Setari Cookie-uri

Au disparut barbatii adevarati??

De la: LadyManu, la data 2010-08-16 19:35:34Barbatilor, ce s-a intamplat cu voi de nu mai puteti oferi unei femei siguranta (sau macar frumusetea) unei relatii adevarate? Ma intreb daca mai exista barbati capabili de iubire sincera....


De ce nu-ti pui intrebarea daca mai exista si femei adevarate care sa merite sa li se ofere ceva !?!

Postat pe 5 Septembrie 2010 08:59
De la: LadyManu, la data 2010-08-16 19:35:34Barbatilor, ce s-a intamplat cu voi de nu mai puteti oferi unei femei siguranta (sau macar frumusetea) unei relatii adevarate? Ma intreb daca mai exista barbati capabili de iubire sincera....


Exista fara indoiala, in masura in care si noi ne dovedim femei adevarate. V-a trecut oare prin cap ca poate si lor le trec prin minte reflectii asemanatoare? Nu observati la naiba, ca lumea se schimba? Nu neaparat in ceva placut noua.
cristinarudi
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:18
Buna dimineata, fetelor ! Barbi are dreptate nu stii unde sa ii cauti, nu toti acesti barbati adevarati au BMW-uri, nu toti acesti barbati de care tot intrebi stau pe terase invirtind un pachet de tigari si nici in cluburi de fite ! Desi au tot ce le trebuie isi vad de ale lor !
kudika104593
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:25
De la: x_diana, la data 2010-08-17 15:56:43Barbatii buni sunt luati. De scorpii..lol.

daca sotul meu e un barbat bun, inseamna ca eu mis ... !?
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:26
Eu cred ca "barbatii adevarati" nu au disparut. Doar ca vremurile s-au schimbat. Voi fetelor sunteti asa cum erau fetele pe vremea "barbatilor adevarati"? Foarte putine mai tind sa fie asa, deci e normal ca si barbatii sa se schimbe, ca doar sunt oameni si ei. Cand femeia arata tot ce are, ei ce ar trebui sa faca, sa-i pupe mana? Daca ii lasi sa fie catusi de putini curiosi, nu o sa mai fie asa de mitocani. Totul tine de atitudine, daca ii provoci sa vorbeasca si sa se comporte urat o vor face... iar restul, tot ce tine de curajul lor, care ar cam trebui sa-i caracterizeze, intradevar, la majoritatea le cam lipseste de ceva vreme... Nu vreau sa par demodata, sunt doar realista! Sau cel putin asa vad eu "situatia"
andreeearedean
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:36
Eu cred ca o vezi foarte bine .Probabil ca si eu sunt mai de moda veche !

Postat pe 5 Septembrie 2010 09:42
hah, cand am citit titlu am crezut ca eu l-am scris. si eu zic la fel, ca barbatii adevarati sunt pe cale de disparitie, si nu, nu aia cu bmw, cu pachetu de tigari, prin cluburi de fite, si alte alea. din ce in ce mai multe 'fetite', mai multi mamosi ... men are the new women!
thegirlnextdoor
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:45
ca sa poti gasi un barbat adevarat, in opinia mea, trebuie sa faci o lista cu prioritati in ceea ce priveste calitatile pe care le astepti. daca nu cauti sincer, atent, manierat, tandru...etc. la pachet cu o situatie financiara extraordinara sau cu pretentia ca, avand acesti bani, sa si arate iubirea cheluindu i pentru a ti face toate poftele...etc. e doar un exemplu. poti gasi barbati "adevarati". acum depinde ce intelegi prin acesta sintagma ca si prin cea cu "iubire sincera". :). eu pot spune ca in fiecare dintre cele cinci relatii serioase (nu lungi, dar intense) pe care le am avut, am avut parte numai de tipi care pot intra la categoria pe care o cauti tu...dar vezi tu...chiar daca ii gasesti...pe langa ei, se mai gasesc si destule alte lucruri care sa te desparta de el...asa ca in loc sa cauti barbatul adevarat...de ce nu mai bine te ai orienta spre a gasi barbatul potrivit tie?. personalitatii si asteptarilor tale?. mult succes!.
Ivaal
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:54
pe blogul asta? barbat adevarat? hahahahahahaha
catalina_uk
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:55
De la: catalina_uk, la data 2010-09-05 09:55:51 pe blogul asta? barbat adevarat? hahahahahahaha


Era vorba de barbati in general , nu de forumul asta !

