Setari Cookie-uri

Ce sa fac???vreau ajutor

am 15 ani, el are 26, il iubesc mai mult ca orice pe lume, si el stiu ca ma iubeste, ai mei nu sunt de acord, miau interzis sa ma vad cu el, el zice k e mai bn pt mine sa nu ne vedem si nu din cauza ca nu ma place ci din cauza k nu vrea probleme cu ai mei pt k au spus k o sal dea la corupere de minori daca mai vb cu mine....nuj ce sa fac, de o luna sunt intro stare de depresie continuaa, vreau sfaturi, cum sa fac sa fie totul bine??? sau cum sal uit??? de o luna nu am vb cu el si morr, eu il iubesc mai mult k viata mea...plss hepl eu nu stiu ce sa ma fac sunt intro depresie continuuaa
adry_anna_silvya
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:22
da' ce, sunt si depresii alternative!?
geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:23
daca n-ai murit pana acum ..slabe sanse sa mori de acum incolo!
ironia
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:25
De la: ironia, la data 2009-09-08 21:25:20daca n-ai murit pana acum ..slabe sanse sa mori de acum incolo!


ironic-o!!
geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:26
De la: geo_x, la data 2009-09-08 21:26:05
De la: ironia, la data 2009-09-08 21:25:20daca n-ai murit pana acum ..slabe sanse sa mori de acum incolo!


ironic-o!!

ironia
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:27
era o poezie pe aici...taman potrivita cu situatia..

on topshic...poti alege variante(e si cu multiple)
-asteapta sa cresti
-fa ceva potrivit pentru varsta ta
-du-te la scoala
-asculta-i pe parintii tai,
-spala-te pe maini dupa ce te joci cu catelul
mitura
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:28
mitura ma lipseam de parerea ta, nu fi enervanta si ironica
adry_anna_silvya
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:13
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-09 16:13:48mitura ma lipseam de parerea ta, nu fi enervanta si ironica


Ce jaf de barbat e ala la 26 de ani sa se uite la o fetita? L-as baga in inchisoare repejor.
Kathara
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:16
In primul rand fostul tau prieten e un dobitoc ca s-a uitat la o fetita de 15 ani si dak nu se linistea ai tai parintii il bagau la mititica pt k e corupere de minori si dak nu-l vor nu e nici o sansa sa-l vrea nici de aici inainte asa k respira adanc iesi afara si intalneste-te cu persoane de varsta si o sa-ti treaca iubire pt k nici la 15 ani nici la 20 nici la 30sau 40 n-a murit nimeni din dragoste.Asa k sa-ti treaca
capriciosa
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:21
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-08 21:22:29am 15 ani, el are 26, il iubesc mai mult ca orice pe lume, si el stiu ca ma iubeste, ai mei nu sunt de acord, miau interzis sa ma vad cu el, el zice k e mai bn pt mine sa nu ne vedem si nu din cauza ca nu ma place ci din cauza k nu vrea probleme cu ai mei pt k au spus k o sal dea la corupere de minori daca mai vb cu mine....nuj ce sa fac, de o luna sunt intro stare de depresie continuaa, vreau sfaturi, cum sa fac sa fie totul bine??? sau cum sal uit??? de o luna nu am vb cu el si morr, eu il iubesc mai mult k viata mea...plss hepl eu nu stiu ce sa ma fac sunt intro depresie continuuaa
mai copil eu nu am fata ci baiat...........si tot ii verific anturajul! o sa vina vremea cind ai sa vezi ca parintii tai au dreptate! ala la 26 de ani cauta pasarici disponibile sa mai huzureasca putin ca in scurt timp o sa-si ia nevasta si o sa inceapa sa toarne plozi! la virsta asta totul vi se pare un miraj dar sa stii ca noi parintii avem rolul de a va sfatui si de a va proteja pe cit posibil de suferinta! cauta tu un baietel de virsta ta si traieste-ti adolescenta dulce si frumos conform virstei tale deoarece cu anisorii astia nu te mai intilnesti! cum ^poti sa ai depresii la 15 ani? singura ta grija ar trebui sa fie invatatura nu barbatii de 26 de ani!ala de bine de rau probabil ca a terminat o scoala,poate are si un serviciu...tu daca stai si suspini o sa te trezesti ca nu esti capabila de nimic! asculta tu ce spunem noi parintii astia ca nu sintem trecuti prin viata degeaba !
FRANNNCE
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:25
De la: Kathara, la data 2009-09-09 16:16:48
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-09 16:13:48mitura ma lipseam de parerea ta, nu fi enervanta si ironica


