Setari Cookie-uri

topic pt toti cei interesati de horoscop, compatibilitati si altele

Sa evitati certurile ce ar putea aparea din cauza nepotrivirii de caracter
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 16:44
ce te face sa fii asa convinsa ? ce fel de caracter are el nu inteleg ?




kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 16:57
doar cifrele
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 16:58
te intreb pentru ca nu stiu ce sa fac adica eu vreau sa imi iau concediu sa stam o perioada impreuna sa ne cunoastem si nu stiu ce sa fac . el este linistit nu este nervos eu sunt mai apropriata el este mai rece asa este firea lui
a gemenilor.
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:00
Da, cifrele spun foarte multe despre un om, de asemnea si mimica. Pe de alta parte cifrele spun multe si despre viata unui om, despre suferintele lui si secretele care incearca sa le ascunda in suflet, secrete acre pe viitor ii pot afecta viata...
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:00
chiar nu stiu ce sa fac el se poarta frumos cu mine .
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:01
De la: kudika_20845, la data 2013-11-27 17:00:12te intreb pentru ca nu stiu ce sa fac adica eu vreau sa imi iau concediu sa stam o perioada impreuna sa ne cunoastem si nu stiu ce sa fac . el este linistit nu este nervos eu sunt mai apropriata el este mai rece asa este firea lui
a gemenilor.

nu e adevarat, firea gemenilor nu este asa, crede-ma cunosc mii de gemeni, sunt persoane vesele, joviale cu care ai ce vorbi, dar stii vorba aia mutul fu*e pamantul. si atata timp cat el nu se arunca in relatia cu tine nu se merita s ao faci tu, pt ca asa cum am spus mai tazriu o sa iti scoata ochii ca tu l-ai cautat ca tu asa si pe dincolo...
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:02
ce secrete te rog frumos sa imi zici pentru ca eu sunt divortata si nu vreau sa mai trec prin rele .
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:02
De la: kudika_20845, la data 2013-11-27 17:01:08chiar nu stiu ce sa fac el se poarta frumos cu mine .

pur sii simplu nu iti imparte sentimentele si nu se merita sa stai langa el
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:02
De la: kudika_20845, la data 2013-11-27 17:02:55 ce secrete te rog frumos sa imi zici pentru ca eu sunt divortata si nu vreau sa mai trec prin rele .

nu am de unde sa stiu exact ce secrete ascundeti voi, dar dupa cum indica cifrele el nu e un secretoman, pur si simplu e f comod si atata timp cat sta cu tn ii este bine si atata, cea cu secretele esti tu, tu esti cea acre ai suferinte adunate in sulet si m-as avanta sa afirm ca ai ramas usor traumatizata, poate ar trebui sa discuti pe fata cu el si sa termini cat mai repede cu el pt ati urma drumul in viata fara a mai pierde timp cu o relatie care nu se bazeaza pe niciun sentiment
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:05
da este vesel si glumet si comunicativ si cu mine dar mi-a zis de la inceput ca el nu a avut o relatie la distanta si mi-a zis de la inceput sa ma mut cu el ca ma poate intretine pana imi gasesc servici .
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:06
De la: kudika_20845, la data 2013-11-27 17:06:21 da este vesel si glumet si comunicativ si cu mine dar mi-a zis de la inceput ca el nu a avut o relatie la distanta si mi-a zis de la inceput sa ma mut cu el ca ma poate intretine pana imi gasesc servici .

