Setari Cookie-uri

Sa mai dau o sansa acestei relatii??

Suntem impreuna de aproape un an, la inceput bineinteles ca totul a fost roz, acum parca suntem soarecele cu pisica....nu ne mai intelegem de nici o culoare...ne certam din orice! Pot sa recunosc ca sunt ceva mai dificila ca persoana, dar nu cer decat sinceritate,intelegere si o viata de familie linistita! El 40,eu 28... Eu fecioara, el pesti..... Nu stiu cat conteaza zodiile Dar le punem si pe ele la socoteala....el orgolios,eu Si orgolioasa si capricioasa....critica si ar mai fi, dar imi cunosc atat defectele cat Si calitatile si incerc sa fiu cat se poate de intelegatoare si sa nu cer mai mult decat normalitatea....bun. El-italian, divortat de 10 ani.... A trait la mamica in ditamai vila nepunant manuta pe o farfurie Sa o spele pe un pat Sa-l faca....nimic! Intors de la distractie isi arunca baiatu hainele la spalatorie Si fuge mamica Si strange repede hainele la baiat pline de fum Si bautura..... Pune mamica masa la ore fixe....(in luxemburg se obisnuieste Sa se manance la ore) Si la ei acasa erau ore fixe...bonn....Si tot asa timp de vreo 10ani pana il gasi eu...a fost frumos! Ne-am distrat de minune, la el saptamana Si distractia!!! Am ramas insarcinata....eu am intrerupt distractiile.... lui nu i-am impus nimic... El a continuat, in primele trei lunii de sarcina mie mi-a fost rau de tot, nu suportam nici un miros, imi era extraordinar de rau, nu puteam nici la baie Sa merg singura ca mi se facea rau, anemie mare Si mi se taia respiratia, vedeam negru Si gata, trebuia Sa Ma pun jos ca daca nu lesinam...pentru mine Si Sa-i gatesc era un chin ca nu suportam mirosu de mancare,cine a trecut prin asa o sarcina ma intelege perfect....baiatulmeu venea dimineata acasa putind a tigari Si alcool.... Trageti voi concluzia! In situatia in care eram doar de un pic de intelegere aveam.... A mai trecut ceva timp si am zis STOP!!! Cred ca,cu totii avem dreptul la viata! In nenumarate randuri am discutat cu el, l-am implorat Sa Ma inteleaga.....el are numai reprosuri... Orice conversatie abordez eu, el schimba subiectul la 90 de grade Si-mi reproseaza ca nu e facut nu stiu ce, ca nu are camasa bleu calcata, are tendinta Sa dea ordine ceea ce mie nu-mi place, eu cred ca,casa e treaba femeii,dar cu intelegere Si un gram de ajutor din partea barbatului.... Parerea mea....azi nu ne mai intelegem absolut deloc, ne aruncam vb in vant, ne jignim, ne amenintam... Sa ajuns prea departe, eu nu mai accept nici o greseala din partea lui........ Si totusi Ma gandesc ca e tatal copilului ce-l astept, ce Sa mai fac? Cum sa repar Si daca credeti ca mai e ceva de reparat?? Chiar nu mi-a placut niciodata Sa-mi spal rufele in public, dar am mare nevoie de un sfat! Imi scuzati va rog greselile Si probabil ca am mai sarit de la un subiect la altul, va multumesc, o Zi buna!
madyas
Postat pe 23 Ianuarie 2011 20:07
e cu italieni

