Setari Cookie-uri

buna sunt su eu noua si am nevoie de ajutor


Buna am nevoie si eu de un sfat. Sa va spun povestea mea:am 25 de ani si sunt cu un baiat de 6 ani, nu l-am inselat niciodata nici macar nu m-am uitat dupa vreun baiat in astia 6 ani. Avem o relatie cu bune si cu rele ca in orice cuplu dar cred ca a intervenit si obisnuinta. Acum ma simt foate vinovata cam de o luna si 2 saptamani a aparut un baiat la locul meu de munca si cred ca m-am indragostit. Ne vedem odata pe saptamana sau chiar la doua dar cand intra ma ia tremuratul a si observat nici nu pot vorbi. Sunt disperata il visez si noaptea si ma simt asa vinovata. Trebuie poate sa ma resemnez ca e o relatie imposibila si sa-mi vad de relatia mea actuala si este si mai mic decat mine cu 2 ani. Nu vreau sa-l fac pe actualul meu prieten sa sufere dar simt ca numai pot. Am ajuns sa-mi creez id de mess cu alt nume sa vorbesc cu baiatul care imi place sa vad cum gandeste si dc are pe altcineva pentru ca relatia noastra e strict profesionala. Ce sa fac eu sunt si genul de fata care nu sunt de acord cu inselatul nu am inselat niciodata si mai ales ca prietenul meu e un baiat f bun care ma respecta. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!
kudika316481
Postat pe 24 August 2010 18:42
Ai mai multe variante:
1.ii dai prietenului papuceii si incerci o relatie cu tipul in cauza(daca vrea si el)
2.continui si vezi ce are de gand pana sa ii dai papuceii iubitului
3.il lasi in pace si ramai cu iubitul suspinand dupa celalalt
4.iti dai doua palme,te trezesti si alegi ce e mai bine
Barbie30
Postat pe 24 August 2010 19:30
ce de probleme pe kudika
bombonik_babardik
Postat pe 24 August 2010 19:43
De la: babyboomboom, la data 2010-08-24 19:43:42 ce de probleme pe kudika



gurile rele is de vina
anastasia_m
Postat pe 24 August 2010 19:45
De la: anastasia_m, la data 2010-08-24 19:45:13
De la: babyboomboom, la data 2010-08-24 19:43:42 ce de probleme pe kudika



gurile rele is de vina
off off, mai mai
bombonik_babardik
Postat pe 24 August 2010 19:47
De la: Barbie30, la data 2010-08-24 19:30:37Ai mai multe variante:
1.ii dai prietenului papuceii si incerci o relatie cu tipul in cauza(daca vrea si el)
2.continui si vezi ce are de gand pana sa ii dai papuceii iubitului
3.il lasi in pace si ramai cu iubitul suspinand dupa celalalt
4.iti dai doua palme,te trezesti si alegi ce e mai bine



Barbie ... 4 variante !!!! mie imi iesiau vreo trei cu indulgenta
anastasia_m
Postat pe 24 August 2010 19:51
De la: anastasia_m, la data 2010-08-24 19:51:20
De la: Barbie30, la data 2010-08-24 19:30:37Ai mai multe variante:
1.ii dai prietenului papuceii si incerci o relatie cu tipul in cauza(daca vrea si el)
2.continui si vezi ce are de gand pana sa ii dai papuceii iubitului
3.il lasi in pace si ramai cu iubitul suspinand dupa celalalt
4.iti dai doua palme,te trezesti si alegi ce e mai bine



Barbie ... 4 variante !!!! mie imi iesiau vreo trei cu indulgenta



In seara asta nu prea ma pot concentra,daca imi iese vreo perla sa ma scuzi
Barbie30
Postat pe 24 August 2010 19:53
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 18:42:47
Buna am nevoie si eu de un sfat. Sa va spun povestea mea:am 25 de ani si sunt cu un baiat de 6 ani, nu l-am inselat niciodata nici macar nu m-am uitat dupa vreun baiat in astia 6 ani. Avem o relatie cu bune si cu rele ca in orice cuplu dar cred ca a intervenit si obisnuinta. Acum ma simt foate vinovata cam de o luna si 2 saptamani a aparut un baiat la locul meu de munca si cred ca m-am indragostit. Ne vedem odata pe saptamana sau chiar la doua dar cand intra ma ia tremuratul a si observat nici nu pot vorbi. Sunt disperata il visez si noaptea si ma simt asa vinovata. Trebuie poate sa ma resemnez ca e o relatie imposibila si sa-mi vad de relatia mea actuala si este si mai mic decat mine cu 2 ani. Nu vreau sa-l fac pe actualul meu prieten sa sufere dar simt ca numai pot. Am ajuns sa-mi creez id de mess cu alt nume sa vorbesc cu baiatul care imi place sa vad cum gandeste si dc are pe altcineva pentru ca relatia noastra e strict profesionala. Ce sa fac eu sunt si genul de fata care nu sunt de acord cu inselatul nu am inselat niciodata si mai ales ca prietenul meu e un baiat f bun care ma respecta. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!


