Setari Cookie-uri

E bine sa ramai prietena cu fostul iubit?

pai nu am mai facut nimic de 2 ani de cand am terminat-o:))) o las asa amicitie la distanta mai rarutz ca-i mai dragutz
Lady_Gaga9
Postat pe 3 Septembrie 2010 17:33
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-09-03 17:33:23pai nu am mai facut nimic de 2 ani de cand am terminat-o:))) o las asa amicitie la distanta mai rarutz ca-i mai dragutz
si in ce consta amicitia voastra..?el nici nu pune mana deloc pe tine si tu inca il mai suporti...de ce nu-l lasi ..cauta-ti unul care sa te iubeasca si sa te doreasca nu sta cu unul rece si distant ca e pacat de timpul pierdut
kudika029282
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:07
De la: kudika029282, la data 2010-08-10 20:50:29de multe ori cand un cuplu hotaraste sa se desparta el mai spune"ne despartim dar vreau sa ramanem prieteni"..vi se pare normal..??astept parerile voaste cu interes.


nu !
fata_healthy
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:57
De la: fata_healthy, la data 2010-09-03 23:57:37
De la: kudika029282, la data 2010-08-10 20:50:29de multe ori cand un cuplu hotaraste sa se desparta el mai spune"ne despartim dar vreau sa ramanem prieteni"..vi se pare normal..??astept parerile voaste cu interes.


nu !
de ce...?
kudika029282
Postat pe 4 Septembrie 2010 11:08
depinde de ce vati despartit dc realatia a tinut mai mult si ati facutchiar si sex impreunna eu cred ca nu e bn
kudika187425
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:18
De la: kudika187425, la data 2010-09-04 17:18:38depinde de ce vati despartit dc realatia a tinut mai mult si ati facutchiar si sex impreunna eu cred ca nu e bn
dar are vreo importanta daca afost si sex sau nu conteaza...??
kudika029282
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:20
si in ce consta amicitia voastra..?el nici nu pune mana deloc pe tine si tu inca il mai suporti...de ce nu-l lasi ..cauta-ti unul care sa te iubeasca si sa te doreasca nu sta cu unul rece si distant ca e pacat de timpul pierdut




eu l-am lasat demult, acum ne-am refacut viata separat dar am ramas la fel de buni prieteni,el zice ca are pe cineva, sper sa ii fie bine intradevar,nu este f rece cu mine doar ca in momentul in care chiar si-ar mai dori sau ar simti ceva fata de mine eu nu l-as putea ajuta cu nimic pentru ca nu mai am acel sentiment de atractie...oricum ar fi eu nu am de gand sa-mi pierd timpul gandindu-ma la ce simte el de fapt...fiecare isi vede de viata lui pana la urma
Lady_Gaga9
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:47
depinde de varsta si de mentalitatea fiecaruia. oamenii maturi da, raman, si e si normal, prieteni si dupa ce totul se termina.am precizat "maturi", cei care inca mai sunt copii intind corzile la maxim in relatie pt ca la sfarsit sa ajunga ca la usa cortului.
Shhh
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:38
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-09-06 15:47:05si in ce consta amicitia voastra..?el nici nu pune mana deloc pe tine si tu inca il mai suporti...de ce nu-l lasi ..cauta-ti unul care sa te iubeasca si sa te doreasca nu sta cu unul rece si distant ca e pacat de timpul pierdut




