Setari Cookie-uri

Au disparut barbatii adevarati??

Nu au disparut,dar voi femeile va uitati la punga,masina si aspect de macho.Dar punga poate sa dispara in secunde.Inima si sufletul ramane.
kudika183470
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:30
De la: kudika183470, la data 2010-09-05 12:30:02Nu au disparut,dar voi femeile va uitati la punga,masina si aspect de macho.Dar punga poate sa dispara in secunde.Inima si sufletul ramane.
da asa este...banii nu aduc fericirea dar nici fara ei nu putem trai..asa ca e firesc ca noi femeile sa ne mai uitam si la punga sasina sau aspect..conteaza foarte mult....atata vreme cat dragostea trece si prin stomac
kudika029282
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:32
nici ala nu exista cu adevara numa daca dati in mintea copiilor!asa ca bucurativa cit mai puteti! :
kudika228362
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:33
De la: kudika183470, la data 2010-09-05 12:30:02Nu au disparut,dar voi femeile va uitati la punga,masina si aspect de macho.Dar punga poate sa dispara in secunde.Inima si sufletul ramane.


Uite vezi,aici gresiti ca ne bagati pe toate in aceeasi oala!Eu o femeie careia nu ii sar in ochi lucrurile materiale la un barbat dau peste un tip care crede ca vreau sa profit de el si asta nu face decat sa ma scarbeasca si sa renunt.
Barbie30
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:35
Merci pentru sfat, ai mare dreptate.
LadyManu
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:36
au disparut de mult. Acum au ramas numai barbatii falsi, profitori, mincinosi..si cam atat
samirasuzi
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:37
Incepe sa-mi para rau ca nu sunt ca majoritatea, vai de viata mea, limitata si fara prea multe asteptari. Miar fi fost mult mai bine. Dar ce sa fac? Operatii pentru corectarea personalitatii nu exista...
LadyManu
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:38
Dragule, nu intra in panica, sunt capabila sa ma intretin financiar.
Stiu ca sunt multe femei materialiste, ca va e frica sa nu va pape banii aceste "profitoare", dar sunt convinsa ca folositi acest lucru drept scuza pentru a nu va implica responsabil intr-o relatie. Pana la urma urmei, daca tot traim intr-o societate patriarhala, nu barbatul ar trebui sa fie mai potent financiar decat femeia??
LadyManu
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:42
De la: samirasuzi, la data 2010-09-05 12:37:10au disparut de mult. Acum au ramas numai barbatii falsi, profitori, mincinosi..si cam atat
asa este au disparut toti barbatii buni..eu am intanit numai profitori si care le place sa fie tinuti de femei
kudika029282
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:42
Draga Lady Manu in lumea de astazi o lume a stresului si zilei de maine doar cei visatori mai cred in manifestarea unei dragoste adevarata . Doar cei care nu au mai vazut femei isi mai manifesta o dradoste adevarata sou ( falsa ).Eu iti spun doaro zicala SITA CAT ESTE NOUA MAI STA IN CUI dupa ce se mai invecheste mai sta si pe jos, asa este si cu dragostea, la incet apoi zboara . Eu iti urez BAFTA>
mysulica
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:44
De ce sa scadem din pretentii? Nu sunteti capabili sa va ridicati la nivelul lor??
LadyManu
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:45
Lasa mai, ca "papagalii" ajung asa tot din cauza unei femei ,fie ea mama sau o fosta iubita ,iar femeile ajung sa nu mai fie ADEVARATE tot din cauza unui barbat ... e un cerc vicios
DYANNE_MGM
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:46
Nu au disparut,sunt doar greu de gasit.
hunterr
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:58
Suntem pe aceeasi lungime de unda!
LadyManu
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:07
Foarte greu de gasit...si foarte greu mai ai incredere in ei....
alina26985
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:08
O faceti cu mainile voastre, nu mai stiti ce meritati, nu stiti ce sa alegeti! Credeti ca forma fizica, tupeul, personalitatea (cat e de cunoscut) si in special cata avere are (de fapt ar trebui sa va intrebati, daca poate realiza ceva), arata totul despre acel barbat, iar cand observati voi, e prea tarziu! Jucati un simplu meci de fotbal cu toti cei alaturi de care puteati fii mai tarziu fericite (dati cu sutul), iar cand primiti cartonasul rosu, realizati ca era mai bine daca nu faultati!
