Setari Cookie-uri

O intrebare simpla

nu ducem lipsa de creier.. ducem lipsa de oameni corecti.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2010 12:48
hai ca sa va mai indulciti sambata!! http://www.youtube.com/watch?v=xZEO1Lug25s
Shhh
Postat pe 31 Iulie 2010 12:49
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:36:44
De la: Barbie30, la data 2010-07-31 12:24:00Nu poti sa-i pui eticheta unui om in functie de facultatea absolvita,pe bune acum!Eu cunosc un tip care a terminat psihologia,dar e varza din toate punctele de vedere,sa spun ca toti psihologii sunt asa?


mai, ai dreptate, nu putem pune etichete dupa meserie sau dupa facultatea absolvita, insa eu tare as vrea sa-mi arate cineva un preot cinstit, unul care sa nu aiba casa si masina din banii enoriasilor si care sa ajute dezinteresat pe cineva, unul care sa respecte cu strictete regulile bisericii si conduita morala care ar trebuii sa o aiba un promotor al credintei, asa cum se lauda ei a fi.

eu am avut ocazia sa cunosc multi preoti, bunica mea a avut o biserica pe vremea cand traia, cereau bani pt orice, si casa noastra e cumparata tot de la un preot "bisnitar", si numa` noi stim cate probleme am avut cu ea pt ca el a mintit cu nerusinare in legatura cu calitatea multor lucruri care au fost construite de echipa lui de meseriasi in casa, si am prietene care sunt fice de preoti si carora taticu le-a luat Audi A4 si Pasat de la 18 ani , din banii enoriasilor....




Eu am cunoscut un singur preot care e cu adevarat preot.Verisoara mea il cunostea si am apelat la el cand era tatal meu pe moarte si ce m-a uimit cu adevarat a fost ca pe langa faptul ca a reusit sa-i aduca linistea sufleteasca(ceilelati nu reusisera),nu a vrut absolut nici un ban ba chiar i-a lasat tatalui meu si noul testament.Sub nici o forma nu a vrut sa accepte bani si urmatoarea duminica nestiind ca tatal meu murise in ziua in care a venit el,la slujba i-a rugat pe enoriasi sa se roage cu totii pentru linistea sufletului lui(mi-a spus verisoara mea care a fost prezenta acolo).E singurul preot care are toata admiratia mea!
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 12:53
De la: felixcat, la data 2010-07-31 12:48:47nu ducem lipsa de creier.. ducem lipsa de oameni corecti.


la noi problema e in felul urmator
simplificat lucrurile arata cam asa

cei cu "creier" nu sunt intodeauna corecti
cei corecti sunt luati de prosti
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 12:54
De la: Barbie30, la data 2010-07-31 12:53:14
Eu am cunoscut un singur preot care e cu adevarat preot.Verisoara mea il cunostea si am apelat la el cand era tatal meu pe moarte si ce m-a uimit cu adevarat a fost ca pe langa faptul ca a reusit sa-i aduca linistea sufleteasca(ceilelati nu reusisera),nu a vrut absolut nici un ban ba chiar i-a lasat tatalui meu si noul testament.Sub nici o forma nu a vrut sa accepte bani si urmatoarea duminica nestiind ca tatal meu murise in ziua in care a venit el,la slujba i-a rugat pe enoriasi sa se roage cu totii pentru linistea sufletului lui(mi-a spus verisoara mea care a fost prezenta acolo).E singurul preot care are toata admiratia mea!

D-zeu sa-l odihneasca pe taticul tau, din pacate astfel de preoti sunt cam pe cale de disparitie la noi, eu personal nu am cunosc asa ceva inca
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 12:57
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:54:52
De la: felixcat, la data 2010-07-31 12:48:47nu ducem lipsa de creier.. ducem lipsa de oameni corecti.


la noi problema e in felul urmator
simplificat lucrurile arata cam asa

cei cu "creier" nu sunt intodeauna corecti
cei corecti sunt luati de prosti

eu cred ca si daca tara ar avea un standard mai crescut de trai tot multi oameni ar ramane la fel, nu spun ca sunt un om corect, dar am o limita decenta, pe cand alte persoane nu au astfel de concepte.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2010 13:03
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 12:45:34
De la: marco918, la data 2010-07-31 12:32:09
... nu confunda lucrurile ... teologii de elita nu inseamna o diploma in teologie ... inseamna interes si talent ... ca in orice domeniu de altfel ...
... eu am parerea mea despre multi din cei cu diplome ... nu toti oamenii sint capabili sa inteleaga ceea ce citesc, nu toti oamenii sint dedicati domeniului in care activeaza ... pentru multi chiar si matura este o alternativa prea buna ... dar comunismul a creat impresia ca orice prostovan poate deveni un geniu daca este fortat sa invete ... iar politica si propaganda avorturilor a ras multe genii naturale si au scapat ''selectionatii'' ... asa ca acei parintii care si-au selectionat copii au fost nevoiti sa isi forteze progeniturile sa devina ''oameni'' indiferent cit de capabili intelectuali erau (sau nu) acestia ... asa ne-am procopsit cu nulitati rautacioase si egoiste ... nu vrea sa fac vreo aluzie dar asta e realitatea ... romania are o mare problema vis a vis de calitatea oamenilor ... datorata avorturilor ...


