Setari Cookie-uri

iubiti,amici,straini..si iar amici

buna seara.va scriu deoarece mi-as dori sa ascult pareri de la persoane mature,care sa ma ajute sa trec peste etapa aceasta.Am fost cu tipul acesta o saptamana,la numai cateva zile dupa ce ne-am cunoscut(eu sufeream din cauza altui tip in perioada aceea,si ma straduiam sa-l uit).Apoi,am rupt legatura,eu nu mai stiam nimic de el,el nimic de mine.. dar nici nu a incercat vreunul din nou sa vorbim.Apoi,la cateva luni,am inceput sa vorbim mult,ma ajuta cu orice aveam nevoie,avea grija de mine.. Eu ajunsesem sa am un respect pentru el si sa-l apreciez.In perioada in care am fost plecata in vacanta,ii simteam lipsa.Si persoanele cu care eram in vacanta,vedeau ca ma agit pentru el..eu totusi negand ca m-as fi indragostit de el,imi reprimam sentimentul,nu voiam sa accept ce simteam pentru el.Apoi,bineinteles,mi-a reprosat anumite lucruri din vacanta..si a urmat o perioada de vreo 2 saptamani in care nu am mai vorbit;ce-i drept,i se cam urcase la cap,la un moment dat mi-a inchis telefonul in nas,si faze de genul asta,iar eu nu am mai vrut sa vorbesc cu el.Am mai vorbit o perioada,amici,toate bune..La un momentdat,s-a cuplat cu o prietena de a mea,si imi facea avansuri de fata cu ea.. ma simteam extrem de prost,ma pusese intr-o postura foarte incomoda.. eu simteam ce simteam pentru el,el era cu prietena mea,si imi facea avansuri in fata ei.. era ceva ce mi-as fi dorit,dar nu in circumstantele acelea,evident.Ei doi s-au despartit dupa o scurta perioada,eu iar am rupt legatura cu el..Nu mai tin minte exact de ce;pana intr-o zii cand m-a cautat,am vorbit frumos,degajat.. M-a ajutat in privinta unor probleme,imi zicea ca ii e dor de mine.. lucruri din acestea.Ne duceam unul la celalalt la cafea,vorba.. Apoi iar am rupt legatura .. Si intr-o seara,cam la doua luni dupa ultima intalnire cu el.. Am cazut de acord sa raman peste noapte la el.Zis si facut.. Apoi,a doua zi.. nu m-a cautat.. nu nimic.Am zis bun,asa a fost sa fie.. trec peste,nu e un capat de tara,cu toate ca mult timp ma trezeam numai cu gandul la el;Si de cateva zile iar ne vedem,vorbim.. iesim.. si asta la initiativa lui .. Si simt cum ma reindragostesc,cum s-ar zice,si se poarta cu mine exemplar,imi vorbeste frumos,isi da seama cand sunt suparata,cand am ceva pe suflet..Incearca sa se apropie de mine.Pana azi,ma hotarasem sa nu mai vorbesc cu el,sa rup legatura,ca sa nu mai fiu ranita.Dar m-am gandit ca pana la urma,niciodata n-am luptat sa fiu cu el,niciodata nu mi-am exprimat dorinta de a fii cu el,nu am facut nimic,exceptand acea seara.. Dar vreau sa fiu cu el,si sa-l cuceresc.Acum.. vine partea voastra.Care dintre solutii ar fii cea mai corecta? sa lupt pentru el,sau sa renunt? Astept sfaturi sincere,va pup!
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 02:25
ori sunt prea obosita ori chiar nu pot intelege nimic din ce zici tu. un "pe scurt" se poate?
Shhh
Postat pe 23 Iulie 2010 05:34
Simti cum te reindragostesti de el cu toate ca ati fost impreuna doar o saptamana? Poate imi scapa mie ceva....
Barbie30
Postat pe 23 Iulie 2010 09:59
Pai sa vedem: tu i-ai dat cu flit dupa o aventura (da, o saptamana de "relatie" este o aventura), dupa care ati tinut legatura, dupa care el s-a cuplat cu prietena ta (sa-ti faca in ciuda, apropo), dupa care tu ai rupt relatiile, dupa care le-ati reluat (o alta aventura,de data asta el ti-a dat cu flit.... s-a razbunat) , dupa care le-ati rupt si acum iar vorbiti, ca te-a cautat el.

Offf, doamne, sunteti mai rau ca soarecele si pisica si va intreceti in "maturitate" unul pe altul...
Ori ii pui punct acestui "joc" o data pentru totdeauna, ori il iei frumos de manuta si-i zici ce simti si ce vrei de la el; si sa fiti amandoi de acord sa nu va mai jucati, ci chiar sa fiti impreuna.

