toti incantati si erau pe buze numai cu:" aaaaa aabia asteptam, ieeeeii, ce frumos, ce bine, ce minunat" si cand colo uite na!





Ohhh stai flexata ca verisorul meu are nunta acum i ff scurta vreme ieri a inceput sa sune, eram de fata si iti va bate recordul garantat.si aia au dat ghix la confirmare la care a fost cu 2-3 luni inainte cu scuza ca nu pot veni ca e raliul clujului. Il cheama AVRAM ANTON da de isi da search pe numele lui si va vedea cat e de mojic.BINE ca el a fost la nunta ta ma mizerie.....Iar prieteni cu care a stat la masa sambata de sambata ori in club ori la pizza tot au refuzat invitatia.SANTETI NISTE GOZERI rusine sa va fie.Cum trece nunta o sa faca omul un post aici cu povestirea exacta si si numele acelora va fi trecut care nu aveau voie sub nici o forma sa dea refuz. SUB NICI O FORMA.O sa vedeti voi care o sa aveti nunta cate deceptii o sa aveti, si deceptia nu e ca te refuza 20 -30 deceptia e cand te refuza cel mai apropiat prieten sau la care ai fost anul acesta.
cj25har
Postat pe 14 Iunie 2010 11:17
Sant ff suparat pe vreo 2-3 da foarte
cj25har
Postat pe 14 Iunie 2010 11:21
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 14 Iunie 2010 11:22
sapt prieten frate sora cu toti si la bine si la rau prieten de nadejde dar care ajunge pe gura mea FUGE DIN LUMEA ASTA JUR......
cj25har
Postat pe 14 Iunie 2010 11:25
Acuma am vb cu unu si inca nu si-a platit restaurantul ieri a avut nunta si zice ca la colecta s-au adunat 24mii euro.DACA ASTA e adevarat io acuma ni imi tai venele.Stiti care e parerea mea.Astia care spun asa scoruri mari io cred ca de rusinea lor ca au iesit in pierdere mare de rusine mint asa sume.
cj25har
Postat pe 14 Iunie 2010 11:35
cj25har - eu zic sa nu facem din nunta "o afacere" deoarece nu mai este demult ...o afacere!

Faptul ca tu zici ca x - trebuia sa vina musai la nunta mi se pare putin exagerat, deoarece nu poti impune nimenui sa vine (chiar daca tu ai fost)!
Problema este destul de delicata deoarece de multe ori oamenii se intind mai mult decat ii tine plapuma si vor sa o scoata la capat pe spinarea altora!
Sa nu uitam ca multi oameni imi planifica salariul de la luna la luna; problema locurilor de munca este din ce in ce mai grava, multi abia mai fac fata cu cheltuielile zilnice dar sa mai vine la nu stiu ce nunta cu un meniu "absurd".
Parerea mea personala este sa ne uitam in jur, sa analizam si posibilitatile rudelor, prietenilor...apoi sa stabilim unde facem, cat e meniul, ne trebuie sau nu limuzina, dau sau nu 5000.00 lei / rochie...si alte chestii!

Exemplu: un coleg de-al sotului a facut nunta cu meniu de 300.00 lei (pret meniu fara altceva); logic ca nu ne-am putut permite si cu parere de rau nu ne-am dus!Asta e!


Eu mai bine fac mai restrans, renunt la multe lucruri pe care le consider oarecum inutile - aranjatul salonului cu huse, flori, baloane, fantana ciocolata, flori in piept....de limuzina nici nu se pune problema, pun 3 feluri de mancare + tort, va fi mult mai ieftin si sper sa fie bine!
Casatoria este un eveniment unic si sfant nu um motiv de a face credit!








alinutza79_grace
Postat pe 14 Iunie 2010 15:43
Pana la urma cum s-a finalizat? cati i-au venit, cum a iesit....? si io am nunta pe 21 august si am niste emotii teribile in ceea ce priveste confirmarile...
158158
Postat pe 16 Iunie 2010 09:29
De la: cristinn, la data 2010-05-27 13:21:56Prietena mea se marita in 2 saptamani, pe 12 iunie 2010.
Din 180 de invitatii date, are doar 30 de confirmari si mai sunt doar 2 saptamani pana la nunta ! Este distrusa!!!!!!

