Setari Cookie-uri

O intrebare simpla

Ce inseamna sexul pentru voi?
Nu-mi spuneti ca e o intrebare prea simpla, pentru ca, daca e asa, trebuie sa aveti raspunsul la degetul mic.
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 00:21
... soroooo ... nu mai contenesti cu OBSESIILE !? ... ai o problema mare observ ...
marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 00:23
sex= act de procreere
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2010 10:46
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 00:21:10Ce inseamna sexul pentru voi?
Nu-mi spuneti ca e o intrebare prea simpla, pentru ca, daca e asa, trebuie sa aveti raspunsul la degetul mic.



soro, stiu ca noi doua ne-am mai ciondanit candva...si parca tot ceva topic deasta de sex era si atunci, vad ca pt tine e foarte important acest aspect al vietii, si intradevar...daca e sa te gandesti cum am aparut si noi pe lume...putem spune ca "Sexul este ereditar. Daca parintii tai nu au facut, nici tu nu vei face.." insa nu trebuie sa il abordam asa excesiv...ca nu doar in jurul sexului se invarte lumea...dar ca sa nu zici ca-s nesimtita...iti raspund la intrebare
sexul pt mine e ceva util si placut, de alfel cam pt toata lumea e asa...

si daca tot sunt aici, mi-am adus aminte e niste citate fainutze legate de tema asta

"Sexul si golful sunt singurele doua lucruri de care te poti bucura fara sate pricepi la ele." Kevin Costner - Tin Cup

"Sexul este unul din cele noua motive pentru reincarnare. Celelalte opt n-au importanta." George Burns


"Nimeni nu va castiga razboiul sexelor; se fraternizeaza prea mult cu inamicul." Henry Kissinger

_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 11:38
alte subiecte nu stii numai despre sex???
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 11:40

"Nimeni nu va castiga razboiul sexelor; se fraternizeaza prea mult cu inamicul." Henry Kissinger

geniala asta
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2010 11:42
De la: felixcat, la data 2010-07-31 11:42:17
"Nimeni nu va castiga razboiul sexelor; se fraternizeaza prea mult cu inamicul." Henry Kissinger

geniala asta




... un dobitoc ...
marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 11:44
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:40:09alte subiecte nu stii numai despre sex???


ba da, dar niciunul nu are asa trecere pe site-ul asta ca eterna enigma "sex", parca unii au iesit din comunism acu 2 zile si sunt avizi de informatii picante despre viata intima a tuturor...

sa-mi fie cu iertare pt cei care se simt vizati...insa trebuie sa recunosc ca deja si eu sunt cam plictisita de subiectele de genul asta....si treaba nasoala aici e ca orice alt tip de topic incerci sa deschzi, nu prea prezinta interes.

_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 11:45
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 11:45:30
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:40:09alte subiecte nu stii numai despre sex???


ba da, dar niciunul nu are asa trecere pe site-ul asta ca eterna enigma "sex", parca unii au iesit din comunism acu 2 zile si sunt avizi de informatii picante despre viata intima a tuturor...

sa-mi fie cu iertare pt cei care se simt vizati...insa trebuie sa recunosc ca deja si eu sunt cam plictisita de subiectele de genul asta....si treaba nasoala aici e ca orice alt tip de topic incerci sa deschzi, nu prea prezinta interes.


mda cam ai dreptate
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 11:47
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 11:45:30
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:40:09alte subiecte nu stii numai despre sex???


ba da, dar niciunul nu are asa trecere pe site-ul asta ca eterna enigma "sex", parca unii au iesit din comunism acu 2 zile si sunt avizi de informatii picante despre viata intima a tuturor...

sa-mi fie cu iertare pt cei care se simt vizati...insa trebuie sa recunosc ca deja si eu sunt cam plictisita de subiectele de genul asta....si treaba nasoala aici e ca orice alt tip de topic incerci sa deschzi, nu prea prezinta interes.







