Setari Cookie-uri

Oare ce pot face?

Buna fetelor. Am mare nevoie de ajutorul vostru,de sfaturile voastre.Aqm 3 luni am avut ocazia sa cunosc un prieten de-al fratelui meu , vanzadu-ma ia plaqt d mine,a incerkt prin fratele meu s ajunga la mine,sa fim impreuna dar l-am refuzat ptr k eram intr-o alta relatie.Refuzandu-l s-a lasat pagubas..pana aqm 1 luna knd soarta ne-a readus in aceleasi locuri,am fst cu el la un majorat impreuna q 2 prietene sh un baiat pe kre-l qnosteam sh eu sh el .Dupa acest majorat una dintre prietenele mele a vrut s stea q el,cunoscandu-l am incerkt s ii combin,la inceput parea k sh el ar fi de acord,dar..pe ky parea k e d acord pe atat parea k nu-l intereseaza,pana intr-o seara knd am fst pe Argesh impreuna q el prietena mea sh mai multi prieteni comuni ( atat ai mei kt sh ai lui)...ajunsi acolo am observat k prietena mea si q el nu aveau texte,sh nusj cum sau c s-a intamplat dar am inceput sa simt unele furnicaturi prin corp la fiekre atingere sau trecere de-a lui p langa mine...Convingandu-ma k intre el si prietena mea nu va fi nimic,inafara d o simpla relatie de prietenie,si zicandu-mi si el lucrul asta pe Arges..seara knd ne-am intors acasa..mi-am fqt curaj pe mess si i-am sps tot c am simtisem in urma q kteva ore.Ascultandu-ma mi-a sps k acelasi lucru simte sh el sh ca nimic nu l-ar face m fericit dekt s fim impreuna...Zis sh faqt...am vb q prietena mea i-am explicat situatia a inteles a fst alaturi d mine..toate bune sh frumoase...am trait sh traiesc cele m frumoase clipe din viata mea alaturi d el.:X este omul kre stie q adevarat s-mi dea fericirea,linistea,iubirea..tot ce e mai bun in lumea asta el imi ofera..
Acum probabil va intrebati dk lucrurile sunt roz..dc am nevoie de ajutor...Am omis s va spun k eu am 18 ani iar el 28 o diferenta d 10 ani intre noi , dar nu asta e problema pentru k atunci knd exista sentimente diferenta de varsta este un nimic,problema adevarata este faptu k fratele meu nu va fi de acord cu relatia noastra,spun k nu va fi pentru k el nu stie k suntem impreuna,pentru ca prietenul meu a purtat o discutie q el intrebandu-l dk ar fi d acord s fie q mine,iar fratele meu i-a sps ca nu nu sh iar nu,k o s rada tovarashi d el ca nusj ce...dc s rada nu stiu dar...astea au fst vorbele lui.Sincer suntem in stare sa luptam pana-n panzele albe ptr relatia asta ,ptr k suntem m mult dekt fericiti impreuna,ne intelegem m mult dkt foarte bine,suntem unul pentru celalalt din toate puctele de vedere...poate si din cauza ca aman2 venim din relatii anterioare esuate el dupa o relatie d 7 ani,iar eu dupa una de 8 luni...poate sh asta ne-a apropiat atat d mult,poate k din cauza k simteam k nu vom m fi din nou fericiti...dar uite k Dumnezeu a facut k noi sa fim impreuna sa ne intelegem sa ne iubim sa ne complectam unul p celalalt...
Dar cel m dureros este ca fratele meu nu este de acord...cel m urath este ca trebuie s ne ferim,sa ne ascundem,sa mint knd ies s ma intalnesc q el :(..
Ajutati-ma va rog cu idei,qm sa fac k fratele meu s accepte relatia asta...sa putem fi pe deplin fericiti...:(....sau dk ati trecut si voi prin asta spuneti-mi va rog cum ati faqt voi sa fie bine...
Ms frumos..ca ati rapit timp din timpul vostru ptr a citi ..maricik mea poveste...:*:*:*:* sh nu o ocoliti plss:(
Nico18
Postat pe 21 August 2010 03:11
De la: Nico18, la data 2010-08-21 03:11:05Buna fetelor. Am mare nevoie de ajutorul vostru,de sfaturile voastre.Aqm 3 luni am avut ocazia sa cunosc un prieten de-al fratelui meu , vanzadu-ma ia plaqt d mine,a incerkt prin fratele meu s ajunga la mine,sa fim impreuna dar l-am refuzat ptr k eram intr-o alta relatie.Refuzandu-l s-a lasat pagubas..pana aqm 1 luna knd soarta ne-a readus in aceleasi locuri,am fst cu el la un majorat impreuna q 2 prietene sh un baiat pe kre-l qnosteam sh eu sh el .Dupa acest majorat una dintre prietenele mele a vrut s stea q el,cunoscandu-l am incerkt s ii combin,la inceput parea k sh el ar fi de acord,dar..pe kt parea k e d acord pe atat parea k nu-l intereseaza,pana intr-o seara knd am fst pe Argesh impreuna q el prietena mea sh mai multi prieteni comuni ( atat ai mei kt sh ai lui)...ajunsi acolo am observat k prietena mea si q el nu aveau texte,sh nusj cum sau c s-a intamplat dar am inceput sa simt unele furnicaturi prin corp la fiekre atingere sau trecere de-a lui p langa mine...Convingandu-ma k intre el si prietena mea nu va fi nimic,inafara d o simpla relatie de prietenie,si zicandu-mi si el lucrul asta pe Arges..seara knd ne-am intors acasa..mi-am fqt curaj pe mess si i-am sps tot c am simtit in urma q kteva ore.Ascultandu-ma mi-a sps k acelasi lucru simte sh el sh ca nimic nu l-ar face m fericit dekt s fim impreuna...Zis sh faqt...am vb q prietena mea i-am explicat situatia a inteles a fst alaturi d mine..toate bune sh frumoase...am trait sh traiesc cele m frumoase clipe din viata mea alaturi d el.:X este omul kre stie q adevarat s-mi dea fericirea,linistea,iubirea..tot ce e mai bun in lumea asta el imi ofera..
Acum probabil va intrebati dk lucrurile sunt roz..dc am nevoie de ajutor...Am omis s va spun k eu am 18 ani iar el 28 o diferenta d 10 ani intre noi , dar nu asta e problema pentru k atunci knd exista sentimente diferenta de varsta este un nimic,problema adevarata este faptu k fratele meu nu va fi de acord cu relatia noastra,spun k nu va fi pentru k el nu stie k suntem impreuna,pentru ca prietenul meu a purtat o discutie q el intrebandu-l dk ar fi d acord s fie q mine,iar fratele meu i-a sps ca nu nu sh iar nu,k o s rada tovarashi d el ca nusj ce...dc s rada nu stiu dar...astea au fst vorbele lui.Sincer suntem in stare sa luptam pana-n panzele albe ptr relatia asta ,ptr k suntem m mult dekt fericiti impreuna,ne intelegem m mult dkt foarte bine,suntem unul pentru celalalt din toate puctele de vedere...poate si din cauza ca aman2 venim din relatii anterioare esuate el dupa o relatie d 7 ani,iar eu dupa una de 8 luni...poate sh asta ne-a apropiat atat d mult,poate k din cauza k simteam k nu vom m fi din nou fericiti...dar uite k Dumnezeu a facut k noi sa fim impreuna sa ne intelegem sa ne iubim sa ne complectam unul p celalalt...
Dar cel m dureros este ca fratele meu nu este de acord...cel m urath este ca trebuie s ne ferim,sa ne ascundem,sa mint knd ies s ma intalnesc q el :(..
Ajutati-ma va rog cu idei,qm sa fac k fratele meu s accepte relatia asta...sa putem fi pe deplin fericiti...:(....sau dk ati trecut si voi prin asta spuneti-mi va rog cum ati faqt voi sa fie bine...
Ms frumos..ca ati rapit timp din timpul vostru ptr a citi ..maricik mea poveste...:*:*:*:* sh nu o ocoliti plss:(
Nico18
Postat pe 21 August 2010 03:15
Hai, sa le luam pe rand!
Diferenta de varsta nu-i o problema. Numai ca poate deveni daca la 18 ani asipratiile tale sunt altceva decat maritat si copii cat mai repede.
Esti orfana? Doamne fereste, sper ca nu! Atunci ce vrea fratele tau nici nu conteaza decat DACA el stie ceva ce tu nu ai aflat inca. Daca tipul are niste tinichele de coada, e violent, e betiv, e nu stiu cum si fratele tau stie toate astea, atunci ar fi bine sa-l asculti macar. Daca e doar un "nu" fara motivatie, mergi mai departe.

