Setari Cookie-uri

friends with benefits...

Hmmm, topicul asta m-a facut sa ma inregistrez sa pot sa dau un reply.

Sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie.. sincer am nevoie de o parere la rece, desi am incetat sa ma mai intreb "de ce".

Pe la mijlocul anului trecut am inceput sa petrec mai mult timp cu un coleg de serviciu (el e de alta nationalitate) pe care toata lumea il considera un barbat dragut, politicos, genul de om care e la locul lui si apreciat de toti. El s-a despartit de prietena lui cu care a fost impreuna 3 ani de zile, la sfarsitul lui 2009 (s-au despartit pentru ca ea era extrem de religioasa si nu vroia sa faca sex inainte de casatorie si el n-a mai vrut sa continue asa, mai ales ca atata timp cat a fost cu ea, nu a facut nimic cu nici o alta fata si i-a spus ca mai bine termina aici decat sa o insele, desi o iubea). Bun... am inceput sa luam pauze de cafea impreuna, sa iesim la plimbari incoace si incolo, pana cand m-a invitat la el acasa intr-o seara, cam la o luna si ceva de cand am inceput sa vorbim si bineinteles ca s-a intamplat buba :)

Atractia dintre noi a fost si inca este extrema.. n-am simtit cu nimeni ce am simtit cu el, pur si simplu nu ne puteam lua mainile unul de pe celalalt. Am continuat asa pana acum la inceputul lui martie. In tot acest timp ne vedeam de doua, trei ori pe saptamana cand venea el la mine sau mergeam eu la el (oricum ne vedeam in fiecare zi la lucru, ne sarutam, eram ca un cuplu), petreceam nopti impreuna, ma tinea in brate cand dormeam, ma pupa mereu cand se intorcea in pat noaptea, ma mangaia pe par, nu-mi lasa mana din mana lui cand ne uitam la un film, intr-un cuvant, nu se dezlipea de mine cat eram impreuna. Imi spunea mereu cuvinte frumoase, imi facea multe complimente, imi aducea ciocolata fara nici un motiv :) Mereu se asigura ca am tot ce imi trebuie cand sunt cu el si ca sunt fericita. Niciodata nu m-a facut sa ma simt folosita. Mereu dupa ce faceam sex ma tinea in brate, ma pupa si se purta ca si cum ar avea sentimente pentru mine doar ca nu o zicea.. dar gesturile lui aratau afectiune.
Noi am avut doua-trei discutii despre relatia noastra, daca suntem impreuna sau nu, dar el tot ce a zis e ca din partea lui e totul ok, simte ca lucrurile avanseaza in bine si sa lasam timpul sa decida.
Am iesit de cateva ori la chefuri cu prietenii lui, cand vorbea cu familia lui la telefon le zicea ca e cu mine si ma lauda la maica-sa spunandu-i ca i-am pregatit o cina super buna, mereu ii spunea cuvinte frumoase despre mine si cand vorbea cu ea ii spunea numele meu, deci e clar ca a discutat cu ea despre mine cand se vedeau (maica-sa e in tara doar pentru o jumate de an iar ei doi au o relatie foarte buna)

Sarbatorile:
Craciunul l-a petrecut cu bunica si mama lui, intr-un satuc.. iar eu am stat singura acasa. Mi-a zis ca se simte prost ca ma lasa singura dar ca bunica lui nu accepta pe altcineva care nu e din familie sa petreaca craciunul cu ei la ea in casa... si pe urma mi-a spus ca pana si maica-sa a insistat sa ma primeasca bunica lui dar ea tot nu a acceptat, deci am stat singura de craciun, dar a stat cu mine aproape doua zile incontinuu inainte sa plece, am sarbatorit craciunul nostru, cu cadouri si altele.
De revelion a fost nasol ca nu m-a intrebat daca am planuri decat cu o zi inainte si nici el nu a mentionat ce face decat pe 30 decembrie cand mi-a zis ca pleaca cu un prieten la ski pentru weekend.. si cand a auzit ca stau singura acasa, m-a intrebat daca vreau sa merg cu el, ca nu se poate sa stau singura dar parca am vazut ca nu prea era sincera intrebarea.. asa am simtit, si i-am spus ca nu ma duc. Daca chiar vroia sa merg, ma invita din timp, nu?
De Valentines day a zis ca el de fapt nu e genul de om care sarbatoreste asa ceva, dar a zis de ce nu, de data asta si a venit la mine acasa, mi-a pregatit el cina si am petrecut o seara excelenta, am mancat, am ras, ne-am uitat la film.. fara sa facem sex, a fost o seara foarte placuta.
Cu o saptamana inainte de Valentine's, m-a dus la o cina impreuna cu mama lui, care e o femeie extraordinara, deci erau semne ca relatia avanseaza.