Motivul penibil ca": e criza"..e in peste 80% din scuze ca nu vin!

imi vine sa ii iau la omor pe toti! Multi ar trebui sa vina din obligatie macar daca nu din placere, nesimtitiii! ca si pt prietena mea era criza poate si o ustura buznarul cand ei au avut nunta sau cine stie ce eveniment! deciiiii!!!!!!!!

Ce facem domle' cu nesimtiti din astia?
Ne strica nunta frateee .. oricum acum se cerne totul, vezi cine ti-e prieten si cine nu.. dar frateee ai inchiriat o sala, ai platit poate niste meniuri, unele restaurante cer un minim de meniuri.. tu ce faci? le platesti din buzunar, pt ca acum un an cand au auzit ca faci nunta, erau toti incantati si erau pe buze numai cu:" aaaaa aabia asteptam, ieeeeii, ce frumos, ce bine, ce minunat" si cand colo uite na!











Pana la urma cum s-a finalizat? cati i-au venit, cum a iesit....? si io am nunta pe 21 august si am niste emotii teribile in ceea ce priveste confirmarile...
158158
Postat pe 16 Iunie 2010 09:30
am povestit mai sus:)

" deci sa va povestesc!
fusei sambata la minunata nunta... si minunata a si fost!!!

locatia absolut superba!!!!!!!!!!!!!!! m-as marita acolo de 10 ori:) (PS: cu acelasi barbat:)) )
superb!
un cort imens alb asezat pe o colina la malul lacului CU PONTON, CU COVOR ROSU, CU PORUMBEI,cu faclii in jurul cortului care au aurs toata noaptea pe pajiste, cu copilasi mici care aruncau petale de trandafiri, cu de toate!, superb!!!!

acum sa trec si la partea cu invitatii: INTR-UN FINAL dupa telefoane si telefoane inainte si cu o saptamana de nunta chiar, ca sa fie sigura: a avut 50 de confirmari sigure si adunati cu totii si parinti si ei si toti cam:72 de persoane. si bineinteles surpriza ca nici din astia "100%" siguri NU AU VENIT TOTI:).. au lipsit in jur de 5 din ce am vazut eu si ce cunosteam ca trebuiau sa vina, oricum ete ca se poate si nunta cu ~65 de pers si inca una super reusita. pt ca in sf am respirat si eu la o nunta! nu am transpirat, nu mi-am dat coate, nu ne-am "hranit" unii pe altii la mese, spatiu, ringul de dans imens ca asa era de natura dar si pt ca nu era aglomerat..oricum superb si ff elegant din toate pctele de vedere!" Cei care au decorat sala in care incap si 300 de persoane, au stiut f bine sa o decoreze in asa fel incat sa nu para puitini oameni. superb, ff profesionisti! toata stima!
(am pus si poze)
cristinne83
Postat pe 16 Iunie 2010 12:15
pt cristinn: as avea si eu o curiozitate, daca ai putea sa-mi spui cam cat a fost darul de pereche la o astfel de nunta si daca si-au acoperit investitia facuta
este absolut suuperb, n-am mai vazut asa ceva pana acuma, dar tare as vrea sa stiu cam cat i-a costat toata organizarea nuntii.
oanaiullliana
Postat pe 17 Iunie 2010 08:56
De la: cj25har, la data 2010-06-14 11:35:42Acuma am vb cu unu si inca nu si-a platit restaurantul ieri a avut nunta si zice ca la colecta s-au adunat 24mii euro.DACA ASTA e adevarat io acuma ni imi tai venele.Stiti care e parerea mea.Astia care spun asa scoruri mari io cred ca de rusinea lor ca au iesit in pierdere mare de rusine mint asa sume.


