Setari Cookie-uri

Lupti pentru iubirea ta???

De la: deea_dideea, la data 2010-08-24 20:47:45"O relatie implinita este aceea in care ambii parteneri pot sa traiasca unul fara celalalt dar aleg sa fie impreuna."


Pe cine ai citat?
Cine a scris tampenia asta?
Cred ca pe unul care are deja vreo 35 de ani de casnicie:))...asta e valabil in decada a 3'a a casniciei, d'soara:) cand deja devine si obisnuinta, dupa respect, moralitate, multe alte preocupari ca familist....poate crescut nepoti.
stem_29
Postat pe 24 August 2010 21:33
De la: stem_29, la data 2010-08-24 21:33:13
De la: deea_dideea, la data 2010-08-24 20:47:45"O relatie implinita este aceea in care ambii parteneri pot sa traiasca unul fara celalalt dar aleg sa fie impreuna."


Pe cine ai citat?
Cine a scris tampenia asta?
Cred ca pe unul care are deja vreo 35 de ani de casnicie:))...asta e valabil in decada a 3'a a casniciei, d'soara:) cand deja devine si obisnuinta, dupa respect, moralitate, multe alte preocupari ca familist....poate crescut nepoti.







... nu evorba de nici o decada ... ... e vorba de inca o ''cugetare'' din putzul prostiei ...

marco918
Postat pe 24 August 2010 22:12
Barbie30
Postat pe 24 August 2010 22:16
De la: y_danyy, la data 2010-08-24 19:44:53dar el are convingerea ca nu s-a terminat, ca mai devreme sau mai tarziu, indiferent de circumstante vom sfarsi impreuna.


iobitoooo, hai sa ne aruncam in mareee!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 22:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:45:20
De la: y_danyy, la data 2010-08-24 19:44:53dar el are convingerea ca nu s-a terminat, ca mai devreme sau mai tarziu, indiferent de circumstante vom sfarsi impreuna.


iobitoooo, hai sa ne aruncam in mareee!


pot sa vin iooo? te rrooogg!
_oktober_
Postat pe 24 August 2010 22:47
daca promiti ca nu-ti pui costum de baie!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 22:49
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:49:14daca promiti ca nu-ti pui costum de baie!


iioooaaii..trebuia sa ma gandesc sa-mi pun? ups
_oktober_
Postat pe 24 August 2010 22:51

spuma valurilor ne va fi costum
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 22:53
mai zi...ca anul asta nu mai vad marea
_oktober_
Postat pe 24 August 2010 23:01
De la: _oktober_, la data 2010-08-24 23:01:47mai zi...ca anul asta nu mai vad marea


luna va reflecta in limpezimea marii, trupurile noastre.....

nu vrei sa-ti trimit mai bine o poza?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 23:03
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 23:03:35
De la: _oktober_, la data 2010-08-24 23:01:47mai zi...ca anul asta nu mai vad marea


luna va reflecta in limpezimea marii, trupurile noastre.....

nu vrei sa-ti trimit mai bine o poza?


daca esti in valurile alea.....no clar ca vreau!
_oktober_
Postat pe 24 August 2010 23:07
daa, pletele imi curg peste umeri, luna face sa-mi straluceasca pielea scotand in evidenta un pept dezgolit.
si nu numa' peptu'.
ah draga mea, sa privesti poza ori de cate ori iti va fi dor de mine........
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 23:10
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 23:10:42daa, pletele imi curg peste umeri, luna face sa-mi straluceasca pielea scotand in evidenta un pept dezgolit.
si nu numa' peptu'.
ah draga mea, sa privesti poza ori de cate ori iti va fi dor de mine........


acum...sper ca va fi color...nush cum faci sub raza lunii...da te descurci...si sper ca esti blond ca richard gere
_oktober_
Postat pe 24 August 2010 23:14
ma vopsesc
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 23:16
las ca esti mai fain asa
_oktober_
Postat pe 24 August 2010 23:23
De la: _oktober_, la data 2010-08-24 23:23:58 las ca esti mai fain asa



geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 23:30
De la: marco918, la data 2010-08-24 22:12:47
De la: stem_29, la data 2010-08-24 21:33:13
De la: deea_dideea, la data 2010-08-24 20:47:45"O relatie implinita este aceea in care ambii parteneri pot sa traiasca unul fara celalalt dar aleg sa fie impreuna."