Tin sa precizez ca in zilele in care nu ne vedeam el juca baschet si fotbal ( fapt confirmat de alti colegi care mergeau si ei in acelasi loc) sau cand iesea la chefuri cu prietenii lui imi spunea ce-a facut. Nu e genul de om care sa se vada cu mai multe persoane in acelasi timp. Dar faza aiurea era ca nu ma cauta.. nu imi scria cand era acasa... o singura data mi-a scris cand era la bunica lui si a stat peste noapte la ea.. Mi-a zis ca se simte singur si ca are nevoie sa vorbeasca cu mine ca eu il "cheerup". Atunci a avut un moment de sinceritate si mi-a spus ca se gandeste la mine si ca si lui ii e dor de mine cand nu ne vedem si chestii de genul asta. Asta se intampla prin noiembrie. Oricum, daca el nu imi scria, nici eu nu ii scriam, nu insistam cu nimic, eu am luat relatia de la inceput ca fiind friends with benefits dar pentru mine clar a evoluat si am inceput sa am sentimente pentru el pe care le ascundeam si doar raspundeam la gesturile lui de tandrete.. adica ii ofeream ce imi oferea si el. Nu am vrut sa fiu stresanta, pentru ca fostul meu prieten mi-a reprosat asta, si tocmai de-aceea i-am dat libertate si am incercat sa fiu exact asa cum isi doreste el.
La lucru am incercat sa tinem ascunsa relatia dar pana la urma lumea a aflat ca ne vedea mereu impreuna si el a fost la seful de birou si i-a spus oficial ca "we are dating", ca aici asa e polita biroului, trebuie sa anunti daca esti implicat intr-o relatie cu colegii.

Totul bine si frumos pana acum recent cand i-am spus ca s-ar putea sa am sentimente pentru el.. ca nici eu nu stiu ce simt dar stiu ca e ceva acolo. Atunci el mi-a raspuns ca nu stie daca poate sa-mi ofere mai mult, probabil ca nu si ca eu merit pe cineva care sa-mi raspunda cu aceleasi sentimente .. stiti voi, discursul model pe care il tin tot barbatii.
Atunci i-am zis ca probabil ca am inteles eu gresit gesturile lui si ca o sa incerc sa fiu la acelasi nivel cu el. O saptamana dupa asta am vazut ca a inceput sa ma evite, nu ne-am vazut deloc cateva zile la rand, nu prea vorbeam la lucru .. si pe urma a venit la mine sa discutam. Atunci mi-a spus ca mai bine incheiem aici ca el nu vrea sa ma raneasca sau sa fiu eu trista din cauza lui, ca totul merge bine intre noi, ca sentimentele lui au crescut dar s-au oprit la un anumit punct. A mai zis ca a cunoscut o fata la un chef cu prietenii lui cu o saptamana inainte si ca i se pare interesanta si ar vrea sa o cunoasca mai bine, ca a fost foarte confuz saptamana trecuta din cauza asta si din cauza a ceea ce i-am zis eu, ca i-a fost foarte greu sa ia decizia asta dar asa crede el ca e mai bine. Sincer, parca a rupt ceva din mine cand mi-a zis chestiile astea. El sincer a fost exact asa cum mi-am dorit eu sa fie un barbat, cand era cu mine.
Acum el a plecat la el in tara pentru mai mult de o luna. Am vorbit o data pe facebook ca a fost ziua lui si i-am spus la multi ani.. el mi-a zis ca m-a visat noaptea trecuta si spera ca e totul bine aici ca el de obicei cand viseaza pe cineva, se ingrijoreaza.