una este ce spune si alta e ce poate face
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:07
adica?
sa ma minta?
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:08
dar cu fostul meu prieten 04 11 1982 si eu 28 12 1981
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:12
ma tot cauta.
kudika_20845
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:12
de ce mereu cauti sa rascolesti trecutul, lasa totul si ia-o de la capat, fa-ti o lume noua si fii fericita si nu ma intreba cum...raspunsul sta in tine, poate suna prea filosofic, dar daca vrei sa fii fericita incearca sa cunosti oameni noi
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:55
a inceput din nou tumii sa vorbeasca tampenii
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 19:41
20845 nu mai pune botu la ce zice ea si nici o zodie sau numere,asa nu vei fi prinsa in nimic si nu vei depinde de nimic
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 19:43
obisnuintele sunt a doua fire. De aceea, omul care asculta mai multa vreme horoscoapele ajunge, in cele din urma, sa fie o umbra a semnului sau zodiacal. Acesti oameni nu isi dau seama ca devin foarte vulnerabili, pentru ca e destul sa-i afli zodia si poti face cu el ce vrei, il manipulezi ca pe un zombi, ceea ce e valabil, mai ales, pentru femei.
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 19:48
Astrologia - pseudoºtiinþã condamnatã încã din epoca patristicã - este practicatã ºi promovatã îngrijorãtor de mult astãzi, în ciuda faptului cã, potrivit ultimelor statistici, poporul român se declarã a fi... creºtin ortodox. Multe persoane inteligente, chiar ºi credincioºi practicanþi, continuã sã creadã (fãrã a observa caracterul ilogic al acestei credinþe) cã toþi cei nãscuþi într-o anumitã zodie au caracteristici asemãnãtoare ºi chiar cã, într-o anumitã zi, li se va întâmpla fix ceea ce spune horoscopul (care este greºit, anacronic inclusiv d. p. d. v. astronomic).
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 19:54
Aºa cum ne învaþã toþi Sfinþii Pãrinþi ai Bisericii noastre, omul a fost înzestrat de Dumnezeu cu voinþã liberã, putând sã-ºi aleagã inclusiv "soarta" în veºnicie. Nu existã soartã/destin, nu existã predestinare, ci, aºa cum aratã Sfântul Ioan Damaschinul, "Dumnezeu prevede, dar nu predeterminã". Dumnezeu κi manifestã dragostea faþã de noi inclusiv prin faptul cã ne-a oferit minunatul dar al libertãþii (vezi II Corinteni3, 17 º. a.) ºi ne respectã liberul arbitru chiar ºi atunci când noi alegem sã-I încãlcãm poruncile. Despre acest adevãr teologul ortodox rus Paul Evdokimov scria: "Este acea nebunie divinã despre care vorbeºte Sfântul Apostol Pavel: neînþelesul respect al lui Dumnezeu faþã de libertatea noastrã" (Vârstele vieþii spirituale). Astfel, calitãþile noastre morale, precum ºi viitorul nostru nu depind de miºcarea planetelor (corpuri neînsufleþite, aºadar inferioare naturii umane), ci doar de voia lui Dumnezeu ºi de a noastrã. Este ilogic ca un creºtin sã creadã cã zodia în care s-a nãscut îi va determina viitorul, îl va constrânge sã facã anumite alegeri, de vreme ce, potrivit Revelaþiei dumnezeieºti, Dumnezeu ne-a înzestrat cu libertate... cu atât de multã ºi înfricoºãtoare libertate, încât ne-a îngãduit chiar ºi sã-L rãstignim pe Cruce
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 19:57
Astrologia este o pseudoºtiinþã, chiar dacã denumirea ei se aseamãnã cu cea a astronomiei, ºtiinþã autenticã. :)
În concluzie, astrologia poate ficonsideratã ca o formã de neopãgânism, iar pentru noi, creºtinii, este inclusiv o erezie, cãci se opune în mod clar uneia dintre dogmele Ortodoxiei - cea a existenþei liberului arbitru
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 20:00
„Iar voi sã nu ascultaþi pe proorocii voºtri, pe ghicitorii voºtri, pe visãtorii voºtri, pe vrãjitorii voºtri ºi pe-ai voºtrii cititori de stele care vã zic: "Nu veþi sluji regelui Babilonului", Cã aceºtia vã prezic minciunã, ca sã vã depãrteze din þara voastrã ºi ca Eu sã vã izgonesc, ca sã pieriþi. Iar pe poporul care-ºi va pleca grumazul sub jugul regelui Babilonului ºi i se va supune, îl voi lãsa în pãmântul sãu ºi-l va lucra ºi va trãi pe el".. (Ieremia 27, 9-11)
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 20:09
Sfântul Ioan Damaschin, în Dogmatica sa, acuza credința în astrologie zicând:

“Elinii spun cã prin rãsãritul, apusul ºi prin conjuncþia acestor stele, a soarelui si a lunii, se conduc destinele noastre. Cu aceasta se ocupã astrologia. Dar noi (creºtinii) susþinem cã ele sunt semne de ploaie, de secetã, de frig, de cãldurã, de umezealã, de uscãciune, de vânturi ºi de altele asemenea, dar nici într-un caz semne ale faptelor noastre, cãci noi am fost fãcuþi liberi de Creator ºi suntem stãpânii faptelor noastre.”
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 20:11
În Molitfele Sfântului Vasile cel Mare care se citesc persoanelor aflate sub puterea diavolului, una din rugãciuni zice așa: „Aºa, Dumnezeule, goneºte de la robul tãu (N) toatã lucrarea diavolului, toatã vrajba, toatã fermecãtura, slujirea idoleascã, vrãjirea cu stelele, cãutarea în stele…”

Iar la final tot Sfântul Vasile cel Mare ne lumineazã zicând în lucrarea sa, Hexaimeron:

"Omule nebun, ce legãturã poate sã aibã zodia de pe cer, cu naºterea ta pe pãmînt? Niciodatã nu are legãturã steaua ta de pe cer cu naºterea ta. Ne-am fãcut rãi din cauza rãutãþii noastre. Am dat voinþa noastrã în mîna satanei, ne-a fãcut rãi de bunãvoie, nu de silã. Nu ne-a silit nici luna la rãu, nici zodiile, nici constelaþiile cerului, ci rãutatea noastrã ºi voia noastrã proprie, iar aceasta aduce munca veºnicã."
kudika_940065
Postat pe 27 Noiembrie 2013 20:15
Buna Yumi,


Te rog, sa-mi spui ce vezi despre noi eu, 08,01,1971 el, 16,12,1972 si copilul 18,02,2003.

Exista continuitate in forma actuala?

Multumesc frumos!
lotusrom1
Postat pe 28 Noiembrie 2013 00:14
De la: lotusrom1, la data 2013-11-28 00:14:20Buna Yumi,


Te rog, sa-mi spui ce vezi despre noi eu, 08,01,1971 el, 16,12,1972 si copilul 18,02,2003.

Exista continuitate in forma actuala?

Multumesc frumos!

copilul este nascut sub semnul rasfatului, ceea ce inseamna ca altii copii nu vei mai avea, el va fii cel care se va bucura de dragostea voastra
In forma actuala, relatia voastra este una normala, chiar daca tie ti se pare diferita, sa fii convinsa ca problemele voastre le au si alte zeci de mii de cupluri, cel mai important e sa comunicati si sa va rezolvati problemele atata timp cat intre voi exista niste sentimente adevarate
yumy
Postat pe 28 Noiembrie 2013 20:24
ano inceteaza ce ai inceput din nestiinta,,,fi desteapta
kudika_940065
Postat pe 28 Noiembrie 2013 21:24
Multumesc frumos, Yumi!


Nu prea mai am rabdare si toleranta.
lotusrom1
Postat pe 29 Noiembrie 2013 15:13
El 01.10.1986 si ea 24 04 1984 ce puteti spune despre aceasta relatie.
kudika_20845
Postat pe 1 Decembrie 2013 16:36

Recomandari