... cantitatea de OBSEDATI/FRUSTRATI in media romaneasca (de toate felurile) depaseste normalul ... atentie ... duce la depresii grave si urmari imprevizibile ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 11:48
Cei care au sarit pe mine ca am deschis discutii referitoare la sex, de ce scrieti aici? Ce va tine prin preajma? Asta era si intrebarea. Doar dorinta de a-i arata pe altii cu degetul?
Cit despre subiectele deschise de mine, am postat cu citeva zile in urma pe subforumul despre carti si nimeni n-a mai raspuns de atunci. Imi puteti explica de ce? Si de ce sariti sa postati aici si mai ales sa o faceti la modul acuzator?
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 11:52
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:52:16Cei care au sarit pe mine ca am deschis discutii referitoare la sex, de ce scrieti aici? Ce va tine prin preajma? Asta era si intrebarea. Doar dorinta de a-i arata pe altii cu degetul?
Cit despre subiectele deschise de mine, am postat cu citeva zile in urma pe subforumul despre carti si nimeni n-a mai raspuns de atunci. Imi puteti explica de ce? Si de ce sariti sa postati aici si mai ales sa o faceti la modul acuzator?






... pentru ca ... NE-AM SATURAT ... dragostea a devenit un FETISH de prost gust ... orala, anala, swing, pedofilie, zoofilie ... doar OBSESII sI FRUSTRARI ... nimic din ce este important ... oamenii incep sa reactioneze ... atita tot ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 11:54
De la: marco918, la data 2010-07-31 11:48:26
... cantitatea de OBSEDATI/FRUSTRATI in media romaneasca (de toate felurile) depaseste normalul ... atentie ... duce la depresii grave si urmari imprevizibile ...



depinde cata atentie le acorzi
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 11:57
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:52:16Cei care au sarit pe mine ca am deschis discutii referitoare la sex, de ce scrieti aici? Ce va tine prin preajma? Asta era si intrebarea. Doar dorinta de a-i arata pe altii cu degetul?
Cit despre subiectele deschise de mine, am postat cu citeva zile in urma pe subforumul despre carti si nimeni n-a mai raspuns de atunci. Imi puteti explica de ce? Si de ce sariti sa postati aici si mai ales sa o faceti la modul acuzator?

deschide si tu ceva interesant, asta e deja obsesie. topicul cu cartile sau ce zici nici nu l-am vazut. si comenturi doar pe topicuri de sex ti-am vazut. +++ ca tu nu discuti, te dai mare filosoafa
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 11:58
Si tu de ce raspunzi la topicuri neinteresante?
Poate ca n-ai vazut topicurile despre carti pentru ca nu te uiti niciodata la ele. Si asta spune deja ceva.
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 11:59
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 11:57:56
De la: marco918, la data 2010-07-31 11:48:26
... cantitatea de OBSEDATI/FRUSTRATI in media romaneasca (de toate felurile) depaseste normalul ... atentie ... duce la depresii grave si urmari imprevizibile ...



depinde cata atentie le acorzi






... eu ? ... niciuna ... dar nu poti ignora efectele asupra altora si care se pot rasfringe DIRECT si asupra ta ... exemplele sint deja prea multe ...
marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 12:00
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:58:18. topicul cu cartile sau ce zici nici nu l-am vazut. si comenturi doar pe topicuri de sex ti-am vazut.


Poate pentru ca si tu numai la asta te uiti. De cite ori am putut sa ofer un sprijin cuiva care a postat despre problemele pe care le avea in relatie, fie ca s-au despartit recent de cel drag, fie ca s-au lovit de lucruri pe care nu stiau cum sa le rezolve, am raspuns. Dar daca tu citesti doar pe aici bineinteles ca n-aveai cum sa vezi.
In plus, observ ca-ti cam place sa tii contabilitatea.
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 12:02
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:59:32Si tu de ce raspunzi la topicuri neinteresante?
Poate ca n-ai vazut topicurile despre carti pentru ca nu te uiti niciodata la ele. Si asta spune deja ceva.






... daca deschideai o suta de topicuri GINDITE si cu o anumita morala (in sensul unei ideii benefice) poate vedeai rezultatele ... nu e o solutie sa aderi la un ''curent'' de OBSEDATI doar pentru ca pare sa aiba ''succes'' ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 12:02
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:59:32Si tu de ce raspunzi la topicuri neinteresante?
Poate ca n-ai vazut topicurile despre carti pentru ca nu te uiti niciodata la ele. Si asta spune deja ceva.


Imi pare rau,dar aici trebuie sa intervin.Topicul ala e cu cartile din copilarie,eu una nu imi aduc aminte ce am citit cand eram copil,dar imi aduc aminte ce am citit in ultima perioada:
-"Forta mintii'-Dr.Olivier de Ladoucette
-"Cartea gesturilor europene"-Peter Collett
-"De ce femeile uita greu si barbatii repede"-Marianne J. Legato
Astea nu se pun?
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 12:06
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 12:02:46
De la: clau19, la data 2010-07-31 11:58:18. topicul cu cartile sau ce zici nici nu l-am vazut. si comenturi doar pe topicuri de sex ti-am vazut.