asa e, multi fac o facultate doar sa aiba si ei studii, si cel mai trist e ca vezi medii exorbitante la facultati si masterate si cand discuti cu studentul in cauza, nu stie lega corect 3 fraze. banii, pilele si ignoranta unor profesori au facut ca lucrurile sa cam degenereze.
pe vremuri, era o mandrie sa fii student, acum toata lumea are facultate, ca il duce capu` , ca nu, o face pt ca asa e la moda.

faptul ca Romania are o calitate scazuta oamenilor, nu se datoreaza doar avorturilor, multe au fost facute probabil si din incapacitatea unor mame de a-si sustine financiar copiii sau de a le oferi un viitor stabil, noi aici in tara asta minunata inca avem o problema de mentalitate, una grava, nu am scapat inca de sub jugul bolsevic, si mai trebuie sa treaca multe generatii pana sa ajungem si noi in rand cu tarile dezvoltate.
pt ca am putea avea o tara puternica, nu ducem lipsa de resure, ci de creier.






.. nu e vorba de incapacitate in a creste copii ... mai ales materiala ... pe vremea comunistilor te pupau si in dos sa ai copii ... astazi se urla ca nu sint locuri de munca dar sintem pe locul 19 (din 27) la rata somajului ... 30% din terenuri sint lasate balta si nimeni nu vrea sa investeasca in mici afaceri pentru ca trebuie sa ... MUNCEASCA ... e vorba de ... VISE ... de o ''emancipare'' feminina care duce a sclavagism sexual ... romanii au fost atent si cu grija rupti de realitate, prin bancuri, prin mentalitati pervers induse ... vise, vise si iar vise ...

... avorturile au facut din tarisoara asta prima pe plan mondial ... iti poti inchipui ce inseamna asta ? ... jumatate din avorturile din italia si 25% din cele din UK sint facute de romanince ... iti inchipui ce inseamna asta ? ... cit de diferit si deformat vedem copii, viitorul nostru ? ...

... doar din ce imi aduc aminte ... eminescu s-a nascut intr-o familie de 7 copii ... bethoven a fost al 8 intr-o familie de handicapati ... si multe alte personalitati ... in vremuri si conditii grele fara protectie ''sociala'' ... uni ar spune ca nu exista medicina de astazi ... fals ... si o sa realizam asta prea tirziu ... medicina de astazi de abia poate tine pasul cu problemele zilelor noastre nicidecum sa rezolve din cele trecute ... asa zise calitate si lungire a vietii se manifesta tocmai la cei care au prins vremuri foarte grele (razboiaie si perioade de dupa razboi) ... la cei crescuti in confort si consum calitatea vietii e foarte joasa iar media de viata nu mai este la nivelul celor din inaintea noastra ... astazi la 60 de ani multe persoane traite in comunismul plin de ajutor social sint deja senile pe cind taranii de 80-90 de ani sint inca inteligenti si cursivi in gindire ... au ce spune si ai ce asculta ce vor sa spuna ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 16:57
Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?
Summer_
Postat pe 31 Iulie 2010 17:42
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?





... auzi ... cred ca esti constipata ... nu intelegi ca EXISTA sute de topicuri despre sex ... putea sa comenteze EA acolo ... nu trebuia sa mai deschida altul ... de unde ati aparut atitia OBSEDATI ... si ... democrati ... toate porcariile din capul unora sint dejectate la intervale regulate pe forumuri ... fara sa se intrebe nimeni citi tineri si adolescenti citesc FRUSTRARILE unora si le considera normale ... si va mirati ca va vin fetele insarcinta la 13 ani si va intrebati - de unde a invatat, cine ia stirnit ''curiozitatea'' ... sau unii mai energici preiau ''initiativa'' si va inghesuie prin lifturi sau se omoara pentru o prietena ''destupata'' prea devreme ... sau vi se da cu flit dupa ce investiti intr-un barbat tocmai pentru ca s-a mai ''documentat'' pe net de la niste aberatii postate ... reveniti-va cit mai aveti timp ...