next
scorpyoW
Postat pe 23 Ianuarie 2011 20:09
E dificil de trait cu Pestii... Orgolios, misogin...brrr
mimi_ca29
Postat pe 23 Ianuarie 2011 20:35
tu l-ai ales draga ..nu? pana la urma copilul tau are nevoie si de un bunic,banuiesc ca nu e pregatit sa fie parinte.
Aiurea, ce pot fi zise cand ai plecat de la inceput gresit, iti doresc sa fii fericita
Gicutza_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:46
Daca tu esti sigura ca ai facut totul si esti impacata cu tine,fugi cat te tin picioarele.Al meu a plecat la maica sa dupa 6 luni de la nunta.Ma doare si totusi mi e bine.Sunt foarte linistita.Aminteste ti ce bine e sa poti spune orice si oricand.Un mediu tensionat nu i va face bine copilului.Sper sa iei cea mai buna decizie
kudika172000
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:00
Tu unde esti acum,Italia sau Rom.? Daca e totul asa cum ai spus,de ce mai stai cu el????De ce nu incerci sa-l lasi si sa-ti vezi de viata ta??Iti place sa fii jicnita si tinuta doar ca menajera??Dupa cum spui,asta nu e om cu care sa faci casa.Bine,nici tu nu ai fi mai breaza,dar totusi...nu e frumos ca va jicniti.Daca tu ii vb urat asa iti vb si el tie(ce dai aia primesti),deci incerca sa te controlezi macar tu.E greu,fooooooarte greu.DIVORT mama.Uffff italienii astia libidinosi
Valy90
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:46
Ma cac pe italieni. Boooring!
kudika12787
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:51
Ce sa fac daca te joci de-a Traian + Decebal? Tine plodu acum. hahaaaaaa
Btw italienii's libidinosi
kudika12787
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:52
De la: madyas, la data 2011-01-23 20:07:01Suntem impreuna de aproape un an


Nu stiu cat de roz a fost inceputul, ma intreb care inceput, de vreme ce intr-un an de zile v-ati mutat mpreuna, il calci, il speli, ii faci si un copil si ce mai faci tu pe acolo. Perioada de curtare tot in anul asta a fost? Perioada aia cand te suna sa va intalniti la o cafea, sa stati de vorba si sa va cunoasteti mai bine, sa va plimbati nitel de mana inainte de a merge in pat, tot in anul asta a fost?
Uff, asta e, ai comis-o, unele lucruri se dreg simplu, altele nu.
Cel putin din punctul meu de vedere, asta nu e o relatie, nu ai cum sa dai snsa la asa ceva. Doar pentru ca a fost roz inainte sa te culci cu el, nu inseamna ca va redeveni roz vreodata.
Cel micut ce se va naste, respira propriul aer, nu-i trebuie atmosfera pe care o creati voi.
Problema cred ca e alta si niciodata nu vreti s-o rcunoasteti. Tot timpul invocati nu stiu ce sentimente sau "copilul are nevoie de ambii parinti". Vax!
Intrebarea este: poti sa iti iei calabalacul si sa te muti intr-un loc al tau? Sau, vesnica poveste "are bani, restul nu conteaza"?

Mai lasati naiba stirile din "Lifestar", nu toti idiotii va lasa averea la copil si nu toti idiotii impart cu voi cateva milioane de euro daca sunteti cu burta la gura.
rashela
Postat pe 24 Ianuarie 2011 05:43
Eu cred ca te-ai grabit prea tare in relatie
_Cryssa_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 08:52
Hai, mai da-o'ncolo ca doar ti-ai deschis topic pentru Avon! Nu murdari tot forumul ca o sa primesti doar injuraturi, n-o sa te caute nici .

Disperatilor! O duceti atat de bine din MLM ca n-aveti liniste pana nu prostiti si pe altii.
rashela
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:10
De la: valy90, la data 2011-01-23 23:46:36Tu unde esti acum,Italia sau Rom.? Daca e totul asa cum ai spus,de ce mai stai cu el????De ce nu incerci sa-l lasi si sa-ti vezi de viata ta??Iti place sa fii jicnita si tinuta doar ca menajera??Dupa cum spui,asta nu e om cu care sa faci casa.Bine,nici tu nu ai fi mai breaza,dar totusi...nu e frumos ca va jicniti.Daca tu ii vb urat asa iti vb si el tie(ce dai aia primesti),deci incerca sa te controlezi macar tu.E greu,fooooooarte greu.DIVORT mama.Uffff italienii astia libidinosi


