Setari Cookie-uri

el pleaca si zice ca pt binele meu...

am cautat un forum unde sa pot discuta cu altii despre problema mea.poate pt voi e ceva banal dar pt mine care am doar 21 de ani e ceva ce nu reusesc sa inteleg.sunt o persoana care dupa unele esecuri in dragoste,nu prea ma ami arunc cu capul inainte.in urma cu o luna am incheiat o relatie de 5 luni si m-am intors in orasul natal fiind in vacanta.aici am cunoscut un baiat care parea sa fie exact ce imi dorea si sa imi ofere ceea nu imi lipsea:atentie.ma suna mereu,ma lua cu el in orash,imi facuse cunostinta cu prietenii lui,parea sa fim pe aceeasi lungime de unda.in urma cu 2 sapt am decis sa intram intr-o relatie..el lucra zilnic pana la 4,apoi mergea la garaj unde isi facea masina,iar seraa pe la 11-12 ieseam in orash.dupa cateva zile a inceput sa fie tot mai obosit,nervos ca nu avansa la masina,nervos de la servici.eu,imi doream sa imi dea din timpul lui,dar nu ii faceam mari reprosuri.insa nu avem incredere in el,pt ca staim ca o tipa il tot cauta.mi-a spus ca e o tipa care il place si cu care se intelege bine,dar numai atat.cum mai fusesem inselata in trecut,nu aveam amre incredere.dupa 3 zile in acre nu ne-am vazut mi-a spus ca cel ami bine e sa luam o pauza pana isi ami revine,pana face masina pt ca are multe pe cap si nu are timp pt mine,iar eu merit pe cineva care sa fie cu mine mereu,ca el nu vrea sa aibe o relatie cu mine,dar sa nu ne vedem.nu am fost de acor si am incercat sa-l conving dar nu am reusit.mi-a spus ca e spre binele meu,ca nu am avea nici un viitor,ca eu in toamna plec la facultate,acum nu putem fi aman2 din cauza lui.i-am spus ca daca alege asta desi eu nu sunt de acord numai vreau nici acar amici sa ramanem,dar nu a vrut asa.m-a durut gestul lui,pt ca inca o data am fost dezamagita.in plus azi m-a cautat o tipa care mi-a spus ca ea a stat cu el in tot timpul asta.era tipa care el imi spusese de ea si ma avertizase sa nu vb cu ea ca spuen minciuni.nu am crezut nimic pana cand ea m-a intrebat unde am fost eu sambata ,ca ea a fost cu el.mereu ieseama man2 mai putin sambata.el neaga ce spune ea,zice ca e mai bine cum a ales el,dar ca nu vreau ca eu sa sufar,ma suna,imi trimite mesaje ,spune ca merit ceva mult mai bun ca el,ca sunt deosebita,dar cu toate astea nu vrea sa fim impreuna.ce se intampla defapt si cum ar trebui sa ma port eu?va rog sa-mi dati ceva sfaturi,pt ca am nevoie ca sa pot trece peste ce am patit .
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 21:38
L-ai cunoscut acum o luna,dupa 2 saptamani ati hotarat sa aveti o relatie .....asta inseamna ca relatia a durat 2 saptamani.De ce te mai agiti pentru el?
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 21:43
poveste lacrimogena ......da , acu sa nu zici ca te-ai indragostit de el in cateva zile ?????? hai ,la varsta ta ar trebui sa fi un picut mai matura!!!
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 21:44
eu l-am cunoscut dupa ce am terminat o realtie care nu merses cum trebuia,si m-am atasat de el.nu e vb de dragoste doar sentimentul ala ca nu intelegi ce s-a intamplat.daca ar fi zic ca nu merge,ca nu ne potrivim sau altceva,cred ca era mai bine.dar ma ia cu chestii ca pt binele meu.daca nu ma vrea atunci de ce mai vrea sa vb cu mine,de ce incearca sa se scuze atat si sa nu fiu eu suparata?comportamentul lui nu il inteleg.in cateva zile imi va trece,dar el ma tot cauta.nu sa fie cu mine,dar sa fim prieteni.deci....
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 21:56
Barbatii cand vor sa-ti dea papuceii au doua variante:
1.iti spun adevarul si cam doare (esti urata,grasa,plictisitoare,pampaloaica etc)
2.iti ascund adevaratul motiv ca sa nu te raneasca (meriti ceva mai bun,nu cred ca sunt pregatit pentru o relatie acum etc)
Ideea e aceeasi in ambele cazuri,depinde daca tu o procesezi sau nu!
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:01
De la: kudika3011, la data 2010-08-06 21:56:24eu l-am cunoscut dupa ce am terminat o realtie care nu merses cum trebuia,si m-am atasat de el.nu e vb de dragoste doar sentimentul ala ca nu intelegi ce s-a intamplat.daca ar fi zic ca nu merge,ca nu ne potrivim sau altceva,cred ca era mai bine.dar ma ia cu chestii ca pt binele meu.daca nu ma vrea atunci de ce mai vrea sa vb cu mine,de ce incearca sa se scuze atat si sa nu fiu eu suparata?comportamentul lui nu il inteleg.in cateva zile imi va trece,dar el ma tot cauta.nu sa fie cu mine,dar sa fim prieteni.deci....


