Setari Cookie-uri

Sampon-balsam ptr. par uscat

Buna fetelor,

Am parul uscat, aspru, firul subtire, ondulat-dezordonat...toate defectele ca parul sa stea ca naiba. Timp de un an nu am bagat placa in el, crezand ca poate se mai regenereaza, insa nimic. Acum am inceput insa sa iau pastile ptr. par-unghii si piele sanatoasa, intentionez sa incep folosirea uleiului de ricin ca masca cu galbenus de ou...sper sa ajute la ceva. V-as intreba pe voi insa, cu ce sampon (balsam si masca) va tratati voi, in cazul in care parul e la fel de neastamparat? Sa fie din comert, cu criza asta nu mai am incredere sa mai iau de farmacie, le-am incercat deja...si bani pierduti! Va rog, un sfat bun!
sonador_healthy
Postat pe 11 August 2010 21:48
La uleiul de ricin adauga si vitamina A uleioasa.Ca sampon eu folosesc Alpecin cu cafeina si e foarte ok.
Barbie30
Postat pe 11 August 2010 21:50
impachetari cu ulei de masline o data pe saptamana.iti dai cu ulei din abundenta,il tii acoperit o ora si apoi procedezi cu spalatul.si la sfrsit dupa ce il stergi da-i cu putin ulei de in si nu il usca cu pheonul.
mitza81
Postat pe 12 August 2010 10:00
poti sa incerci masca oleo curl sau oleo curl slin de la kerastase.se gaseste in saloanele care lucreaza cu l oreal si costa cam 140 ron dar sunt f f bune.de observa diferenta de la primul spalat
raluca_0102
Postat pe 12 August 2010 21:27
Ma numesc Maria .Pentru tine si pentru tote fetele din rominia :Infuzie de SALVIE si ceaiuri de SALVIE baute zilnic cite un pahar si sa va clatiti pe par dupa fiecare spalare . SI am o vitamina Americana costa cam 15 Euro de la compania ( Futurebiotics YOUR HAIR Thicker,Fuller Hair ) puteti sti unde se gaseste si prin Net www.futurebiotics.com .Dupa ce luati tratamentu care este de 4-5 cutii sami doriti sanatate cu toata sinceritatea Dv.Eu nu vind si nici nu fac reclama Am incercato pe pelea mea . Aveti grija sa nu luati inlocuitori.Nu orce vitamina este vitamina .( etiketa este de culoare mov cu partile albe . compania are si ex.pentru par + unghii ,si par + unghii + pele .cine vrea sa aiba rezultat 100% sa ea pentru par separat . *Salvia este foarte buna si ptr. durerile de stomac* nicidata nam crezut ca se mai prodace in lume ceva Perfect . salutari .
MemoMarcela
Postat pe 4 Septembrie 2010 01:11
uleiul de masline este bun si nebun( ARDE pentru ca este f. tare )nul pune mai mult de 2 ori pe saptamina de fiecare data cite 10-15 min maximu
MemoMarcela
Postat pe 4 Septembrie 2010 01:16
Si pe mine ma punea tanti mea "cuafeza"sa imi iau de la dansa o crema pentru parul meu uscat la naiba...de vre-o 200 RON..si am mers in comert si mi-am luat Syoss sampon pentru hidratare intensiva si o masca tot de la Syoss 2-minutes Intensive Mask...si imi fac odata pe saptamana masca cu 2 oua,10 linguri ulei masline si o sticltua ulei de ricin...amestecate pana devine o maioneza..ca altfel o sa cam ai probleme la spalat inveleste-ti parul intr-un prosop pentru a evita eventualele incidente si pt o mai buna actionare(atentie!!!nu folosi folia metalica/staniol) nu lasa mai mult de 20 minute sa actioneze.
Bafta!!!!
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:33
ai incercat samponul dermatocosmetic pt par uscat de la Home Institut? face cu adevarat minuni si, in combinatie cu masca pt par, sigur vei scapa de problema. pe mine una m-a ajutat foarte mult samponul cu urzica impotriva matretii
serendipity1285
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:12
Garnier Fructis de la Loreal .si nu skimba samponu ptr ca este asa cum tieai skimba ceva in veata . corpul are o obicnuinta al lui , ex. poti sa mergi in miini NU pentru ca teai obisnuit sa mergi in picioare si muski asa sau format ......nui perfect dar e printre cele mi bune .si incearca sa te clatesti cu otetde mere natural indoit cu apa o data pe saptamina .
MemoMarcela
Postat pe 9 Septembrie 2010 18:12
incearca gama elseve mie mi se pare cea mai buna
si eu aveam parul la fel ca tine cretz doar ca era un cretz dezordonat si se despica la varfuri si etc
si 1 data la 3 luni minim 6 luni maxim ar trebui sa mergi la coafor sau frizerie sa iti taie firele despicate