"Gandeste de zece ori, inainte sa faci ceva!"
Mihai_Bogdan
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:19
De la: LadyManu, la data 2010-09-05 12:45:49De ce sa scadem din pretentii? Nu sunteti capabili sa va ridicati la nivelul lor??
Daca tot ai vorbit de pretentii si ai deschis un topic controversat , de ce nu ne dai si definitia in varianta ta a unui barbat adevarat.Ca sa stim la ce ne raportam discutiile .

Postat pe 5 Septembrie 2010 13:21
De la: SantaKlaus, la data 2010-09-05 08:38:37In fiecare dintre noi exista si frumusete, fie femei sau barbati.Ramane doar de descoperit si clarificat daca acea cantitate de frumos descoperita acopera nevoile noastre.
Se pare ca multi dintre noi au au uitat regulile si etapele care trebuie sa existe intr-o relatie si din lipsa de rabdare si cu multa hotarare, sar peste ele din dorinta de a capata cat mai repede ceea ce de obicei se obtine dupa ani buni de relatie.
Cati dintre noi se multumesc oare la inceput doar cu un iesit la un suc, cafea sau film fara a se gandi la o noapte furtunoasa sau la un cadou micut, frumusel eventual cu tastatura sau...
Partea proasta pe care o observ si sincer, chiar ma dezgusta, este ca pentru foarte multi a inceput sa devina chiar placuta aceasta negociere in timpul careia femeile isi arata formele trupului iar barbatii formele portofelului, iar personal acest fapt imi spune ca se doreste de fapt doar o persoana care sa acopere nevoile fizice ale celuilalt si nicidecum o relatie.
Deci , daca de la inceput exista marketing agresiv ...
Retoric , barbati adevarati pentru ce... one night stand sau relatie ?


uite ca exista si mos craciun...un mos craciun care pune pe tapet ceva destul de adevarat, real, palpabil, des intalnit iar sinonimele pot continua...daca am depistat aceasta, sa o numim problema, cum ne gandim sa o rezolvam? ar cam trebui, in primul rand sa fie un lucru pe care majoritatea sa si-l doreasca, nu? daca acest punct ar fi bifat, am merge in continuare...daca s-ar recunoaste de ambele tabere(barbati si femei)ca lucrurile merg intr-o directie gresita si am fi pregatiti pentru o schimbare, atunci e clar ca am putea elabora un program numit schimbare...vrem o schimbare ar trebui sa fie scris pe fiecare dintre noi, inalt sau scund, mic sau mare, gras sau slab, bogat sau sarac, cult sau incult, categoriile cred ca ar fi mai multe...am enumerat cateva...s-ar fi rezolvat si acest punt, bifat in lista...mergem mai departe...cred ca deja o sa imi spuneti ca am luat-o razna...probabil la fel gandesc si eu in acest moment, daca as intalni pe cineva de la care sa aud aceste...puncte...revenind, caci se pare ca sunt prea deplasat, a mai spus cineva ca nu cauti unde trebuie, ca nu suntem cu totii la fel, pe de-o parte, femei, pe de alta, barbati...asa ca nu cred ca trebuie sa iti faci prea mari probleme...probabil esti tanara, ai idealuri, vise, dorinte...e firesc sa ai...trebuie sa te cunosti foarte bine, sa iti recunosti calitatile, sa pretinzi respectarea acelor calitati si rasplatirea lor in egala masura, asa cum si defectele, caci banuiesc ca ai, dar nu prea ti le recunosti, ca de altfel mare majoritate dintre noi, trebuie sa le accepti si sa incepi sa faci ceva in a le estompa, repara, reduce ca numar, ca aparitii in planul fizic, real, vizibil, perceptibil...ajungand sa ai un echilibru, mi-e