Setari Cookie-uri

buna sunt su eu noua si am nevoie de ajutor

Nu da vrabia din mina pe cea din gard.Sar putea sa nu te alegi cu nimic.Faci cum vrei.Poti discuta cu actualul tau prieten problema in caz ca consideri ca acel baiat iti poate oferi mai mult decit acrualul.La tine e o iubire platonica de moment deocamdata.Nu te grabi mai asteapta.
kudika228167
Postat pe 29 August 2010 16:35
timpul iti va da raspunsul CORECT.
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 19:32
ISPITA !!!! Te pune Dumnezeu la incercare ,daca prietenul tau e bun si te respecta,esti chiar proasta sa-l inseli cu Baga-ti mintile in cap,cit dureaza sa-l inseli ,15 minute...pe urma o sa-ti para rau si-o sa regreti tot timpul....Fii tare,umbla un pic la mentalul tau.Fii mai tare pe pozitie,nu mai tremura in prezenta respectivului,el simte ca esti slaba si se-asteapta sa-i cedezi.Poti sa-ti demonstrezi tie ceva :ESTI FEMEIE DE CARACTER!!!!In ziua de azi sunt asa rare ........
kudika227120
Postat pe 29 August 2010 20:25
|Fato stai pe partea ta. Eu inca n-am gasit pe nimeni cu care sa imi impart timpul iar tu care zici ca ai relatie de ani, el te iubeste tu la fel.eu cred k ti s-a urat cu binele. Mai bine mergi la sexshop si iti cumperi o jucarie.
dance_in_the_dark
Postat pe 30 August 2010 01:08
Respectul e foarte important în orice relaþie ,de orice naturã... .E normal sã te atragã ceva nou ,diferenþa de vârstã e irelevantã,însã niciodatã nu e bine sã amesteci relaþia profesionalã cu cea amoroasã... .de ce se spune "nu amesteca plãcerea cu afacerea"....Încearcã sã reinventezi amorul ,sã reaprinzi focul pentru cã dupã câte am înþeles vã iubiþi ºi vã respectaþi, aveþi nevoie de o ieºire din monotonie...fii mai sexy ...mai provocatoare ...mai felinã ... inã...
Shocata
Postat pe 7 Septembrie 2010 14:15
io zic sa-i incerci pamindoi si sa-l alegi pa care-ti place mai mult ,dar fara sa stie unu de altu ce-i asa mare lucru doar sa nu le ranesti filingurile.
kudika228362
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:17
io zic sa-i incerci pamindoi si sa-l alegi pa care-ti place mai mult ,dar fara sa stie unu de altu ce-i asa mare lucru doar sa nu le ranesti filingurile.
kudika228362
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:17
io zic sa-i incerci pamindoi si sa-l alegi pa care-ti place mai mult ,dar fara sa stie unu de altu ce-i asa mare lucru doar sa nu le ranesti filingurile.
kudika228362
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:17
Tu trebuie sa analizezi, cand l-ai cunoscut pe iubitul tau, la inceput, ce simteai pentru el, la fel tremurai cand il vedeai? iti era dor de el in fiecare clipa, il visai noaptea? daca da, atunci raspunsul este logic, nu se merita sa -ti risti relatia pentru un coleg de la serviciu fie el cat de frumos si inteligent nu ar fi.....insa daca tu pentru iubitul tau nu ai simtit ce simti pentru asta....inseamna ca tu nu l-ai iubit cu adevarat in toti acesti ani....deci nu se merita sa continui relatia daca visezi pe altul noaptea dormind in acelasi pat cu iubitul tau....chiar de exista respect si nu stiu ce, nu sunt de ajuns daca gandurile tale zboara ....
alina_tu26
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:48
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 18:42:47
Buna am nevoie si eu de un sfat. Sa va spun povestea mea:am 25 de ani si sunt cu un baiat de 6 ani, nu l-am inselat niciodata nici macar nu m-am uitat dupa vreun baiat in astia 6 ani. Avem o relatie cu bune si cu rele ca in orice cuplu dar cred ca a intervenit si obisnuinta. Acum ma simt foate vinovata cam de o luna si 2 saptamani a aparut un baiat la locul meu de munca si cred ca m-am indragostit. Ne vedem odata pe saptamana sau chiar la doua dar cand intra ma ia tremuratul a si observat nici nu pot vorbi. Sunt disperata il visez si noaptea si ma simt asa vinovata. Trebuie poate sa ma resemnez ca e o relatie imposibila si sa-mi vad de relatia mea actuala si este si mai mic decat mine cu 2 ani. Nu vreau sa-l fac pe actualul meu prieten sa sufere dar simt ca numai pot. Am ajuns sa-mi creez id de mess cu alt nume sa vorbesc cu baiatul care imi place sa vad cum gandeste si dc are pe altcineva pentru ca relatia noastra e strict profesionala. Ce sa fac eu sunt si genul de fata care nu sunt de acord cu inselatul nu am inselat niciodata si mai ales ca prietenul meu e un baiat f bun care ma respecta. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!


