Setari Cookie-uri

sunt trista,de ce?

De la: sil_mary, la data 2010-07-31 10:32:52dar dak as putea sa le uit as putea incepe o viata frumoasa si klma,sa afisez qm zicea prietenul de mai sus un zambet degajat,nu stiu sa mint ,pt ca nu imi place,cred ca as putea dak as vreau,nu imi place sa zambesc persoanelor pe kre nu le suport,nu pot sa accept faptul ca inainte eram proasta si credeam tot si ma asqnd ,nu imi place sa fiu rea,sa port ura,sa fiu oftikta pe prietenele mele cand fac ceva.

nu trebuie sa fi altcineva, fi doar tu si fa ceea ce iti place.
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 10:35
zici ce e urat spus pb q kpul?nu e ,pt ca prietenii mei,nu stiu qm sa spun,dar ii simt prefqti,nu sunt obligati sa vb q mine,sa ma sune,sa iesim si totusi o fac,dar eu ii simt ca nu sunt sinceri, de aceea zic ca am ceva,pt ca asa ceva nu intelege nimeni,iar eu nu pot explik de ce prietena mea kre ma invita la un suc,un vin,ceva nu o simt sincera si totusi stau si ma intreb de ce m a sunat?
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 10:35
De la: sil_mary, la data 2010-07-31 10:35:52zici ce e urat spus pb q kpul?nu e ,pt ca prietenii mei,nu stiu qm sa spun,dar ii simt prefqti,nu sunt obligati sa vb q mine,sa ma sune,sa iesim si totusi o fac,dar eu ii simt ca nu sunt sinceri, de aceea zic ca am ceva,pt ca asa ceva nu intelege nimeni,iar eu nu pot explik de ce prietena mea kre ma invita la un suc,un vin,ceva nu o simt sincera si totusi stau si ma intreb de ce m a sunat?

poate incearca sa te scoata din starea asta
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 10:36
Nu trebuie sa le zambesti persoanelor care nu iti plac,dar nici nu trebuie sa fi acra cu toti.Stii vorba aia "trebuie sa lasi intotdeauna loc de buna ziua".Daca tu crezi ca masca asta de dura te va ajuta sa te feresti de "lovituri",te inseli amarnic.Oamenii te-au ranit,asta e clar,dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i pui pe toti la zid.
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 10:44
te complaci intr'o pseudo-depresie si din frica de esec in socializare preferi sa etichetezi totul ca fiind negativ din start.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2010 10:59
posibil,sper ca alaturi de voi sa nu intru in depresie,pt ca teoretic imi place viata cand simt ca sunt plaqta ma simt bine,dar e posibil sa fiu asa din prea multa prostie,hy sa incerc sa imi revin,sa vb q voi,e o placere,si aqm vezi?sunt pe toane,aqm plang aqm ma buqr de voi
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:11
Ai avansat putin,cu noi nu esti acida ba chiar iti pui sufletul pe tava!

O berica sa te racoresti
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 11:14
De la: clau19, la data 2010-07-31 10:35:45[ote]
nu trebuie sa fi altcineva, fi doar tu si fa ceea ce iti place.

mi ar place sa ii injur pe toti si sa le spun ca sunt rai si obraznici si mie nu imi place,dar oriqm nu am qi sa spun
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:16
as bea o berica dar sunt la munk
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:17
ma buqr ca v am qnoscut ,mi era teama sa vb q voi,ca de cand ma tot uit si ii vad pe unii zicand unele lucruri urate ma infioram,dar aqm eram chiar trista si pe bune ca incep sa ma simt mai bine,asa ca diseara beau un pahar de vin pt voi in disco,pt ca m a sunat o prietena sa imi zica pt diseara ca o sa chefuim,park am acceptat altfel invitatie,
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:26
De la: sil_mary, la data 2010-07-31 11:26:53ma buqr ca v am qnoscut ,mi era teama sa vb q voi,ca de cand ma tot uit si ii vad pe unii zicand unele lucruri urate ma infioram,dar aqm eram chiar trista si pe bune ca incep sa ma simt mai bine,asa ca diseara beau un pahar de vin pt voi in disco,pt ca m a sunat o prietena sa imi zica pt diseara ca o sa chefuim,park am acceptat altfel invitatie,

