Setari Cookie-uri

Vrea sa ne despartim?

Buna ,ma intreb in fiecare zi,oare vrea sa ne despartim de aia are acel comportament,e rece cu mine,cand il sarut nu simt simt ca e un zid intre noi,simt ca e cineva intre noi.De unde pot sa-mi dau seama daca ma mai iubeste ? mai mult ne certam de cat sa stam de vb ca oamenii sa ne rezolvam problemele,nu stiu ,nu mai inteleg nimic din comportamentulu lui,

Postat pe 4 Iulie 2008 17:25
de cat timp esti cu el?
mai multe detalii
talida22
Postat pe 4 Iulie 2008 17:26
da spune mai multe detalii..asa vom sti ce sfat sa-ti dam..
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 17:27
De la: talida22, la data 2008-07-04 17:26:12de cat timp esti cu el?
mai multe detalii



Suntem impreuna de aproape doi ani,a fost dragoste la prima vedere era atat de dulce de grijuliu,acum nu il mai intereseaza nimic, Culmea cand e lata femeie in casa,rade ,face glume iar pe mine ma trateaza cu indiferntza

Postat pe 4 Iulie 2008 17:35
Am facut cateva greseli de ortografie ma scz sunt foarte deprimata,cand e alta femeie ma trateaza cu indiferentza

Postat pe 4 Iulie 2008 17:36
k sa inteleg..cind ai observat schimbarile astea..??nu iti pare nimic suspect..?ceva probleme la lucru..?are in cercul sau de prieteni femei..?probleme in familie..cu parintii..prietenii..??..trebuie de aflat cauza..fiindca daca se poarta asa nu inseamna ca nu mai tine la tine..ai vorbit cu el pe tema asta?
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 17:42
ce virsta aveti..(daca se poate)
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 17:43
locuiesti cu el?
talida22
Postat pe 4 Iulie 2008 17:44
De la: dolcedoll, la data 2008-07-04 17:43:35ce virsta aveti..(daca se poate)

Eu 28 ani el 32

Postat pe 4 Iulie 2008 17:45
mi se pare destul de matur...fizic... ca sa aiba atitudinea asta infantila.
talida22
Postat pe 4 Iulie 2008 17:52
stii..daca va certati..e deja mai bine..
fiindca sunt cazuri cind nu face nimic altceva decit sa te ignore..
nu stiu toate detaliile..dar daca vroia sa finiseze relatia ti-o spunea..
dar cred ca nu e sigur de ceva..de asta si balanseaza..
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 17:59
daca a aparut o alta..atunci..trebuie de inceput lupta..dar mai intii de-as sti mai multe detalii..
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 18:01
Barbatii peste 30 de ani se poarta uneori mai imatur decat cei sub 30.De ce nu incerci sa vorbesti cu el deschis si sa il intrebi ce se intampla cu el ...pana la urma comunicarea este un lucru de baza intr-o relatie
seiyra
Postat pe 4 Iulie 2008 18:21
Vreau sa va multumesc in primul rand pt ca ati raspuns intrebarii mele,comunicarea,am incercat atat de mult sa comunic cu el dar ajungem sa ne certam de cele mai multe ori,fiecare le are pe ale lui eu il inteleg perfect ,are probleme la job ,incerc sa-l sprijin sa-i fiu aproape ,il iubesc mai mult decat viatza mea,vreau sa spun ca aseara a fost ok am vb am facut dragoste,dimineatza a fost super,aseara dupa mult timp am stat de vb mult am vazut in ochii lui ca ma iubeste chiar daca nu imi spune,nu imi spune ca ma iubeste desi inainte imi spunea tot timpul,vreau s acred ca este asa ca ma iubeste ,am trecut peste multe obstacole ca sa fim impreuna,amandoi am divortat sa fim impreuna,viatza fara el nu are nici un sens,daca as sti ca este alta femeie in viatza lui as inebunii!!!!!!!! ,sper din toata inima sa il vad din nou ca zambeste ca e fericit.
Eu sunt de dimineatza pana seara la munca,seara cand ajung acasa sunt obosita,dar incerc sa stau cu el sa facem ceva impreuna,in schimb el asteapta sa umblu ca o furnicutza pe langa el si sa nu il deranjez,uneori ma enervez.
Cred ca a intervenit monotonia,nu stiu ce sa mai cred,insa sper ca va fi mai bine .Va multumesc pt raspunsuri.Poate imi dati o idee ce si cum sa fac in continuare.