eu l-am lasat demult, acum ne-am refacut viata separat dar am ramas la fel de buni prieteni,el zice ca are pe cineva, sper sa ii fie bine intradevar,nu este f rece cu mine doar ca in momentul in care chiar si-ar mai dori sau ar simti ceva fata de mine eu nu l-as putea ajuta cu nimic pentru ca nu mai am acel sentiment de atractie...oricum ar fi eu nu am de gand sa-mi pierd timpul gandindu-ma la ce simte el de fapt...fiecare isi vede de viata lui pana la urma
sidaca l-ai lasat demultcum poti sa mai fi prietena cu el..nu esti geloasa cand iti spune ca are alta..mai ales ca si tu ai fost iubita lui..nu pot sa inteleg ce fel de prietena esti cu el daca nu mai simti nimic fata de el
kudika029282
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:02
eu si fostul am fost impreuna timp de 6 luni si ne-am despartit de ziua mea.din momentul acela mi-am spus ca vreau sa rup orice legatura cu el, si desi el a incercat sa ma convinga sa ne impacam,eu stiam clar ca nu am ce cauta cu un om ca acela.dupa am incercat faza cu sa ramanem prieteni, dar orgoliul sau a fost atat de mare incat tot ce incerca era sa ma faca geloasa si prostia a fost ca el de fapt nu avea niciodata pe nimeni.ultima data cand am vorbit a fost cam acum 2 3 saptamani, si daca stau sa ma gandesc..imi e atat de bine fara el.deci nu..in opinia mea..iubirea e iubirea si prietenii sunt prieteni..desi sunt de parere ca "fetele si baietii nu prea pot fii prieteni"
kudika104970
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:24
la cap. Eu consider caci trebue sa ramai prietena cu fostul iubit daca actualul stie sau accepta ideia aceasta.Trebuie sa fie doar o prietenie si atat nu mai mult altfel i se ridica
mysulica
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:38
nu este deloc normal ori inpreuna ori nu . Numai daca esti REZERVA lui .si care asta o sal faca sa creada ca tu nu iesti in stare sati gasesti altul sau la tine nu se mai uita nimeni . Asta inseamna ca daca va reimprieteniti o sa faca ce vrea cu tine .....te ia..... te lasa ,.....
MemoMarcela
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:49
De la: mysulica, la data 2010-09-06 19:38:09 la cap. Eu consider caci trebue sa ramai prietena cu fostul iubit daca actualul stie sau accepta ideia aceasta.Trebuie sa fie doar o prietenie si atat nu mai mult altfel i se ridica
dar daca nu exista nici un actual iubit atunci mai poti ramane prietena cu fostul iubit..nu cred ca mai poate fi vorba de o simpla prietenie si atat...
kudika029282
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:52
NU EXISTA PRIETENIE INTRE 2 PERSOANE DE SEX OPUS .. . .PRIETENIA INTRE 2 PERSOANE DE SEX OPUS INSEAMNA IUBIRE , SENTIMENTE , CASATORIE .COPII .O FAMILIE A VOASTRA CU SECRETELE VOASTRE CARE NU TREBUE SA LE STIE NIMENI SI CARE NICI UN TINTAR NU ARE LOC IN FAMILIA VOASTRA .
MemoMarcela
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:58
mie nu prea mi-a iesit faza cu prietenia de dupa.Nu merge,tata!
nicossia
Postat pe 6 Septembrie 2010 20:37
De la: Shhh, la data 2010-09-06 16:38:16depinde de varsta si de mentalitatea fiecaruia. oamenii maturi da, raman, si e si normal, prieteni si dupa ce totul se termina.am precizat "maturi", cei care inca mai sunt copii intind corzile la maxim in relatie pt ca la sfarsit sa ajunga ca la usa cortului.

De ce crezi ca oamenii maturi raman ?
Eu cred ca oamenii maturi isi pot da seama cand o relatie nu merge si nu are nici un sens sa amane inevitabuilul...sa ramanem prieteni ? what for ? mie mi se pare foarte matur sa nu ne scutim de eventuale situatii penibile (nici pe departe nu e vorba de usa cortului) ...cred ca-ti trebuie maturitate sa accepti situatia, sa mergi mai departe si cred ca tine de instinctul de conservare sa tii cat mai departe de tine ceva ce ti-ar putea face rau (sub orice forma)... acum depinde de cat esti de masochist(a). Eu m-am despartit de toti ex ii in situatii cat se poate de civilizate dar nu am mai vorbit si (pe unii) nu i-am mai vazut de atunci...de ce as face-o ? care e beneficiul meu ? daca ne intalnim accidental eventual ne salutam...nici nu-mi doresc mai mult.
ocs
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:06
De la: ocgiogi, la data 2010-09-06 21:06:52
De la: Shhh, la data 2010-09-06 16:38:16depinde de varsta si de mentalitatea fiecaruia. oamenii maturi da, raman, si e si normal, prieteni si dupa ce totul se termina.am precizat "maturi", cei care inca mai sunt copii intind corzile la maxim in relatie pt ca la sfarsit sa ajunga ca la usa cortului.

De ce crezi ca oamenii maturi raman ?
Eu cred ca oamenii maturi isi pot da seama cand o relatie nu merge si nu are nici un sens sa amane inevitabuilul...sa ramanem prieteni ? what for ? mie mi se pare foarte matur sa nu ne scutim de eventuale situatii penibile (nici pe departe nu e vorba de usa cortului) ...cred ca-ti trebuie maturitate sa accepti situatia, sa mergi mai departe si cred ca tine de instinctul de conservare sa tii cat mai departe de tine ceva ce ti-ar putea face rau (sub orice forma)... acum depinde de cat esti de masochist(a). Eu m-am despartit de toti ex ii in situatii cat se poate de civilizate dar nu am mai vorbit si (pe unii) nu i-am mai vazut de atunci...de ce as face-o ? care e beneficiul meu ? daca ne intalnim accidental eventual ne salutam...nici nu-mi doresc mai mult.
deci concluzia este ca nu prea merge prietenia cu un fost iubit...ar fi prea multe reprosuri si resentimente care nu se pot uita si care inevitabil vor aparea odata chiar si ca actuali prieteni
kudika029282
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:11
Desi si eu am ramas prietena cu toti fostii (in limita in care se poate),nu voi putea niciodata sa ii vad strict ca pe niste simplii amici.Pentru ca odata a fost mai mult de atat.Deci NU!
kudika048490
Postat pe 7 Septembrie 2010 04:07
De la: kudika048490, la data 2010-09-07 04:07:11Desi si eu am ramas prietena cu toti fostii (in limita in care se poate),nu voi putea niciodata sa ii vad strict ca pe niste simplii amici.Pentru ca odata a fost mai mult de atat.Deci NU!
asta cred si eu e cam destul de dificil sa mai fi prietena cu el dupa ce odata ati fost mai mult decat atata..ati fost foarte apropiati v-ati vazut in intimitate si chiar v-ati iubit chiar daca nu a fost dragoste reciproca..toate astea nu se uita prea repede
kudika029282
Postat pe 7 Septembrie 2010 09:05
prieteni nu cred,pentru ca uni fost nu poti sa impartasesti secretele tale! daca te intalnesti cu el/ea poti sa discuti, dar daor atat!
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Septembrie 2010 09:44
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-07 09:44:36prieteni nu cred,pentru ca uni fost nu poti sa impartasesti secretele tale! daca te intalnesti cu el/ea poti sa discuti, dar daor atat!
asa este daca i-ai spune unui fost ca ai o alta relatie cu altcineva imediat ai trezi i el sentimente de gelozie care ar sfarsi cudiscutii aprinse deci...e bine sa evitam prietenia cu un fost iubit tocmai pentru a nu ajuge la gelozie
kudika029282
Postat pe 7 Septembrie 2010 10:15