eu am avut 200 perosane..media a fost 900 ron!!! am strans cca 90000 ron! ai dupa ce m platit tot am ramas cu 50000 ron!!!deci s-au strans 22000 EURO!SI NU E MINCIUNA!!!!! eu sunt din tg-mures aici sunt mai ieftine dar cinstea e mare!! depinde cate persoane a avut dak a avut 350 perosane atunci nu a fost asa mult ceea ce a strans la cinste!!!!!!!
si dupa caTE Am inteles atata a strans la cinste, nu cu asta a ramas dupa ce a platit tot!!!! deci.....
chetegalina
Postat pe 17 Iunie 2010 15:11
oanaiulliana, nu am intrebat pe ceilalti cat au dat, dar eu de obicei pe la nunti dau meniul si ceva in plus acolo, daca imi permit la ora aia. Aici meniul a fost 80 de euro de persoana (cu totul inclus: mancarea, open-barul- bautura, sucurile, cafeaua, tortul, fructele,etc). Mirii au venit doar cu invitatii si atat, nu bataie de cap de acasa cu bautura, cu tort, cu nik! noi am dat ~ 250 de euro de cuplu...atat ne-am permis.
Chiria cortului nu costa nimic, intra in meniu, te costa numai decoratiunile daca vrei ceva nu stiu cum (huse scaune, mese, flori, marturii, carduri,plicuri etc), atat!
PS: mancarea a fost super buna si chiar mai deosebita!
Am inteles de la ea ca cei ~65 de insi care au venit si-au acoperit meniul si le-au dat si ceva in plus care si-au permis, asadar meniurile si le-a scos si nu a ramas cu datorii aici. Insa nunta in sine a fost o cheltuiala, e normal ( daca aduni fotograful, formatia de muzica live, cameramanul, rochia, costumul, sandalele, invitatiile, marturiile, porumbeii, harpa, zanele si alte nebunii care iti mai vin si pe care le-a avut ea) atunci nu iesi pe plus, insa nunta nu mai e demult o afacere, cum toti spunem. asadar in ziua de azi daca iti ies meniurile si platesti la finalul nuntii restaurantul, te poti numi norocos si poti spune ca da, ai iesit pe"plus" :))

cristinne83
Postat pe 17 Iunie 2010 17:02
De la: alinutza79, la data 2010-06-14 15:43:56cj25har - eu zic sa nu facem din nunta "o afacere" deoarece nu mai este demult ...o afacere!

Faptul ca tu zici ca x - trebuia sa vina musai la nunta mi se pare putin exagerat, deoarece nu poti impune nimenui sa vine (chiar daca tu ai fost)!
Problema este destul de delicata deoarece de multe ori oamenii se intind mai mult decat ii tine plapuma si vor sa o scoata la capat pe spinarea altora!
Sa nu uitam ca multi oameni imi planifica salariul de la luna la luna; problema locurilor de munca este din ce in ce mai grava, multi abia mai fac fata cu cheltuielile zilnice dar sa mai vine la nu stiu ce nunta cu un meniu "absurd".
Parerea mea personala este sa ne uitam in jur, sa analizam si posibilitatile rudelor, prietenilor...apoi sa stabilim unde facem, cat e meniul, ne trebuie sau nu limuzina, dau sau nu 5000.00 lei / rochie...si alte chestii!

Exemplu: un coleg de-al sotului a facut nunta cu meniu de 300.00 lei (pret meniu fara altceva); logic ca nu ne-am putut permite si cu parere de rau nu ne-am dus!Asta e!


Eu mai bine fac mai restrans, renunt la multe lucruri pe care le consider oarecum inutile - aranjatul salonului cu huse, flori, baloane, fantana ciocolata, flori in piept....de limuzina nici nu se pune problema, pun 3 feluri de mancare + tort, va fi mult mai ieftin si sper sa fie bine!
Casatoria este un eveniment unic si sfant nu um motiv de a face credit!










