Setari Cookie-uri

timiditatea

buna la toata lumea as dori sa stiu si eu ce pot face ca sa mi infrang timiditatea sunt o pers destul de capabila dar in momentul in care am de dat un interviu sau trebuie sa vb cu cineva important sau/..... trec printr un moment de block out mi se incetoseaza mintea si nu imi dau seama de ce eu pun pe seama timiditatii dar sper sa nu fie vreo boala alta decat aceasta nu stiu ce sa fac si cum ca sa reusesc
sa trec cu bine in anumite situatii uneori ma simt chiar ca nu as fii prezenta in acea discutie din cauza golului as dri sa stiu daca puteti sa ma ajutati macar cu un sfat va multumesc
pisicutza69
Postat pe 8 August 2010 16:03
incearca sa te gandesti ca toata lumea e altfel...gandeste-te la ceva relaxant..si vei fi ok..
si fii mai relaxata
dragon_fly88
Postat pe 8 August 2010 16:10
buna.
si eu am avut si am aceasta problema,doar ca o data cu inaintarea in varsta simt ca usor usor capat curaj.

a,si incearca sa socializezi foarte mult,ia contact cu cat mai multe persoane noi si incearca sa te relaxezi pe cat posibil si mai cauta pe net despre timidatate,eventual niste sfaturi...daca incerci sa tii cont de ele,eu chiar cred ca ajuta
ameelia
Postat pe 12 August 2010 16:32
Buna! De multe ori ma loveste si pe mine problema asta. Mai ales pentru ca imi doresc foarte tare jobul respectiv. Ca sa ma relaxez, pun in balanta totusi si dezavantajele jobului respectiv, nu numai avantajele, ca sa ma pot convinge ca si daca-l am si daca nu-l am, tot eu am de castigat. Iar apoi sunt eliberata de emotii si pot afisa o atitudine increzatoare. Incearca si tu.
Achillesluv
Postat pe 11 Mai 2011 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Demisia 38 De la: _Cryssa_ 15 Februarie 2011 15:28
Plotter ieftin pentru rola si rigid 2 De la: minooo 14 Februarie 2012 17:27
bacul nu ma lasa sa dorm.am nervii la pamant!help 5 De la: AnnaMarie23 8 Octombrie 2009 23:59
am nevoie de ajutor 11 De la: kafka 28 Martie 2009 09:31
Bãrbaþi, nu uitaþi bunele maniere! 11 De la: aish 26 Mai 2009 20:10