... netul nu a fost creat exclusiv pentru OBSEDATI, FRUSTRATI, PERVERSI ... e suficient ca ii vedem la tv zilnic ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 19:00
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?

of, summer
soraderazboi nu vrea sa vorbim civilizat despre sex, ea vrea sa ne arate ce pleava suntem noi toti astia de pe kudika (ups, asta inseamna inclusiv ea? )
kitty_krieger
Postat pe 31 Iulie 2010 19:12
PS:
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei.

nu-i asa?

cum era aia cu cel ce tipa sa nu se mai tipe?
kitty_krieger
Postat pe 31 Iulie 2010 19:14
De la: marco918, la data 2010-07-31 19:00:07
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?





... auzi ... cred ca esti constipata ... nu intelegi ca EXISTA sute de topicuri despre sex ... putea sa comenteze EA acolo ... nu trebuia sa mai deschida altul ... de unde ati aparut atitia OBSEDATI ... si ... democrati ... toate porcariile din capul unora sint dejectate la intervale regulate pe forumuri ... fara sa se intrebe nimeni citi tineri si adolescenti citesc FRUSTRARILE unora si le considera normale ... si va mirati ca va vin fetele insarcinta la 13 ani si va intrebati - de unde a invatat, cine ia stirnit ''curiozitatea'' ... sau unii mai energici preiau ''initiativa'' si va inghesuie prin lifturi sau se omoara pentru o prietena ''destupata'' prea devreme ... sau vi se da cu flit dupa ce investiti intr-un barbat tocmai pentru ca s-a mai ''documentat'' pe net de la niste aberatii postate ... reveniti-va cit mai aveti timp ...


... netul nu a fost creat exclusiv pentru OBSEDATI, FRUSTRATI, PERVERSI ... e suficient ca ii vedem la tv zilnic ...



Dragul meu, daca nu te intereseaza subiectul nu intra, nu discuta, asta am vrut sa spun ! Fetele alea de 13 ani care ajung sa fie insarcinate de la aceasta varsta au alte probleme, nu sexul si faptul ca este mediatizat, ci faptul ca nu sunt educate corespunzator...ca le manaca si se apuca, din curiozitate sau nu, tot de la o proasta crestere se trage, pt ca la o varsta frageda iti sta gandul la alte alea, chit ca vezi la tv sau prin jurul tau toate porcariile !
Si daca exista sute de topicuri despre sex asta e, asta este nivelul forumului, interesul populatiei si al utilizatorilor in general, asa cum marea majoritatea a romanilor l-ar vota pe Dan Diaconescu sau gasesc interesant postul otv asa si cu sexul...
Si vezi ca gresesti, pe net gasesti mult mai multi obsedati, perversi decat la tv unde exista totusi cenzura !
Summer_
Postat pe 31 Iulie 2010 19:39
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-31 19:12:10
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?

of, summer
soraderazboi nu vrea sa vorbim civilizat despre sex, ea vrea sa ne arate ce pleava suntem noi toti astia de pe kudika (ups, asta inseamna inclusiv ea? )


Am avut cateva schimburi de replici cu soarederazboi si am lasat-o balta pana la urma pt ca intradevar nu prea reusesti sa te intelegi cu ea, stiu cum este, puteam sa o tin cu circul si cu discutiile, argumentarile, supozitiile gen zerotv din primavara pana acum. Insa la ce bun ?
Asa si cu voi, daca o ignorati, nu mai are cu cine sa se certe !
Summer_
Postat pe 31 Iulie 2010 19:46
Mama, dar v-am dat de lucru, nu gluma.
Cel mai interesant mi se pare faptul ca voi stiti ce vreau eu. Si ca v-ati apucat sa-mi faceti caracterizarea dupa ureche. Pe topicul asta atit de neinteresant.

kitty, chiar stii tu ce vreau eu? Pe ce te bazezi cind spui asta?

Cit despre preoti, bunicul meu a avut doar casa mostenita de la parinti, pe care acum o va mosteni tatal meu. Eu nu am primit de la ai mei nici casa, nici masina. Singura masina care exista in familie este platita, in continuare, in rate. Deci iata ca mai exista preoti care nu si-au facut case si nu si-au luat masini pe banii enoriasilor.