bravo asa trebuie distractie placuta. si cand mai ai acea stare dai o "fuga" aici la noi sa te reparam
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 11:29
Eheee asa da!Sa ne spui maine cum a fost!Lasa totul deoparte si incearca sa te bucuri de muzica si de oamenii din jurul tau Sa nu bei peste masura,da?
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 11:30
De la: sil_mary, la data 2010-07-31 11:16:27
De la: clau19, la data 2010-07-31 10:35:45[ote]
nu trebuie sa fi altcineva, fi doar tu si fa ceea ce iti place.

mi ar place sa ii injur pe toti si sa le spun ca sunt rai si obraznici si mie nu imi place,dar oriqm nu am qi sa spun

din ce postezi tu pe aici eu nu te vad genul acela de persoana, pt ca tu stii ce inseamna cand cineva iti vorbeste urat, cunosti sentimentul.
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 11:31
nu,bea pana simt ca am atins limita,apoi apa si kfea,mi ar fii prea rusine sa ma fac turta,nu de prietenii mei,ca ei oriqm zic ca ma imbat si fac de toate,dar asa zic de toate fetele din gasca,ma enervez ,ii ignor si apoi imi trece ca sunt dobitocii mei ma duc sa fumez o tigare,va iubesc
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:33
De la: sil_mary, la data 2010-07-31 11:33:58nu,beau pana simt ca am atins limita,apoi apa si kfea,mi ar fii prea rusine sa ma fac turta,nu de prietenii mei,ca ei oriqm zic ca ma imbat si fac de toate,dar asa zic de toate fetele din gasca,ma enervez ,ii ignor si apoi imi trece ca sunt dobitocii mei ma duc sa fumez o tigare,va iubesc
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:34
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:31:23
din ce postezi tu pe aici eu nu te vad genul acela de persoana, pt ca tu stii ce inseamna cand cineva iti vorbeste urat, cunosti sentimentul.

incerc sa ii deosebesc,nu stiu cat de bine reusesc
sil_mary
Postat pe 31 Iulie 2010 11:36
Zoe fi barbata!
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 11:37
De la: sil_mary, la data 2010-07-31 11:36:01
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:31:23
din ce postezi tu pe aici eu nu te vad genul acela de persoana, pt ca tu stii ce inseamna cand cineva iti vorbeste urat, cunosti sentimentul.

incerc sa ii deosebesc,nu stiu cat de bine reusesc

pai nu pe toti oamenii ii poti deosebi de la o zi la alta, asteapta sa ii cunosti mai bine, nu-ti oferi sufletul/ajutorul pe tava
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 11:39
De la: sil_mary, la data 2010-07-31 10:32:52dar dak as putea sa le uit as putea incepe o viata frumoasa si klma,sa afisez qm zicea prietenul de mai sus un zambet degajat,nu stiu sa mint ,pt ca nu imi place,cred ca as putea dak as vreau,nu imi place sa zambesc persoanelor pe kre nu le suport,nu pot sa accept faptul ca inainte eram proasta si credeam tot si ma asqnd ,nu imi place sa fiu rea,sa port ura,sa fiu oftikta pe prietenele mele cand fac ceva.

nu trebuie sa le uiti, trebuie sa tragi invataminte. Gen, de acum stiu ca acest gen de persoana are potential de a ma rani... deci, voi fi mult mai circumspecta pe viitor fata de acest gen de oameni. Nu-i pedepsi pe toti si, mai ales, nu te mai pedepsi pe tine.