Desi eu as lasa-o balta, nu stiu daca aveti amandoi maturitatea de a o lua de la 0, fara reprosuri pentru trecut.
kitty_krieger
Postat pe 23 Iulie 2010 11:44
Barbie 30: nu e vorba de reindragostit ca am fost cu el o saptamana,ci de perioada cand imi picase pe el.. cu mult dupa saptamana aia.eram foarte apropiati;
Shhh: am incercat sa expun momentele mai.. importante,desi te indreptatesc cand spui ca nu intelegi nimic,nici eu nu mai inteleg nimic din tot.:P
kitty_krieger : nu stiu despre el,dar eu sunt destul de nedumerita,ai dreptate,ne-am jucat unu cu altul cum ne-a convenit chiar..mi-ar fii mai bine sa o las balta,dar o sa ma lase o perioada in pace,dupa care iar o sa ma caute;poate ca o sa-l evit o data,de doua ori,de trei ori.. dupa aia iar cedez.Ce-i drept,nu m-am simtit cu nimeni mai bine cum m-am simtit in compania lui.Multumesc mult pentru raspunsuri,chiar apreciez ca mi-ati luat in seama povestioara,chiar daca,recunosc, e o buna dovada de imaturitate din partea amandurora.va pup !
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:06
Tu ai spus "reindragostit",nu eu! Deci acum te indragostesti de el!Cand ai ramas la el,v-ati uitat la filme sau a fost mai mult de atat?
Barbie30
Postat pe 23 Iulie 2010 14:10
si despre reprosat .. nu-i port pica.. am trecut cu vederea,si din cate observ si el la fel.. acum cine stie ce e si in capul lui? poate ca nimic nu simt nicio nevoie sa-i scot ochii cu ceva.Vreau doar sa imi fie bine,si fericita
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:12
stiu ca am spus reindragostit,si nu te-am corectat aici,ci pentru ca ai zis ca m-am indragostit de el in saptamana aia cand am fost impreuna ceea ce nu s-a intamplat,ci dupa vreo 4-5 luni,in care m-am indragostit de el pe bune,si acum simt ca ma reindragostesc m-am ametit si eu de tot Si in seara aia,nu,nu ne-am uitat la filme
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:15
aa..barbie,nu m-am abtinut sa nu spun asta.am si eu un status pe mess cu aceeasi idee ca al tau If you go back in your past,and change the decisions you made,will that person still be you ?
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:20
" Si intr-o seara,cam la doua luni dupa ultima intalnire cu el.. Am cazut de acord sa raman peste noapte la el.Zis si facut.. Apoi,a doua zi.. nu m-a cautat.. nu nimic"