Summer, si tu crezi ca orice discutie in contradictoriu este cearta? Totusi, eu n-am facut decit sa deschid niste subiecte de discutie pe care toti cei prezenti aici au postat numai ca sa-mi spuna ca sint eu obsedata si nu stiu cum.
Acum, pe bune, chiar asa rau a fost de tu ai tinut minte ca noi ne-am certat in primavara si eu nu tin minte?
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 21:33
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-31 19:12:10
soraderazboi nu vrea sa vorbim civilizat despre sex, ea vrea sa ne arate ce pleava suntem noi toti astia de pe kudika (ups, asta inseamna inclusiv ea? )


Daca asta voiam sa va arat, nu deschideam subiecte pe care sa se poata discuta lucruri folositoare. N-am deschis topicuri in care sa se vorbeasca despre nu stiu ce obsesii sau fantezii, dimpotriva, am deschis topicuri pe care se pot dezbate lucruri.
Ce inseamna sexul pentru noi? Iata, aici se pot posta lucruri frumoase. Ce abordari sint deplasate? Ce faci daca se agata un obsedat de tine? Nu sint oare teme deloc folositoare?
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 21:36
De la: marco918, la data 2010-07-31 16:57:24
.. nu e vorba de incapacitate in a creste copii ... mai ales materiala ... pe vremea comunistilor te pupau si in dos sa ai copii ... astazi se urla ca nu sint locuri de munca dar sintem pe locul 19 (din 27) la rata somajului ... 30% din terenuri sint lasate balta si nimeni nu vrea sa investeasca in mici afaceri pentru ca trebuie sa ... MUNCEASCA ... e vorba de ... VISE ... de o ''emancipare'' feminina care duce a sclavagism sexual ... romanii au fost atent si cu grija rupti de realitate, prin bancuri, prin mentalitati pervers induse ... vise, vise si iar vise ...

... avorturile au facut din tarisoara asta prima pe plan mondial ... iti poti inchipui ce inseamna asta ? ... jumatate din avorturile din italia si 25% din cele din UK sint facute de romanince ... iti inchipui ce inseamna asta ? ... cit de diferit si deformat vedem copii, viitorul nostru ? ...
... doar din ce imi aduc aminte ... eminescu s-a nascut intr-o familie de 7 copii ... bethoven a fost al 8 intr-o familie de handicapati ... si multe alte personalitati ... in vremuri si conditii grele fara protectie ''sociala''

pe vremea comunismului, din cate stiu eu, nici macar nu avei voie sa faci avort, si cand se face aveai nevoie de pile pe la medici care sa isi asume riscul de a face o astfel de procedura.
faptul ca la noi numarul de avorturi si de abandonuri e coplesitor e si datosita lipsei de educatie, adica multe din fetele si femeile care fac asta provin din familii dezorganizate care nu prea au notiuni etice bine stabilite.
si din astfel de familii eu personal nu prea intrevad sa reiasa vreoun geniu curand, pt ca ei nu stiu sa mai implementeze ambitia si dorinta de a muncii pt a-si realzia visele copiilor. pe vremea lui Eminesc sau a lui Bethoven copii nu erau intoxicati de TV si internet, ei se orientau catre arta pt a simtii ceva frumos, si in zilele noastre eu cred ca mai exista mici genii ascunse bine dupa 4 pereti si fara bani suficienti sa iasa in fata lumii, pt ca talentele scriitorilor , a compozitorilor sau genilor de orice fel, sunt recunoscute cu greu si din cauza birocratiei nu pot sa isi scoata capul din multime.

nu stiu daca ai vazut cumva filmul "idiocracy", si acolo era o tema similara, cei care sunt intelectuali nu fac copii pt ca nu le permit conditiile sociale si cei care sunt mai slabi de minte fac copii in prostie...si pamantul in final devii condus doar de prosti, nu mi-a placut asa mult filmul insa idee centrala a fost una de actualitate.

De la: marco918, la data 2010-07-31 16:57:24
... uni ar spune ca nu exista medicina de astazi ... fals ... si o sa realizam asta prea tirziu ... medicina de astazi de abia poate tine pasul cu problemele zilelor noastre nicidecum sa rezolve din cele trecute ... asa zise calitate si lungire a vietii se manifesta tocmai la cei care au prins vremuri foarte grele (razboiaie si perioade de dupa razboi) ... la cei crescuti in confort si consum calitatea vietii e foarte joasa iar media de viata nu mai este la nivelul celor din inaintea noastra ... astazi la 60 de ani multe persoane traite in comunismul plin de ajutor social sint deja senile pe cind taranii de 80-90 de ani sint inca inteligenti si cursivi in gindire ... au ce spune si ai ce asculta ce vor sa spuna ...



faza e ca pe vremuri, oamenii mancau mult mai sanatos, saracia determina lumea sa cumpere fel de fel de produse ticsite cu coloranti si amelioratori, nu sunt fana a teoriei conspirationiste, insa zvonurile cum ca acesti agenti nu sunt scosi din alimente in mod intentionat de catre organizatiile care conduc lumea din umbre gen masoni si iluminatii(patronii marilor corporatii multinationale ) tocmai pt a mai rarii randurile populatiei globale care sufoca pamantul din cazua faptului ca am devenit prea multi fara razboaie si epidemii care sa ne curete ca pe vremuri. acesti agenti din mancare nu omoara instant, dar consumati cu regularitate reduc rata vietii deorece slabesc rezistenta organismului si a creierului
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 21:39
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?