greu sa cred ca nu poti interactiona decat cu persoane care nu iti sunt cat de cat apropiate...pentru ca daca in tine se produce schimbarea, se va produce si o schimbare de optica, o sa ai alte unghiuri din care ai sa poti vedea lucrurile ce trebuiesc apreciate la o persoana, ce trebuiesc schimbate, sau cel putin incercat sa il ajuti sa si le schimbe pentru ca il faci sa constientizeze ca sunt spre binele lui si al vostru implicit, si atunci nu o sa mai fi dezamagita de fel si fel de barbati care, pentru cateva clipe te-au facut sa te apropii de ei, crezand ca ei sunt cei pe care ii asteptai sa apara de ceva vreme...se spune ca intr-un cuplu, indiferent de natura lui, fortele si slabiciunile sunt echilibrate, lucru care il face sa functioneze fara intrerupere...acele forte se completeaza reciproc, asa ca, unde tu esti mai puternica, partenerul din cuplu, trebuie sa aiba o forta mai mica, pentru ca impreuna sa puteti functiona, iar unde tu ai carente, el sa aiba surplus, sa va ajunga amandoura...probabil am fost destul de explicit...multumesc celor care au citit aceste randuri si va doresc tuturor multa sanatate, inspiratie, fericire, iubire si tot ce puteti realiza spre beneficiul vostru cat si al celor din jur, sa vi se implineasca si sa va multumeasca si mai mult! masati-va mult, caci sunt convins ca rau nu va poate face, decat in anumite situatii despre care prefer sa nu aduc acum aminte...in cele mai multe cazuri, bine face destul de mult!
adi_maseur
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:27
O faceti cu mainile voastre, nu mai stiti ce meritati, nu stiti ce sa alegeti! Credeti ca forma fizica, tupeul, personalitatea (cat e de cunoscut) si in special cata avere are (de fapt ar trebui sa va intrebati, daca poate realiza ceva), arata totul despre acel barbat, iar cand observati voi, e prea tarziu! Jucati un simplu meci de fotbal cu toti cei alaturi de care puteati fii mai tarziu fericite (dati cu sutul), iar cand primiti cartonasul rosu, realizati ca era mai bine daca nu faultati!
"Gandeste de zece ori, inainte sa faci ceva!"
Mihai_Bogdan
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:33
nu nu au disparut barbati adevarati dar trebuie sa ai rabdare ce este al tau e pus deoparte........bafta
marcuadrian20
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:46
Da la ce va trebuie" Barbati Adevarati " ...... ce inseamna Barbati adevarati " in limbaj femeiesc ??!
- Sa ai Mercedes ?
- Sa ai 2 M si 120kg ?
- Sa ai conturi in Euro ?
- Sa ai masa musculara ?
- Sa fii "Superdotat " si pregatit oricand ?
- Sa fii ADM. la o Firma de Mare ?
- Inteligent ?
- Tandru , Iubaret , Pupacios ??
- Sa o lasi sa faca numai ce vrea EA si tu sa zici " da iubito" ?
NU EXISTA PRIETENIE ADEVARATA( SINCERA) INTRE UN MASCUL SI O FEMELA NICIODATA ! ........ sau EXISTA doar daca Masculul este EUNUC !
Barbati adevarati vor EXISTA atunci cand vor EXISTA si Femei adevarate ...... oricum totul e de Fatada , voi o faceti pentru Noi si Noi o facem pentru voi (adica sa fim vazuti , admirati , abordati etc)
pentru ca eu nu ma imbrac bine sau arat bine pentru a fi vazut de UN BARBAT ci eu doresc sa fiu vazut, admirat de o FEMEIE ! SI Vice - versa .
- Mult Succes in Viata asta " Dragele Noastre Femei " ...... oricum fara VOI viata ar fi plictisitoare si nu putem trai Singuri !!