Nu pomenesti nimic daca inca iti mai iubesti prietenul, ci doar ca nu vrei sa-l faci sa sufere. Adica, pt ce mai santeti impreuna, doar din obisnuinta?? Iar daca simti ca te-ai indragostit de colegul tau, ai acei 'fluturasi" la stomac, fantezii si vise cu el, inseamna fara doar si poate ca nu mai simti dragoste pt prietenul tau. Ar trebui sa ai rabdare sa-ti cunosti colegul mai bine, sa vezi daca se poate infiripa ceva intre voi pt care merita sa-ti lasi prietenul actual. Oricum, din cate am inteles, e mai mult obisnuinta intre voi, nu pasiune, iar focurile de artificii s-au stins demult. Bafta!!
aurina71
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:59
De la: kudika316481, la data 2010-08-24 18:42:47
Buna am nevoie si eu de un sfat. Sa va spun povestea mea:am 25 de ani si sunt cu un baiat de 6 ani, nu l-am inselat niciodata nici macar nu m-am uitat dupa vreun baiat in astia 6 ani. Avem o relatie cu bune si cu rele ca in orice cuplu dar cred ca a intervenit si obisnuinta. Acum ma simt foate vinovata cam de o luna si 2 saptamani a aparut un baiat la locul meu de munca si cred ca m-am indragostit. Ne vedem odata pe saptamana sau chiar la doua dar cand intra ma ia tremuratul a si observat nici nu pot vorbi. Sunt disperata il visez si noaptea si ma simt asa vinovata. Trebuie poate sa ma resemnez ca e o relatie imposibila si sa-mi vad de relatia mea actuala si este si mai mic decat mine cu 2 ani. Nu vreau sa-l fac pe actualul meu prieten sa sufere dar simt ca numai pot. Am ajuns sa-mi creez id de mess cu alt nume sa vorbesc cu baiatul care imi place sa vad cum gandeste si dc are pe altcineva pentru ca relatia noastra e strict profesionala. Ce sa fac eu sunt si genul de fata care nu sunt de acord cu inselatul nu am inselat niciodata si mai ales ca prietenul meu e un baiat f bun care ma respecta. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!

pedofilo...cu un baiat de 6 ani....
BEL_AMY1
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea niste sfaturi 253 De la: ema_rice 21 Iulie 2009 23:33
credeti ca este o dragoste imposibila un sfat va rog o poveste destul de detailiata 28 De la: bebytza_love_bebe2009 18 Iulie 2009 16:02
Ce sa cred? 31 De la: heaven2007 27 Septembrie 2009 15:11
ref.sagetator cu taur 6 De la: angelsss 23 Februarie 2011 17:05
iubita mea 4 De la: luchianramona 28 Octombrie 2010 17:08