MsDelilah_
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:29
la mine a dat rezultate Vichy Dercoss, si sampon si balsam. poti sa incerci sa vezi daca iti place.
Laura_Baldini
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:41
buna maria.....ma numesc alina si chiar sunt interesata de vitaminele astea...ca nu mai stiu ce sa fac sa mai imi creasca si mie parul...sunt disparata....de un an nu stiu adca mi-a crescut 3 cm....si tot am ...facut tratament cu ulei de masline,ulei de ricin...nimic...am vazut ca un recipient din ala contine 75 de tablete....trebuie sa iau 4-5 recipiente??
mersi tare mult...:)
kudika322827
Postat pe 8 Octombrie 2010 08:26
Am incercat multe produse - ptr. parul meu uscat - dar stii ce m-a ajutat cel mai eficient - produse cu Ganoderma si capsule + samponul care contine vitamina B5, are efect benefic lasand parul mai sanatos, mai catifelat si mai stralucitor.......
Sampon cu Ganoderma -
aici mai multe detalii / www.kuruc.cafeaganoderma.ro
kudika326200
Postat pe 19 Octombrie 2010 15:02
Va recomand uleiul de argan!!!este ft bun si sanatos si in afara de asta are si un miros placut
kudika325855
Postat pe 30 Octombrie 2010 09:49
De la: kudika326200, la data 2010-10-19 15:02:26Am incercat multe produse - ptr. parul meu uscat - dar stii ce m-a ajutat cel mai eficient - produse cu Ganoderma si capsule + samponul care contine vitamina B5, are efect benefic lasand parul mai sanatos, mai catifelat si mai stralucitor.......
Sampon cu Ganoderma -
aici mai multe detalii / www.kuruc.cafeaganoderma.ro


Ei, ca sa vezi dracie...pusera Ganoderma si in sampon....
kudika226898
Postat pe 30 Octombrie 2010 10:25
si eu am avut exact acelasi tip de par si credema ca te inteleg ...la inceput am inercat toate mastile pentru par homemade ...nici un efect ...dar la un moment dat o prietena ,iar mai apoi s coafeza mea mi au recomandat un ulei pt par cu petroleum(ge gaz) ,vitamin A si E si ulei de ricin .Trebuie sa te dai de 1-2 pe saptamana si trebuie sa stai elin kap cam 3-4 ore...vezi ca miroase naspa ...ma rog , mentolat ...deci nici chia f naspa . Produsul se numeste "lotiune regeneranta cu petroleum " de la Gerovital Plant ... il gasesti la plafar sau la farmcie si costa in jur de 20 de lei. Deasemenea pt at cand vrei sa iesi undeva sa ti iei luciul de par de la Kallos e intr-o cutiuta portocalie...eu tot la plafar l am gasit si costa tot 20 de lei dak nu ma insel .Ai grija sa folosesti la fiecare spalat un balsam ...eu fol de la Syoss shine sau moisture si e f bun si mirose si super frumos parul. Sper sa ti fie de folos ...pupici :*x
camilucha
Postat pe 29 Decembrie 2010 15:14
Am inteles ca nu l-ai mai indreptat, dar de vopsit il vopsesti? Incearca samponul organic de la label.m. Eu il folosesc impreuna cu uleiul de argan pe care il comand de pe luxbeauty.ro. Aceste 2 produse fac minuni pentru parul meu. Este moale, stralucitor si fara fire rebele.
mihaela_eugenia
Postat pe 3 Ianuarie 2011 17:25
buna! am avut aceeasi problema ca tine.folosesc ulei de masline o data la doua saptamani timp de 24 de ore si folosesc pantene sampon si balsam ...rezultatul este f bun si parul nu mai sta rebel se formeaza bucle ordonate bafta!
kudika354421
Postat pe 17 Ianuarie 2011 21:32
Si eu folosesc ulei de argan pentru varfurile mele despicate si chiar se vad imbunatairi. De asemenea, folosesc samponul pentru reparare de la label.m . Asa am reusit sa-mi repar varfurile tocite si arse de placa de par.
kudika358287
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:37
Vand produse COSMETICE ORIGINALE de firma L`OREAL, MAYBELLINE, PUPA, KIKO, YVES SAINT LAURENT, LANCOME , GIORGIO ARMANI, REVLON, ASTOR, ETC - PRODUSE ADUSE DIN ITALIA SI AMERICA, DE CEA MAI BUNA CALITATE !!! Cele mai bune preturi atat pentru bucata cat si pentru en gross !! Predare personala in Rm. Valcea sau Sibiu! Trimit oriunde in tara prin posta romana si prin curier rapid, pentru detalii, poze si preturi copiati urmatorul link in browser :

http://picasaweb.google.com/115858358262463174146/CosmeticeOriginaleLaCelMaiMicPret#