Sunt in luxemburg, am vrut Sa cred intotdeauna ca are sa se schimbe, la certurile noastre eu doar raspundeam la jignirile ce mi se aduceau...nu stiu care ar tace Si ar lasa capu'n jos cand vine barbatu acasa si te trage la raspundere ca ai pierdut prea mult timp on auchan sau de ce nu e mancarea gata la 17:00?????? La inceput nu a fost deloc asa.....ms de raspuns
madyas
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:25
"Suntem impreuna de aproape un an"
Dupa cateva luni de relatie ai hotarat sa faci un copil cu el,nu crezi ca ar fi trebuit sa deschizi bine ochisorii inainte de a face pasul asta?In privinta comportamentului in mod sigur el ti-a aratat cum e doar ca tu ai privit altfel lucrurile si nu te deranja,acum ca vrei ceva serios l-ai pus sub lupa pentru ca il privesti ca pe viitorul sot si ca pe tatal copilului tau deci trebuie sa fie un exemplu pentru amundoi.Lupa ar fi trebuit sa o folosesti inainte de a ramane insarcinata,acum e prea tarziu si la 40 de ani cat are nu il mai schimbi tu.Ai doua variante:
1.il accepti asa cum e si o sa devina din ce in ce mai deranjant.
2.il lasi si ramane doar tatal copilului.
Apropo,lui cum i se pare ideea de a fi tata? Mai are copii?(daca ai specificat asta imi cer scuze)
Barbie30_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:46
De la: rashela, la data 2011-01-24 05:43:28
De la: madyas, la data 2011-01-23 20:07:01Suntem impreuna de aproape un an


Nu stiu cat de roz a fost inceputul, ma intreb care inceput, de vreme ce intr-un an de zile v-ati mutat mpreuna, il calci, il speli, ii faci si un copil si ce mai faci tu pe acolo. Perioada de curtare tot in anul asta a fost? Perioada aia cand te suna sa va intalniti la o cafea, sa stati de vorba si sa va cunoasteti mai bine, sa va plimbati nitel de mana inainte de a merge in pat, tot in anul asta a fost?
Uff, asta e, ai comis-o, unele lucruri se dreg simplu, altele nu.
Cel putin din punctul meu de vedere, asta nu e o relatie, nu ai cum sa dai snsa la asa ceva. Doar pentru ca a fost roz inainte sa te culci cu el, nu inseamna ca va redeveni roz vreodata.
Cel micut ce se va naste, respira propriul aer, nu-i trebuie atmosfera pe care o creati voi.
Problema cred ca e alta si niciodata nu vreti s-o rcunoasteti. Tot timpul invocati nu stiu ce sentimente sau "copilul are nevoie de ambii parinti". Vax!
Intrebarea este: poti sa iti iei calabalacul si sa te muti intr-un loc al tau? Sau, vesnica poveste "are bani, restul nu conteaza"?

Mai lasati naiba stirile din "Lifestar", nu toti idiotii va lasa averea la copil si nu toti idiotii impart cu voi cateva milioane de euro daca sunteti cu burta la gura.



Ai perfecta dreptate, lucrurile s-au intamplat foarte rapid, nu a fost intentia nimanui, ne-am indragostit amandoi! Atata tot.... Apoi urmarile...Uffff Foarte greu! Nu! Nu are bani, nu sunt genul care face copii cu nu stiu cine pt banii, Sunt plecata de 10 ani din Romania tocmani Sa nu am lipsuri, am fost intotdeauna echilibrata Si am incercat sa fac lucrurile ca la carte,Dar se pare ca aici m-am inpotmolit! Nimic nu se mai poate schimba....cu locuinta nu este problema, in prezent stam impreuna cu chirie, Dar Ma pot muta singura, nu raman pe strada in nici un caz, nu situatia financiara e problema, eu am tot sperat ca Sunt niste iesiri de moment Si nu am vrut sa ma grabesc Sa iau decizii, e totusi un copil la mijloc, Dar nici "calcata in picioare" nu ma pot lasa! Iti multumesc mult!
madyas
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:47
De la: madyas, la data 2011-01-24 09:25:59
De la: valy90, la data 2011-01-23 23:46:36Tu unde esti acum,Italia sau Rom.? Daca e totul asa cum ai spus,de ce mai stai cu el????De ce nu incerci sa-l lasi si sa-ti vezi de viata ta??Iti place sa fii jicnita si tinuta doar ca menajera??Dupa cum spui,asta nu e om cu care sa faci casa.Bine,nici tu nu ai fi mai breaza,dar totusi...nu e frumos ca va jicniti.Daca tu ii vb urat asa iti vb si el tie(ce dai aia primesti),deci incerca sa te controlezi macar tu.E greu,fooooooarte greu.DIVORT mama.Uffff italienii astia libidinosi