Ce jaf de barbat e ala la 26 de ani sa se uite la o fetita? L-as baga in inchisoare repejor.
o fi .........;stii tu...........vreun sustinator al pedofilului!
FRANNNCE
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:26
ai grija sa nu fie doar o indragostire...si nu iubire adevarata! pt k intre aceste 2 sentimente exista diferenta mare!
aniri_2386
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:44
buey terminati odata, sau ma ajutati sau nu ma mai frecati la mel cu scoala si q parinti sau q plm, voi nati iubit niciodata????
adry_anna_silvya
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:36
OF...EU TE INTELEG PERFECT,DOAR CA EU AVEAM 16 EL 26.EU CREDEAM CA IL IUBESC DAR NU ERA IUBIRE ERA DOAR O INDRAGOSTEALA.CARE A DURUT MULT LA DESPARTIRE.EU CREDEAM CA IL IUBESC,DAR AM REALIZAT CA NU ERA IUBIRE ABIA ACUM DUPA CEVA ANI CAND AM GASIT IUBIREA(SPER CA E IUBIRE ADEVARATA ASTA).STAI LINISTITA PE MASURA CE VEI CRESTE ITI VEI DA SEAMA DE CEEA CE A FOST INTRE VOI :p. ACUM CHIAR DACA CINEVA ITI VA SPUNE SA RENUNTI NU O VEI FACE PT CA CREZI CA MIERE,DAR NU E. ANALIZEAZA SITUATIA SI GANDESTETE LA CE VIITOR ARE RELATIA VOASTRA.VIATA TA ABIA INCEPE NU TE LIMITA LA EL
lauraganea
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:27
nu ti se pare ca esti cam "obraznica" prin raspunsurile pe care le dai????
anca0704
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:31
Unde-i Alexa sa-i sara in aparare
Sau mandrutza cu "o relatie cu profu'".
Nu-i de mirare ca toti se iau de generatia din ziua de azi, fatuci ca tine ne faceti de ras pe noi ceilalti care desi avem aceiasi varsta (sau pe aproape) mai gandim nitzel!
Uite un sfat foarte bun: bild a bridge and get over it!!!!!!!
Sigur nu te-ai ars cu el de il iubesti atat de mult?!?
iacinta
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:38
Nu, nu mam "ars " cu el, si nu mi se pare ca rasp mele sunt obraznice pt k eu vroiam o solutie nu critici asa ca...sau ma ajutati cumva sau va tineti guritza :D, si nu va mai luati de generatiia noastra pt k nu noi suntem de vina ca pe vremea voastra nu erati informati delok si erati incuiati la varsta pe kre o avem noi, asa ca terminati cu criticile pt k sunt satula pana peste cap de critici
adry_anna_silvya
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:04
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-11 11:04:55Nu, nu mam "ars " cu el, si nu mi se pare ca rasp mele sunt obraznice pt k eu vroiam o solutie nu critici asa ca...sau ma ajutati cumva sau va tineti guritza :D, si nu va mai luati de generatiia noastra pt k nu noi suntem de vina ca pe vremea voastra nu erati informati delok si erati incuiati la varsta pe kre o avem noi, asa ca terminati cu criticile pt k sunt satula pana peste cap de critici

depresiile se trateaza la psiholog sau la psihiatru cat despre mandrutul tau de 26 de anishori parerea mea e ca ar trebui sa-si tina "sentimentele" in proprii pantaloni si sa stea cat mai departe de tine....simplu ca bunaziua ,incepe scoala ..lectura pt vacanta ti-ai facut-o?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:12
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-11 11:04:55Nu, nu mam "ars " cu el, si nu mi se pare ca rasp mele sunt obraznice pt k eu vroiam o solutie nu critici asa ca...sau ma ajutati cumva sau va tineti guritza :D, si nu va mai luati de generatiia noastra pt k nu noi suntem de vina ca pe vremea voastra nu erati informati delok si erati incuiati la varsta pe kre o avem noi, asa ca terminati cu criticile pt k sunt satula pana peste cap de critici

