Setari Cookie-uri

voi cum ati proceda in locul meu?

Buna,
As dori sa stiu cum ati proceda voi daca ati fi in locul meu. De cateva luni ma tot intalnesc in drumul meu spre job cu un tip. Nu ne-am vorbit niciodata si totusi ne cautam din priviri in fiecare dimineata. Pana cum nu s-a intamplat nimic ci doar schimburi de priviri si zambete. E clar ca si el ma place. Dar niciunul dintre noi nu are curajul sa faca primul pas. Simt ca daca mai las mult sa treaca timpul o sa incep sa obosesc. Si nu vreau asta pentru ca imi place foarte mult. As vrea ca de data asta sa nu fac eu totusi primul pas, dar ma gandesc ca pe de alta parte viata este scurta si ca decat sa raman cu regretul ca nu am facut nimic pentru ceva ce mi-a placut, mai bine imi calc pe inima si intru in vorba cu necunoscutul. Stiu, daca e singur cand il vad eu, nu inseamna ca e singur si in viata privata. Deci, ce e de facut? A mai trecut cineva prin asa o situatie? Voi cum ati proceda(t)?
kudikaoptimista
Postat pe 17 Iunie 2009 16:42
De la: kudikaoptimista, la data 2009-06-17 16:42:01Buna,
As dori sa stiu cum ati proceda voi daca ati fi in locul meu. De cateva luni ma tot intalnesc in drumul meu spre job cu un tip. Nu ne-am vorbit niciodata si totusi ne cautam din priviri in fiecare dimineata. Pana cum nu s-a intamplat nimic ci doar schimburi de priviri si zambete. E clar ca si el ma place. Dar niciunul dintre noi nu are curajul sa faca primul pas. Simt ca daca mai las mult sa treaca timpul o sa incep sa obosesc. Si nu vreau asta pentru ca imi place foarte mult. As vrea ca de data asta sa nu fac eu totusi primul pas, dar ma gandesc ca pe de alta parte viata este scurta si ca decat sa raman cu regretul ca nu am facut nimic pentru ceva ce mi-a placut, mai bine imi calc pe inima si intru in vorba cu necunoscutul. Stiu, daca e singur cand il vad eu, nu inseamna ca e singur si in viata privata. Deci, ce e de facut? A mai trecut cineva prin asa o situatie? Voi cum ati proceda(t)?


dar poate e mut saracu,sau esti u prea urata,dute u si intreabal care e viata lui,ca mai tarziu o sa'ti para rau ca nu ai facut nimic cu el
ok
incearca sa intri in vb cu el si vezi ce are de spus,daca e ok,mergeti mai departe daca nu,ramai la zanbete si priviri,simplu
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 16:47
poti sa il bagi tu inseamna de la niste simple vorbe se poate ajunge si la o relatie dar si la o prietenie adevarata intre un barbat si o femeie
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 16:53
mai io una sigur n-as indrazni sa ma bag in vorba cu el dar ai dreptate , cateodata poti sa pierzi daca nu iti iei inima in dinti si nu faci primul pas , poate e timid baiatu daca esti curajoasa si te tine sa te bagi in seama fa-o , nu ai nik de pierdut pana la urma
Peony
Postat pe 18 Iunie 2009 21:21
baga-te-n seama cu el, ce ai de pierdut? daca e luat, asta e, macar nu traiesti cu regretul ca nu ai facut nimic.
kitty_krieger
Postat pe 19 Iunie 2009 01:02
Baga'te in seama! Opreste'l din drum si intreabal ceva...orice! Eu asa mi'am cunoscut jumatatea,desi el a oprit. Eu asteptam zilnic un autobuz in statie iar el trecea pe acolo...pana intr'o zi cand a avut curajul sa opreasca! Si marturisesc ca el e iubirea vietii mele! Asuma'ti riscul draga mea si poate aveti sanse sa fiti impreuna!
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 18:19
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 18:19:05Baga'te in seama! Opreste'l din drum si intreabal ceva...orice! Eu asa mi'am cunoscut jumatatea,desi el a oprit. Eu asteptam zilnic un autobuz in statie iar el trecea pe acolo...pana intr'o zi cand a avut curajul sa opreasca! Si marturisesc ca el e iubirea vietii mele! Asuma'ti riscul draga mea si poate aveti sanse sa fiti impreuna!


da parca situatia materiala era la fel de buna ca a lui?
cand minti minte frumos
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 18:22
Si mie mi s-a intamplat asta in facultate. Ne vedeam in fiecare dimineata pe drum spre scoala, in pauze ne cautam cu privirea, la cursurile comune ne zambeam si ne puneam cat mai aproape.
A durat un semestru tatonarea. Intr-o dimineata, fara sa planuiesc ceva, sau sa ma gandesc prea mult inainte de a scoate pe gura cuvintele...l-am intrebat direct?: "Stai in Marasti? te-am tot vazut..."
Si de acolo a decurs o conversatie de 15 minute pana am ajuns la facultate. In pauze, impresii despre cursuri, bla bla! am devenit prieteni foarte buni, dar poate ar fi iesit ceva daca eram libera!
Asa ca...baga-te in seama!! Daca-ti place de el o sa-ti para rau ca nu ai facut nimik. In cel mai rau caz castigi doar un amic!
andra_ale
Postat pe 23 Iunie 2009 14:52
daca el nu face pasul...incearcA TU
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 15:04
Multumesc andra_ale pentru sfat si voua tuturor celor care ati raspuns "apelului" meu.
kudikaoptimista
Postat pe 23 Iunie 2009 16:19
bafta ..la noua cucerire....fi tu mai tupeista..vezi daca vrea
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 16:21
De la: kudikaoptimista, la data 2009-06-23 16:19:16Multumesc andra_ale pentru sfat si voua tuturor celor care ati raspuns "apelului" meu.


Sa ne tii la curent cu ce se intampla!
andra_ale
Postat pe 24 Iunie 2009 08:12
CUM MERGE TREABA CU NOUA CUCERIRE?....A IESIT CEVA SAU NU?
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 12:22
Am patit-o si eu cu un tip acum ceva timp...il vedeam in fiecare zi intr-un anume magazin..pana mi-am facut curaj sa-i vorbesc s-a inchis magazinul nu glumesc de atunci nu l-am mai vazut....vezi si u cum merge sper totusi sa fie un baiat de treaba sa nu dai de vreun obsedat
Lady_Gaga9
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Contact pentru orice problema 35 De la: geo_x 20 Iulie 2009 22:44
allah zeul lunii 2 De la: kudika_982635 22 Iunie 2015 20:51
ce se intampla cand te simti atrasa si de altcineva in afara de prietenul tau? 23 De la: denis_3d25 28 August 2009 18:10
Din ce motive femeile inseala barbatii? [topic cu video] 22 De la: battleofwits 11 Ianuarie 2011 16:36
help me 5 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 08:37