MARWAN
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:46
Femeilor,oare ce sa intamplat cu voi? Atunci cand o sa reprezentati si voi incredere o sa primiti cea ce va doriti,sa stiti sa iubiti interioru nu exteriorul,sa stiti sa iubiti inima si sufletul nu baniii
kudika100446
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:00
din pacate tind sa cred si eu ca da, au disparut....
kudika023379
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:10
a disparut sinceritatea si nu numaidin partea baietilor hai sa fim realisti..nu vedeti k in ziua de azi majoritatea fetelor sunt pe interes nu mai stiu sa iubeasca sa fie sincere etc..avem si noi fetele o parte din vina pt k exista putin baieti kre sunt sinceri si stiu sa iubeasca cu adevarat noi ne plangem e iei si iei se plang de noi noi ii facem pe iei sa sufere si iei ne fac pe noi sa suferim oare de ce? in ziua de azi nu poti avea incredere in nimeni nu neaparat in baieti ma refer in genereal asta e trebuie sa sti cum sa-ti traiesti viata si cum sai tratezi pe cei din jurul tau dak gandesc gresit va rog sa ma contraziceti sa ma corectati unde am gandit gresit!
kudika152390
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:11
Fugim noi de ei stai calma.Cand apare unul bun,ne pliktisim repede de el si alegem ce e prost. + cu - se atrag, + cu + se resping
AnKuTzA2007
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:12
sunt o groaza dak nu crezi punema la incercare numai k sunt foarte dezamagit de o relatie cu o femeie ptr k cea di-nainte nu a stiut decat sa-si bata joc iar acum sufar.atunci cum sa mai dam friu sentimentelor si sa va aratam k existam cu adevarat si k stim sa facem multe,mai ales ca suntem barbati dak voi ne alungati increderea si nu avem alta situatie decat singuri cu toate ca esti sincer cu acea persoana si cauti prin toate mijloacele sa-i arati cat o iubesti,cat de draga iti este si ca o respecti.pup dar gandestete si la asta
de aceea sunt foarte furios
angelene41
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:15
De la: kudika100446, la data 2010-09-05 14:00:07Femeilor,oare ce sa intamplat cu voi? Atunci cand o sa reprezentati si voi incredere o sa primiti cea ce va doriti,sa stiti sa iubiti interioru nu exteriorul,sa stiti sa iubiti inima si sufletul nu baniii


VEI FI FERICITA IN VIATA PT CA MULT ADEVAR GRAIESTI
KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:17
E cel mai bun topic de pana acum....
Raspunsul meu la intrebarea ta este DA.
alexandramihutz
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:26
De la: angelene41, la data 2010-09-05 14:15:49sunt o groaza dak nu crezi punema la incercare numai k sunt foarte dezamagit de o relatie cu o femeie ptr k cea di-nainte nu a stiut decat sa-si bata joc iar acum sufar.atunci cum sa mai dam friu sentimentelor si sa va aratam k existam cu adevarat si k stim sa facem multe,mai ales ca suntem barbati dak voi ne alungati increderea si nu avem alta situatie decat singuri cu toate ca esti sincer cu acea persoana si cauti prin toate mijloacele sa-i arati cat o iubesti,cat de draga iti este si ca o respecti.pup dar gandestete si la asta
de aceea sunt foarte furios
nu toate femeile stiu sa-si bata joc de barbati..mai degraba se intampla invers sunt mai multi barbatii care isi bat jocde femei...
kudika029282
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:32
buna.. ca un barbat sa fie cu adevarat barbat : trebuie sa intalneasaca o femeie care sa fie cu adevarat femeie.....
spuneti ca barbati nu mai sunt cei de odata si ca sau schimbat...nimeni nu se intreaba daca femeile sunt cu adevarat cele de odata???
dsori81
Postat pe 5 Septembrie 2010 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ? 7 De la: _dulcik_ 6 Iulie 2009 13:40
un sfat va rog ......diferenta de varsta in dragoste...o problema?! 20 De la: alexia30 13 Decembrie 2009 11:36
Il doresc pe prietenul sotului meu 30 De la: riada22 28 Februarie 2010 18:29
cine spune primul " te iubesc" 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:52
Prima noapte- dupa cat timp? 8 De la: miss_darine 2 Mai 2010 22:32