Sunt in luxemburg, am vrut Sa cred intotdeauna ca are sa se schimbe, la certurile noastre eu doar raspundeam la jignirile ce mi se aduceau...nu stiu care ar tace Si ar lasa capu'n jos cand vine barbatu acasa si te trage la raspundere ca ai pierdut prea mult timp on auchan sau de ce nu e mancarea gata la 17:00?????? La inceput nu a fost deloc asa.....ms de raspuns


Nu vreau sa par rautacioasa ( ocicum eu sunt o rautacioasa ) dar te intreb eu pe tine......asa ca pe-o fata crescuta si educata in Roamnia....cam cum ai vazut tu viata de familie?
Restaurante, cluburi, iesiri?!.....asta-i " roz"?
Te intreb.......daca intr-o zi intreaga, o femeie casnica nu-i in stare sa faca o mancare sotului.....
cam ce barbat te-ar lauda, ca zi de zi el la munca, si tu acasa.......sa nu fii in stare sa faci o mancare in 10 ore?!.....sa-i calci o camasa pt. a doua zi?!...Scuza-ma, asta-i viata de familie, femeiea tine casa cu mancare, copiii spalati, curati, mancati si sotul la fel.
Daca ai si servici, norocul tau, o responsabilitate in plus.....insa atunci abia intra si el in calcul adica sa te ajute si sa impartiti responsabilitatile.
Insa cand o femeie e casnica si nu-i in stare sa faca un " bors" barbatului........inseamna ca nu a inteles ce inseamna casnicia, responsabilitatea fata de sotul si familia care urmeaza sa o intemeieze.
Probabil ( nu spun ca da) ai vazut doar banii lui.......viata " roz"........eh, cum ziceam, viata de familie nu e roz decat atunci cand fiecare membru din ea isi stie responsabilitatile, si nu incearca el sa-i fie sef ei sau ea sa-i fie sef lui.
stem_29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:55
P.S.
Am vazut mai sus unde ai scris ca n-are bani........fsssss.
Are, atata timp cat mama lui isi permite spalatorie....etc. atunci are:)
Nici in Italia si prin Belgia nu tot omul de rand isi duce hainele la spalatorie, duc cei care-si permit.
Mai gandeste-te........
stem_29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:00
Eu cred ce cred si ceilalti
Da cat ai scris
alexo88
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:04
Stem ..... stiu perfect ce inseamna viata de familie Si el a avut intotdeauna masa pusa Cand a venit de la munca, daca Sa intamplat o data sa nu fie pusa la ora exacta Si asta cu un motiv intemeiat asta nu inseamna ca trebuie Sa fiu certata ca la patron, asta nu e casnicie, in perioada de trei luni Cand mi-a fost ingrozitor de rau ii gateam zilnic chiar daca imi facea rau Si varsam continuu, cred ca intr-o familie mai avem nevoie Si de intelegere.... nu de ordine date! Si cu camasile treaba sat cam asa.... Baiatu meu iese azi la bar la bautura cu baietii, vine noaptea pe la trei o arunca pe nu stiu unde Si Maine seara o vrea pe aceeasi ca-i preferata lui... asa a fost el obisnuit la masa, eu am o sarcina extrem de dificila, am avut placenta rupta,riscul de a pierde colilasul, nu stiu daca Ma intelegi , Dar nu am Sa stau sa spal la mana acum ca sa aibe baiatu ce umple barurile, mai rau ca pe vremea lu mamaie, situatia e complicata Si intotdeauna din afar se vede mult mai simpla. Si daca masa are o vila nu inseamna ca are bani, nu are! Traieste normal, nu e Romania, oricine cu un serviciu isi permite Sa traiasca decent. Ms mult pt rasp. Sa ai o Zi frumoasa.
madyas
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:40
De la: madyas, la data 2011-01-24 10:40:38 Si daca masa are o vila nu inseamna ca are bani, nu are! Traieste normal, nu e Romania, oricine cu un serviciu isi permite Sa traiasca decent.