Ce credeti voi despre tot ce s-a intamplat?? Eu am incercat sa explic cat mai la obiect tot ce m-a bulversat la el. E clar ca nu a fost doar sex.. si acum nu stiu daca mai are rost sa sper ca el va face o miscare sa se intoarca inapoi.
kudika381271
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:12
Nu-ti mai face vise. A fost sex. Bucura-te ca a fost frumos si ca ti-a oferit orgasme.
geo_refinantat
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:39
mersi, asa e, chiar a fost frumos :) Macar atata sa fie daca altceva nu
kudika381271
Postat pe 4 Aprilie 2011 14:30
De la: kudika381271, la data 2011-04-04 14:30:32mersi, asa e, chiar a fost frumos :) Macar atata sa fie daca altceva nu


Nu-ti mai face sperante.
geo_refinantat
Postat pe 4 Aprilie 2011 14:35
Si eu am trecut prin ceva asemanator....spun trecut pt ca am plecat din tara si nu ne mai putem vedea...
ne-am cunoscut acum un an si ceva dupa ce eu iesisem dintr-o relatie de 6 ani.Nu vroiam sa ma mai implic sentimental intr-o relatie si cand mi-a zis ca nu vrea decat sex ,i-am zis ca si eu vreau acelasi lucru.Am iesit de cateva ori si in oras , nu ne vedeam foarte des...insa cand o faceam simteam ca i-a fost dor de mine...acum incerc sa ma conving ca ii era dor de ceea ce ii ofeream in pat de nimic altceva.Am ajuns sa ma implic sentimental ,nu stiu in ce momnet insa cand i-am zis ce simt m-a intrebat ce mi-a zis el la inceput???
stiu foarte bine care a fost intelegerea...asa ca nu-i pot reprosa nimic lui.Vrea sa ramane prieteni si eu vreau asta insa imi e foarte greu...Ar trebui sa-l ignor o perioada???cel mai mult m-a derutat cand mi-a zis ca si el tine la mine dar ca nu are timp sa-mi ofere relatia pe care o merit(e prins anul asta cu masterul si munceste mult)si ca nu vrea sa ma tina pe loc pana cand va avea timp...ca merit ceva mai bun...si hai sa nu stricam ceva care e ok asa cu o incercare de a avea mai mult.Daca vrea doar sex de ce uneori cand mai vb cu el imi spune ca vrea mai mult?M-a deruteaza rau de tot si stiu ca nu am de ce sa-mi fac iluzii...dar nici nu-l pot uita asa usor...relatia cu el m-a ajutat sa ma descopar pe mine ca femeie...sa stiu ce vreau , ce-mi place , ce sa cer ca sa fiu satisfacuta...Cand l-am cunsocut eram foarte dezorientata din punct de vedere emotional...dupa 6 de relatie care s-a terminat urat....stiu ca eu m-am schimbat si ca el doar m-a ajutat...pentru asta nu vreau sa-l pierd ca prieten...
alexamoon
Postat pe 4 Aprilie 2011 14:40
"meriti ceva mai bun" cred ca se traduce prin "nu esti destul de buna pentru mine", sau cum? Acum ma gandesc ca daca iti spune cineva cuvintele astea, e clar ca nu are sentimente pentru tine... gandeste-te, tu ai putea spune asta unei persoane cu care ai vrea sa ai o relatie? Nu. E greu sa vezi lucrurile astea, te inteleg perfect ca si eu sunt in aceeasi situatie... dar eu totusi am inceput sa ma gandesc la ce nu mi-a oferit si totusi ar fi putut sa-mi ofere daca chiar m-ar fi vrut langa el.
kudika381271
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:04
Fetelor treziti-va in pana mea!!!Barbatii nu vad lucrurile ca noi ce naiba. Pentru ei sexul este doar sex si dupa o noapte de amor nu se indragostesc . Din pacate cu fiecare noapte noi ajungem sa tinem la cel cu care facem dragoste (cel putin cele mai multe dintre noi) la ei nu se intampla asa ceva.
Culmea e ca o aventura la deschide apetitul pentru alta. Si cu cat o femeie se ofera mai usor cu atat au senzatia ca trebuie sa treaca la urmatoarea. Daca sunteti in asa o relatie trebuie sa aceptati ideea de a va folosi reciproc pt sex si atat. E clar ca femeia ajunge sa si tina la "friendu with benefits" dar macar sa poata sa ii dea libertatea de a-si vedea de viata lui, fara a avea pretentia de mai mult...ca nu va obtine. Cu cat incercati sa il apropiati mai mult cu atat se va indeparta.Imi pare rau dar asta e realitatea. Poate sa o confirme orice barbat de pe forum.
bea79
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:58
De la: kudika381271, la data 2011-04-04 12:12:11Hmmm, topicul asta m-a facut sa ma inregistrez sa pot sa dau un reply.

Sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie.. sincer am nevoie de o parere la rece, desi am incetat sa ma mai intreb "de ce".


Totul bine si frumos pana acum recent cand i-am spus ca s-ar putea sa am sentimente pentru el.. ca nici eu nu stiu ce simt dar stiu ca e ceva acolo. Atunci el mi-a raspuns ca nu stie daca poate sa-mi ofere mai mult, probabil ca nu si ca eu merit pe cineva care sa-mi raspunda cu aceleasi sentimente .. stiti voi, discursul model pe care il tin tot barbatii.
Atunci i-am zis ca probabil ca am inteles eu gresit gesturile lui si ca o sa incerc sa fiu la acelasi nivel cu el. O saptamana dupa asta am vazut ca a inceput sa ma evite, nu ne-am vazut deloc cateva zile la rand, nu prea vorbeam la lucru .. si pe urma a venit la mine sa discutam. Atunci mi-a spus ca mai bine incheiem aici ca el nu vrea sa ma raneasca sau sa fiu eu trista din cauza lui, ca totul merge bine intre noi, ca sentimentele lui au crescut dar s-au oprit la un anumit punct. A mai zis ca a cunoscut o fata la un chef cu prietenii lui cu o saptamana inainte si ca i se pare interesanta si ar vrea sa o cunoasca mai bine, ca a fost foarte confuz saptamana trecuta din cauza asta si din cauza a ceea ce i-am zis eu, ca i-a fost foarte greu sa ia decizia asta dar asa crede el ca e mai bine. Sincer, parca a rupt ceva din mine cand mi-a zis chestiile astea. El sincer a fost exact asa cum mi-am dorit eu sa fie un barbat, cand era cu mine.
Acum el a plecat la el in tara pentru mai mult de o luna. Am vorbit o data pe facebook ca a fost ziua lui si i-am spus la multi ani.. el mi-a zis ca m-a visat noaptea trecuta si spera ca e totul bine aici ca el de obicei cand viseaza pe cineva, se ingrijoreaza.

Ce credeti voi despre tot ce s-a intamplat?? Eu am incercat sa explic cat mai la obiect tot ce m-a bulversat la el. E clar ca nu a fost doar sex.. si acum nu stiu daca mai are rost sa sper ca el va face o miscare sa se intoarca inapoi.




1. a dat inapoi cand te-ai apucat sa-i faci confidente , deci e speriat de angajamente pe termen lung , a crezut ca astepti sa te ceara de nvasta .

2 . ti- a povestit de alta fata ca sa te indeparteze de el si sa nu -l mai urmaresti , chipurile sa-l uiti . adica sa-l lasi in pace , sa nu-l freci la cap cu telefoane si discutii .

3. dar !ti -a zis ca te-a visat si etc... ca sa te tina cumva in priza emotional

Concluzia
-te pastraza ca manta de vreme rea , daca- i merge cu noua tipa , el e acoperit ca ati discutat ,daca nu -i merge cu noua tipa o sa vina spasit la tine cu scuze si cu promisiuni . Si tu o sa fii in al noulea cer , o sa -l ierti si o sa fii fericita .

Sfat: nu l mai cauta pt discutii de clarificare , nu -i mai verifica facebookul ( vezi poate afli ca noua tipa e vreo colega de job sau vreo prietena a ta si atunci o sa fii si mai nefericita ) , nu te mai baga neinvitata sa-l lamuresti despre relatia voastra, etc, sa-i urezi ceva, sa-l ajuti cu ceva in speranta ca veti deveni iar iubiti , gandeste-te ca a fost doar un episod frumos care s-a terminat si lasa-l pe el sa faca primul pas , in orice directie , dar fii pregatita pt ce va urma .