Summer, ai dreptate, si in mod normal, asa ar trebuii sa fie, dar nu stiu cat o cunosti tu de bine pe sora de razboi, e un personaj destul de interesant...si noi doar discutam, nu ne certam
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 21:47
De la: Summer_, la data 2010-07-31 19:39:14
De la: marco918, la data 2010-07-31 19:00:07
De la: Summer_, la data 2010-07-31 17:42:10Incredibil !
A ajuns sa fie penibil modul in care se judeca utilizatorii intre ei. Daca ea are chef sa vorbeasca despre sex, vorbeste, cu cine vrea, daca pe voi va deranjeaza nu cred ca sunteti atat de corecti si bine intentionati daca ii atribuiti tot felul de jigniri.
Civilizat ar fi sa isi vada fiecare de subiectul de discutii preferat, insa nu, este o regula ca toti sa lozeasca si sa filozofeze !
Si care ar fi problema daca fiecare ar vorbi civilizat si liber despre sex ?





... auzi ... cred ca esti constipata ... nu intelegi ca EXISTA sute de topicuri despre sex ... putea sa comenteze EA acolo ... nu trebuia sa mai deschida altul ... de unde ati aparut atitia OBSEDATI ... si ... democrati ... toate porcariile din capul unora sint dejectate la intervale regulate pe forumuri ... fara sa se intrebe nimeni citi tineri si adolescenti citesc FRUSTRARILE unora si le considera normale ... si va mirati ca va vin fetele insarcinta la 13 ani si va intrebati - de unde a invatat, cine ia stirnit ''curiozitatea'' ... sau unii mai energici preiau ''initiativa'' si va inghesuie prin lifturi sau se omoara pentru o prietena ''destupata'' prea devreme ... sau vi se da cu flit dupa ce investiti intr-un barbat tocmai pentru ca s-a mai ''documentat'' pe net de la niste aberatii postate ... reveniti-va cit mai aveti timp ...


... netul nu a fost creat exclusiv pentru OBSEDATI, FRUSTRATI, PERVERSI ... e suficient ca ii vedem la tv zilnic ...



Dragul meu, daca nu te intereseaza subiectul nu intra, nu discuta, asta am vrut sa spun ! Fetele alea de 13 ani care ajung sa fie insarcinate de la aceasta varsta au alte probleme, nu sexul si faptul ca este mediatizat, ci faptul ca nu sunt educate corespunzator...ca le manaca si se apuca, din curiozitate sau nu, tot de la o proasta crestere se trage, pt ca la o varsta frageda iti sta gandul la alte alea, chit ca vezi la tv sau prin jurul tau toate porcariile !
Si daca exista sute de topicuri despre sex asta e, asta este nivelul forumului, interesul populatiei si al utilizatorilor in general, asa cum marea majoritatea a romanilor l-ar vota pe Dan Diaconescu sau gasesc interesant postul otv asa si cu sexul...
Si vezi ca gresesti, pe net gasesti mult mai multi obsedati, perversi decat la tv unde exista totusi cenzura !





... ... fraza anului a la summer - *** Fetele alea de 13 ani care ajung sa fie insarcinate de la aceasta varsta au alte probleme, nu sexul si faptul ca este mediatizat, ci faptul ca nu sunt educate corespunzator *** ... deci sexul si mediatizarea OBSESIVA nu au nici o legatura cu faptul ca fetele ramin insarcinate ... ... intr-un cuvint ele ramin insarcinate cu sfintul duh si devin asa de ''precoce'' pentru ca se nasc invatate ... ...


... mai summer ... e frumos ca vrei sa ii iei partea lui sora dar, te rog frumos ... GINDESTE ceea ce scrii ... altfel imi schimb complet parerea despre tine ... cred ca erai obosita cind ai scris ... asa e ? ...

... e interesanta si parerea ta despre ce ar trebui sa gasesti pe net ... OBSEDATI, PERVERSI, FRUSTRATI ... de dragul unei ''democratii'' prost intelese, perversii trebuie sa aiba vizibilitate mai mare decit oamenii normali ... E NU E ASA ... si nu e interesul ''populatie'' ci a unei femei plecate cu sorcova si a ta care ii dai dreptate ... voi nu reprezentati o ''populatie'' ... scoateti prostia asta din minte ... nici la tv nu ar fi inghesuiala de prosti care se gaseste acum daca nu ar mai asculta pleiada de pierde vara care sta in fata continuu ... ca si pe aici ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 22:37
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 21:33:53
kitty, chiar stii tu ce vreau eu? Pe ce te bazezi cind spui asta?

