Setari Cookie-uri

vopsitul parului

Daaaaaaaa.....Stau si ma gandesc,cum noi singure ne facem mari probleme fara rost.
Oare de ce numaidecat vopsit si schimbat culoarea,daca nu e carunt?Oare de ce numaidecat sini mari si
prea slabe?Unghii lungi si tatuaje??????
Eu am 52 ani.....Nu sunt frumoasa,dar nici prea urita.Abea acuma am inceput sa-mi colorez parul.
Deja am facut-o de 4 ori.Foloseam romanita si nuca.Natural si fara cheltuieli.
E frumos sa fii cum esti.Nu sa copii pe altcineva.Ca daca incepi sa te vopsesti.....trebuie sa o faci mereu.
Ramai asa cum esti,ca o sa vina timpul,cand o sa-ti dee semne de vopsit.
kudika442571
Postat pe 13 Octombrie 2011 09:37
BUNA DIMINEATA KUDIKA GIRLS!!! am nevoie de un sfat de la voi. vreau sa-mi fac o schimbare de look in ceea ce priveste culoarea parului. am 24 de ani si de cand ma stiu sunt un negru albastrui. vreau sa renunt la asta. am mai bine de 6 luni de cand nu am bagat vopsea in par si am cam ajuns la culoarea naturala...un brunet putin mai deschis. am ochi caprui inchis si pielea maslinie. ce culoare sa incerc? ma gandeam la un roscat ceva sau un ciocolatiu. help me pls!!!!
katerinas
Postat pe 19 Octombrie 2011 10:04
Buna ! Eu am avut culoarea naturala castaniu inchis si mi s a deschis pana la blond cu Casting creme glossy blond de la L'oreal. asa ca nu e necesara decolorarea dak nu ai mai fost vopsita si dak alegi o vopsea buna
kudika386758
Postat pe 22 Octombrie 2011 00:00
La Coquette
Fetelor, dragelor,
A venit toamna, ziua e mai scurta si vantul nu este foarte prietenos. Ca sa va aducem zambetul pe buze, va oferim un cadou de Sfantul Mihail si Gavril:
Luati-va la brat prietena, fie ea Mihaela sau Gabriela, si veniti amandoua la salon, pentru a va rasfata cu urmatorul pachet : spalat, tratament, tuns, coafat cu 50% reducere!
Si pentru ca noi credem ca zilele de sarbatoare ar trebui sa dureze mai mult, aceasta oferta va asteapta intreaga saptamana 7-13 noiembrie!

tel 0723943045

Va asteptam cu drag,
Echipa La Coquette


http://www.facebook.com/pages/La-Coquette/250406384993761
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 26 Octombrie 2011 13:44
pai ai nevoie de Welaton spuma k e cea mai buna vopsea si dak vrei dupa ce te vopsesti iti faci suvite auri si gata
marinamadi
Postat pe 15 Noiembrie 2011 19:28
daca vrei sa ai culoarea pe care ti-o doresti si un par sanatos mergi la un profesionist,la un salon.daca te faci acasa cu o vopsea din comert risti sa nu iti iasa si iti mai deteriorezi si parul. sa nu crezi ca vopseaua care o gasesti in comert nu contine amoniac,asta este o mare minciuna
samore
Postat pe 5 Decembrie 2011 17:29
Buna, eu am fost vopsita brun inchis si am vrut sa-mi deschid parul fara decolorare sau decapare, pentru ca parul meu nu suporta decolorarea. Mi-a reusit DOAR cu Pallette De Lux, cam in 6 luni, adica cam dupa 5 vopsituri. S-a mirat si coafeza mea pentru ca la sugestia ei mi-am deschis parul.
kudika447374
Postat pe 16 Decembrie 2011 08:34
De la: kudika316591, la data 2010-08-25 10:07:47buna!sunt noua pe forum si am o maaaare dilema nush c sa fac si sper sa ma ajutati,sa-mi dati un mic sfat vreau sa-mi schimb culoarea parului din saten inchis(ciocolatiu) intr-un saten ff deschis si dc nu cu putine tente aurii.dar nush cum sa ajung la culoarea asta,ce vopsea mi-ati recomanda?si ink cv : am tenul putin inchis la culoare ,dar nu masliniu. de origine sunt satena(saten inchis). help pls!