Depinde de tine cum iti joci cartile de aici inainte si ce anume vrei de de la viata si de la el.
kudika052198
Postat pe 5 Mai 2011 13:01
si eu sunt de acord cu cele spuse mai sus. depinde doar de tine cum va fi p viitor situatia intre voi si viata ta.. cum spune EL ca i se pare interesanta cealalta tipa, nu ai nimic de facut. o persoana care e curioasa sau interesata nu poate iesii din starea aceea decat singur. adica o va cunoste p respectiva si nu ai cum sa impiedici asta.. asa ca tre sa cauti p cineva care sa te interseze p tine si asa sa scapi din incurcatura asta de relatie. succes!
all_lefther
Postat pe 6 Mai 2011 18:36
Nu cred.Eu zic sa-ti vezi de viata ta in continuare.Nu te iubeste, nu vrea nici un fel de obligatii, nu are alte ganduri in care sa te includa si pe tine.Asa ca tot inainte.Daca te iubeste va veni el singur la tine.
camy66
Postat pe 9 Mai 2011 22:01
Nu simte nimik pentru tine. Barbatii pot fi egoisti. Si evident ca se gandesc doar la ei. Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. Unul ca el nu se va schimba. Asta a invatat sa faca, asa e simte el bine, si va continua sa faca asta. Eu zic ca pierzi timpul, incearca sa treci peste asta si sa o iei de la capat. E greu, stiu, dar crede-ma ca mai bine cunosti pe altcineva, decat sa stai sa-l astepti pe el sa fie 100% pentru tine.
corinaxgym
Postat pe 23 Mai 2011 08:36
Hmm.. Experienta mea cu un FWB pot sa zic ca e pe punctul de a incepe. Eu l-am cunoscut acum 2 ani, am fost 3 saptamani impreuna si s-a terminat pt ca eram "copii", fiecare vroia distractie etc si nu relatie. Mie dupa aia mi-a parut rau, am mai incercat sa ne vedem vara si nu a vrut el atunci. Cand vroia el dupa aia , nu puteam eu .. ori eu ori el aveam pereche si asa 2 ani. Dupa doi ani ne-am revazut si s-a intamplat innevitabilul.Am facut sex cu el si pot sa zic ca nu m-am simtit asa in toata viata mea. :D Problema e ca dupa doua zile ce ne-am vazut si s-a intamplat, el mi-a zis ca stie ca nu o sa ma iubeasca, bla bla, dar ar vrea sa avem o relatie de FWB. Eu cand am auzit pe moment , am zis nu, pt ca niciodata nu am vrut asa ceva si nu incercasem. Imi place de el si imi place sa petrec momente cu el. Se mai intampla. Faza e ca eu acum nu stiu ce sa fac. As accepta sa fim FWB, dar imi e frica sa ma atasez de el sau niciodata nu se stie. Poate chiar el o sa se indragosteasca de mine? Nu stiu . Ma gandesc ca daca nu incerc o sa imi para rau. Dar nici nu vreau sa sufar, probabil ca trebuie sa ma mentalizez ca deocamdata sau o sa fie tot mereu asa, doar FWB.
As dori parere, si pareri mature. Pentru ca totusi suntem in alte timpuri si gandim totusi altfel.

Pt Vanessa ma bucur ca esti mai bine si ca iti este mai bine fara el.
RaLuCa90B
Postat pe 1 Iunie 2011 14:40
De la: bea79, la data 2011-04-05 22:58:47Fetelor treziti-va in pana mea!!!Barbatii nu vad lucrurile ca noi ce naiba. Pentru ei sexul este doar sex si dupa o noapte de amor nu se indragostesc . Din pacate cu fiecare noapte noi ajungem sa tinem la cel cu care facem dragoste (cel putin cele mai multe dintre noi) la ei nu se intampla asa ceva.
Culmea e ca o aventura la deschide apetitul pentru alta. Si cu cat o femeie se ofera mai usor cu atat au senzatia ca trebuie sa treaca la urmatoarea. Daca sunteti in asa o relatie trebuie sa aceptati ideea de a va folosi reciproc pt sex si atat. E clar ca femeia ajunge sa si tina la "friendu with benefits" dar macar sa poata sa ii dea libertatea de a-si vedea de viata lui, fara a avea pretentia de mai mult...ca nu va obtine. Cu cat incercati sa il apropiati mai mult cu atat se va indeparta.Imi pare rau dar asta e realitatea. Poate sa o confirme orice barbat de pe forum.


