Setari Cookie-uri

vise spulberate...

De la: kudika103655, la data 2010-08-27 10:33:17
De la: stem_29, la data 2010-08-27 09:25:07Scuzati-ma, ceea ce vad si citesc, eu o numesc : " disperarea fetei batrane"........
Ele grabesc totul, ele incep subiectele..casatorie, copii....ei aproba, si cand sunt aproape de a concretiza...fug, pt. ca se sperie.( ei)
Pt. o casatorie niciunul dintre parteneri nu trebuie sa grabeasca sa zic asa lucrurile.
Oricum acest om are o problema psihica, probabil ca de aceea a si avut doar relatii pasagere de maxim 1 an.
Iar TU, d'soaro daca mai faci un avort, la anii tai s-ar putea sa ajungi sa cresti pisici, si tot fara un barbat langa tine.
Parintii tai chiar nu cred ca si-ar bate asa tare capul ca tu faci un copil fara sa ai o verigheta pe deget pusa de un bolnav. Spun asta datorita faptului ca ai deja o varsta, imi pare rau ca sunt mai dura, insa e o realitate.
P.S.
Am mai vazut pe aici scris de un barbat o chestie intelepta, evident ca citata, si asa e, aici in context merge perfect: " cine alege, culege"...se observa disperarea, mai ales a fetelor care ajung la niste ani....pana si la cules se pare ca-i greu.






si nu stiu,daca tu ai fi in locul meu te-ai vedea la fel de disperata?poate da....dar ar trebui sa te gandesti si din ce motive esti.nu mi-e greu sa am o alta relatie la 30 de ani , nu sunt nici urata...si nici decum nu ma consider fata batrana.dar un copil intr-o situatie din asta poate te-ar face sa fi disparata pentru ca nu sti in ce parte sa pleci mai departe.


Eu nu te inteleg de fapt ce cautai, alinari aici?
NU, nu am zis ca esti urata sau disperata, am zis ca AI o varsta pe care vrei, nu vrei, ti-o asumi, altele de anii tai au deja familie si copii.( la asta ma refer cand zic ca se culege, baietii 90% cei buni is deja angrenati intr-o relatie)....tu la anii tai, daca -ti faci o relatie de acum si mai dureaza inca " tatonatul" 2-3 ani, faci copii la 35 de ani, stii care-s riscurile?!
Nu cred ca le stii....iti zic eu, unul e varsta,( sndrom down..etc) si cel mai grav e ca probabil in N ani te-ai indopat cu anticonceptionale.
Vrei nu vrei, asta e....anii trec, organismul se schimba, daca crezi ca la 30 de ani esti la fel de frumoasa ca la 20, te inseli:)
Acum una peste alta.....Pastreaza bebele, si o sa vezi ca intr-un an ZBURZI de fericire! nu o sa-ti mai pese de nimic cu el alaturi. ....100% medicul o sa zica ca-l poti pastra!

P. S.
La 30 de ani, eu aveam de toate:).....ma refer sufletesti,sot si copil:) ....si le mai am.
Acum am 41, si sa stii ca urata nici eu nu sunt ( doar am poza p'aci:))))..) insa nu-s ca la 30, sa nu mai vorbim de 20 .....cum ziceam, anii trec, ramanem cu trasaturile fine..cu moralitatea si experienta de viata:)
stem_29
Postat pe 27 August 2010 10:48
anticonceptionalele ca orice alta forma de protectie nu sunt sigure 100%,chiar daca sunt luate corect.Poate sa i se intample oricui si acum mi sa intamplat mie.Nu am uitat sa iau pastile si nu m-am bazat pe cele doua de a doua zi,m-as fi protejat in alt fel.Chiar sa intamplat sa le iau corect si sa raman insarcinata.
kudika103655
Postat pe 27 August 2010 10:51
Pentru a simti din nou iubirea,fratilor, nu e neoie de nici un psiholog.
alexia30
Postat pe 27 August 2010 10:51
nu ,nu cautam alinari aici...ci doar un sfat .Pe cineva necunoscut cu care sa vorbesc despre problemele mele,pentru ca de multe ori cineva din afara vede altfel ceea ce este in interior.
kudika103655
Postat pe 27 August 2010 10:56
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 10:51:03anticonceptionalele ca orice alta forma de protectie nu sunt sigure 100%,chiar daca sunt luate corect.Poate sa i se intample oricui si acum mi sa intamplat mie.Nu am uitat sa iau pastile si nu m-am bazat pe cele doua de a doua zi,m-as fi protejat in alt fel.Chiar sa intamplat sa le iau corect si sa raman insarcinata.