Aici iti dau drepate. Doar romanu-i invatat sa fie proprietar si sa iasa la pensie de acolo unde si-a facut si ucenicia. In fine, altfel e afara.

Vroiam sa mai adaug ceva la povestea ta. De foarte multe ori, un barbat-baiat, ala de sta agatat de fusta ma-sii pana la adanci batraneti, chiar se indragosteste. Si constata ca isi doreste o lume a lui, o familie a lui, de care sa aiba grija. Dar nu poate din cauza handicapului creat de ma-sa atatia ani. Buun.
Vroiam sa spun ca, de ai posibilitatea sa te descurci singurica intr-un loc al tau, fa-o. DACA ai norocul ca acest barbat sa vrea sa devina sot si tata, se va trezi la realitate mai devreme sau mai tarziu.
Important e sa nu-ti distrugi sufletul alaturi de el acum. Te va cocosa orice nemernicie a lui, va veni copilasul si-ti vei spune mai indur putin, poate se schimba.
DACA exista cea mai mica sansa sa se schimbe, lasa-l sa dea cu capul. Daca nu, n-ai pierdut nimic. Dimpotriva ai castigat linistea.
Daca ai fost iubita de el, atunci redevin-o femeie, nu servitoare, nu carpa. Poate totusi se trezeste la realitate cand pierde ceea ce ii este drag.
rashela
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:51
Barbie..... El isi doreste Sa creasca acest copil, dat fiind faptul ca mai are un baiat de 20 de ani Si nu a avut ocazia Sa-l vada crescand din cauza despartirii de mama acestuia, sufera enorm Cand aude de despartire dar nici nu se poate abtine, e un om bun, Ma iubeste, dar vrea si libertate in acelasi timp.... Foarte greu de acceptat din partea mea. El ar vrea ca eu Sa stau cuminte in casa, sq spal, Sa calc, Sa fac mancare, Sa nu pun prea multe intrebari....cum Si-a scos chilotii... hop Sa-i spal,deci eu ar trebuii Sa stau in urma lui cu "matura Si forasu " Sa strang tot ce arunca el in Stanga Si-n dreapta....totul pe comanda, eu nu simt ca traiesc.....
madyas
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:54
Atunci treaba e simpla..........fa-ti mama bagajelul si traieste decent, singurica cu copilasul tau.
S-o tina pe ma'sa sluga.
stem_29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:54
Se spune ca barbatii la 40 de ani au niste iesiri neomenesti pt femei!

Totul se intampla cu un scop,dar sa stai si sa accepti doar sperand ca va fi bine si ca intr-o zi se va "trezi" eu cred ca iti pierzi timpul. Daca el este invatat sa aiba slugi atunci vb cu el si angajeaza pe cineva macar cat tu sa ai grija de sarcina ta...stiu eu? chiar nu este de inteles omul asta?

Eu cred ca ai nevoie de mult respect si ajutor pe tot timpul sarcinii si nu numai. Daca nici macar asta nu il imbuneaza inseamna ca omul este traumatizat de ceva din trecut,are 40 de ani ,nu?? Este divortat ,nu? Nu ai specificat ce stii din trecutul lui,are copii? ce a fost gresit si a divortat? tu stii mai bine si ar trebui sa pui cap la cap si sa tragi concluzii. Eu din exterior vad relatia cu multe rupturi ,tu din interior poti spune ca merita asteptare si sa speri.
Spui ca te poti descurca singura,atunci fa-o!!! daca nu te face fericita,daca nu are grija de tine atunci fa-o...nu?
el vrea sluga,este clar. femeia,pt el este cea care sa tina tot in spate si atat!