eu nu confirm nimic.
nu e adevarat sau poate fi de la caz la caz.nu e o regula ca barbatul sa fie omu cel rau iar femeia victima naiva
se pare ca esti tanara si ai avut de-a face cu cine stie ce elemente
pickard
Postat pe 1 Iunie 2011 14:46
De la: corinaxgym, la data 2011-05-23 08:36:12Nu simte nimik pentru tine. Barbatii pot fi egoisti. Si evident ca se gandesc doar la ei. Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. Unul ca el nu se va schimba. Asta a invatat sa faca, asa e simte el bine, si va continua sa faca asta. Eu zic ca pierzi timpul, incearca sa treci peste asta si sa o iei de la capat. E greu, stiu, dar crede-ma ca mai bine cunosti pe altcineva, decat sa stai sa-l astepti pe el sa fie 100% pentru tine.


mda! barbatii pot fi egoisti dar nu mereu
pickard
Postat pe 1 Iunie 2011 14:48
De la: pickard, la data 2011-06-01 14:48:28
De la: corinaxgym, la data 2011-05-23 08:36:12Nu simte nimik pentru tine. Barbatii pot fi egoisti. Si evident ca se gandesc doar la ei. Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. Unul ca el nu se va schimba. Asta a invatat sa faca, asa e simte el bine, si va continua sa faca asta. Eu zic ca pierzi timpul, incearca sa treci peste asta si sa o iei de la capat. E greu, stiu, dar crede-ma ca mai bine cunosti pe altcineva, decat sa stai sa-l astepti pe el sa fie 100% pentru tine.


mda! barbatii pot fi egoisti dar nu mereu

unde iti sint penele?
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Iunie 2011 14:50
De la: Flowers, la data 2011-06-01 14:50:40
De la: pickard, la data 2011-06-01 14:48:28
De la: corinaxgym, la data 2011-05-23 08:36:12Nu simte nimik pentru tine. Barbatii pot fi egoisti. Si evident ca se gandesc doar la ei. Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. Unul ca el nu se va schimba. Asta a invatat sa faca, asa e simte el bine, si va continua sa faca asta. Eu zic ca pierzi timpul, incearca sa treci peste asta si sa o iei de la capat. E greu, stiu, dar crede-ma ca mai bine cunosti pe altcineva, decat sa stai sa-l astepti pe el sa fie 100% pentru tine.


mda! barbatii pot fi egoisti dar nu mereu

unde iti sint penele?


pickard
Postat pe 1 Iunie 2011 14:57
De la: pickard, la data 2011-06-01 14:57:38
De la: Flowers, la data 2011-06-01 14:50:40
De la: pickard, la data 2011-06-01 14:48:28
De la: corinaxgym, la data 2011-05-23 08:36:12Nu simte nimik pentru tine. Barbatii pot fi egoisti. Si evident ca se gandesc doar la ei. Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. Unul ca el nu se va schimba. Asta a invatat sa faca, asa e simte el bine, si va continua sa faca asta. Eu zic ca pierzi timpul, incearca sa treci peste asta si sa o iei de la capat. E greu, stiu, dar crede-ma ca mai bine cunosti pe altcineva, decat sa stai sa-l astepti pe el sa fie 100% pentru tine.


mda! barbatii pot fi egoisti dar nu mereu

unde iti sint penele?



cei cu varza aia..
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Iunie 2011 15:00
De la: Flowers, la data 2011-06-01 14:50:40
De la: pickard, la data 2011-06-01 14:48:28
De la: corinaxgym, la data 2011-05-23 08:36:12Nu simte nimik pentru tine. Barbatii pot fi egoisti. Si evident ca se gandesc doar la ei. Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. Unul ca el nu se va schimba. Asta a invatat sa faca, asa e simte el bine, si va continua sa faca asta. Eu zic ca pierzi timpul, incearca sa treci peste asta si sa o iei de la capat. E greu, stiu, dar crede-ma ca mai bine cunosti pe altcineva, decat sa stai sa-l astepti pe el sa fie 100% pentru tine.