Pe cine ai citat?
Cine a scris tampenia asta?
Cred ca pe unul care are deja vreo 35 de ani de casnicie:))...asta e valabil in decada a 3'a a casniciei, d'soara:) cand deja devine si obisnuinta, dupa respect, moralitate, multe alte preocupari ca familist....poate crescut nepoti.







... nu evorba de nici o decada ... ... e vorba de inca o ''cugetare'' din putzul prostiei ...



Eu am vazut si vad ghilimele
stem_29
Postat pe 24 August 2010 23:33
De la: _oktober_, la data 2010-08-24 22:47:55
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:45:20
De la: y_danyy, la data 2010-08-24 19:44:53dar el are convingerea ca nu s-a terminat, ca mai devreme sau mai tarziu, indiferent de circumstante vom sfarsi impreuna.


iobitoooo, hai sa ne aruncam in mareee!


pot sa vin iooo? te rrooogg!





... sigur ... saritura e din avion ... costumul de baie e optional ... ... cravata obligatorie ...


marco918
Postat pe 24 August 2010 23:51
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 23:10:42daa, pletele imi curg peste umeri, luna face sa-mi straluceasca pielea scotand in evidenta un pept dezgolit.
si nu numa' peptu'.
ah draga mea, sa privesti poza ori de cate ori iti va fi dor de mine........








... ... ce romantic ... ... sa nu ii trimiti vreo poza cu vreo geamandura ...


marco918
Postat pe 24 August 2010 23:53
Dak persoana pe care o iubesc ma iubeste si ea la fel...as renunta la tot ptr aceea persoana..si as lupta pana in panzele albe...bine inteles dak suntem 2 care vrem sa luptam.ptr ca recunosc ca singura nu as putea,dak persoana iubita ma iub dau totul !
kudika315664
Postat pe 25 August 2010 00:00
De la: kudika315664, la data 2010-08-25 00:00:28Dak persoana pe care o iubesc ma iubeste si ea la fel...as renunta la tot ptr aceea persoana..si as lupta pana in panzele albe...bine inteles dak suntem 2 care vrem sa luptam.ptr ca recunosc ca singura nu as putea,dak persoana iubita ma iub dau totul !





... si dupa ce dai totul ... iti da si el ... o tzeapa ... nu mai fi asa pompieristica ... ca ''iubirea'' te lasa cind tie lumea mai draga si oricum nu tine o vesnicie la modul pe care si-l imagineaza copchii ...
marco918
Postat pe 25 August 2010 00:07
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:49:14daca promiti ca nu-ti pui costum de baie!

pe vremuri iti placea sumar imbracata...acum nu mai vrei nici costum de baie?
carla11
Postat pe 25 August 2010 00:22
De la: deliana, la data 2010-08-25 00:22:19
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:49:14daca promiti ca nu-ti pui costum de baie!

pe vremuri iti placea sumar imbracata...acum nu mai vrei nici costum de baie?


pe vremuri??? adica pe vremea lu' ceausescu?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 25 August 2010 09:33
Tocmai am terminat o relatia in care am facut o gramada de "sacrificii" pentru el:
1. M-am indepartat de parinti
2. Am renuntat la o parte din prieteni
3. Am renuntat la o parte din pasiunile mele
4. Mi-am sacrificat cea mai mare parte a timpului meu liber
si altele...dar nu mi le amintesc acum sa le mai insir
el stii ce a facut?
a renuntat si el...dar foarte rar si f putin.
Si acum, m-a parasit. probabil pt ca eram disperata dupa el.
deci merita sa faci sacrificii?
nu cred...iar la parinti ce putin nu merita sa renunti niciodata pt ca ei sunt singurii care te iubesc neconditionat, iar daca ramai fara el si fara prieteni ei stii sigur ca o sa fie acolo.


ploidevise
Postat pe 25 August 2010 12:59
De la: ianna05, la data 2010-08-25 12:59:42Tocmai am terminat o relatia in care am facut o gramada de "sacrificii" pentru el:
1. M-am indepartat de parinti
2. Am renuntat la o parte din prieteni
3. Am renuntat la o parte din pasiunile mele
4. Mi-am sacrificat cea mai mare parte a timpului meu liber
si altele...dar nu mi le amintesc acum sa le mai insir
el stii ce a facut?
a renuntat si el...dar foarte rar si f putin.
Si acum, m-a parasit. probabil pt ca eram disperata dupa el.
deci merita sa faci sacrificii?
nu cred...iar la parinti ce putin nu merita sa renunti niciodata pt ca ei sunt singurii care te iubesc neconditionat, iar daca ramai fara el si fara prieteni ei stii sigur ca o sa fie acolo.