Fa-ti programare la coafor si te vor ajuta ei cu siguranta. Ceea ce-ti doresti tu se poate realiza prin amestecul a doua nuante, dar vor sti coafezele mai bine ce e de facut.
franziska_eu
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:35
De la: katerinas, la data 2011-10-19 10:04:21BUNA DIMINEATA KUDIKA GIRLS!!! am nevoie de un sfat de la voi. vreau sa-mi fac o schimbare de look in ceea ce priveste culoarea parului. am 24 de ani si de cand ma stiu sunt un negru albastrui. vreau sa renunt la asta. am mai bine de 6 luni de cand nu am bagat vopsea in par si am cam ajuns la culoarea naturala...un brunet putin mai deschis. am ochi caprui inchis si pielea maslinie. ce culoare sa incerc? ma gandeam la un roscat ceva sau un ciocolatiu. help me pls!!!!


Mai bine un ciocolatiu cu reflexe aurii decat roscat la ten masliniu, parerea mea. Nuanta roscata se potriveste mai ales persoanelor cu o culoare alba a pielii si ochi deschisi la culoare (albastri sau verzi).
franziska_eu
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:37
la fel am patit si eu
Magdalena_Tudor_1
Postat pe 18 Ianuarie 2012 23:48
nu ai nevoie de decolorare...ai nevoie de vopsea de calitate si un profesionist...asa cum am si eu....eu ma vopsesc in diferite nuante de blond cand mai inchis cand mai deschis si nu ma decolorez...am fost roscat si apoi blonda ,dupa bruneta si iar blonda dar toate fara sa ma decolorez...coafeza mea care de fapt e hairstylist foloseste gamele silk de la milano si wella professional...si la un pret incredibil....un vopsit,tuns,spalat si aranjat in jur de 50 lei...dar suntem la arad nu inbucuresti....
elenaalina
Postat pe 26 Ianuarie 2012 20:47
mi-am schimbat si eu culoarea parului cu o nuanta mai deschisa,am fost la salonul oasis zona Diham ,sunt multumita,un salon dragut ,preturi mici
kudika502256
Postat pe 29 Ianuarie 2012 21:28
Sincer si eu m am vopsit de atatea ori am avut parul pana peste fund culoare naturala saten inchis...am zis k vreau sa ma vopsesc bruneta am stat bruneta vreo 3-4 luni dupa care am vrut sa ma fac blonda si o trebuit sa mi bag 4 decolorantzi in par fiindca aveam parul mare si nu imi ajungea numai unul ...deci credema era sa raman cheala ,nu mai puteam sa ma piaptan ,imi cadea parul ...m-am hotarat si eu sa il las sa ajunga la culoarea mea naturala sa pot sa l fac saten deschis dar am incercat toate modurile si nici cum nu mi a iesit...doar mi am stricat parul de tot...eu doar am zis ce am patit eu ...si sincer nu te sfatuiesc sa te mai vopsesti k poate doamne feri ajungi si u sa ai probleme mari k parul de o sa porti peruca...asta ii parerea mea akm sincer tu faci ce vrei!
Ioanna18
Postat pe 30 Ianuarie 2012 18:09
De la: Ioanna18, la data 2012-01-30 18:09:13Sincer si eu m am vopsit de atatea ori am avut parul pana peste fund culoare naturala saten inchis...am zis k vreau sa ma vopsesc bruneta am stat bruneta vreo 3-4 luni dupa care am vrut sa ma fac blonda si o trebuit sa mi bag 4 decolorantzi in par fiindca aveam parul mare si nu imi ajungea numai unul ...deci credema era sa raman cheala ,nu mai puteam sa ma piaptan ,imi cadea parul ...m-am hotarat si eu sa il las sa ajunga la culoarea mea naturala sa pot sa l fac saten deschis dar am incercat toate modurile si nici cum nu mi a iesit...doar mi am stricat parul de tot...eu doar am zis ce am patit eu ...si sincer nu te sfatuiesc sa te mai vopsesti k poate doamne feri ajungi si u sa ai probleme mari k parul de o sa porti peruca...asta ii parerea mea akm sincer tu faci ce vrei!


ai exagerat cu vopsitu si decoloratu!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 31 Ianuarie 2012 08:36
hei fetele voi de la ce varsta va vopsiti?
kudika082825
Postat pe 2 Februarie 2012 09:33
De la: kudika082825, la data 2012-02-02 09:33:58hei fetele voi de la ce varsta va vopsiti?