Sa ai o sarcina usoara si un bebe de nota 10! Ai grija ca orice pas te poate face sa regreti ca l-ai facut sau te poate face sa regreti ca nu l-ai facut mai devreme.!!!
Brunette_25
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:09
De la: Brunette_16, la data 2011-01-24 11:09:02Se spune ca barbatii la 40 de ani au niste iesiri neomenesti pt femei!

Totul se intampla cu un scop,dar sa stai si sa accepti doar sperand ca va fi bine si ca intr-o zi se va "trezi" eu cred ca iti pierzi timpul. Daca el este invatat sa aiba slugi atunci vb cu el si angajeaza pe cineva macar cat tu sa ai grija de sarcina ta...stiu eu? chiar nu este de inteles omul asta?

Eu cred ca ai nevoie de mult respect si ajutor pe tot timpul sarcinii si nu numai. Daca nici macar asta nu il imbuneaza inseamna ca omul este traumatizat de ceva din trecut,are 40 de ani ,nu?? Este divortat ,nu? Nu ai specificat ce stii din trecutul lui,are copii? ce a fost gresit si a divortat? tu stii mai bine si ar trebui sa pui cap la cap si sa tragi concluzii. Eu din exterior vad relatia cu multe rupturi ,tu din interior poti spune ca merita asteptare si sa speri.
Spui ca te poti descurca singura,atunci fa-o!!! daca nu te face fericita,daca nu are grija de tine atunci fa-o...nu?
el vrea sluga,este clar. femeia,pt el este cea care sa tina tot in spate si atat!



a... nu am citit chiar toate raspunsurile si am pierdut anumite detalii.

In fine.!!! eu tot cred ca vrea sluga si gata.
sa se duca la mamica lui ,nu?
Sa ai o sarcina usoara si un bebe de nota 10! Ai grija ca orice pas te poate face sa regreti ca l-ai facut sau te poate face sa regreti ca nu l-ai facut mai devreme.!!!
Brunette_25
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:12
Numai 10 LEI in loc de 45 pentru Manichiura profesionala OPI (inclusiv modele, strasuri in numar nelimitat, tatuaje nelimitate, French)+ tratament cu parafina la cald. Reducere de 78% in Salonul Silouette by Alexia. www.mydeals.ro
dj_dea
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:24
De la: madyas, la data 2011-01-24 10:54:34Barbie..... El isi doreste Sa creasca acest copil, dat fiind faptul ca mai are un baiat de 20 de ani Si nu a avut ocazia Sa-l vada crescand din cauza despartirii de mama acestuia, sufera enorm Cand aude de despartire dar nici nu se poate abtine, e un om bun, Ma iubeste, dar vrea si libertate in acelasi timp.... Foarte greu de acceptat din partea mea. El ar vrea ca eu Sa stau cuminte in casa, sq spal, Sa calc, Sa fac mancare, Sa nu pun prea multe intrebari....cum Si-a scos chilotii... hop Sa-i spal,deci eu ar trebuii Sa stau in urma lui cu "matura Si forasu " Sa strang tot ce arunca el in Stanga Si-n dreapta....totul pe comanda, eu nu simt ca traiesc.....


El are nevoie de o menajera nu de tine,una care sa mai si presteze la pat ocazional cand i se scoala lui...(scuze).
"Sfatul este ceea ce ne dorim atunci cand stim raspunsul dar am vrea sa nu-l fi stiut" tu stii deja raspunsul dar e greu sa-l pui in practica,asta include schimbari,frica de a ramane singura cu un copil etc.Priveste in interiorul tau si ai sa-ti dai seama ce te retine cu adevarat langa barbatul ala.Nu-mi spune de iubire,din punctul meu de vedere nu ai cum sa mai iubesti un om care te jigneste si te trateaza ca pe un robot bun de prestat ce are el nevoie.
Barbie30_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:27
De la: stem_29, la data 2011-01-24 10:00:08P.S.
Am vazut mai sus unde ai scris ca n-are bani........fsssss.
Are, atata timp cat mama lui isi permite spalatorie....etc. atunci are:)
Nici in Italia si prin Belgia nu tot omul de rand isi duce hainele la spalatorie, duc cei care-si permit.
Mai gandeste-te........
Stem,si eu le duc la spalatorie asta nu inseamna ca am bani(multi)
Valy90
Postat pe 24 Ianuarie 2011 12:21
De la: valy90, la data 2011-01-24 12:21:57
De la: stem_29, la data 2011-01-24 10:00:08P.S.
Am vazut mai sus unde ai scris ca n-are bani........fsssss.
Are, atata timp cat mama lui isi permite spalatorie....etc. atunci are:)
Nici in Italia si prin Belgia nu tot omul de rand isi duce hainele la spalatorie, duc cei care-si permit.
Mai gandeste-te........
Stem,si eu le duc la spalatorie asta nu inseamna ca am bani(multi)


