Setari Cookie-uri

Gatim si mancam sanatos

Avem o veste buna pentru toti cei care vor sa slabeasca: Compania Tupperware este acum si in Bucuresti!
Gatesti sanatos, pastrezi alimentele mai mult timp proaspete si mananci cu pofta legumele si carnea care nu si-au pierdut savoarea fierte, fiind gatite la aburi!.

Eu lucrez acum part time la Tupperware si se castiga bine. E ceva deosebit, inveti retete noi, ramani cu produse garantate pe viata, plus ca ai si comision de 20% si cadouri. Produsele sunt destinate pastrarii, prepararii, congelarii, transportului si servirii alimentelor; nu avem concurent in Romania.
Intrati pe site-ul www.tupperware.com pentru detalii si contactati-ma la: 07235900128 sau lena_r12@yahoo.com
lenora
Postat pe 13 August 2010 09:39
De la: lenora, la data 2010-08-13 09:39:40Avem o veste buna pentru toti cei care vor sa slabeasca: Compania Tupperware este acum si in Bucuresti!
Gatesti sanatos, pastrezi alimentele mai mult timp proaspete si mananci cu pofta legumele si carnea care nu si-au pierdut savoarea fierte, fiind gatite la aburi!.

Eu lucrez acum part time la Tupperware si se castiga bine. E ceva deosebit, inveti retete noi, ramani cu produse garantate pe viata, plus ca ai si comision de 20% si cadouri. Produsele sunt destinate pastrarii, prepararii, congelarii, transportului si servirii alimentelor; nu avem concurent in Romania.
Intrati pe site-ul www.tupperware.com pentru detalii si contactati-ma la: 07235900128 sau lena_r12@yahoo.com


Alt MLM "minune"....
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 13:18
Chiar nu e MLM, e o companie de vanzari directe si au produse foarte bune; daca ai intre pe site-ul dat ai vedea despre ce vorbesc.

Si eu am fost sceptica prima data, dar acum cand am casa plina de produse, mi-am organizat camara si toate lucrurile in bucatarie si pot gati rapid ce vreau, imi dau seama de valoarea produselor.
lenora
Postat pe 14 August 2010 10:07
si ce avem la micul dejun cole comadam ceva pt bar ?
yumy
Postat pe 14 August 2010 10:09
Insasi exprimarea tipic MLM-ista "si eu eram reticenta, dar de cand...."te da de gol cam despre ce e vorba...
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 10:47
Lasa femeia in pace sa se simta si ea bine..! Macar o tigaie e inofensiva.. Bine ca nu se lauda ca trateaza cancerul sau sida in 3 pasi simpli si nici ca ofera alternativa TOT CU taurina, cofeina si conservanti dar mult mai scumpa pentru banalul RedBull!
Kyiutza
Postat pe 14 August 2010 11:34
De la: Kyiutza, la data 2010-08-14 11:34:24Lasa femeia in pace sa se simta si ea bine..! Macar o tigaie e inofensiva.. Bine ca nu se lauda ca trateaza cancerul sau sida in 3 pasi simpli si nici ca ofera alternativa TOT CU taurina, cofeina si conservanti dar mult mai scumpa pentru banalul RedBull!


Ei, inofensiva...daca si ea e confectionata din te miri ce materiale nocive???
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 11:39
Eeee.. dam cu otet! E natural si are prostul obicei de anihila diverse!
Kyiutza
Postat pe 14 August 2010 12:25
Eu cunos compania si produsele, pentru ca deja oricarui produs asemanator i se spune tupperware pe engleza si toata lumea stie la ce se refera.
Insa nu poti gati in ele, nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca le pui pe foc sunt pentru pastrarea alimentelor cat mai mult timp, le poti pune in congelator sau le poti pune in cuptorul cu microunde sa reincalzesti mancarea. Sunt foarte utile in orice bucatarie, nu spun nu, insa de aici pana la a le vinde cu "gatim si mancam sanatos" e cale lunga, parerea mea
kitty_krieger
Postat pe 14 August 2010 12:47
Daca iei un meniu de la KFC si-l depozitezi intr-o cutiuta din asta se cheama ca a doua zi dimineata mananci sanatos?
Kyiutza
Postat pe 14 August 2010 13:10
Sigur...cutia asta e vrajitaaaa....
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 14:23
De la: Kyiutza, la data 2010-08-14 13:10:14Daca iei un meniu de la KFC si-l depozitezi intr-o cutiuta din asta se cheama ca a doua zi dimineata mananci sanatos?




Barbie30
Postat pe 14 August 2010 14:24
De la: Kyiutza, la data 2010-08-14 13:10:14Daca iei un meniu de la KFC si-l depozitezi intr-o cutiuta din asta se cheama ca a doua zi dimineata mananci sanatos?

hocus pocus zboara puiule
yumy
Postat pe 14 August 2010 14:26
Eu am fost in alte MLM uri dar am iesit pentru ca nu erau pentru mine; noi nu avem tigai, ci caserole din plastic, prolipopilena si silicon; tigaile sunt nocive - n-ati vazut ce a aparut acum despre teflon?