Adica sa inteleg ca tu nici macar nu stii cine-i tipul asta?!
Nu ai schimabt nici doua vorbe cu el?
Nu stii daca-i insurat, liber, sau daca-i place si lui de tine?
Iar referitor la inselat, niciodata nu e preat tarziu:)) ( glumesc)
stem_29
Postat pe 24 August 2010 19:54
De la: Barbie30, la data 2010-08-24 19:53:03
De la: anastasia_m, la data 2010-08-24 19:51:20
De la: Barbie30, la data 2010-08-24 19:30:37Ai mai multe variante:
1.ii dai prietenului papuceii si incerci o relatie cu tipul in cauza(daca vrea si el)
2.continui si vezi ce are de gand pana sa ii dai papuceii iubitului
3.il lasi in pace si ramai cu iubitul suspinand dupa celalalt
4.iti dai doua palme,te trezesti si alegi ce e mai bine



Barbie ... 4 variante !!!! mie imi iesiau vreo trei cu indulgenta



In seara asta nu prea ma pot concentra,daca imi iese vreo perla sa ma scuzi



No problem!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 August 2010 19:54
Stiu cine e nu e insurat si nici nu are prietena asa mi-a zis pe mess dar nu stia cu cine vorbea. Nu stiu dc ii place de mine pt ca rel noastra e strict profesionala. chiar nu stiu cum sa procedez
kudika316481
Postat pe 24 August 2010 20:20
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 20:20:45Stiu cine e nu e insurat si nici nu are prietena asa mi-a zis pe mess dar nu stia cu cine vorbea. Nu stiu dc ii place de mine pt ca rel noastra e strict profesionala. chiar nu stiu cum sa procedez

ai o scuza ca esti femeie...si noi femeile suntem tare nehotarate i-ai da ghes inimii, dar ti-e frica sa nu dai vrabia din maini pe cioara de pe gard...viata e o loterie...risti si s-ar putea sa castigi sau sa primesti un pumn
it's your choice, not ours!!!!
miss_darine
Postat pe 24 August 2010 20:28
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 20:20:45Stiu cine e nu e insurat si nici nu are prietena asa mi-a zis pe mess dar nu stia cu cine vorbea. Nu stiu dc ii place de mine pt ca rel noastra e strict profesionala. chiar nu stiu cum sa procedez


Sa procedezi pentru a ajunge unde? Ca de aici pleaca totul. Cand vei afla exact ce iti doresti, vesi sti si ce sa faci.
rashela
Postat pe 24 August 2010 20:31
Cum sa procedez sa-l uit? oare e o obsesie?
kudika316481
Postat pe 24 August 2010 20:38
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 20:38:21Cum sa procedez sa-l uit? oare e o obsesie?


Poate ca te-ai plictisit de iubitul tau si vrei ceva nou
Barbie30
Postat pe 24 August 2010 20:40
Oricum stiu ca e imposibil sa am o relatie cu baiatul asta dar nu stiu ce mi se intamla parca am inebunit
kudika316481
Postat pe 24 August 2010 20:48
Posibil sa fi intervenit rutina in relatia ta. tipul nou e doar o tentatie, iti va trece, crede-ma.
deea_dideea
Postat pe 24 August 2010 20:51
Daca ai discuta (ca un apropo) cu iubitul tau despre problema ta, cum ar reactiona?
alina_claudia1
Postat pe 24 August 2010 20:55
Nu cred ca ar reactiona bine deloc. E tolerant dar sta nu cred ca ar suporta. Poate l-as pierde
kudika316481
Postat pe 24 August 2010 21:05
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 21:05:54Nu cred ca ar reactiona bine deloc. E tolerant dar sta nu cred ca ar suporta. Poate l-as pierde


Si tu ce vrei pana la urma,sa il pierzi pe actualul si sa il cuceresti pe tipul celalalt?Analizeaza bine situatia si vezi daca se merita sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard....
Barbie30
Postat pe 24 August 2010 21:09
Din proprie experienta iti spun, cauta sa faci ceva sa iesiti din monotonie, cu al tau iubit, nu da ceea ce ai pe o "noutate" de moment. Iti va parea rau... Been there done that! Asta tot ce iti pot spune. Mai ales daca te iubeste, te sustine si asa mai departe.
Angel13
Postat pe 25 August 2010 00:18
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 20:48:01Oricum stiu ca e imposibil sa am o relatie cu baiatul asta dar nu stiu ce mi se intamla parca am inebunit