si pt detalii si comenzi id messenger : cosmetice2011 si adresa e-mail cosmetice2011@yahoo.com !!!
Vizitati si http://cosmetice2011.blogspot.com/!!
cosmetice2011
Postat pe 1 Februarie 2011 10:44
Vand produse COSMETICE ORIGINALE de firma L`OREAL, MAYBELLINE, PUPA, KIKO, YVES SAINT LAURENT, LANCOME , GIORGIO ARMANI, REVLON, ASTOR, ETC - PRODUSE ADUSE DIN ITALIA SI AMERICA, DE CEA MAI BUNA CALITATE !!! Cele mai bune preturi atat pentru bucata cat si pentru en gross !! Predare personala in Rm. Valcea sau Sibiu! Trimit oriunde in tara prin posta romana si prin curier rapid, pentru detalii, poze si preturi copiati urmatorul link in browser :

http://picasaweb.google.com/115858358262463174146/CosmeticeOriginaleLaCelMaiMicPret#

si pt detalii si comenzi id messenger : cosmetice2011 si adresa e-mail cosmetice2011@yahoo.com !!!
Vizitati si http://cosmetice2011.blogspot.com/!!
cosmetice2011
Postat pe 1 Februarie 2011 10:44
aceasta problema o am si eu un par ff uscat dar ma ajuta f mult uleiurile de masline de ricin de trandafiri asa ca incercati si voi
kudika378051
Postat pe 21 Martie 2011 12:07
Si eu aveam parul uscat si nu reuseam sa il hidrateaz in nici un fel. Asta pana mi s-a recomandat samponul si balsamul organic de la label.m. Eu mi l-am cumparat pe cel Organic Orange Blossom ca este pentru par fin. Simt cu fiecare spalare cum devine mai matasos si cum capata volum. Iar daca ai parul ondulat ca si mine, poti utiliza Curl Spray din aceeasi gama...confera o forma buclelor iar parul numai se electrizeaza.
Kimberlita
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:11
eu folosesc de la klorane si sampon si balsam si sunt extrem de multumita de ele. din nou le-am comandat de pe un site online (mai nou tot de acolo imi fac comenzi de genul cosmetice etc.) - www.medicamente24.ro
meda18chi
Postat pe 18 Mai 2011 13:59
Euam parul foarte uscat.renuntasem la placa de asemenea de un an dar uleiul de masline desi e ridicat in slavi nu a functionat pt mine.Il recomand pe cel de ricin.plus ca cel de masline imi ia nenumarate spalari sa l mai scot din par chiar si dupa o noapte...
dya_healthy
Postat pe 18 Mai 2011 16:15
ah,am uitat sa spun.timp de cativa ani am avut parul blond.mare cheltuiala pt intretinere si foloseam si placa.acum sun t saten si am renuntat la placa.ce pot recomanda Personal si e extrem de Bun,KÉRASTASE CIMENT THERMIQUE pt recunostructia parului.face minuni! gama Verde.investesti putin dar de pe piat e cel mai bun.bafta
dya_healthy
Postat pe 18 Mai 2011 16:18
incearca si cu ALOE JOJOBA SHAMPOO +cura interna ptr. ca acolo este problema!
kudika100110
Postat pe 4 Iunie 2011 17:28
Buna dear! sa sti ca si eu am avut exact aceleasi probleme pana cand am primit o monstra din samponul si balsamul de la nivea long repair cu keratina si le-am cumparat si nu mai imi recunosc parul!!!de asemenea am mai descoperit ceva bun pt par uscat,anume o masca complet naturala cu extract de bambus pe care o las pe par fara sa o spal,pe post de gel natural de par,care nu afecteaza deloc firul,ba inca il si imblanzeste si ii da stralucire!inca 2 sfaturi bune ar fi sa dormi suficient si sa nu il usuci cu foenul ca sa nu se streseze parul si implicit nici tu:)
kudika046356
Postat pe 4 Octombrie 2011 21:39
buna:*..si eu am avut probleme de genul(imi era ff ars paru)si l-am tratat cu..ulei de masline virgin si galbenus de ou..ii foarte bun mi-a folosit foarte mult..si acum imi fac masca...incearca si tu si o sa vezi ca te ajuta>:D
Ade23
Postat pe 7 Octombrie 2011 13:10
Ingrijirea parului este intr-adevar o provocare. Eu sunt multumita de ultimul sampon pe care mi l-am luat din plafar. A fost ieftin si chiar este bun.
GeorgianaBB
Postat pe 8 Octombrie 2011 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mezoterapie 2 De la: healthy001487 26 Noiembrie 2010 09:34
Greutatea ideala 31 De la: terapriprinmasaj 15 Septembrie 2011 07:27
tratament pentru marirea sanilor 91 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 11:09
parfumuri la preturi incredibile 1 De la: ana75 6 Mai 2010 12:00
Produse BIO 19 De la: serendipity1285 14 Septembrie 2010 16:05