Poate pentru ca si tu numai la asta te uiti. De cite ori am putut sa ofer un sprijin cuiva care a postat despre problemele pe care le avea in relatie, fie ca s-au despartit recent de cel drag, fie ca s-au lovit de lucruri pe care nu stiau cum sa le rezolve, am raspuns. Dar daca tu citesti doar pe aici bineinteles ca n-aveai cum sa vezi.
In plus, observ ca-ti cam place sa tii contabilitatea.

am raspuns si eu la acele topicuri si te-am vazut. ce ai vrut sa te felicit? si nu ma uit doar la subiecte de sex, ma uit la multe dar nu postez
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 12:06
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:52:16Cei care au sarit pe mine ca am deschis discutii referitoare la sex, de ce scrieti aici? Ce va tine prin preajma? Asta era si intrebarea. Doar dorinta de a-i arata pe altii cu degetul?
Cit despre subiectele deschise de mine, am postat cu citeva zile in urma pe subforumul despre carti si nimeni n-a mai raspuns de atunci. Imi puteti explica de ce? Si de ce sariti sa postati aici si mai ales sa o faceti la modul acuzator?


pt a satisface curizitatea mea, am dat o fuga sa vad ce topicuri ai deschis, hai sa impartasesc tuturor ce am gasit

Data Topic Raspunsuri Afisari
31 Iul 2010, 01:15 Cum ati stiut? 8 28
31 Iul 2010, 00:55 De cind eram mici 3 16
31 Iul 2010, 00:50 De ce? 6 31
31 Iul 2010, 00:42 Cea mai proasta abordare 11 32
31 Iul 2010, 00:36 Obsedatii? 9 28
31 Iul 2010, 00:21 O intrebare simpla 16 23
17 Mar 2010, 12:43 Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 349
28 Feb 2010, 15:14 Cafenea pentru andreea_n_x si alte certarete (ca sa-mi lase topicul in pace) 28 170
26 Feb 2010, 15:26 Welcome ... to me


este un singur topic despre carti...ceva tentative de cafenele, cateva despre relatii, care si alea implica indirect sex, si inca vreo 4 despre sex....

nu stiu cu ce te ocupi in viata de zi cu zi...am inteles undeva ca ai studii de teologie, insa un lucru e clar pt mine....nu te duce capu la prea multe.
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 12:08
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:08:37
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:52:16Cei care au sarit pe mine ca am deschis discutii referitoare la sex, de ce scrieti aici? Ce va tine prin preajma? Asta era si intrebarea. Doar dorinta de a-i arata pe altii cu degetul?
Cit despre subiectele deschise de mine, am postat cu citeva zile in urma pe subforumul despre carti si nimeni n-a mai raspuns de atunci. Imi puteti explica de ce? Si de ce sariti sa postati aici si mai ales sa o faceti la modul acuzator?


pt a satisface curizitatea mea, am dat o fuga sa vad ce topicuri ai deschis, hai sa impartasesc tuturor ce am gasit

Data Topic Raspunsuri Afisari
31 Iul 2010, 01:15 Cum ati stiut? 8 28
31 Iul 2010, 00:55 De cind eram mici 3 16
31 Iul 2010, 00:50 De ce? 6 31
31 Iul 2010, 00:42 Cea mai proasta abordare 11 32
31 Iul 2010, 00:36 Obsedatii? 9 28
31 Iul 2010, 00:21 O intrebare simpla 16 23
17 Mar 2010, 12:43 Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 349
28 Feb 2010, 15:14 Cafenea pentru andreea_n_x si alte certarete (ca sa-mi lase topicul in pace) 28 170
26 Feb 2010, 15:26 Welcome ... to me


este un singur topic despre carti, nu cateva cum ai spus tu...ceva tentative de cafenele, cateva despre relatii, care si alea implica indirect sex, si inca vreo 4 despre sex....

nu stiu cu ce te ocupi in viata de zi cu zi...am inteles undeva ca ai studii de teologie, insa un lucru e clar pt mine....nu te duce capu la prea multe.

clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 12:09
De la: clau19, la data 2010-07-31 12:09:32
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:08:37
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:52:16Cei care au sarit pe mine ca am deschis discutii referitoare la sex, de ce scrieti aici? Ce va tine prin preajma? Asta era si intrebarea. Doar dorinta de a-i arata pe altii cu degetul?
Cit despre subiectele deschise de mine, am postat cu citeva zile in urma pe subforumul despre carti si nimeni n-a mai raspuns de atunci. Imi puteti explica de ce? Si de ce sariti sa postati aici si mai ales sa o faceti la modul acuzator?


pt a satisface curizitatea mea, am dat o fuga sa vad ce topicuri ai deschis, hai sa impartasesc tuturor ce am gasit

Data Topic Raspunsuri Afisari
31 Iul 2010, 01:15 Cum ati stiut? 8 28
31 Iul 2010, 00:55 De cind eram mici 3 16
31 Iul 2010, 00:50 De ce? 6 31
31 Iul 2010, 00:42 Cea mai proasta abordare 11 32
31 Iul 2010, 00:36 Obsedatii? 9 28
31 Iul 2010, 00:21 O intrebare simpla 16 23
17 Mar 2010, 12:43 Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 349
28 Feb 2010, 15:14 Cafenea pentru andreea_n_x si alte certarete (ca sa-mi lase topicul in pace) 28 170
26 Feb 2010, 15:26 Welcome ... to me


este un singur topic despre carti, nu cateva cum ai spus tu...ceva tentative de cafenele, cateva despre relatii, care si alea implica indirect sex, si inca vreo 4 despre sex....

nu stiu cu ce te ocupi in viata de zi cu zi...am inteles undeva ca ai studii de teologie, insa un lucru e clar pt mine....nu te duce capu la prea multe.







... teoretic ... are facultatea de teologie si un masterat in acelasi domeniu facut in Danemarca ... practic ... are mari probleme la mansarda ... nu o acuz doar vreau sa isi dea seama singura ca depaseste masura ...


marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 12:12
De la: marco918, la data 2010-07-31 12:12:56
... teoretic ... are facultatea de teologie si un masterat in acelasi domeniu facut in Danemarca ... practic ... are mari probleme la mansarda ... nu o acuz doar vreau sa isi dea seama singura ca depaseste masura ...




eu mai cunosc pe cineva care are facuta facultate de teologie in Franta, si spre surprinderea mea este unul dintre cei mai rautaciosi si cretini oameni pe care i-am cunoscut vreodata. nu imi place sa pun etichete, dar asa zisii teologi de elita o cam dau cu stangu in dreptu din cate vad.
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 12:19
Nu poti sa-i pui eticheta unui om in functie de facultatea absolvita,pe bune acum!Eu cunosc un tip care a terminat psihologia,dar e varza din toate punctele de vedere,sa spun ca toti psihologii sunt asa?
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 12:24
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:19:18
De la: marco918, la data 2010-07-31 12:12:56
... teoretic ... are facultatea de teologie si un masterat in acelasi domeniu facut in Danemarca ... practic ... are mari probleme la mansarda ... nu o acuz doar vreau sa isi dea seama singura ca depaseste masura ...




eu mai cunosc pe cineva care are facuta facultate de teologie in Franta, si spre surprinderea mea este unul dintre cei mai rautaciosi si cretini oameni pe care i-am cunoscut vreodata. nu imi place sa pun etichete, dar asa zisii teologi de elita o cam dau cu stangu in dreptu din cate vad.




... nu confunda lucrurile ... teologii de elita nu inseamna o diploma in teologie ... inseamna interes si talent ... ca in orice domeniu de altfel ...
... eu am parerea mea despre multi din cei cu diplome ... nu toti oamenii sint capabili sa inteleaga ceea ce citesc, nu toti oamenii sint dedicati domeniului in care activeaza ... pentru multi chiar si matura este o alternativa prea buna ... dar comunismul a creat impresia ca orice prostovan poate deveni un geniu daca este fortat sa invete ... iar politica si propaganda avorturilor a ras multe genii naturale si au scapat ''selectionatii'' ... asa ca acei parintii care si-au selectionat copii au fost nevoiti sa isi forteze progeniturile sa devina ''oameni'' indiferent cit de capabili intelectuali erau (sau nu) acestia ... asa ne-am procopsit cu nulitati rautacioase si egoiste ... nu vrea sa fac vreo aluzie dar asta e realitatea ... romania are o mare problema vis a vis de calitatea oamenilor ... datorata avorturilor ...
marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 12:32
De la: Barbie30, la data 2010-07-31 12:24:00Nu poti sa-i pui eticheta unui om in functie de facultatea absolvita,pe bune acum!Eu cunosc un tip care a terminat psihologia,dar e varza din toate punctele de vedere,sa spun ca toti psihologii sunt asa?