pai na, baiatul se simte oarecum vinovat....si daca ati fost prieteni doar, ...ce e rau sa ramaneti incontinuare prieteni ???totul depinde de tine!!!
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:01
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 22:01:45Barbatii cand vor sa-ti dea papuceii au doua variante:
1.iti spun adevarul si cam doare (esti urata,grasa,plictisitoare,pampaloaica etc)
2.iti ascund adevaratul motiv ca sa nu te raneasca (meriti ceva mai bun,nu cred ca sunt pregatit pentru o relatie acum etc)
Ideea e aceeasi in ambele cazuri,depinde daca tu o procesezi sau nu!


Barbie ... ce repede fugi!!! tineretea asta....


SUBSCRIU!!!
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:03
Pe bune Ano,care dracu lasa ce e bun pentru el ca sa ia altul?
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:07
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 22:07:57 Pe bune Ano,care dracu lasa ce e bun pentru el ca sa ia altul?




ai dreptate.......dar facand analiza pe text ...reiese ca nu erau iubiti!!!!!!! alta ciorba in alta oala!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:09
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 21:43:49L-ai cunoscut acum o luna,dupa 2 saptamani ati hotarat sa aveti o relatie .....asta inseamna ca relatia a durat 2 saptamani.De ce te mai agiti pentru el?

vai multumesc muuuult ca mi-ai facut un rezumat
clau19
Postat pe 6 August 2010 22:11
De la: anastasia_m, la data 2010-08-06 22:09:57
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 22:07:57 Pe bune Ano,care dracu lasa ce e bun pentru el ca sa ia altul?




ai dreptate.......dar facand analiza pe text ...reiese ca nu erau iubiti!!!!!!! alta ciorba in alta oala!!!!!!


A fost doar o frectie scurta la piciorul lui prigoana ala de lemn!
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:12
De la: clau19, la data 2010-08-06 22:11:57
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 21:43:49L-ai cunoscut acum o luna,dupa 2 saptamani ati hotarat sa aveti o relatie .....asta inseamna ca relatia a durat 2 saptamani.De ce te mai agiti pentru el?

vai multumesc muuuult ca mi-ai facut un rezumat


Daca nu eu atunci cine?
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:12
De la: clau19, la data 2010-08-06 22:11:57
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 21:43:49L-ai cunoscut acum o luna,dupa 2 saptamani ati hotarat sa aveti o relatie .....asta inseamna ca relatia a durat 2 saptamani.De ce te mai agiti pentru el?

vai multumesc muuuult ca mi-ai facut un rezumat


da si tu o rezolutie!!!! ca suntem in polemici
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:13
amandoua aveti dreptate.cred ca nu a vrut sa ma raneasca ,desi eu preferam sa stiu adevaratul motiv.eu i-am spus de la inceput ca nu vreau sa ne grabim,ca eu am mai avut o deceptie,dar el spunea ca acum nu va fi asa,ca el nu va face nimic care sa ma raneasca.eu nu vad motivul pt care sa mai ramanem prieteni,atat timp cat el nu e sincer cu mine.in plus mai e si povestea cu fata aia.si nu mi-ar pica deloc bine sa aflu ca ea avea dreptate si ca el knd nu era cu mine,era cu ea.cu doua cred si eu ca ii era greu sa faca fatza.ce rost ar mai avea o prietenie cu el?acum nu ar face altceva decat sa nu reusesc sa uit de el.
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 22:15
De la: kudika3011, la data 2010-08-06 22:15:44amandoua aveti dreptate.cred ca nu a vrut sa ma raneasca ,desi eu preferam sa stiu adevaratul motiv.eu i-am spus de la inceput ca nu vreau sa ne grabim,ca eu am mai avut o deceptie,dar el spunea ca acum nu va fi asa,ca el nu va face nimic care sa ma raneasca.eu nu vad motivul pt care sa mai ramanem prieteni,atat timp cat el nu e sincer cu mine.in plus mai e si povestea cu fata aia.si nu mi-ar pica deloc bine sa aflu ca ea avea dreptate si ca el knd nu era cu mine,era cu ea.cu doua cred si eu ca ii era greu sa faca fatza.ce rost ar mai avea o prietenie cu el?acum nu ar face altceva decat sa nu reusesc sa uit de el.