Partea asta trebuie sa te puna putin pe ganduri.Nu ai spus,dupa cat timp te-a cautat?
Barbie30
Postat pe 23 Iulie 2010 14:21
aici am gresit putin.nu m-a cautat.. era o sarbatoare,si ne-am dat mesaje cu urari.. si eram intr-o stare de .. euforie amandoi,am vb la telefon.. si i-am zis ca vreau sa raman la el
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:29
Lasa asta...dupa ce ai ramas la el ,la cat timp te-a cautat?
Barbie30
Postat pe 23 Iulie 2010 14:43
hmm .. mi-a dat un mesaj frumos de ziua mea,acum 3 luni .. apoi i-am dat eu acum 3 saptamani de ziua lui.. si de doua saptamani am inceput sa vorbim iar
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:50
deci dupa 6 luni.am uitat sa precizez,scuze !
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:51
ce frumoasa este "reandragosteala" asta la cateva luni!
fante_de_dorobanti
Postat pe 23 Iulie 2010 14:54
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 14:55
Sunt in ceata! Dupa ce v-ati iubit intr-o noapte ca doi bezmetici,el te-a mai bagat in seama dupa 3 luni cand ti-a dat mesaj de ziua ta si dupa asta l-ai mai cautat tu dupa vreo 2 luni
Stau si ma gandesc daca era satisfacut tipul dupa faza cu sexul,nu te baga in seama mai repede?E clar ca ceva pe partea asta nu a mers,tu stii mai bine ce si cum a stat treaba!
Barbie30
Postat pe 23 Iulie 2010 15:36
m-am gandit si la asta! dar nu a fost sex.. a fost.. un mic oral din partea lui,si apoi,n-am intors favorul.. in dimineata urmatoare,am stat de vorba,la cafea..i-am facut de mancare..parea sa fie bine. dar nu a zis niciunul despre seara precedenta ceva! asta ma macina cel mai tare.o prietena de-a mea a patit la fel.. i-a facut el oral,ea n-a vrut.. dar dupa o perioada au inceput sa se intalneasca numai pentru sex,desi ea il iubeste enorm de mult.daca tu esti in ceata,eu sunt in.. nori,nu stiu
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 15:55
ma refer la alt baiat cu prietena mea,nu el
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 15:55
ma gandeam azi cand am vazut raspunsurile voastre,cum m-am cunoscut cu el.. hai sa va zic si asta.
Am iesit cu fetele la o terapie de shopping.. si am ajuns intr-un magazin,mi-am cumparat o bluzita si o pereche de blugi..si el era cel care statea la casa. vedeam ca se uita la mine,dar nu voiam sa-i dau atentie.cand am platit,mi-a pus bonul in punguta cu ce am cumparat,si cand am ajuns acasa,am vazut ca si-a scris cu pixul numarul de telefon.am stat cateva zile sa ma gandesc .. sa-l sun..sa nu-l sun.. intr-un final l-am sunat,i-am spus ca am gasit numarul scris pe bon..am inceput sa vorbim.. si cand ne-am intalnit am facut o gafa mare.M-a intrebat el de ce am probat atatea haine si m-am rezumat la o bluza si blugii,si eu i-am spus ca erau singurele lucruri frumoase pe care le-am vazut,la care el a zis.. "a.. bun,imi sunt benefice si parerile de genul asta,o sa incerc sa iau lucruri pe placul tau" si radea asa.. si a zis ca e magazinul lui si al fratelui sau.M-am cam simtit prost,dar.. eh nici sa-mi cer scuze nu avea rost,raul era deja facut !
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 16:03
si ce ati facut in seara aia?!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Iulie 2010 16:09
pai scrie in primul rand,cu doua mesaje inainte
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 16:13
De la: kudika227772, la data 2010-07-23 15:55:11m-am gandit si la asta! dar nu a fost sex.. a fost.. un mic oral din partea lui,si apoi,n-am intors favorul.. in dimineata urmatoare,am stat de vorba,la cafea..i-am facut de mancare..parea sa fie bine. dar nu a zis niciunul despre seara precedenta ceva! asta ma macina cel mai tare.o prietena de-a mea a patit la fel.. i-a facut el oral,ea n-a vrut.. dar dupa o perioada au inceput sa se intalneasca numai pentru sex,desi ea il iubeste enorm de mult.daca tu esti in ceata,eu sunt in.. nori,nu stiu

doar atat...?! macar a fost fain?!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Iulie 2010 16:14
De la: kudika227772, la data 2010-07-23 16:03:50ma gandeam azi cand am vazut raspunsurile voastre,cum m-am cunoscut cu el.. hai sa va zic si asta.
Am iesit cu fetele la o terapie de shopping.. si am ajuns intr-un magazin,mi-am cumparat o bluzita si o pereche de blugi..si el era cel care statea la casa. vedeam ca se uita la mine,dar nu voiam sa-i dau atentie.cand am platit,mi-a pus bonul in punguta cu ce am cumparat,si cand am ajuns acasa,am vazut ca si-a scris cu pixul numarul de telefon.am stat cateva zile sa ma gandesc .. sa-l sun..sa nu-l sun.. intr-un final l-am sunat,i-am spus ca am gasit numarul scris pe bon..am inceput sa vorbim.. si cand ne-am intalnit am facut o gafa mare.M-a intrebat el de ce am probat atatea haine si m-am rezumat la o bluza si blugii,si eu i-am spus ca erau singurele lucruri frumoase pe care le-am vazut,la care el a zis.. "a.. bun,imi sunt benefice si parerile de genul asta,o sa incerc sa iau lucruri pe placul tau" si radea asa.. si a zis ca e magazinul lui si al fratelui sau.M-am cam simtit prost,dar.. eh nici sa-mi cer scuze nu avea rost,raul era deja facut !


du'te si te culca fata, abureli de astea din filme am mai vazut/auzit... devii penibila
Shhh
Postat pe 23 Iulie 2010 16:15
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-23 16:14:01
De la: kudika227772, la data 2010-07-23 15:55:11m-am gandit si la asta! dar nu a fost sex.. a fost.. un mic oral din partea lui,si apoi,n-am intors favorul.. in dimineata urmatoare,am stat de vorba,la cafea..i-am facut de mancare..parea sa fie bine. dar nu a zis niciunul despre seara precedenta ceva! asta ma macina cel mai tare.o prietena de-a mea a patit la fel.. i-a facut el oral,ea n-a vrut.. dar dupa o perioada au inceput sa se intalneasca numai pentru sex,desi ea il iubeste enorm de mult.daca tu esti in ceata,eu sunt in.. nori,nu stiu

doar atat...?! macar a fost fain?!