mda! barbatii pot fi egoisti dar nu mereu

unde iti sint penele?

in cer
yumy
Postat pe 1 Iunie 2011 15:01
din propria experienta nu nu si iar nu ...nu are rost sa incerci ,,gandeste te ca placerea e prea scurta si trecatoare,,,dupa fiecare partida reusita te trezesti la realitate si te trezesti singura si ai vrea sa apeciezi frumusetea unui gest tandru,,a unei priviri pline de iubire ,, a unei plimbari ,,a unui cuvant frumos...nu se merita sa fii numai o distractie in viata unui barbat,,,tre sa fii totul pentru el ,,,
vanessa1
Postat pe 16 Iunie 2011 00:54
De la: vanessa1, la data 2011-06-16 00:54:08din propria experienta nu nu si iar nu ...nu are rost sa incerci ,,gandeste te ca placerea e prea scurta si trecatoare,,,dupa fiecare partida reusita te trezesti la realitate si te trezesti singura si ai vrea sa apeciezi frumusetea unui gest tandru,,a unei priviri pline de iubire ,, a unei plimbari ,,a unui cuvant frumos...nu se merita sa fii numai o distractie in viata unui barbat,,,tre sa fii totul pentru el ,,,




foarte frumos spus, ai dreptate, si eu cred la fel, fiecare femeie merita mai mult decat sex ...
lover_woman
Postat pe 16 Iunie 2011 17:17
The_Exile
Postat pe 16 Iunie 2011 17:26
De la: vanessa1, la data 2011-06-16 00:54:08din propria experienta nu nu si iar nu ...nu are rost sa incerci ,,gandeste te ca placerea e prea scurta si trecatoare,,,dupa fiecare partida reusita te trezesti la realitate si te trezesti singura si ai vrea sa apeciezi frumusetea unui gest tandru,,a unei priviri pline de iubire ,, a unei plimbari ,,a unui cuvant frumos...nu se merita sa fii numai o distractie in viata unui barbat,,,tre sa fii totul pentru el ,,,

poate o sa vina o clipa cand vei fi si altceva decat o gonflabila vie mai e timp
pickard
Postat pe 16 Iunie 2011 17:28
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24

-----------
tu ce te hlizesti ba!? ti-ai vazut cu*u?
pickard
Postat pe 16 Iunie 2011 17:29
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 17:17
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 17:17:39
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?


acum am eu motiv de hlizeala!
pickard
Postat pe 17 Iunie 2011 17:20
De la: pickard, la data 2011-06-17 17:20:39
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 17:17:39
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?


acum am eu motiv de hlizeala!


lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 17:49
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 17:17:39
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?


In nici un caz de tine hunny
The_Exile
Postat pe 17 Iunie 2011 17:56
De la: Yharr, la data 2011-06-17 17:56:08
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 17:17:39
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?


In nici un caz de tine hunny



:)) ma bucur sa aud asta
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 18:00
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 18:00:22
De la: Yharr, la data 2011-06-17 17:56:08
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 17:17:39
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?


In nici un caz de tine hunny



:)) ma bucur sa aud asta


Ce bine ne intelegem noi 2 ... merita sa stam deoparte unul de celalalt
The_Exile
Postat pe 17 Iunie 2011 18:53
De la: Yharr, la data 2011-06-17 18:53:12
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 18:00:22
De la: Yharr, la data 2011-06-17 17:56:08
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 17:17:39
De la: Yharr, la data 2011-06-16 17:26:24


ce e asa amuzant ? duci lipsa de ceva ?


In nici un caz de tine hunny



:)) ma bucur sa aud asta


Ce bine ne intelegem noi 2 ... merita sa stam deoparte unul de celalalt


fara doar si poate
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Articulatii dureroase 100 De la: kudika_16205 8 Aprilie 2015 11:51
despre cerazette 1 De la: kudika_8452 27 Mai 2012 17:52
cum sa castigi bani....mai usor 5 De la: contachinte 20 Februarie 2012 20:16
iubitul meu va avea un copil cu fosta lui prietena!! 32 De la: cristinutza263 21 Septembrie 2015 13:42
Logest ???? 1 De la: kudika383840 15 Aprilie 2011 09:24