Mandrutzo..eu am 17 ani..deci pe "vremea mea" nu e atat de departe de tine!
Si eu inainte ma enervam cand se luam de generatia din care fac parte, dar sa stii si tu ca acum sunt de acord cu ei pentru ca au dreptate!!!!! Nu inteleg ce iti trebuie tie barbat de 26 de ani la 15????
Ce sfaturi astepti?!
Da draga mamii, intalneste-te cu handralaul ala, care iti cere sa te culci cu el fa-o, ca deh il iubesti si nu vrei sa-l pierzi, nu????Nu asculta de parinti ca ei sunt balauri si vor sa stea in calea dorintzelor aprinse ale plodului lor.
Halal educatie mai ai fato
iacinta
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:22
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-09 20:36:55buey terminati odata, sau ma ajutati sau nu ma mai frecati la mel cu scoala si q parinti sau q plm, voi nati iubit niciodata????


buey fatuca draga emancipata si informata.....ce plm nu intelegi? fugi cu el intr-o noapte cu luna plina....te iubesti cu el in toate felurile posibile....ca doar iubirea asta a ta e mare,si sunt sigura ca esti ft informata...si lasa depresia pe cand te trezesti cu burtica la gura la usa parintilor....
_oktober_
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:25
cum dracu se poate inchide un topic??? k vreau sal inchid pe ata k numa critici am gasit pe aici, inafara de o singura pers (lauraganea) si fix de critici nu aveam nevoie, si nu va mai umflati in pene k eu nici proasta si nici tampita nus, parintii is parintnti si bineinteles k nu ma inteleg pt k eu is eu si ei is ei...si aia/ala kre zicea k is ploada taxa inversa tapitule/o...bag banii de stiam k dau de astfel de retardati nu deschideam topicu veci
adry_anna_silvya
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:57
Ce vocabular elevat ai d-ra!
iacinta
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:09
De la: geo_x, la data 2009-09-08 21:26:05
De la: ironia, la data 2009-09-08 21:25:20daca n-ai murit pana acum ..slabe sanse sa mori de acum incolo!


ironic-o!!

Ironico! Legat! Nu mai zic de greselile intiatoare topicului. Frate, nu ca sunt critica, dar voi macelariti limba romana.
Maddy_moo
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:35
De la: Maddy_moo, la data 2009-09-13 00:35:35
De la: geo_x, la data 2009-09-08 21:26:05
De la: ironia, la data 2009-09-08 21:25:20daca n-ai murit pana acum ..slabe sanse sa mori de acum incolo!


ironic-o!!

Ironico! Legat! Nu mai zic de greselile intiatoare topicului. Frate, nu ca sunt critica, dar voi macelariti limba romana.


imi cer scuze!
promit ca mai iau niste lectii!
geo_x
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:39
La 15 ani ai tai...ce sa zic...mai bine "rupeti gatu" dupa baietii de la scoala...distreazate si lasa iubirea ca o sa ai timp destul....sunt lucruri mai importante care le poti face decat sa stai sa te gandesti la un barbat....Dal in spume!! cauta unu mai tanar fresh meat haha!
Anamaria09
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:50
cred ca parinti tai au dreptate nu e pentru tine la 15 ani ori cum nu stii ce faci
kudika069441
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:48
Ai uitat sa precizezi fetito ca tu vrei doar sfaturi care sa-ti convina tie. Ma scuzi, dar oamenii, rautaciosi sau nu, nu au facut decat sa-ti spana adevarul. Acum daca il vrei sau nu e problema ta.
Daca vrei o alternativa, uite una: "Nu inteleg cum parintii tai pot sa-ti faca una ca asta, cand tu il iubesti cu adevarat. Luati-va si fugiti in lume, ca doar dragostea adevarata invinge totul"
Bee88
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:49
tu 15, el 26....ce sa mai zic...placere juvenila...
Aphrodite
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:57
Pei cu siguranta peste cativa ani o sa ti aduci aminte de clipele astea.Nu te lasa luata de val....si nu tre sa fortezi nm.Lasa timpul sa decida,iar tu nu tre decat sa te calmezi,esti sigura ca el te a luat in serios??
butterfly_sound_of_love
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:42
De la: adry_anna_silvya, la data 2009-09-09 16:13:48mitura ma lipseam de parerea ta, nu fi enervanta si ironica


pai puteai sa scrii asta in titlul topicului sau intr-un
PS la sfarsit
iarta-ma ca am intervenit abuziv
mitura
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta conteaza? 23 De la: kudika416195 6 Iunie 2012 18:32
OARE SUNT IN INIMA MEA IUBIRILE A DOI BARBATI 13 De la: e_motivul 28 Iulie 2009 13:39
Barfa.... 15 De la: amanda01 8 Iulie 2009 16:27
hey 1 De la: kudika428874 31 August 2011 17:41
Singuratea... 40 De la: MaraDonna 21 Iunie 2009 17:22