intotdeauna e bine sa lasi loc de buna ziua , daca ajungeti amandoi la concluzia ca nu a mers , de ce nu ? doar candva v-ati iubit , numai ca ne e bine sa intretine-ti in continuare relatii sexuale , altfel prelungiti agonia si va este greu sa va cautati perechea.
banalulanonim
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:17
inseamna ca sunteti limitate rau daca aveti impresia ca e musai sa ramai ca matza cu cainele la finish de relatie.
Shhh
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:26
De la: Shhh, la data 2010-09-07 11:26:42inseamna ca sunteti limitate rau daca aveti impresia ca e musai sa ramai ca matza cu cainele la finish de relatie.


Bineinteles dear, doar este vorba de spalatoare de sexe
kudika311399_silvia
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:29
poate fetele inteleg ca a ramane prieteni dupa inseamna a face si sex, a face si scene de gelozie..
Shhh
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:32
De la: Shhh, la data 2010-09-07 11:32:28poate fetele inteleg ca a ramane prieteni dupa inseamna a face si sex, a face si scene de gelozie..


Brobabil ca da, cam asta se intelege din concluziile trase de ele, sau daca nu-i asta trebuie sa se poarte ca cainele si pisica cum ai spus si tu

Ma intreb. or fi trait in jungla ??!!
kudika311399_silvia
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:35
Ce prieteni ? cum sa mai ramai ? tragi un glont in cap dispar amintirile si ai plecat
idealizezi intr-o lume in care realitatea e cu totul alta :)
peste 90% din despartiri se produc cu faptul ca nu vei mai vorbi cu persoana respectiva decat poate in momentul in care nu mai simti nici un fel de sentiment pentru el , e vorba de ani :)
Daca ma contrazici ..vin la u >:P
kudika225126
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:38
te'ai bagat tu repede
Shhh
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:00
De la: kudika029282, la data 2010-09-06 17:02:30
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-09-06 15:47:05si in ce consta amicitia voastra..?el nici nu pune mana deloc pe tine si tu inca il mai suporti...de ce nu-l lasi ..cauta-ti unul care sa te iubeasca si sa te doreasca nu sta cu unul rece si distant ca e pacat de timpul pierdut




eu l-am lasat demult, acum ne-am refacut viata separat dar am ramas la fel de buni prieteni,el zice ca are pe cineva, sper sa ii fie bine intradevar,nu este f rece cu mine doar ca in momentul in care chiar si-ar mai dori sau ar simti ceva fata de mine eu nu l-as putea ajuta cu nimic pentru ca nu mai am acel sentiment de atractie...oricum ar fi eu nu am de gand sa-mi pierd timpul gandindu-ma la ce simte el de fapt...fiecare isi vede de viata lui pana la urma
sidaca l-ai lasat demultcum poti sa mai fi prietena cu el..nu esti geloasa cand iti spune ca are alta..mai ales ca si tu ai fost iubita lui..nu pot sa inteleg ce fel de prietena esti cu el daca nu mai simti nimic fata de el



chiar nu-mi pasa ce face ,cu cine umbla,eu il pastrez asa cum e,un fost prieten si cateodata pshiholog, el e cel gelos cand nu trebuie
Lady_Gaga9
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:55
scuze , era psiholog mai sus
Lady_Gaga9
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex 126 De la: PICCKARD 11 Ianuarie 2012 07:02
sex anal 21 De la: otylya27 17 Noiembrie 2009 11:24
a little help please... 5 De la: hayati 4 Martie 2010 14:06
Virgin ... 65 De la: pamela_1 12 Iunie 2009 14:45
Cum fac dragoste un baiat bine dotat cu o fata mignona care are vaginul mic...? 49 De la: Baiat_virgin 13 Mai 2012 06:44