Tu ce insiri aici?!
Cine ti-a zis sa renunti la parinti?! EL?!
NU CRED!
L-ai sufocat madam, si nici nu ai stiut sa " dozezi" iubirea, si sa o "separi"
De parinti e o iubire, de copii alta si de sot/ partener de viata, alta!
Asa ca nu mai face dumneata pe victima, daca-i cum prezinti, vina-ti apartine 100%, TU ai fost cea care te-ai ' bagat" intr-o iubire in care doar tu ai iubit, insa nu ai realizat ca e asa, nu ai vrut sa realizezi!
Daca te iubea, te invata si de cate feluri e iubirea.
Ce ne spui noua, te-a incuiat in casa si nu te-a lasat sa-ti vizitezi mama?
Unele chiar credeti ca sunteti perfecte, insa va inselati, si parca vad ca si a doua oara la fel faceti.

Unele femei nu au inteles si nu au sa inteleaga niciodata ca ELE trebuie sa fie iubite, si EI sa umble in limba dupa ele, nu invers!
stem_29
Postat pe 25 August 2010 13:36
De la: stem_29, la data 2010-08-25 13:36:35
De la: ianna05, la data 2010-08-25 12:59:42Tocmai am terminat o relatia in care am facut o gramada de "sacrificii" pentru el:
1. M-am indepartat de parinti
2. Am renuntat la o parte din prieteni
3. Am renuntat la o parte din pasiunile mele
4. Mi-am sacrificat cea mai mare parte a timpului meu liber
si altele...dar nu mi le amintesc acum sa le mai insir
el stii ce a facut?
a renuntat si el...dar foarte rar si f putin.
Si acum, m-a parasit. probabil pt ca eram disperata dupa el.
deci merita sa faci sacrificii?
nu cred...iar la parinti ce putin nu merita sa renunti niciodata pt ca ei sunt singurii care te iubesc neconditionat, iar daca ramai fara el si fara prieteni ei stii sigur ca o sa fie acolo.




Tu ce insiri aici?!
Cine ti-a zis sa renunti la parinti?! EL?!
NU CRED!
L-ai sufocat madam, si nici nu ai stiut sa " dozezi" iubirea, si sa o "separi"
De parinti e o iubire, de copii alta si de sot/ partener de viata, alta!
Asa ca nu mai face dumneata pe victima, daca-i cum prezinti, vina-ti apartine 100%, TU ai fost cea care te-ai ' bagat" intr-o iubire in care doar tu ai iubit, insa nu ai realizat ca e asa, nu ai vrut sa realizezi!
Daca te iubea, te invata si de cate feluri e iubirea.
Ce ne spui noua, te-a incuiat in casa si nu te-a lasat sa-ti vizitezi mama?
Unele chiar credeti ca sunteti perfecte, insa va inselati, si parca vad ca si a doua oara la fel faceti.

Unele femei nu au inteles si nu au sa inteleaga niciodata ca ELE trebuie sa fie iubite, si EI sa umble in limba dupa ele, nu invers!


hai ca tu chiar esti enervanta. Tu chiar le stii pe toate.
Nu face afirmatii inutile inainte sa stii despre ce e vrb. In conditiile in care el locuia in aceeasi localitate cu ai mei si ma duceam acolo si stateam 2 zile pe saptamana, de multe ori preferam sa petrec mai mult timp cu el si de aceea maikmea s-a suparat intr-un punct. Normal ca relatiile s-au racit. iar acum dupa ce el m-a lasat cu ochii in soare m-am dus la ea. Eu vroiam sa subliniez ca nu e bine sa iti lasi parintii sau sa te apuci sa te razvratesti impotriva lor sau mai rau sa fugi de acasa pt un barbat.
iar de prieteni. Cred ca e destul de evidenta afirmatia lui: "nu iesi cu aia aia si aia ca sunt tarfe. iar aia e profitoare, iar aia nu are educatie. " Nu zic, as minti daca as spune ca asa mi-a facut cu toti. Care i-au placut s-au transformat si in prietenii lui dar...