Postat pe 5 Iulie 2008 09:34
De la: seiyra, la data 2008-07-04 18:21:23Barbatii peste 30 de ani se poarta uneori mai imatur decat cei sub 30.De ce nu incerci sa vorbesti cu el deschis si sa il intrebi ce se intampla cu el ...pana la urma comunicarea este un lucru de baza intr-o relatie


Trebuie sa intreprinzi ceva, probabil el nu-si da seama de comportamentul sau fata de tine de fata cu alte persoane. Nu stie cat de mult te raneste.
Data viitoare cand te jigneste, spune-i clar ca nu vrei acest lucru, sa-si controleze comportamentul ca nu suporti atitudinea sa negativa fata de tine.
Vorbeste cu el si explica-i ce te deranjeaza, intreaba-l daca s-a plictisit de tine sau daca indiferenta lui se bazeaza pe obisnuinta, ca dupa 2 ani, lucrurile nu au cum sa mai fie doar roz...
Succes si forta...
Pa

Postat pe 5 Iulie 2008 15:46
ce conteaza in viata e sa il iubesti... mult... daca va vedea asta la u... si te iubeste nu are cum sa nu redevina cel de dinainte... plus ca foarta multa comuniare ar ajuta... bune si nebune.. nu conteaza ce discutati atat timp cat... comunicati ceea ce va framanta

Postat pe 14 Iulie 2008 20:33

Postat pe 16 Iulie 2008 13:42
Parerea mea este ca acest comportament rece si indiferent al lui trebuie sa aiba un fundament. Poate are probleme la serviciu sau alt gen de probleme pe care nu ti le impartaseste tie , poate chiar are vreo amanta (de ce ar fi exclus?) sau pur si simplu ati 'cazut' rau de tot in monotonie.Incearca sa afli cauza , nu e bine sa te macini atat.Ma gandesc ca ai vrea sa te casatoresti cu acest barbat in viitorul apropiat asa ca rezolva situatia, iar daca nu merge,nu merge...nu esti tu vinovata.
Kittynelle
Postat pe 16 Iulie 2008 14:24
discuta cu el si intreaba-l ce are de gand.... daca nu doreste sa discutati, trateaza-l cum te trateaza! bafta multa!!!! oricum nu merita sa te stressezi pentru nimeni si daca pentru a fi impreuna trebuie sa fiti doi, nu doar unul!!!! bafta!
ileana_san
Postat pe 19 August 2008 14:39
buna fetelor!nu vreau sa raspund ci mai degraba ci mai degraba imi descarc sufletul???!!! citesc de ceva timp toate temele legate de viata, copii, cuplu si sex, si nu de putine ori m-am regasit si eu pe ici pe colo in pielea celor care au scris....dar sa trecem la lucruri "serioase"am sarit binisor de 48ani, si pot spune ca viata mea a fost un fiasco....m-am casatorita de tanara(20ani, eram studenta, cu omul viselor mele(credeam eu atunci...amara deziluzie...!!!???),la 5ani a aparut si o fetita, iar dupa alti 4ani divortam..... deci m-am trezit la 29ani singura si cu un copil, "sotul meu" s-a recasatorit imediat cam la 5luni dupa divort(mentionez ca piatra de temelia la divort a pus-o fosta mea soacra-eternele soacre...- si amantele lui!?). Dupa divort o perioada mi-am plans de mila, dar de dragul ficei mele mi-am revenit. Am avut 2 relatii importante in viata mea-una care a durat 16ani, cu o pers. mai mare ca mine cu 15ani, si cu care am sperat sa ma casatoresc, dar nu a fost sa fie si a 2a relatie a durat ceva mai putin 7ani tot fara finalitate-era f gelos, ajunse-se sa-mi monitorizeze orice miscare, asa ca am zis au revoir . Acum ceva timp gratie acestei interventii minunate care se cheama internet am cunoscut pe cineva, cu care m-am mutat de altfel dupa putin timp....ma iubeste, eu, cinstit sa spun nu stiu daca tin la el, dar merg innainte, nici eu nu mai stiu... problema este ca desi spune ca ma iubeste avem cel putin 4luni de cand nu mai avem relatii intime, nici la inceput nu dadea pe afara, dar acum parca e prea de tot si desi sunt batrana, totusi nu-s de lemn....ce sa fac nu stiu, uneori imi vine sa plec, dar ma doare sufletul sa-l vad ca sufera, nu stiu, nu stiuuuuuuu.....
lavinialia
Postat pe 19 August 2008 15:26
Ceau!lavinia ca sa iti spui offurile deschide-ti un nou topic.asa ar fi frumos..
dolcedoll daca ai constatat ca monotonia s-a infiltrat serios intre voi,incearca sa faci ceva iesit din comun,ceva diferit de ce faceti in fiecare zi.din ce spui reiese ca aveti niste job`uri obositoare ,si presupui tu ca asta ar putea fi si un motiv pt comportamentul lui.nu te mai gandi ce ai face daca v-ati desparti,mai bine gandeste`te cum sa schimbi situatia,daca el nu e prea comunicativ in perioada asta.mult succes!!
ayda4ever
Postat pe 20 August 2008 23:31
Un lucru e cert:nu poti sta pur si simplu sa treaca timpul si sa astepti sa se rezolve de la sine ... vorbiti mult, foarte mult, spuneti-va fiecare ofurile, ajuta-l sa-ti vorbeasca, sa se deschida . Abia dupa ce veti clarifica anumite aspecte veti sti ce e de facut...comunicarea e foarte importanta dar, ai grija, dialogati, nu monologati si foarte important, incearca sa-i oferi un soi de "confort" care sa-i permita sa vorbeasca despre ce-l framanta...arata-i-te prietena!
Sa dea Domnul sa va fie bine!
pitik_mare
Postat pe 21 August 2008 15:42
Incearca sa porti o discutie serioasa cu el....sa ii atingi punctele sensibile...sa vezi de fapt cum reactioneaza la ceea ce ii spui. In fiecare relatie sunt perioade din astea...
G_Diana
Postat pe 21 August 2008 15:59
discuta cu el, provoaca-l, nici el nu cred ca e de lemn...
G_Diana
Postat pe 21 August 2008 16:01
parerea mea sa te concentrezi pe copii, asta sa fie motivul nr1 pentru care traiesti... cat despre barbati...daca nu merita...nu te mai stresa inutil! pastreaza ti fortele pt copii tai ca au nevoie de tine!
morticia_adams
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:02
De la: kascada, la data 2008-07-04 17:25:01Buna ,ma intreb in fiecare zi,oare vrea sa ne despartim de aia are acel comportament,e rece cu mine,cand il sarut nu simt simt ca e un zid intre noi,simt ca e cineva intre noi.De unde pot sa-mi dau seama daca ma mai iubeste ? mai mult ne certam de cat sa stam de vb ca oamenii sa ne rezolvam problemele,nu stiu ,nu mai inteleg nimic din comportamentulu lui,