Pe atitudinea ta vesnic superioara, pe ce pana mea crezi ca ma bazez??? Pe florile marului?? Sau pe cuvintele tastate de tine si reactiile tale??

Anywho, summer are dreptate, ar trebui sa te ignor. O sa incerc. Rau.
kitty_krieger
Postat pe 31 Iulie 2010 22:39
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 21:33:53Mama, dar v-am dat de lucru, nu gluma.
Cel mai interesant mi se pare faptul ca voi stiti ce vreau eu. Si ca v-ati apucat sa-mi faceti caracterizarea dupa ureche. Pe topicul asta atit de neinteresant.

kitty, chiar stii tu ce vreau eu? Pe ce te bazezi cind spui asta?

Cit despre preoti, bunicul meu a avut doar casa mostenita de la parinti, pe care acum o va mosteni tatal meu. Eu nu am primit de la ai mei nici casa, nici masina. Singura masina care exista in familie este platita, in continuare, in rate. Deci iata ca mai exista preoti care nu si-au facut case si nu si-au luat masini pe banii enoriasilor.

Summer, si tu crezi ca orice discutie in contradictoriu este cearta? Totusi, eu n-am facut decit sa deschid niste subiecte de discutie pe care toti cei prezenti aici au postat numai ca sa-mi spuna ca sint eu obsedata si nu stiu cum.
Acum, pe bune, chiar asa rau a fost de tu ai tinut minte ca noi ne-am certat in primavara si eu nu tin minte?







... soro ... pe cine pacalesti ... am urmarit exact ordinea in care ia deschis topicele si subiectul lor ... mai fata, tu ai o problema si te crezi prea cunoscuta ca sa o prezinti pe toata ... asa ca vrei sa o recompui din bucati ... nu merge ... ... fii sincera cu tine si spune ce te doare ca sa nu mai deranjezi pe toata lumea ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 22:41
eu una nu fac pe nimeni nicicum..doar ca sunt cumva intrigata
sunt atatea topicuri de m-am plictisit...
d-aia intru mai rar
si tot d-aia nu ma bag...

cum postezi nu conteaza..doar sa nu zici ineptii si sa le tii ale tale pana la adanci batranetile forumului

sora..e al tau topicul?
nu am mai citit decat lectura de duzina
si nu vreau sa te dejamagesc..doar ca zic din "putul gandirii" tot ce postez...
tu vii mereu cu cate-o carte, un autor..ma faci sa ma simt.. prost?
dragon_fly88
Postat pe 31 Iulie 2010 22:56
De la: _calandrinon_, la data 2010-07-31 21:39:12
De la: marco918, la data 2010-07-31 16:57:24
.. nu e vorba de incapacitate in a creste copii ... mai ales materiala ... pe vremea comunistilor te pupau si in dos sa ai copii ... astazi se urla ca nu sint locuri de munca dar sintem pe locul 19 (din 27) la rata somajului ... 30% din terenuri sint lasate balta si nimeni nu vrea sa investeasca in mici afaceri pentru ca trebuie sa ... MUNCEASCA ... e vorba de ... VISE ... de o ''emancipare'' feminina care duce a sclavagism sexual ... romanii au fost atent si cu grija rupti de realitate, prin bancuri, prin mentalitati pervers induse ... vise, vise si iar vise ...

... avorturile au facut din tarisoara asta prima pe plan mondial ... iti poti inchipui ce inseamna asta ? ... jumatate din avorturile din italia si 25% din cele din UK sint facute de romanince ... iti inchipui ce inseamna asta ? ... cit de diferit si deformat vedem copii, viitorul nostru ? ...
... doar din ce imi aduc aminte ... eminescu s-a nascut intr-o familie de 7 copii ... bethoven a fost al 8 intr-o familie de handicapati ... si multe alte personalitati ... in vremuri si conditii grele fara protectie ''sociala''

pe vremea comunismului, din cate stiu eu, nici macar nu avei voie sa faci avort, si cand se face aveai nevoie de pile pe la medici care sa isi asume riscul de a face o astfel de procedura.
faptul ca la noi numarul de avorturi si de abandonuri e coplesitor e si datosita lipsei de educatie, adica multe din fetele si femeile care fac asta provin din familii dezorganizate care nu prea au notiuni etice bine stabilite.
si din astfel de familii eu personal nu prea intrevad sa reiasa vreoun geniu curand, pt ca ei nu stiu sa mai implementeze ambitia si dorinta de a muncii pt a-si realzia visele copiilor. pe vremea lui Eminesc sau a lui Bethoven copii nu erau intoxicati de TV si internet, ei se orientau catre arta pt a simtii ceva frumos, si in zilele noastre eu cred ca mai exista mici genii ascunse bine dupa 4 pereti si fara bani suficienti sa iasa in fata lumii, pt ca talentele scriitorilor , a compozitorilor sau genilor de orice fel, sunt recunoscute cu greu si din cauza birocratiei nu pot sa isi scoata capul din multime.

nu stiu daca ai vazut cumva filmul "idiocracy", si acolo era o tema similara, cei care sunt intelectuali nu fac copii pt ca nu le permit conditiile sociale si cei care sunt mai slabi de minte fac copii in prostie...si pamantul in final devii condus doar de prosti, nu mi-a placut asa mult filmul insa idee centrala a fost una de actualitate.