bravo fata!!!!!NEXT!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:17
De ce sa nu mai fiti prieteni? Pe bune de inteleg de ce lumea e asa salbatica si dusmanoasa si nu poate sa treaca peste!
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:19
ai facut analiza gresita pe text.eu eram impreuna cu baiatul asta de 2 saptamani.nu stiu cat de adevarat e de tipa cealalat.el zice una ,ea altceva.in general nu renunti la ceva care e bun pt tine,doar ca esti bun la suflet si te gandesti ca nu esti bun pt celalalt.
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 22:19
De la: kudika3011, la data 2010-08-06 22:19:59ai facut analiza gresita pe text.eu eram impreuna cu baiatul asta de 2 saptamani.nu stiu cat de adevarat e de tipa cealalat.el zice una ,ea altceva.in general nu renunti la ceva care e bun pt tine,doar ca esti bun la suflet si te gandesti ca nu esti bun pt celalalt.


Asta am spus si eu,ca ai fost cu el 2 saptamani!Unde e greseala?
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:21
pt ca nu merita sa mai fim prieteni.de ce sa fiu prietena cu cineva care ma raneste si ma minte?daca o sa fu sigura ca a fost sincer atunci da,asa nu e nici o sansa.mai ales ca el vrea sa ii ramana o portita catre mine.de fapt eu cred ca m-am exprimat gresit.el nu a vrut sa ne despartim ci doar sa luam o pauza pana programul lui nu va mai fi asa incarcat si va avea timp pt o relatie.
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 22:22
si eu care ziceam ca am inteles

anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:24
De la: anastasia_m, la data 2010-08-06 22:09:57
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 22:07:57 Pe bune Ano,care dracu lasa ce e bun pentru el ca sa ia altul?




ai dreptate.......dar facand analiza pe text ...reiese ca nu erau iubiti!!!!!!! alta ciorba in alta oala!!!!!!



nu stiu de ce spui ca reiese ca nu eram iubiti.dar ce eram?sau la ce te referi?
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 22:25
De la: kudika3011, la data 2010-08-06 22:22:34pt ca nu merita sa mai fim prieteni.de ce sa fiu prietena cu cineva care ma raneste si ma minte?daca o sa fu sigura ca a fost sincer atunci da,asa nu e nici o sansa.mai ales ca el vrea sa ii ramana o portita catre mine.de fapt eu cred ca m-am exprimat gresit.el nu a vrut sa ne despartim ci doar sa luam o pauza pana programul lui nu va mai fi asa incarcat si va avea timp pt o relatie.


hai ca deja e prea alambicat....ba te-ai indragostit ..ba nu...ba ti-a zis ca meriti mai mult ..acu ca a zis ca ia pauza.....

io zic ca esti bulversata rau
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:26
Mai ai de invatat de la viata! Poate tu ti-ai facut prea multe iluzii si te-ai ranit singura,ca te-a mintit cu pauza ar trebui sa zici mersi ca nu ti-a zis cine stie ce....Si pe mine m-a ranit un fost iubit si acum suntem cei mai buni prieteni.Nu eram pe aceeasi lungime de unda ca si cuplu dar ca prieteni e super ok.Am pierdut un iubit dar am castigat un prieten!
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:28
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 22:01:45Barbatii cand vor sa-ti dea papuceii au doua variante:
1.iti spun adevarul si cam doare (esti urata,grasa,plictisitoare,pampaloaica etc)
2.iti ascund adevaratul motiv ca sa nu te raneasca (meriti ceva mai bun,nu cred ca sunt pregatit pentru o relatie acum etc)
Ideea e aceeasi in ambele cazuri,depinde daca tu o procesezi sau nu!