Draga mea!
Nimeni nu vrea sa faca o afacere din asta credema ca stiu cum stau treburile, pt ca taicamio de 40 de ani pozeaza nunti si vede cum fluctueaza sus jos vremurile, eu de 2 ani fac servicii cu limuzina si aud ce se vb, eu ii duc la sala apoi plec nu vad intotdeauna ce e inauntru numai cand mai e un mire care da un aperitiv. Asa de respect
VAd ca nu ma critici ca nu se face nunta pt castig , sau sa facem creditPai daca io merg la un nenorocit care are casa de 3 ori cat a mea si isi permite sa arda cauciucuri de RALIUL CLUJULUI ca de aceea nu vine ca participa eu asta inteleg perfect nu poti sa nu participi la o competitie unde trebe sa strangi puncte dar atunci UMIL SI RESPECTUOS nu rece ca ghiata spui nu vin NA TSHUSS si inchizi telefonul.Asta e gunoism.Nu vii trimiti plicul mai ales ca ala mai modest a fost la tine la nunta.
Pe de alta parte daca invit sa isi umple bindeurile 150 oameni atunci dintre care cei mai multi m-au refuzat atunci macar sa scot banii de investitie, ca daca nu merg din banii cheltiti de moaca intrun sejur de 5 stele de vo 2-3 saptamani unde am totul all inclus si traiesc ca regele si vad locuri unde poate dintrun concediu simplu nu mi-as permite.
Deci mojicia alora care nu vin daca ailati au fost la el aia e marlanism curat de drumu mare.
In 26 iunie va fi nunta la varumio si o sa va tin la curent
cj25har
Postat pe 18 Iunie 2010 19:27
cj25har ce a facut varul tau pan la urma?? ca a avut nunta sambata si ai zis ca ne ti la curent:)!
chetegalina
Postat pe 29 Iunie 2010 05:22
oricum ai face nu vor venii toti care au confirmat asta e clar

PS vand rochie mireasa colectie 2010 si scurta si lunga , voal vedeti poze in profilul meu
corutza
Postat pe 29 Iunie 2010 22:40
Am primit invitatii la nuntade la 2 fosti colegi de liceu cu care in interval de 10 ani de cand am terminat liceu m-am vazut 1 singura data( cu unul din ei la o bere cu alti fosti colegi acum 2 ani iar cu celalt pret de 5 minute acum 3 ani acesta fiind si plecat din tara). Precizez ca nu sunt colegi apropiati, la urma urmei in calsa am fost vreo 30 si nu trebuie sa te duci la toti. Corect? Ei au nuntile la interval de o saptamana iar eu mai am o nunta in aceasi luna la o ruda apropiata la un palat de fitze de langa Bucuresti. Intrebare: Am motive sa ma simt nasol ca am refuzat fostii colegi din liceu care si-au amintit de mine cand vine vorba de nunta?
EmperorNerva
Postat pe 23 August 2010 13:06
nunta este o loterie ... poti sa iesi bine sau sa aduci bani de-aksa ...
si noi sincer ne-am pregatit 2500 euro just in case ... ne-am pus la bataie si banii destinati pt honey moon ... dar am avut noroc ... ne-au venit mai putin cu 2 pers decat cele anuntate dar care s-au compensat cu un alt cuplu care s-au hotarat in ultimul moment ...
de teama sa nu platim aiurea meniuri am anuntat mai putin cu 15 persoane la sala,dar asta doar in conditiile in care organizatorii erau pregatiti sa mai faca 30 meniuri pe loc
este naspa ce se intampla si noi am fost suparati k nu ne-au venit obligatii dar asta e ... am mers mai departe... este un moment in care te intrebi care-ti sunt adevaratii prieteni , cine merita sa-i deschizi usa casei ... acum se triaza "prietenii"
va poop
paullyss
Postat pe 30 August 2010 13:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nasi:( 10 De la: numarul59 26 Iulie 2011 11:17
restaurante recomandate in bucuresti 40 De la: Grace_ro 26 Martie 2010 18:15
Pentru nepoata mea draga , cu mare drag in dar de nunta ! 2 De la: kudika462096 14 Iulie 2015 13:50
DANSUL MIRILOR 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02
va rog mult,ajutati-ma sa-mi salvez relatia... 49 De la: Cassey 24 August 2009 14:57