Postat pe 5 Septembrie 2010 09:57
Da,cu siguranta au disparut barbatii adevarati,eu sunt promoter si vad atatia papagali prost crescuti si ma gandesc la un singur lucru ce educatie le dau acesti obsedati prosti si papagali copiilor lor,e greu dar un singur lucru spun catre toate fetele daca nu le punem noi o limita ei nu-si vor pune singuri
kudika090751
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:58
Ma intreb ce intelegi tu prin barbati adevarati. Doar sa-ti ofere iubire si siguranta? ... Oricum exista, dar sunt extrem de rari. Depinde daca stii sa-i tii langa tine ... Eu am avut noroc ... am gasit barbati care sa-mi ofere multa iubire si gata sa-si dea viata pentru mine oricand ... din pacate pentru ei nu am simtit eu acelasi lucru... Doar pentru fostul, care a fost si primul barbat din viata mea ... L-am iubit mult pentru ca a fost primul si mi-a dat siguranta de care aveam nevoie ... dar dupa 4 ani din pacate incet incet s-a rupt totul ... Acum am o alta relatie cu un barbat ... a doua relatie serioasa sa zicem (nu pun relatille din liceu si primii doi ani de facultate cand doar ma tineam de mana cu ei si ne sarutam) ... si din nou am dat peste un barbat care e in stare de absolut orice pentru mine si ma iubeste enorm de mult. Si eu ma mir de fiecare data ce le fac sa se poarte asa cu mine, k mare frumusete nu sunt ...
AnDrEeA_23
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:11
Dar ce se intampla atunci cand oferi unei femei siguranta aceea de care vorbeai iar pe urma esti luat de fraier pt k zice ea 'lasa k asta ma iubeste indiferent ce as face'!mai exista si barbati sinceri care dau insa numai peste pitipoance care isi bat joc de sentimentele lor.Femeilor dak le arati ce simti te invart pe urma pe degete cum vor ele!probabil k mai sunt si femei cu care sa te intelegi bine dar la fel putem intreba si noi: "Oare chiar au disparut femeile serioase care sunt in stare sa-ti raspunda la sentimente cu aceeasi masura ?!"
micutu69
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:12
Mda... acum cateva saptamani am pus punct relatiei cu iubitul meu, care facea totul sa para un basm. Imi zicea ca ma iubeste cel mai mult din lume si-mi povetsea ce planuri de viitor are in minte. Mintea cu atata nesimtire si eu il credeam, asta pana sa aflu ca recent a inceput sa umble cu o tipa " buna rau "
Culmea...acelasi lucru l-a patit si prietena mea, acum cateva zile.
Toata lumea ne spune ca trebuia sa fim contistiente ca nu va dura o vesnicie.
Asta e varsta adolescentei.... fetele cred in povesti si se ofera ca pe tava, iar baietii nu sunt deloc copti la minte.
sweet_lala08
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:19
Buna dimineata! Eu nu cred ca au disparut, numai ca nu avem noi norocul sa-i intalnim . Ok, daca nu sunt foarte multi acum, eu cred ca mamele care au baieti pot sa-i educe astfel incat sa devina barbati adevarati . Si vor fi mai multi. Sunt importanti cei " 7 ani de acasa" , este important mediul familial in care creste viitorul barbat ca sa devina un barbat adevarat. Poate ca este si vina parintilor , daca un adult nu este moral, nu are un comportament matur.Sa punem mare pret pe formarea copiilor, daca vrem adulti care sa nu dezamageasca, de incredere, intr-adevar oameni. As mai zice ca barbatii de astazi fac ce au vazut acasa, desi daca au vazut ca mamele sufera ar trebui sa se comporte altfel, in asa fel incat sa nu aduca suferinta in jur. Si normal ca primul gand care in vine in cap este ca multa nefericire este in familiile din tara asta.
alina02
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:23
asa e cum spui tu,nota zece pentru ce ai scris.dar lumea analizeaza in general si il trec la categoria majoritatea.
kudika189980
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:27
sunt barbati destul de capabili de iubire sincera,dar si acelora le este teama,asa cum ne este noua,sa mai iubeasca sincer.asa ca nici noi nu suntem perfecte.nu le iau apararea,dar stiu ce spun si din propria exeprienta pot contrazice cu absolut oricine.
kudika189980
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:30
noroc?eu nu il pot numi noroc,pentru ca nu ne putem da seama daca e sau nu ok pentru noi,visam si ne daruim prea mult si prea devreme.iar daca nu am avea deceptii,nu am stii daca e sincera sau nu,sau daca exista sau nu iubire sincera.asadar,bucurati-va cele care au iubit sincer si care au avut deceptii pentru ca sunt experimentate,si stiti vorba aceea,care este foarte adevarata:"un sut in fund,e un pas inainte":P
kudika189980
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:33
Astfel de exprimare este specifica unei femei dezamagite!!!
Marian_C
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:35
De la: Marian_C, la data 2010-09-05 10:35:53Astfel de exprimare este specifica unei femei dezamagite!!!