In fine, raman la parerea mea.Cu anticonceptionale pastile nu se ramane gravida.decat daca nu-s luate corect sau expirate.
Cu sterilet ramai, daca acel sterilet " iese" altfel e sarcina, insa extrauterina.si e clar ca acea sarcina nu se poate dezvolta...( steriletul odata pus, daca cumva e trecut de termen, adica acei 2-3 ani cat il garanteaza, cel mai probabil se incarneaza, deci da-ti seama...
Cu prezervativ ramai daca se sparge........
Repet, intreaba medicul, si-ti va confirma.
Iar daca-i cum zic eu...pastreaza copilul
stem_29
Postat pe 27 August 2010 10:56
De la: kudika103655, la data 2010-07-29 11:14:42........... Aspus ca nu este prima data cand i se intampla asta,toate relatiile anterioare s-au terminat din acelasi motiv:s-a racit si nu a mai simtit nimic pentru ele.Am incercat tot ce este omeneste posibil sa-l fac din nou sa ma iubeasca,sa simta cea pentru mine...dar e din ce in ce mai rau:abea daca ma mai poate atinge,iar dragoste facem din ce in ce mai rar(o data la o saptamana sau doua,iar inainte se intampla zilnic sau de cateva ori pe zi),.spune ca nu mai ma doreste................





... asta e viitorul unei ''relatii'' ... nici o relatie nu a lasat nimic in urma asa ca nimeni nu si-le mai aminteste ... nici o relatie nu a produs un efect care sa aduca alte perspective de cuplu ... nici o relatie nu sa bazat pe efecte ci doar pe vorbe si ''sentimente'' ... ''monotonia'' e greu sau imposibil de evitat ... datorita copilariei indelungata in care se complac partenerii ... daca nu risti nu cistigi ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 11:13
Pentru mine totul este nou acum,doar ieri am aflat.Nici nu am apucat sa ma gandesc foarte bine,dar sa mai si constientizez.Am mai spus ca mi-am facut programare la medic saptamana viitoare si in functie de ce-mi va spune voi decide.Poate voi fi mama,suna ciudat pentru ca nu ma asteptam.Nu stiu cum este sa-ti ti propriul copil in brate ,dar banuiesc ca este un sentiment minunat.Nu stiu ,voi vedea cum le voi scoate pe toate la capat...
kudika103655
Postat pe 27 August 2010 11:17
De la: stem_29, la data 2010-08-27 10:56:51
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 10:51:03anticonceptionalele ca orice alta forma de protectie nu sunt sigure 100%,chiar daca sunt luate corect.Poate sa i se intample oricui si acum mi sa intamplat mie.Nu am uitat sa iau pastile si nu m-am bazat pe cele doua de a doua zi,m-as fi protejat in alt fel.Chiar sa intamplat sa le iau corect si sa raman insarcinata.


In fine, raman la parerea mea.Cu anticonceptionale pastile nu se ramane gravida.decat daca nu-s luate corect sau expirate.
Cu sterilet ramai, daca acel sterilet " iese" altfel e sarcina, insa extrauterina.si e clar ca acea sarcina nu se poate dezvolta...( steriletul odata pus, daca cumva e trecut de termen, adica acei 2-3 ani cat il garanteaza, cel mai probabil se incarneaza, deci da-ti seama...
Cu prezervativ ramai daca se sparge........
Repet, intreaba medicul, si-ti va confirma.
Iar daca-i cum zic eu...pastreaza copilul









... NU EXISTA CONTRACEPTIE SIGURA ... CONTRACEPTIA NU TRATEAZA O BOALA FIZICA ci MENTALA ... ORICE METODA DE CONTRACEPTIE E DAUNATOARE ORGANISMULUI ... in diverse procente in functie de calitatea organismul (calitate care s-ar putea sa nu mai fie aceiasi la copii) ... organismele slabe, care provin dintr-un lant familial la fel de slabit de astfel de practici, au sanse sa ''produca'' tragedii copiilor ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 11:24
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 11:17:59Pentru mine totul este nou acum,doar ieri am aflat.Nici nu am apucat sa ma gandesc foarte bine,dar sa mai si constientizez.Am mai spus ca mi-am facut programare la medic saptamana viitoare si in functie de ce-mi va spune voi decide.Poate voi fi mama,suna ciudat pentru ca nu ma asteptam.Nu stiu cum este sa-ti ti propriul copil in brate ,dar banuiesc ca este un sentiment minunat.Nu stiu ,voi vedea cum le voi scoate pe toate la capat...