upsssss
eu zic ca esti cam dura
nu trebuie s te comporti asa pt k,poate,ai trecut si u vreodata prin asta

parerea mea este ca acest baiat era cu fata asta...a vazut k esti o fata calumea si a zis sa nu isi bata joc de tine
anca4ever
Postat pe 6 August 2010 22:31
De la: anca4ever, la data 2010-08-06 22:31:08
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 22:01:45Barbatii cand vor sa-ti dea papuceii au doua variante:
1.iti spun adevarul si cam doare (esti urata,grasa,plictisitoare,pampaloaica etc)
2.iti ascund adevaratul motiv ca sa nu te raneasca (meriti ceva mai bun,nu cred ca sunt pregatit pentru o relatie acum etc)
Ideea e aceeasi in ambele cazuri,depinde daca tu o procesezi sau nu!

upsssss
eu zic ca esti cam dura
nu trebuie s te comporti asa pt k,poate,ai trecut si u vreodata prin asta

parerea mea este ca acest baiat era cu fata asta...a vazut k esti o fata calumea si a zis sa nu isi bata joc de tine


tot ce se poate .......dar aici vorbim discutii ca nu stim care sunt adevaratele date ale problemei
anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 22:35
De la: kudika3011, la data 2010-08-06 22:15:44amandoua aveti dreptate.cred ca nu a vrut sa ma raneasca ,desi eu preferam sa stiu adevaratul motiv.eu i-am spus de la inceput ca nu vreau sa ne grabim,ca eu am mai avut o deceptie,dar el spunea ca acum nu va fi asa,ca el nu va face nimic care sa ma raneasca.eu nu vad motivul pt care sa mai ramanem prieteni,atat timp cat el nu e sincer cu mine.in plus mai e si povestea cu fata aia.si nu mi-ar pica deloc bine sa aflu ca ea avea dreptate si ca el knd nu era cu mine,era cu ea.cu doua cred si eu ca ii era greu sa faca fatza.ce rost ar mai avea o prietenie cu el?acum nu ar face altceva decat sa nu reusesc sa uit de el.


nici eu nu vad rolul unei relatii de prietenie....adica....nu pot s vb porcos....dupa ce te minte...hai k te mai tin aproape,k poate ma simt singur si n-am ce.....ha?nu poti sa ii dai omului in cap si dupa sa pleci la bere
anca4ever
Postat pe 6 August 2010 22:36
Anca4ever,acum pe bune crezi ca ar fi fost mai bine pentru ea daca-i spunea verde in fata sa vrea sa fie cu tipa cealalta?Macar a mintit-o frumos!
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 22:38
ms,Anca pt parere.sunt putin bluversata ,dar nu atat incat sa nu stiu ce spun.el a vrut o pauza pana termina masina si isi mai rezolva din probleme.eu nu am fost de acor cu pauza si i-am spus ca daca el vrea pauza mai bine o terminam de tot si asa s-a ajuns la faptul ca ne despartim.asa cum spune si Anca,pt ce sa fiu prietena cu el,cand el oricum e prea ocupat ca sa iasa si nu are timp liber.sa ma sune cand e singur,sau sub pretextul ca suntem prieteni poate se gandeste vreoada sa ne intalnim si sa ma ia iar ca sa fie ceva intre noi.eu nu m-am bagat intre el si tipa aia.stiam ca sunt amici,ca ea inca il place,ca au ramas prieteni.am zis sa am incredere in persoana cu care incep o relatie.ea m-a cautat pe mine azi pt ca s-a despartit si de ea si a crezut ca e vina mea.noi am aflat una de alta dupa comentariile care i le lasam lui pe facebook.cum sa mai fiu prietena cu el,cand banuiesc ca m-a mintit?nu imi place sa fiu mintita frumos,iar el stia asta.daca spunea ca a vazut ca nu ne potrivim,era mai ok,decat textul ca o face pt binele meu.asa nu ma face sa ma simt mai bine.se poate sa fi vazut ca sunt o fata ok si sa nu vrea sa-si bata joc.
kudika3011
Postat pe 6 August 2010 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mare dilema 10 De la: IMF 15 Mai 2009 13:06
Cum isi poate salva un barbat o casnicie,dupa o relatie extraconjugala descoperita.... 17 De la: criss003 22 Mai 2009 18:45
avem vre`o sansa? 22 De la: kudika046467 27 Octombrie 2009 15:08
casatorita cu strain 1 De la: coatina 18 Iulie 2012 16:55
Nu stiu cum sa incep o conversatie ca sa ma pot da la un baiat.. 52 De la: geo_x 7 Septembrie 2009 21:13