ok! tu te consideri un barbat adevarat???
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:37
nu stiai ca barbatii se consoleaza prin alta persoana,chiar daca e buna,cu speranta de a uita sau de a trece mai usor peste o deceptie,dar sa stii ca sufera sincer si profund,majoritatea fac tot felul de tampenii in urma unui astfel de capitol.e nasol pentru ei,sincer mi-e mai mult mila de un barbat care sufera decat de o femeie,pentru ca ea trece mai usor peste.....
kudika189980
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:37
bravo,felicitari ,foarte buna replica
kudika189980
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:39
A cui?
Barbie30
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:43
Buna ! Barbati adevarati mai sunt , dar din pacate femeile ii strica !
divin72
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:56
De la: divin72, la data 2010-09-05 10:56:51Buna ! Barbati adevarati mai sunt , dar din pacate femeile ii strica !
nu prea sunt mai rar dar se gasesc cam greu.....
kudika029282
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:00
barbatii au devenit niste depravati datorita fetelor moace kre le ofera absolut totul la prima strigare ....trist dar adevarat...=((
iordana_yo
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:00
De la: iordana_yo, la data 2010-09-05 11:00:31barbatii au devenit niste depravati datorita fetelor moace kre le ofera absolut totul la prima strigare ....trist dar adevarat...=((


Cu atat mai mult cu cat au gasculite care ii accepta si insurati.De ce sa se mai multumeasca doar cu sotia?
Barbie30
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:02
exista ...dar raritati
m_geani
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:02
De la: iordana_yo, la data 2010-09-05 11:00:31barbatii au devenit niste depravati datorita fetelor moace kre le ofera absolut totul la prima strigare ....trist dar adevarat...=((
ai dreptate barbatii sunt niste depravati datorita curvelor care se ofera sa le satisface cele mai perverse pofte la primele avansuri
kudika029282
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:02
De la: LadyManu, la data 2010-08-17 19:54:23Nu, Barbie, nu m-a suparat iubitul, doar ca ma uit in jur si ma ingrozesc... Au disparut barbatii, au ramas doar papagalii. Cine ma poate contrazice, il rog frumos sa o faca


pot sa te contrazic eu..stiu cel putin unul capabil sa ofere siguranta, iubire, protectie....sa-ti zica sotia sau iubita mea nu "femeia mea"..apropo...voi sunteti de acord cu expresia asta? WTF? Nu m-a cumparat de la piata si nici nu m-a castigat la loto ca sa-mi zica asa...
matic888
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare ma inseala? 16 De la: kudika098645 11 Aprilie 2010 16:44
De ce mint barbatii/baietii? 28 De la: printesa_sissy 18 Septembrie 2011 01:04
E ciudat el, sau doar modul meu de-a gandi ?? 59 De la: felixcat 15 Iunie 2011 12:02
de ce inseala barbatii? 180 De la: matic888 12 Iulie 2014 18:06
sunt confuza... 20 De la: rashela 24 Noiembrie 2009 08:40