ca nu am stiut sa dozez iubirea asta...nu . de asta ma fac vinovata. practic de aici s-a ajuns la punctul in care ne-am despartit.
dar n stiu de ce ma obosesc sa iti explic tie. De acum o sa ignor
o zi buna!
ploidevise
Postat pe 25 August 2010 14:04
De la: ianna05, la data 2010-08-25 14:04:13
De la: stem_29, la data 2010-08-25 13:36:35
De la: ianna05, la data 2010-08-25 12:59:42Tocmai am terminat o relatia in care am facut o gramada de "sacrificii" pentru el:
1. M-am indepartat de parinti
2. Am renuntat la o parte din prieteni
3. Am renuntat la o parte din pasiunile mele
4. Mi-am sacrificat cea mai mare parte a timpului meu liber
si altele...dar nu mi le amintesc acum sa le mai insir
el stii ce a facut?
a renuntat si el...dar foarte rar si f putin.
Si acum, m-a parasit. probabil pt ca eram disperata dupa el.
deci merita sa faci sacrificii?
nu cred...iar la parinti ce putin nu merita sa renunti niciodata pt ca ei sunt singurii care te iubesc neconditionat, iar daca ramai fara el si fara prieteni ei stii sigur ca o sa fie acolo.




Tu ce insiri aici?!
Cine ti-a zis sa renunti la parinti?! EL?!
NU CRED!
L-ai sufocat madam, si nici nu ai stiut sa " dozezi" iubirea, si sa o "separi"
De parinti e o iubire, de copii alta si de sot/ partener de viata, alta!
Asa ca nu mai face dumneata pe victima, daca-i cum prezinti, vina-ti apartine 100%, TU ai fost cea care te-ai ' bagat" intr-o iubire in care doar tu ai iubit, insa nu ai realizat ca e asa, nu ai vrut sa realizezi!
Daca te iubea, te invata si de cate feluri e iubirea.
Ce ne spui noua, te-a incuiat in casa si nu te-a lasat sa-ti vizitezi mama?
Unele chiar credeti ca sunteti perfecte, insa va inselati, si parca vad ca si a doua oara la fel faceti.

Unele femei nu au inteles si nu au sa inteleaga niciodata ca ELE trebuie sa fie iubite, si EI sa umble in limba dupa ele, nu invers!


hai ca tu chiar esti enervanta. Tu chiar le stii pe toate.
Nu face afirmatii inutile inainte sa stii despre ce e vrb. In conditiile in care el locuia in aceeasi localitate cu ai mei si ma duceam acolo si stateam 2 zile pe saptamana, de multe ori preferam sa petrec mai mult timp cu el si de aceea maikmea s-a suparat intr-un punct. Normal ca relatiile s-au racit. iar acum dupa ce el m-a lasat cu ochii in soare m-am dus la ea. Eu vroiam sa subliniez ca nu e bine sa iti lasi parintii sau sa te apuci sa te razvratesti impotriva lor sau mai rau sa fugi de acasa pt un barbat.
iar de prieteni. Cred ca e destul de evidenta afirmatia lui: "nu iesi cu aia aia si aia ca sunt tarfe. iar aia e profitoare, iar aia nu are educatie. " Nu zic, as minti daca as spune ca asa mi-a facut cu toti. Care i-au placut s-au transformat si in prietenii lui dar...

ca nu am stiut sa dozez iubirea asta...nu . de asta ma fac vinovata. practic de aici s-a ajuns la punctul in care ne-am despartit.
dar n stiu de ce ma obosesc sa iti explic tie. De acum o sa ignor
o zi buna!


Ignora.
Vii tu sa ne explici ca nu te-a lasta sa mergi la mama ta?!
Pai ce, erai handicapata sa-ti coordoneze el viata?!.a coordonat-o ca a avut cui, stia ca esti lesinata dupa el, si el dupa tine BA!
Tie un lucru sa-ti fie cert, mama( cele care avem) e omul care ne asculta neconditionat.
Le-ai stiut tu pe toate, de aceea ai ajuns sa te lase " boul"......oricum Dumnezeu te iubeste, te-a ferit de el pt. o viata, poate ti-a deschis ochii, pt. viitoarea relatie.
Succes!
stem_29
Postat pe 25 August 2010 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trist. 173 De la: kudika042667 27 Iulie 2019 10:41
iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic... 21 De la: denyse15 6 Septembrie 2009 20:36
Riduri - ochi si pe frunte 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 21:02
iubesc doi barbati.pe care sa-l aleg? 30 De la: emilia84 12 Ianuarie 2009 18:48
Cand un tata isi iubeste copilul? 21 De la: kudika428291 30 August 2011 14:33