Ai terminat scoala? Presupun ca da. Vezi pe ce drum mergi acum. Facultate, serviciu, nu stiu ce-ti doresti. Macar in privinta asta sa ai un plan bine stabilit si sa te tii de el. Demonstreaza tuturor ca esti o fata care stie ce vrea. Maritatul lasa-l la sfarsit ca ai timp de el.
rashela
Postat pe 21 August 2010 03:23
Nu,nu sunt orfana...de fapt stau q tatal meu sh q fratele meu ptr k mama mea nu este in tara...sh nici nu este un tip violent...betiv...este cuminte..nu bea nu fumeaza...e deschis..ma sfatuieste..are grija d mine...chiar sh pe fratele meu l-a sfatuit d foarte multe ori knd avea nevoie de cineva q kre sa vorbeasca...
Nu am terminat ink scoala mai am 1 an ...cls a 12a...sh nu normal nu ma gandesc la maritat...dar binele mi-l vreau sh dk binele meu este langa el exact cum simt sh observ...n-am qm s nu ma doare reactia sh refuzul fratelui meu:((...
Nico18
Postat pe 21 August 2010 03:27
Exista si varianta scurta?
Barbie30
Postat pe 21 August 2010 09:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa renunt la el,sau...la mama mea? 34 De la: MayanMistica 28 Noiembrie 2011 14:41
va rog din tot sufletul,ajutati.ma cu un sfat 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:36
am nevoie de un sfat please 45 De la: dolcik1 3 Iulie 2009 19:10
oare ar trebui sa renunt la toate pentru el? 17 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 19:36
se mai merita?.. 11 De la: kametora83 30 Iulie 2009 12:00