... pe vremea comunismului, IN ULTIMA PARTE (dupa colapsul demografic), avortul a fost interzis ... dar ... era practicat de toata lumea ... fii obiectiva si nu te lua dupa sloganurile actuale ... in familiile din orase RAR gaseai mai mult de 2 copii de familie ... crezi ca se practica abstinenta ? ... sa fim seriosi era o curvarasie de te cruceai ... familiile cu mai multi erau luate la misto continuu ... iar aceia nu aveau nevoie de decret, aia chiar isi iubeau copii, nu alocatia lor ... se faceau avorturi cu gramada clandestine, la limita patologicului de persoane care nu vroiau sa fie tinta glumelor perverse ... se depasea instinctul de conservare doar pentru a nu deveni un ''exemplu'' ... toata paranoia a fost indusa prin tehnici foarte subtile, de la ''glumitze'' nevinovate pina la discutii libere despre ''emanciparea'' femeii dar si despre familia ''traditionala'' romaneasca ... cu astfel de metode nici nu trebuie sa mai cuceresti o tara ... dispar singuri cetatenii ei ...


... ca sa scurtam putin ... realizezi ce ar fi insemnat astazi romania fara cei 2-3 milioane de decretei SALVATI prin decret ? ... ce mai spuneau astazi pensionarii (fosti ''parinti'' care urlau atunci ca vor avorturi legale) care si asa isi primesc pensiile din imprumuturi de la FMI pentru ca NU EXISTA FORTA DE MUNCA ... ce ar fi insemnat romania fara miliardele trimise de ''decretei'' din strainatate ... te-ai gindit ca poate nici tu nu ai fi existat ? ...


... avorturile, in romania, sint doar masura faptului ca romanii inca isi URASC copii ... chiar daca unii dintre ei odata nascuti sint acceptati ... altii insa nici atunci nu au aceasta sansa ... toti se pling, se dramatizeaza aparitia si existenta unui copil ca si ''urmarile'' pe care le produce ... de ce ? ...



marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 23:02
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-31 22:39:55
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 21:33:53
kitty, chiar stii tu ce vreau eu? Pe ce te bazezi cind spui asta?

Pe atitudinea ta vesnic superioara, pe ce pana mea crezi ca ma bazez??? Pe florile marului?? Sau pe cuvintele tastate de tine si reactiile tale??

Anywho, summer are dreptate, ar trebui sa te ignor. O sa incerc. Rau.


Ei, na, atitudine vesnic superioara. Daca asta vezi tu si-ti face rau, probabil ca, intr-adevar, mai bine ma lasi in apele mele si nu-ti mai bati capul cu mine.
Unii oameni ma vad asa, altii nu. Oare cine stie cel mai bine adevarul?
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 23:06
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-31 22:56:00
tu vii mereu cu cate-o carte, un autor..ma faci sa ma simt.. prost?


Tu vorbesti serios sau esti ironica? Pisici, cu ce-ar trebui sa vin? Ca daca ar fi sa ma iau dupa toata lumea care-mi da sfaturi nesolicitate si dupa marco, aici de fata, care tot vrea sa ma salveze si sa afle parerea mea, ca altfel nu poate dormi la noapte...
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 23:08
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 23:08:13
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-31 22:56:00
tu vii mereu cu cate-o carte, un autor..ma faci sa ma simt.. prost?


Tu vorbesti serios sau esti ironica? Pisici, cu ce-ar trebui sa vin? Ca daca ar fi sa ma iau dupa toata lumea care-mi da sfaturi nesolicitate si dupa marco, aici de fata, care tot vrea sa ma salveze si sa afle parerea mea, ca altfel nu poate dormi la noapte...





... cind o sa fii sincera cu tine poate o sa lasi obsesiile deoparte si iti spui sincer pasul, atunci poate o sa ma gindesc la un sfat ... oricum eu dorm foarte bine noaptea ... intotdeauna ... in rest esti ciuca batailor pentru ca se vede ca ai o problema dar refuzi sa o recunosti ...

marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 23:14
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 23:08:13
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-31 22:56:00
tu vii mereu cu cate-o carte, un autor..ma faci sa ma simt.. prost?