te iubeste sigur daca e rece cu tine, va certati etc/
sandra33
Postat pe 10 Noiembrie 2008 00:00
Buna fetele:) mhm si eu care credeam ca varsta maturizeaza la anii lui sa nu fie mai deschis? nu vede ca suferi?Pacat...sa ranesti un suflet pt ca o data o sa platesti pt asta :*esti o fata sensibila imi place felul tau ..sinceritatea dar nu stie ce pierde ..mor de curiozitate de ce barbatii doar la inceput de rel sunt curiosi sa ne descopere?si atata!
Si eu am suferit mult si sufar din pacate nu am deschis ochii cand trebuia si norocul a trecut pe langa mine ...a batut iar cu aceiasi pers insa too late 4 me el a decis"sa-si faca ordine in viata"si de aprox o luna nu mai stiu nimic de el ..cred ca am devenit cea mai indiferenta pers la lumea aasta mi-e greu dar tre sa merg mai departe..mi se frange inima cand ma gandesc ca am avut ocazia sa ii dem cum sunt ..destinul:( asa ca sfatul meu e sa vb cu el nu l lasa sa treaca asa timpul profita de tot
:*take care
Un_chip_de_inger
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:09
vrei sa stii de ce sunt barbatii interesati de femei doar la inceputul unei relatii?dupa care devin indiferenti si reci?pentru ca te-a descoperit,te cunoaste,stie cum esti si nu mai prezinti interes.De aceea,femeile ar trebui sa fie tot timpul misterioase,sa pastreze o doza de mister in ceea ce le priveste...asta e parerea mea.

nu cred k dak e rece si indiferent e fff probabil sa te iubeasca...poate s-a plictisit si ar dori altceva...oricum cred ca ceea ce simte ptr tine se stinge incet-incet...
deiutza_20
Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:15
De la: deiutza_20, la data 2008-11-29 14:15:50vrei sa stii de ce sunt barbatii interesati de femei doar la inceputul unei relatii?dupa care devin indiferenti si reci?pentru ca te-a descoperit,te cunoaste,stie cum esti si nu mai prezinti interes.De aceea,femeile ar trebui sa fie tot timpul misterioase,sa pastreze o doza de mister in ceea ce le priveste...asta e parerea mea.

nu cred k dak e rece si indiferent e fff probabil sa te iubeasca...poate s-a plictisit si ar dori altceva...oricum cred ca ceea ce simte ptr tine se stinge incet-incet...


daca devin indiferenti si reci (fara ca tu sa te schimbi fata de el si fara sa ii gresesti) dupa ce au fost doar lapte si miere inseamna ca n-a fost nimic adevarat intre voi..si doar ceva trecator...move on...balta are destul peste cum se zice.
DeeaCatalina
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:37
e simplu.nu te mai iubeste si va veti desparti curand.asa ca obisnuieste te cu ideea de pe acum.astea sunt semnele despartirii.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort...? 4 De la: sweety13 19 August 2010 16:07
stiu ca ma iubeste... dar nu mai vrea sa fim impreuna:( 22 De la: mayta 2 Martie 2012 23:21
o poveste de viata..... 20 De la: anca_bm 11 Septembrie 2014 18:27
hello! 6 De la: Boca 26 Ianuarie 2010 11:23
Prietena si fostul meu, eu si...un copli!!! 16 De la: marinelastanescum 1 Noiembrie 2009 10:34