Mai sus spui "nu imi place sa zambesc persoanelor pe care nu le suport" apoi "nu imi place sa fiu rea"... se cam bat cap in cap. Trebuie sa inveti sa ierti. Nu sa uiti, doar sa ierti. Dupa cum spuneam, mai ales pe tine.
kitty_krieger
Postat pe 31 Iulie 2010 13:00
saluti,m am distrat sambata,a fost frumos,am avut dreptate am priteni buni,prefaqti,prieteni care isi doresc decat sa ajunga in pat q mine,si uite asa invat sa ii ignor,pe cei kre stiu ca au ib kp numai prostii,dar ma doare sa le vad pe fete rele,ca baietii stiu qm sunt
sil_mary
Postat pe 2 August 2010 12:14
e asa ciudat,ma trezesc dimineata park ma duc la taiere asa greu ce ma trezesc,imi faqsem planuri,sa fac si eu un abdomen,o genoflexiune,mai tonifikm ceva ,ca e vara,dar nu stiu ce sa fac ca nu ma pot trezii mai devreme de 7,si seara nu vad decat lenea din par asa ma cert singura si park degeaba p fac nimic nu
sil_mary
Postat pe 2 August 2010 14:28
Daca vrei sa nu mai dormi noaptea, marita-te sau ia-ti un amant.Dupa aia n-ai sa stii cum sa faci sa revii la viata ta dinainte.
kudika023770
Postat pe 2 August 2010 18:10
De la: kudika023770, la data 2010-08-02 18:10:05Daca vrei sa nu mai dormi noaptea, marita-te sau ia-ti un amant.Dupa aia n-ai sa stii cum sa faci sa revii la viata ta dinainte.

nu vreau sa ma marit,nici amnat nu vreau,am prieten,dar pe zi ce trce se schimba din ce in ce mai mult,din ce in ce mai mult afllu lucruri care ma indispun,sunt putin mai diferiti,decat credeam eu la inceput
sil_mary
Postat pe 3 August 2010 17:47
tastarura mea imi mananca litera e dak nu apas tare pe ea
sil_mary
Postat pe 3 August 2010 17:49
zambeste si maine e o zi! sau maine ai o portie garantata de ras...
roz5blue6lila7
Postat pe 3 August 2010 17:52
dupa 9luni realizez,ca nu suntem la fel,la inceput,am crezut ca ne completam,dar acum,e tot timpul altfel,eu vreau ceva el zice altceva,e nervos si analizeaza fiecare cuvant,fiecare fraza nu stiu de ce?
sil_mary
Postat pe 3 August 2010 17:55
replik mea e: zambeste azi si pt maine,maine e mai rau
sil_mary
Postat pe 3 August 2010 17:55
eu ii cant lui bebe ..daca vesel se taieste !
roz5blue6lila7
Postat pe 3 August 2010 17:58
cat are bebele tau?sa iti traisca.
sil_mary
Postat pe 4 August 2010 14:43

pari persoana greu de multumit , care indiferent ce are , cat are si ce se face ptr ea este vesnic nemultumita , poate si ciufuta , mereu pusa pe carcotit si criticat ? in ce zodie esti nascuta , in zodia ,, soacrei " ? cred ca ar trebuii sa privesti partea frumoasa a lucrurilor , chiar dacas e mica , mica de tot , in lume sunt si lucruri bune , fapte bune , oameni care merita atentia .Decat sa fii furioasa de o ploaie torentiala poate ar trebuii sa privesti curcubeul de dupa , decat sa fii furioasa ca trandafirul are tepi mai bine ai aprecia parfumul , decat sa te uiti urat la partenerul tau care nu arata ca Brad Pitt , mai bine apreciaza ce face ptr tine si cat de mult tine , bucurate de fiecare minut din viata ta , priveste lumea cu ingaduinta , mila , intelegere si iubire si ti se va schimba viata , invata sa iti iubesti chiar si dusmanii si sa le zambesti cand ti-au facut rau , te ve-i simtii minunat in timp , cred ca esti o persoana care nu poate iubii pe altii sau nu se exteriorizeaza decat cand are ceva de reprosat , iti vei transforma viata intr-un cosmar iar oamenii te vor ocolii , schimba-ti atitudinea si iti vei schimba viata...
banalulanonim
Postat pe 4 August 2010 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul adevarat 34 De la: felixcat 8 Decembrie 2009 00:48
Ce sa fac..prea multe barfe 14 De la: kudika_946060 15 Decembrie 2013 08:45
Suntem prietene sau doar eu sunt prietena ei 5 De la: pufosica 20 Mai 2010 14:10
cu inceput , fara sfarsit ! 4 De la: kudika421339 20 Octombrie 2011 07:38
CADOU:) 10 De la: mimi_ca29 4 Decembrie 2010 23:18