si tu o crezi?
Shhh
Postat pe 23 Iulie 2010 16:15
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-23 16:09:44si ce ati facut in seara aia?!
s-a dus la el sa mai probeze niste haine...
Delyi
Postat pe 23 Iulie 2010 16:15
De la: Delyi, la data 2010-07-23 16:15:48
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-23 16:09:44si ce ati facut in seara aia?!
s-a dus la el sa mai probeze niste haine...


sa mai probeze o data oralul
Shhh
Postat pe 23 Iulie 2010 16:16
De la: Shhh, la data 2010-07-23 16:15:07
De la: kudika227772, la data 2010-07-23 16:03:50ma gandeam azi cand am vazut raspunsurile voastre,cum m-am cunoscut cu el.. hai sa va zic si asta.
Am iesit cu fetele la o terapie de shopping.. si am ajuns intr-un magazin,mi-am cumparat o bluzita si o pereche de blugi..si el era cel care statea la casa. vedeam ca se uita la mine,dar nu voiam sa-i dau atentie.cand am platit,mi-a pus bonul in punguta cu ce am cumparat,si cand am ajuns acasa,am vazut ca si-a scris cu pixul numarul de telefon.am stat cateva zile sa ma gandesc .. sa-l sun..sa nu-l sun.. intr-un final l-am sunat,i-am spus ca am gasit numarul scris pe bon..am inceput sa vorbim.. si cand ne-am intalnit am facut o gafa mare.M-a intrebat el de ce am probat atatea haine si m-am rezumat la o bluza si blugii,si eu i-am spus ca erau singurele lucruri frumoase pe care le-am vazut,la care el a zis.. "a.. bun,imi sunt benefice si parerile de genul asta,o sa incerc sa iau lucruri pe placul tau" si radea asa.. si a zis ca e magazinul lui si al fratelui sau.M-am cam simtit prost,dar.. eh nici sa-mi cer scuze nu avea rost,raul era deja facut !


du'te si te culca fata, abureli de astea din filme am mai vazut/auzit... devii penibila

e buna de scenarista?!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Iulie 2010 16:21
De la: Shhh, la data 2010-07-23 16:15:36
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-23 16:14:01
De la: kudika227772, la data 2010-07-23 15:55:11m-am gandit si la asta! dar nu a fost sex.. a fost.. un mic oral din partea lui,si apoi,n-am intors favorul.. in dimineata urmatoare,am stat de vorba,la cafea..i-am facut de mancare..parea sa fie bine. dar nu a zis niciunul despre seara precedenta ceva! asta ma macina cel mai tare.o prietena de-a mea a patit la fel.. i-a facut el oral,ea n-a vrut.. dar dupa o perioada au inceput sa se intalneasca numai pentru sex,desi ea il iubeste enorm de mult.daca tu esti in ceata,eu sunt in.. nori,nu stiu

doar atat...?! macar a fost fain?!


si tu o crezi?

sa vad ce raspuns da...poate poate?!a inceput sa ma captiveze telenovela..
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Iulie 2010 16:23
Shhh, eu nu am scris aici ca sa crezi tu in special,toata lumea are dreptul la opinie,nu zic nimic.Daca nu eram destul de confuza cu toate astea,care chiar se bat cap in cap,eram linistita,dar nu ma simt bine cand stiu ce s-a intamplat,de aceea v-am cerut parerea.
Roz,scuza-ma ca nu ti-am raspuns potrivit la intrebare; mi-a zis ca ii este benefica parerea mea,in sensul sa ma tachineze putin,sa-mi dau seama ce gafa am facut,nu stiu..nu am mai deschis subiectul dupa aceea am stat doua ore maxim impreuna atunci.. am mancat ceva,apoi ne-am plimbat.nimic spectaculos
kudika227772
Postat pe 23 Iulie 2010 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce fac acum,,,? 54 De la: kudika_34170 24 Aprilie 2013 19:32
Se pot lega relatii serioase prin intermediu netului 44 De la: brainstitch 1 Februarie 2010 15:31
invitatie 3 De la: ingeras_yella21 11 Octombrie 2009 23:57
Vreau parerile voastre... 19 De la: melania_klara 2 Ianuarie 2014 00:19
simboluri 119 De la: zinaceabunasinebuna 8 Februarie 2012 13:53