mai, ai dreptate, nu putem pune etichete dupa meserie sau dupa facultatea absolvita, insa eu tare as vrea sa-mi arate cineva un preot cinstit, unul care sa nu aiba casa si masina din banii enoriasilor si care sa ajute dezinteresat pe cineva, unul care sa respecte cu strictete regulile bisericii si conduita morala care ar trebuii sa o aiba un promotor al credintei, asa cum se lauda ei a fi.

eu am avut ocazia sa cunosc multi preoti, bunica mea a avut o biserica pe vremea cand traia, cereau bani pt orice, si casa noastra e cumparata tot de la un preot "bisnitar", si numa` noi stim cate probleme am avut cu ea pt ca el a mintit cu nerusinare in legatura cu calitatea multor lucruri care au fost construite de echipa lui de meseriasi in casa, si am prietene care sunt fice de preoti si carora taticu le-a luat Audi A4 si Pasat de la 18 ani , din banii enoriasilor....

_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 12:36
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 11:59:32Si tu de ce raspunzi la topicuri neinteresante?
Poate ca n-ai vazut topicurile despre carti pentru ca nu te uiti niciodata la ele. Si asta spune deja ceva.

Mai, ti-am mai explicat cum e cu vezi toate mesajele noi... stiu ca e greu....
kitty_krieger
Postat pe 31 Iulie 2010 12:39
De la: marco918, la data 2010-07-31 12:32:09
... nu confunda lucrurile ... teologii de elita nu inseamna o diploma in teologie ... inseamna interes si talent ... ca in orice domeniu de altfel ...
... eu am parerea mea despre multi din cei cu diplome ... nu toti oamenii sint capabili sa inteleaga ceea ce citesc, nu toti oamenii sint dedicati domeniului in care activeaza ... pentru multi chiar si matura este o alternativa prea buna ... dar comunismul a creat impresia ca orice prostovan poate deveni un geniu daca este fortat sa invete ... iar politica si propaganda avorturilor a ras multe genii naturale si au scapat ''selectionatii'' ... asa ca acei parintii care si-au selectionat copii au fost nevoiti sa isi forteze progeniturile sa devina ''oameni'' indiferent cit de capabili intelectuali erau (sau nu) acestia ... asa ne-am procopsit cu nulitati rautacioase si egoiste ... nu vrea sa fac vreo aluzie dar asta e realitatea ... romania are o mare problema vis a vis de calitatea oamenilor ... datorata avorturilor ...


asa e, multi fac o facultate doar sa aiba si ei studii, si cel mai trist e ca vezi medii exorbitante la facultati si masterate si cand discuti cu studentul in cauza, nu stie lega corect 3 fraze. banii, pilele si ignoranta unor profesori au facut ca lucrurile sa cam degenereze.
pe vremuri, era o mandrie sa fii student, acum toata lumea are facultate, ca il duce capu` , ca nu, o face pt ca asa e la moda.

faptul ca Romania are o calitate scazuta oamenilor, nu se datoreaza doar avorturilor, multe au fost facute probabil si din incapacitatea unor mame de a-si sustine financiar copiii sau de a le oferi un viitor stabil, noi aici in tara asta minunata inca avem o problema de mentalitate, una grava, nu am scapat inca de sub jugul bolsevic, si mai trebuie sa treaca multe generatii pana sa ajungem si noi in rand cu tarile dezvoltate.
pt ca am putea avea o tara puternica, nu ducem lipsa de resure, ci de creier.
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 12:45
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:08:37
am inteles undeva ca ai studii de teologie, insa un lucru e clar pt mine....nu te duce capu la prea multe.

ma intrebam eu de unde complexele de Dumnezeu.... deci asa se explica
kitty_krieger
Postat pe 31 Iulie 2010 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
par moale si dificil 3 De la: Lisssa 5 Septembrie 2010 08:32
ce parere aveti despre pegging? 66 De la: geo_resuscitat 14 Decembrie 2010 08:21
Satisfactia sexuala la femei 68 De la: Eli 28 Mai 2015 18:06
la ulti ani FETELOR !!! LA TOATE !! CITITI AICI !! 2 De la: kudika513666 7 Martie 2012 14:02
sex 11 De la: kudika164987 2 Mai 2010 20:09