Tu vorbesti serios sau esti ironica? Pisici, cu ce-ar trebui sa vin? Ca daca ar fi sa ma iau dupa toata lumea care-mi da sfaturi nesolicitate si dupa marco, aici de fata, care tot vrea sa ma salveze si sa afle parerea mea, ca altfel nu poate dormi la noapte...



imi aduci aminte de un banc recent citit
ion si gheorghe...
ion ii da o palma lui gheorghe
ghoerghe:de ce ai dat? in gluma sau in serios?
ion: mah..eu in serios...
gheorghe:bun..ca nu-mi plac glumele

asa si tu...
vorbesc serios...
nu cred ca trebuie sa iei personal orice sfat sau vorba pe care o posteaza fiecare dupa cum il duce capul
eu am raspuns la alti oameni si nu erau pt tine si altii de fata aici..
deci..
care e poanta topicului?
laude sau ce?
eu nu laud nimic si ma iau la pietre
fiecare posteaza ce-l duce bibilica-daca mai are ceva in ea
dragon_fly88
Postat pe 31 Iulie 2010 23:14
Tema topicului nu sint eu, chiar daca in asta s-a transformat.
Tema topicului era, asa cum scrie in prima postare, ce inseamna sexul pentru noi.
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 23:19
De la: marco918, la data 2010-07-31 23:02:54 ... realizezi ce ar fi insemnat astazi romania fara cei 2-3 milioane de decretei SALVATI prin decret ? ... ce mai spuneau astazi pensionarii care si asa isi primesc pensiile din imprumuturi de la FMI pentru ca NU EXISTA FORTA DE MUNCA ... ce ar fi insemnat romania fara miliardele trimise de ''decretei'' din strainatate ... te-ai gindit ca poate nici tu nu ai fi existat ? ...


... avorturile, in romania, sint doar masura faptului ca romanii inca isi URASC copii ... chiar daca unii dintre ei odata nascuti sint acceptati ... altii insa nici atunci nu au aceasta sansa ... toti se pling, se dramatizeaza existenta unui copil si ''urmarile'' pe care le produce ... de ce ? ...





daca e sa o luam din punctul asta de vedere, nu doar pensionarii traiesc de pe spatele contribuabililor, ci si sute de mii de someri si bugetari care si-au obtinut locul de munca prin intermediul nepotismelor si al relatiilor, spre exemplu si acum la Ministerul Finantelor sunt sute de angajati care nu fac nimic important, nu stiu mare lucru, si daca mergi sa ceri vreo informatie sau pt a-ti semna vreo rectificare de tva te plimbi 2 ore la toate etajele cladirii pt a primii in final o solutie care te mai aduce si in alta zi la ei ca sa incepi runda a 2-a de drumuri inutile, si e trist, pt ca isi iau salarul din banii publici, si sa o luam pe aia dreapta, ca multi tineri cam fug din tara, deci nu doar avorturile sunt problema la noi.

nu stiu daca romanii isi urasc copiii, nu cunosc vreo familie care sa regrete ca a avut copii, nu cunosc nici cazuri care sa se teama de vecinii ca o sa faca bascalie pe seama lor daca au 5 copiii, si nu prea am prins mare lucru din comunism ca sa stiu cum se tratau pe vremea aceea familiile numeroase, deci nu ma mai bag la discutii in care se pare ca risc sa vb in neunostiinta de cauza.
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 23:19
De la: soraderazboi, la data 2010-07-31 23:19:11Tema topicului nu sint eu, chiar daca in asta s-a transformat.
Tema topicului era, asa cum scrie in prima postare, ce inseamna sexul pentru noi.


tema topicului tau deja nu mai e nimic nou sub soare , tocmai de aia s-a ajuns aici
_calandrinon_
Postat pe 31 Iulie 2010 23:23
Pai si ce ziceti voi aici despre avorturi si comunism si toate alea sint ceva nou sub soare?
Eu una astept cu mare interes acea mare tema noua sub soare si care sa nu fie rodul unei obsesii si alte cele care s-au aruncat pe aici astazi.
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall 22 De la: roses_2906 16 Iunie 2009 11:13
Fara sex! cat? 257 De la: kudika029282 16 Septembrie 2009 17:47
si dak sunt gravida ce sa fak???sa avortez??? 31 De la: blue07scorpion 25 Mai 2009 14:56
pls help. niste sfaturi(fara mistouri daca se poate!) 165 De la: kudika029282 5 Noiembrie 2010 18:22
hmm fantezii... 26 De la: greierash_is_back 30 Octombrie 2009 20:43