... viata frumoasa e dedicata celor OPTIMISTI ... care accepta si binele si ''raul'' in viata ... asa ca ... VEI FI MAMA ... FELICITARI ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 11:31
De la: marco918, la data 2010-08-27 11:24:23
De la: stem_29, la data 2010-08-27 10:56:51
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 10:51:03anticonceptionalele ca orice alta forma de protectie nu sunt sigure 100%,chiar daca sunt luate corect.Poate sa i se intample oricui si acum mi sa intamplat mie.Nu am uitat sa iau pastile si nu m-am bazat pe cele doua de a doua zi,m-as fi protejat in alt fel.Chiar sa intamplat sa le iau corect si sa raman insarcinata.


In fine, raman la parerea mea.Cu anticonceptionale pastile nu se ramane gravida.decat daca nu-s luate corect sau expirate.
Cu sterilet ramai, daca acel sterilet " iese" altfel e sarcina, insa extrauterina.si e clar ca acea sarcina nu se poate dezvolta...( steriletul odata pus, daca cumva e trecut de termen, adica acei 2-3 ani cat il garanteaza, cel mai probabil se incarneaza, deci da-ti seama...
Cu prezervativ ramai daca se sparge........
Repet, intreaba medicul, si-ti va confirma.
Iar daca-i cum zic eu...pastreaza copilul









... NU EXISTA CONTRACEPTIE SIGURA ... CONTRACEPTIA NU TRATEAZA O BOALA FIZICA ci MENTALA ... ORICE METODA DE CONTRACEPTIE E DAUNATOARE ORGANISMULUI ... in diverse procente in functie de calitatea organismul (calitate care s-ar putea sa nu mai fie aceiasi la copii) ... organismele slabe, care provin dintr-un lant familial la fel de slabit de astfel de practici, au sanse sa ''produca'' tragedii copiilor ...




Lasand la o parte topicul.....
Cum dauneaza organismului de ex. prezervativul?:)))
Mai ales cand e vorba despre boli:)))
iar " aia" cu tratarea bolilor mentale, e parerea ta:)....
stem_29
Postat pe 27 August 2010 11:35
"CONTRACEPTIA NU TRATEAZA O BOALA FIZICA ci MENTALA "
Barbie30
Postat pe 27 August 2010 11:39
De la: stem_29, la data 2010-08-27 11:35:24
De la: marco918, la data 2010-08-27 11:24:23
De la: stem_29, la data 2010-08-27 10:56:51
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 10:51:03anticonceptionalele ca orice alta forma de protectie nu sunt sigure 100%,chiar daca sunt luate corect.Poate sa i se intample oricui si acum mi sa intamplat mie.Nu am uitat sa iau pastile si nu m-am bazat pe cele doua de a doua zi,m-as fi protejat in alt fel.Chiar sa intamplat sa le iau corect si sa raman insarcinata.


In fine, raman la parerea mea.Cu anticonceptionale pastile nu se ramane gravida.decat daca nu-s luate corect sau expirate.
Cu sterilet ramai, daca acel sterilet " iese" altfel e sarcina, insa extrauterina.si e clar ca acea sarcina nu se poate dezvolta...( steriletul odata pus, daca cumva e trecut de termen, adica acei 2-3 ani cat il garanteaza, cel mai probabil se incarneaza, deci da-ti seama...
Cu prezervativ ramai daca se sparge........
Repet, intreaba medicul, si-ti va confirma.
Iar daca-i cum zic eu...pastreaza copilul









... NU EXISTA CONTRACEPTIE SIGURA ... CONTRACEPTIA NU TRATEAZA O BOALA FIZICA ci MENTALA ... ORICE METODA DE CONTRACEPTIE E DAUNATOARE ORGANISMULUI ... in diverse procente in functie de calitatea organismul (calitate care s-ar putea sa nu mai fie aceiasi la copii) ... organismele slabe, care provin dintr-un lant familial la fel de slabit de astfel de practici, au sanse sa ''produca'' tragedii copiilor ...




Lasand la o parte topicul.....
Cum dauneaza organismului de ex. prezervativul?:)))
Mai ales cand e vorba despre boli:)))
iar " aia" cu tratarea bolilor mentale, e parerea ta:)....