Inseamna ca n-ai masina si nici nu vrei sa-ti cumperi
Buna Valy!
Barbie30_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 12:27
De la: Barbie30_, la data 2011-01-24 12:27:06
De la: valy90, la data 2011-01-24 12:21:57
De la: stem_29, la data 2011-01-24 10:00:08P.S.
Am vazut mai sus unde ai scris ca n-are bani........fsssss.
Are, atata timp cat mama lui isi permite spalatorie....etc. atunci are:)
Nici in Italia si prin Belgia nu tot omul de rand isi duce hainele la spalatorie, duc cei care-si permit.
Mai gandeste-te........
Stem,si eu le duc la spalatorie asta nu inseamna ca am bani(multi)


Inseamna ca n-ai masina si nici nu vrei sa-ti cumperi
Buna Valy!
E mai complicat unde stau eu,nu am masina si nici nu am cum sa cumpar lasa bre ca nu-i asa scump
Valy90
Postat pe 24 Ianuarie 2011 12:29
De la: valy90, la data 2011-01-24 12:29:53
De la: Barbie30_, la data 2011-01-24 12:27:06
De la: valy90, la data 2011-01-24 12:21:57
De la: stem_29, la data 2011-01-24 10:00:08P.S.
Am vazut mai sus unde ai scris ca n-are bani........fsssss.
Are, atata timp cat mama lui isi permite spalatorie....etc. atunci are:)
Nici in Italia si prin Belgia nu tot omul de rand isi duce hainele la spalatorie, duc cei care-si permit.
Mai gandeste-te........
Stem,si eu le duc la spalatorie asta nu inseamna ca am bani(multi)


Inseamna ca n-ai masina si nici nu vrei sa-ti cumperi
Buna Valy!
E mai complicat unde stau eu,nu am masina si nici nu am cum sa cumpar lasa bre ca nu-i asa scump
Scuze barby Treb. mai intai sa te salut helauuuuuu
Valy90
Postat pe 24 Ianuarie 2011 12:36
Foarte adevarat ce spui, ezit intradevar sa vad relitatea care este destul de dura, de fapt eu o vad foarte bn,de aceea am si pus-o pe hartie Si v-am impartasit-o,tocmai ca Sa aud si parerile celorlalti, mai greu e Sa iau decizii si nu prea imi permit sa dau gres...... Eu Sunt o persoana Foarte stabila,familista,organizata, loiala....am visat toata viata la o familie unita Si fericita........ Si IATA.....viata nu ne ofera intotdeauna ceea ce ne dorim oricat ne-am zbate noi sa o formam..... va multumesc tuturor pt timpul acordat Si pt sfaturile voastre. Sa aveti o viata frumoasa!



Apropo de spalatorie.,... Sa inteles gresit...eu vb de spalatoria care o are in casa masii, o camera special amenajata pt spalat, calcat......etc
madyas
Postat pe 24 Ianuarie 2011 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea 9 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:28
cum sa-l fac sa nu sufere? 19 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 20:35
Nici eu nu mai stiu.. dar poate cineva din exterior ma poate ajuta.. 19 De la: paula27 12 Noiembrie 2009 09:19
povestea mea... 17 De la: kudika019386 10 Mai 2009 15:43
cu iubitu sau cu parintii ? 14 De la: larisa_s_x 12 Noiembrie 2009 23:22