Eu chiar nu inteleg nimic!
Cum adica, tu nemaritata, en neinsurat, si zici ceea ce ai scris mai sus....ca-i "imposibil"!?
Habar nu am ce vrei.
stem_29
Postat pe 25 August 2010 00:32
Este imposibil pentru ca nu am cum sa-l abordez pt ca e o relatie strict profesionala si pt ca nu vreau sa-l fac pe pr meu sa sufere. E foarte greu. Azi a venit cu o comanda si imi dau seama ca pe zi ce trce imi place mai mult
kudika316481
Postat pe 25 August 2010 12:25
mai bine schimba-ti locul de munca, orice altceva dar nu iti pune relatia in pericol pentru unul necunoscut, noutatea te atrage, dupa ce nu va mai fi nou si ill vei sti, ti se va face dor de iubitul tau, care poate il vei pierde pentru o prostie, crede-ma vorbesc din experienta personala
iubi7a_lui
Postat pe 26 August 2010 14:47
Buna . In primul rand , linisteste te..nu ai de ce sa te simti vinovata . Ca sa gandesti limpede si pentru a lua cea mai buna decizie , nu trebuie sa disperi . In relatiile de lunga durata e normal sa apara intr o oarecare masura si obisnuinta , dar in cazul tau nu e vorba doar de obisnuinta ci de respect , intelegere deci iubire . Pt ca prietenul tau este un baiat care te respecta si care te iubeste nu merita sa l faci sa sufere . Gandeste te ca baiatul de la serviciu e mai mic ca tine , poate nu este suficient de matur , poate nu are aceleasi conceptii , poate ganditi diferit ..desi tu mentionezi ca ti ai facut un id pt a vedea ce fel de persoana este, nu poti sa iti faci o parere completa chiar daca ai puratat cateva conversatii pe messenger cu el.
Sfatul meu este sa lasi la o parte aceasta iubire trecatoare , si sa te axezi pe relatia ta pentru ca sunt sigura ca aveti planuri de viitor si cel mai important lucru este ca ai langa tine o persoana care te iubeste mult.
Sucees si ai grija :* te pup
kudika058558
Postat pe 27 August 2010 17:10
Pot sa-ti spun ca am patit-o si eu tot asa ceva cu un coleg. Nu te prostii si nu-ti bate joc de relatia pe care o ai cu actualul prieten. Eu m-am despartit de prietenul meu ptr un coleg de servici ca dragoste-i mare. S-a intamplat mai de mult timp, dar nu se uita. Relatia cu colegul nu a tinut decat 4 luni, apoi m-am intors la prietenul meu. Acum suntem casatoriti sitotul e ok, dar parca din cand in cand ma simt vinovata. Ca atunci "i-am dat papucii" si chiar nu merita.
Eu nu as mai face aceeasi prostie a doua oara, nu da cu piciorul unei relatii ca tare greu faci alta sa dureze atat. Tipul de care esti indragostita acum, cu toate ca e mai mic decat tine, o sa se simta macho ca a reusit sa te desparta dupa 6 ani de prietenul tau. Asa cred eu, am cam trecut prin multe.
Te pup!!!
kudika316991
Postat pe 28 August 2010 08:13
Buna. Eu zic sa te trezesti, sa-ti vezi de viata ta si de actuala ta relatie si sa nu o pierzi doar pentru un "vis" (ca sa zic asa). Nici nu il cunosti pe respectivul atat de bine si nu stii daca o posibila relatie chiar ar merge. Poate nu sunteti compatibili.
Si nici cu inselatul nu sunt de acord.

In concluzie eu zic ca ti-e bine asa cum esti acum...deci ...
kudika057527
Postat pe 28 August 2010 13:24
SI DACA TE ANGAJEZI IN ALTA PARTE SI VEI CUNOASTE ALT BARBAT LA LOCUL DE MUNCA CE VEI FACE ///////////RECUNOASTE AI O PRB ITI PLAC RELATIILE RISCANTE...
kudika093251
Postat pe 29 August 2010 13:34
daca iti iubesti cu adevarat prietenul uital pe cel de la serviciu, daca nu-l iubesti pune .punct si iao de la capat, dar tare mie frica sa nu regreti dupa si daca o sa apara de fiecare data cate unul ce o sa faci?

kudika184494
Postat pe 29 August 2010 13:47
DACA ITI IUBESTI PRIETENUL,RAMAI CU EL SI NU TE MAI GANDII LA CELALAT,POATE E DOR O PASIUNE TRECATOARE,DACA NU-TI IUESTI PARTENERU`DE CE MAI STAI LANGA EL?!?....SA-TI TREACA ANII ASA AIUREA,NU?
kudika313344
Postat pe 29 August 2010 14:57
daca nu mai simti mare lucru pentru actualul prieten lasa-l si gata ! daca simti ceva pentru noul prieten si e o chestie si d esuflet nu numai d etrup atunci ai putea incepe o relatie cu el. Dar cu grija si nu te arunca asa cum se spune in popor cu capul reped einainte pentru ca dezamagirea s anu fie la fel de mare cu timpul !
negrul_de_serviciu
Postat pe 29 August 2010 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
visele ne vorbesc 179 De la: kudika380771 28 Octombrie 2012 00:42
am nevoie de sfaturi 17 De la: Eva32 31 Iulie 2011 00:03
ma ameninta dar nu sh ce are de gand 22 De la: dianagamar 3 August 2009 14:38
Frica de a cunoaste parintii iubitului?EXISTA ANTIDOT?! 12 De la: wolfy 28 Mai 2010 23:35
buna 11 De la: kudika006877 14 Aprilie 2009 20:19