Plasticul e din cel folosit in industria medicala si la Nasa - intrati pe site ca sa vedeti despre ce vorbesc.
Kitty, chiar se gateste in ele, la aburi si in tavile de silicon in cuptorul normal - asta pe langa cutile de depozitare. Intra si tu pe site si mai vezi, iar daca vrei iti trimit eu un catalog.

Kyiuta, tu daca nu mananci tot de la KFC, nu-ti mai lua de acolo pe criza asta...oricine stie ca fast food ul nu e sanatos nici cald, daramite a doua zi...
lenora
Postat pe 15 August 2010 10:12
N-am stiut ca nu e sanatos sa mananci de la fast-food..! Da unde am scris eu ca mananc la KFC?
Kyiutza
Postat pe 15 August 2010 10:28
De la: lenora, la data 2010-08-15 10:12:47Eu am fost in alte MLM uri dar am iesit pentru ca nu erau pentru mine; noi nu avem tigai, ci caserole din plastic, prolipopilena si silicon; tigaile sunt nocive - n-ati vazut ce a aparut acum despre teflon?

Plasticul e din cel folosit in industria medicala si la Nasa - intrati pe site ca sa vedeti despre ce vorbesc.
Kitty, chiar se gateste in ele, la aburi si in tavile de silicon in cuptorul normal - asta pe langa cutile de depozitare. Intra si tu pe site si mai vezi, iar daca vrei iti trimit eu un catalog.

Kyiuta, tu daca nu mananci tot de la KFC, nu-ti mai lua de acolo pe criza asta...oricine stie ca fast food ul nu e sanatos nici cald, daramite a doua zi...


Povestea cu NASA e vrajeala...si cand au aparut "minunatele" oale Zepter, tot asta se spunea...dupa ce s-au cumparat la disperare, ca deh, gateai sanatos, lumea s-a lamurit ca nu erau cu nimic mai bune decat oalele obisnuite...la fel se prindea si mancarea de ele...
kudika226898
Postat pe 15 August 2010 10:53
De la: lenora, la data 2010-08-15 10:12:47Eu am fost in alte MLM uri dar am iesit pentru ca nu erau pentru mine; noi nu avem tigai, ci caserole din plastic, prolipopilena si silicon; tigaile sunt nocive - n-ati vazut ce a aparut acum despre teflon?

Plasticul e din cel folosit in industria medicala si la Nasa - intrati pe site ca sa vedeti despre ce vorbesc.
Kitty, chiar se gateste in ele, la aburi si in tavile de silicon in cuptorul normal - asta pe langa cutile de depozitare. Intra si tu pe site si mai vezi, iar daca vrei iti trimit eu un catalog.

Kyiuta, tu daca nu mananci tot de la KFC, nu-ti mai lua de acolo pe criza asta...oricine stie ca fast food ul nu e sanatos nici cald, daramite a doua zi...

Io sunt sigura ca-s produse bune, sugerez doar sa le vinzi sub alt slogan. M-am mai uitat, sunt 2 recipiente in care poti gati la cuptor orice, altele pentru prajituri si cate ceva pentru cuptorul de microunde (care apropo, nu e foarte sanatos). Deci, greseala mea. In afara de asta sunt o gramada de produse pentru pastrarea alimentelor.
Insa cat din gatitul tau este la cuptor? Gatitul romanesc presupune macar prepararea initiala a mancarii la foc, inainte de a fi pus la cuptor.
Atata tot iti sugerez, sa te gandesti la populatia tinta careia i te adresezi, caci altfel tot tu ai de pierdut. Iar daca X nu stie sau nu vrea sa manance sanatos, nici n-o s-o faca daca are tupperware si mai ales, nu-ti va cumpara acele 2-3 produse care chiar asta fac.

Catalog nu e nevoie, ca nu stau in Ro.
kitty_krieger
Postat pe 15 August 2010 13:01
Gatim si mancam sanatos ? cu produse crescute la lumina lampii , cu pui injectati si produse create? Neah..nu-i sanatos
RoxyRoxx
Postat pe 15 Iulie 2013 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doctor alergolog 2 De la: TF_ 26 Octombrie 2009 09:06
Muzica si mancarea = love? :) 6 De la: kudika421339 7 Octombrie 2011 14:26
despre celulita si cum o eliminam 92 De la: liquidshugar 21 Octombrie 2013 20:58
Capsula magica pentru slabit reduce 15 mg (noul reductil de 15 mg) 1 De la: kudika_34746 7 Iunie 2013 11:24
ULEI DE PAPRIKA 25 De la: catty_sweet_girl 30 August 2010 14:12