... problema e ca nu totul este alb sau negru ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 11:46
De la: Barbie30, la data 2010-08-27 11:39:35"CONTRACEPTIA NU TRATEAZA O BOALA FIZICA ci MENTALA "









... iti datoram un raspuns pe un topic ... insistai ca copii trebuie sa aiba 2 parinti ... eu iti spun ca INTOTDEAUNA AU DOI PARINTI ... doar ca uneori unul NU MERITA SA FIE PARINTE ... si asta poti afla INAINTE ... sau ... DUPA ... ce formezi o familie ... retine ... fat frumos si ileana cosinzeana ... NU EXISTA ... dar exista oameni PESIMISTI si oameni OPTIMISTI ... in privinta nasterii si cresterii unor copii ...




marco918
Postat pe 27 August 2010 11:51

( sa nu intelega fata cu topicul ca rad despre problemele ei, doamne fereste!)
stem_29
Postat pe 27 August 2010 12:15
aspirina.. tinuta de fata intre genunchi.. cel mai bun contraceptiv... stiu.. gluma de autobaza.. dar nu m-am putut abtine
dulcineeaXXX
Postat pe 27 August 2010 12:19
De la: dulcineeaXXX, la data 2010-08-27 12:19:45aspirina.. tinuta de fata intre genunchi.. cel mai bun contraceptiv... stiu.. gluma de autobaza.. dar nu m-am putut abtine






... si pe la autobaqza erau oameni foarte inteligenti ... ... daca ar fi sa ma iau dupa intelighentia noastra as spune ca doar la ''autobaza'' mai gaseai oameni realisti ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 12:22
De la: marco918, la data 2010-08-27 12:22:58
De la: dulcineeaXXX, la data 2010-08-27 12:19:45aspirina.. tinuta de fata intre genunchi.. cel mai bun contraceptiv... stiu.. gluma de autobaza.. dar nu m-am putut abtine






... si pe la autobaqza erau oameni foarte inteligenti ... ... daca ar fi sa ma iau dupa intelighentia noastra as spune ca doar la ''autobaza'' mai gaseai oameni realisti ...




hehe.. cine stie .. cunoaste.. se vede bre, omu experimentat
dulcineeaXXX
Postat pe 27 August 2010 12:35
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 11:17:59Pentru mine totul este nou acum,doar ieri am aflat.Nici nu am apucat sa ma gandesc foarte bine,dar sa mai si constientizez.Am mai spus ca mi-am facut programare la medic saptamana viitoare si in functie de ce-mi va spune voi decide.Poate voi fi mama,suna ciudat pentru ca nu ma asteptam.Nu stiu cum este sa-ti ti propriul copil in brate ,dar banuiesc ca este un sentiment minunat.Nu stiu ,voi vedea cum le voi scoate pe toate la capat...

deabia atunci te vei simti implinita si vei vedea ca asta e rostul tau ca femeie pe acest pamant...restul e nimic
miss_darine
Postat pe 27 August 2010 12:39
De la: miss_darine, la data 2010-08-27 12:39:52
De la: kudika103655, la data 2010-08-27 11:17:59Pentru mine totul este nou acum,doar ieri am aflat.Nici nu am apucat sa ma gandesc foarte bine,dar sa mai si constientizez.Am mai spus ca mi-am facut programare la medic saptamana viitoare si in functie de ce-mi va spune voi decide.Poate voi fi mama,suna ciudat pentru ca nu ma asteptam.Nu stiu cum este sa-ti ti propriul copil in brate ,dar banuiesc ca este un sentiment minunat.Nu stiu ,voi vedea cum le voi scoate pe toate la capat...

deabia atunci te vei simti implinita si vei vedea ca asta e rostul tau ca femeie pe acest pamant...restul e nimic


Da, asa este!
stem_29
Postat pe 27 August 2010 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul pana la casatorie.. 3620 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 21:16
Sa ma mut cu un barbat despre care nu stiu nimic, doar pe motiv ca imi spune ca ma iubeste? 76 De la: metoujours 30 Ianuarie 2010 18:56
Relatii 4 De la: kudika_1008632 24 Aprilie 2016 12:58
Parerea voastra 1 De la: bluenights 9 Octombrie 2010 23:48
Nu il mai inteleg! 112 De la: kudika195501 26 Noiembrie 2010 18:26