De la 19 ani.
franziska_eu
Postat pe 2 Februarie 2012 09:54
[quote name='zinaceabunasinebuna'
ai exagerat cu vopsitu si decoloratu!!!!!
De ce zici ca am exagerat..???Eu doar am spus ce am patit eu ...nu am dat in cap la nimeni..!!..Sau mai nou nu am voie sa mi spun parerea??
Ioanna18
Postat pe 2 Februarie 2012 22:20
zinaceabunasinebuna
AAA...si am uitat..sa mi spui tu mie ca vopseaua si decolorantu face extraordinar de bine la par..!!
Ioanna18
Postat pe 2 Februarie 2012 22:27
nu este adevara nu are nici o treaba decoloratul cu suvitele...a fost o coincidenta
kudika461581
Postat pe 3 Februarie 2012 18:38
intr-adevar decolorantul arde ft tare parul..il usuca si se rupe
kudika461581
Postat pe 3 Februarie 2012 18:42
De la: kudika461581, la data 2012-02-03 18:42:24intr-adevar decolorantul arde ft tare parul..il usuca si se rupe

In sfarsit cineva care intradevar cunoaste "defectele"decolorantului...!!!!
Ioanna18
Postat pe 5 Februarie 2012 14:42
nu ai nevoie de decolorare k si eu snt fel ca u am parul saten inkis si tenul tot asa km il ai si u si m-am vopsit cu un ciocolatiu de la garnier si mi-a iesit pe parul natura,l dar daca esti vopsita s-ar putea sa ai nevoie de decapaj...
cam3ly
Postat pe 10 Februarie 2012 19:17
si creierul il ai la fel
_GRIGORESCU
Postat pe 10 Februarie 2012 19:22
ai nevoie mai intai de un decapaj apoi de un blond inchis pentru inceput apoi iti vei deschide culoarea parului treptat daca vrei si mai mult ..iar daca vrei ceva auriu iti poti lua un 6.3 (blond inchis auriu) ;)
Mirela_Marghiol_1
Postat pe 10 Februarie 2012 19:24
Buna.Ai doua alternative:prima ar fi cu un efect rapid de schimbare de look printr-un decapaj usor si vopsirea dupa acesta .Atentie,dupa decapaj,vei folosii ptr.colorare o vopsea cu un ton mai inchis decat Dorinta ta,motivatiile sunt dooua:dupa decapaj,orice culoare calda se pierde mai usor,adica nu-ti va sta pe par in formula dorita decat cateva spalari si culoarea dorita va iesi pe un par decapat cu1 ton mai deschis.Deci folosind un ton mai inchis ai sanse sa-ti pastrezi culoarea o mai mare perioada si cu siguranta va fi si culoarea dorita! Cea dea doua varianta care nu-ti ofera un rezultat spontan,arfi sa te vopsesti cu un saten cu un ton mai deschis dar ,atentie!TREBUIE SA FIE SATEN AURIU!aSFEL ADUCI PE FIRUL DE PAR UN PIGMENT LUMINOS;GALBEN;Nu va fi schimbarea pe care ti-o doresti ,insa parul va arata optic mai deschis,vei ajunge treptat la un saten auriu,Mult succes!
kudika476651
Postat pe 21 Februarie 2012 07:16
parul alb nu apare de la vopsit, stai linistita. cine ti-a spus asta?
kudika_1343
Postat pe 24 Februarie 2012 12:32
De la: kudika397818, la data 2011-05-05 10:49:38 eu am fire albe care nu sunt acoperite cu nici un fel de vopsea ce pot face?
te vopseti la salon de fiacare data?
kudika_1343
Postat pe 4 Martie 2012 15:36
Poti sa incerci COLOR OFF,este un decolorant rus care decoloreaza parul si nu ail arde deloc, eu m-am fct cu el si din negru am ajuns la blond si am parul sanatos, e super produsul!
colorOFF
Postat pe 14 Martie 2012 14:53
Este bun produsul, chear nu arde deloc si decoloreaza bine!!!!!!!
colorOFF
Postat pe 14 Martie 2012 14:56
De la: mdmdmd, la data 2012-03-14 14:53:29Poti sa incerci COLOR OFF,este un decolorant rus care decoloreaza parul si nu ail arde deloc, eu m-am fct cu el si din negru am ajuns la blond si am parul sanatos, e super produsul!


Nu cred ca decoloratul chimic e tocmai sanatos.
franziska_eu
Postat pe 14 Martie 2012 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaaa 8 De la: SweetHappyButterfly 18 Aprilie 2009 17:34
se pot folosi pilulele contraceptive orale pe cale vaginala? 90 De la: ffbianca85 28 Octombrie 2009 17:25
Halloween 5 De la: geo_xx 1 Noiembrie 2009 17:05
Sunt inalta 15 De la: Maria1999 12 Martie 2012 12:07
prietena cu un capricorn. va rog un sfat!!!!!! 24 De la: kudika031402 16 Mai 2010 01:42